Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
8. nov 2014

@bambulka2015 uvidim v pondelok pojdem k mojej gyndoske

diska
8. nov 2014

@skaredekacatko aj ja som spinila a pisala som doktorke mojej ex,lebo Marcel mal dovcu a odpisala mi,ze to nevadi a mam vsetko brat tak ako do teraz,ono nevies ci to drzi utrogestan alebo nie,moze nemusi ,preto musis vydrzat a brat lieky.

bambulka2015
8. nov 2014

baby, vy beriete vsetko oralne alebo si pichate?

skaredekacatko
8. nov 2014

@bambulka2015 medrol oralne fraxik picham

bambulka2015
8. nov 2014

@skaredekacatko juuuj tak to mas fajn. Tak ber dalej, aj ked spinis. Ja to mam vsetko vaginalne, svihne ma z toho.

skaredekacatko
8. nov 2014

@diska a nakoniec si bola tehotna?

skaredekacatko
8. nov 2014

@bambulka2015 vaginalne mam utros. Kolky den si ty?

diska
8. nov 2014

@skaredekacatko 😀 tak neviem este ma len caka utzv buduci tyzden .

bambulka2015
8. nov 2014

@skaredekacatko v pondelok som mala punkciu a v stredu ET.

skaredekacatko
8. nov 2014

@diska aha a test pizitivny ?ja zase papier cerveny preco ma tolko natahuje .

diska
8. nov 2014

@skaredekacatko ano ale ja som netestovala skor ale presne az na 12 den od KET.

skaredekacatko
8. nov 2014

@diska aha super ja som doteraz netestovala ani pri et ani pri ket bo menzes prisiel nacas a teraz sa to somnou hra no fasa .

dafy
8. nov 2014

@morchella zvrátené jedine je to tvoje zmýšľanie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty si si adoptovala dieta???mala by si ked si taká veriaca !!!!! táto téma sa ťa vobec netýka tak neviem čo tu obsmrdaš 🙄 😠 ...nech sa páči chod to rozoberať do skupinky tej danej témy ktorá ta tak poburuje!!!!

lenka54321happy
8. nov 2014

@morchella
Ako si mozes vobec dovolit take somariny napisat a urazat nas tu?
Mozes sa hambit....a prosim ta, nechaj si tie tvoje hlupe nazory pre seba....

sarasota
8. nov 2014

@bergalm Gratulujeme, tak velmi sa tesim spolu s tebou. Klarka bude drzat nad vami ochrannu ruku tentokrat to dotiahnete do uspesneho konca. 🙂

skaredekacatko
8. nov 2014

A baby nemoze byt spinemie preto tsk dlho ze utrogestam tomu brani?

lenka54321happy
8. nov 2014

@skaredekacatko
To by som aj ja rada vedela 😔

skaredekacatko
8. nov 2014

@lenka54321happy a ty si v akom stadiu?

mircalla
8. nov 2014

@morchella Tebe odporucam radsej mlcat...Novoregistrovana vyryvacna, zakomplexovana....sup si rypnut, ze? Dobre sa mudruje, ked sa ta to netyka, ze? Nuda cez vikend?

lenka54321happy
8. nov 2014

@skaredekacatko
KET bol 16.10. ☹

skaredekacatko
8. nov 2014

@lenka54321happy a test mas pozitivny

skaredekacatko
8. nov 2014

@lenka54321happy tak preco smutny smailik

dorotka66
8. nov 2014

@morchella ty si zvrátená 😒

morchella
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morchella
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skaredekacatko
8. nov 2014

@morchella vidis adoptovanych. A pravdu nemas ty? Dakedy lufia chodili na konoch to maju sj tetaz namiesto auta? Veda ide dopredu tak preco nie? V minulosti ak zena nemohla mat deti a nebola na vine isla za susedom to bolo oka?

morchella
8. nov 2014

@morchella pardon, nie adoptovaných, ale z umelého oplodnenia. Okrem toho sa pritom zabijú iné embryá. To vám nevadí? To už ale je o tom, kedy človek vníma zrod nového človeka. Podľa vedy tu nie je jednozančná hranica, kedy je zárodok v maternici už človekom. Všetko svedčí pre to, že v okamihu počatia......

skaredekacatko
8. nov 2014

@morchella mne zatial nic nezabili vsetko bud vlozili alebo sa prestalo vyvijat. A fakt co tu otravujes taka alo ty si dieta nezasluzi. 😖

sasa1983
8. nov 2014

@morchella aj ja som lekárka, na onkológii v Bratislave. A odmietať nové, modernejšie, evidence base medicine spôsoby, metódy/postupy liečby znamená návrat do stredoveku. Väčšina dg má svoj podklad, moja milá kolegina a pokiaľ sa zistí príčina, môže sa odstrániť celý problém. Kľudne sa do mňa obuj, ak hľadáš seberovného. A modliť sa k bohu, to je čo za pičovinu? doslova. Keď prídeš s pozit. onkomarkermi´, nálezom na CT a pozit histológiou---potom modliť sa k Bohu? a čo tak bylinky, krištálové kamene, odvary zo zvierat, a tance pri ohňoch, púšťanie žilou? to je už len Tvoja vizitka, pani doktorka.

a BTW málokto má záujem si adoptovať rómske dieťa, s neznámou rodinnou anamnézou, len zato, že sú ich plné decáky, čo mi je síce ľúto, ale na druhej strane naprosto fuk. každý chce svoje baby...

tiež som toho názoru, že príliš časté IVF a časté stimulky, ktoré vedú bohužiaľ k nárastu rizika onkologického ochorenia uteru a prsníka (alebo mnohých neonkologických ochorení, napr. tromboembolických príhod) je prúser, ktorý by si kočky, aj doktori v CARoch mali uvedomovať. Toto riziko sa dá znížiť vybratím kvalitného centra, zvážením stimuliek a kvalitnou predprípravou pred stimulkami (nie najskôr pokusy IVF a potom vyšetrenia, ale naopak). Ale následne treba skúsiť všetky možnosti, aj IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre