Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
15. máj 2009

baby moje, mrcha si dava na cas ale hadam cez vikend dorazi ani priznaky nie su ☹ a aj uz chcem papkat tabletky no musim si este pockat dnes je iba 28DC tak ziadna panika ale ja uz chcem tiez naskocit na vlak 😀

inak babulky moje, vcera o 20,30 som sa uz stala 4nasobnou tetkou mame malu Lucku a dnes si idem obzriet Ruzinov ked mne sa zadari ci tam pojdem rodit alebo nie

dnes si malu snecnu idem pozriet, tak sa moc tesim len som sklamana, ze si ju este budem musiet pockat pokial si ju pomojkam uz som chcela aj dnes ale, ze tam to nejde tak smola tetka musi cakat
lahhel gratulacia k stimulke

julka pekne sa len drzkaj ja to vidim velmo pozitivne nakolko mna ked prestanu boleit prska tak pride mrcha tak ked bolia tak je to len dobre

inak cez vikend mam stretavku zo stednej skoly boze ani pisat sa mi to nechce ako je to uz davno, ked niektore babulky tu maju tolko rokov co ja som po strednej skole 21 tak aspon pridem na ine myslienky

zuzla80
15. máj 2009

Juli ja som s tými mojími PCO mala problém pri stimulke - 1krát hyperstimulák ja sviňa, a pri 3ťom IVFku mierny hyperstimulák, a stále veľa vajok (21, 13, 23). A Koudelka mi to vysvetlil tak, že čím neskôr sa začne, tak sa vraj vytvorí menej vajok, lebo hrozne sa obávam hyperstimuláku, po tom čím som si prešla, tak už ho nechcem zažiť.

Inak Juli ja si teraz heprínové injekcie nepichám - Koudelka mi povedal, že stačí začať pichať až od pozitívneho testu, beriem len Anopyrin - ale keď som pichala Clexane, vtedy som mala hroznééé modriny, pri Fraxiparine sa mi také nerobili.

zuzla80
15. máj 2009

Mirinda gratulujem k 4násobnemu tetuškovaniu - a malej Lucke a mamke prajeme veľa, veľa zdravíčka, nech im malá robí radosť. A tebe príjmne pokochanie sa z pôrodnice, kde o chvíľku zahniezdiš aj ty 🙂

mirinda10
15. máj 2009

zuzi aby sme vsetky niekde zahniezdli ved si to uz zasluzime no nie 🙂

inak rozmyslam ci si nemam ist kupit aj ja ten anopyrin idem sa pozriet ci sa da volne kupit, mam ci nemam

mirinda10
15. máj 2009

tak ten anopyrin sa naozaj da volne kupit ale ako si ho mam potom davkovat a mam si ho nasadit hned ako zacnem stimulku ci aj skor ?

tanitta
15. máj 2009

Lahel... budu snad aj fotky.. len sa musik k tomu dokopat 😅 ....
Mirinda... po opu koli krvacaniu riedi krv nahodou pri opu aby si viac nekrvacala..100mg denne t.j. jedna tabl. ... lahel papa 50mg tusim....gratulujem k titulu tetuska.. ale coskoro budes mat titul mamicka 😉 ...
zuzla...ja nemam pco....a tusim ze som zacala na 2alebo 3dc 😕 .... dolezite je aby clovek zareagoval na tu pociatocnu davku.. potom s auz nejak dokrmia 😎 ...

tanitta
15. máj 2009

a vzdy mi ho kdekolvek predali..... 😎 ...
lahel.. co ten pregnyl?...mas? sak choragon skus pytat.....to je to iste...

mirinda10
15. máj 2009

a ked si to kupim tak mi to hadam nemoze uskodit ci moze tak si dam iba tu mensiu davku 50mg bude mi to urcite stacit ja nemam problem s krvou aspon si myslim ale skusim a ked yacnem stimluku nabehnem aj na chilli mam zasobu ja uz som to brala uz 2 krat a neblo mi zle tak tam mam asi este 20 toboliek, tak to teraz dorazim

lahhel
autor
15. máj 2009

Mirinda, kludne si to naordinuj teraz, ja papam 50mg denne...a gratulujem k malej Lucinke 🙂

zuzla, to si tych vajok mala vzdy tolko 😕 , ja som mala najviac 8...to ale musi byt, tolko vajok...fuha

Julietka, neboj sa ty nic, citim ze sa to podari...aj mna ked prestanu boliek ceciky, tak pride mrcha...takze teraz zacali boliet, tak mrcha nedojde 😉

Tanittka, nemam zatial ten pregnyl, ale pisali baby ze sa da kupit aj v R. alebo niekde tam je hned lekaren, tak bud kupim tam alebo cestou naspat v BA, tam budu urcite mat..

zuzla80
15. máj 2009

Táni čauko moja, asi je fakt najdôležitejšia ta počiatočná dávka - štartovacia 🙂 - ja som si to preto zafixovala v spojitosti s PCO, lebo ja som sa bála, že pri softe bude 100IU pre mňa dosť vysoká dávka a Koudy preto začal zvažovať, či začneme 2alebo3DC a začal mi vysvetľovať, že ak sa posunie, o deň tak sa vytvorí o niečo menej vajok.

Mirinda kľudne si daj Anopyrin, či 50, či 100, určite si tým neublížiš, aspoň sa ti viac prekrví telo. Mne ho v Repráku hneď naordinovali.

Lahel - aj ja mám takého tušáka, že to Julietke výjde, no nech nás naše tušáky nesklamú 😉 Veru Lahel ja som riadna nosnica čo 😀 , no len čo z toho keď....furt ništ.

lahhel
autor
15. máj 2009

Kočky reprofitacky, kde ste vsetky,haloooo 🙂

Nepytala ste sa niektora doktora, co sposobuje to spinenie a nasledne krvacanie po ET? nahodou..

labus
15. máj 2009

Lahhel ahoj ja som tu - a ja som sa nepýtala ale podla mna ani lekáry častokrát nevedia prečo sa embrijko nechytí

lahhel
autor
15. máj 2009

Ahojky labusik, tak ako sa dnes citis? Vajka urcite krasne rastu..uz sa aj tesis na odber, vsak? Aj tebe povedal doki, ze po ET ti nasadi heparin alebo fraxiparin...myslim, ze to je na to, aby sa to embrijko lepsie usadilo, nie?

labus
15. máj 2009

Lahhel mne nič štelcl nevravel neviem čo mi nasadí minule som mala estrofem,utroš a prednison a nič... tak uvydíme čo vymyslí 😀 😀 😀
no od včera pichám aj cetrotide a teda to už zasa nieje bohviečo 😀 😀 😀 brucho mi nafuklo,aj ma pobolieva spodok a kríže tak snad tie drobce dorástli ,ano teším sa na pondelok a aj na zajtra že konečne posledne pichance už mám tých hormonov dost

lahhel
autor
15. máj 2009

No ja sa tiez tesim, ze konecne mozem jest pri stimulke aj tabletky a nie len pichat, lebo to bolo hrozne...no z cetrotidu strasne nafukujem brucho a mne bolo z neho aj dost zle...takze cez vikend neupratovat, nemahat sa a nezdvihat nic tazke, aby vajka nepraskli..nech ta manzel pekne obskakuje a upratuje 😀

labus
15. máj 2009

Lahhel 😀 😀 😀 😀 moj manžel je zlatíčko ani hrniec mi nedovolil dat do chladničky že je tažky aby krpce nepraskli 😀 😀 😀 a fakt sa aj ja už teším že zajtra budu posledne brrrrrrrrrrrrrr a cetrotide obzvláš je hnusoba len dufam že zaberie a neobýdem ako min. mesiac 😀 😀 😀 to by ma piclo 😀 😀 😀

lahhel
autor
15. máj 2009

Tak potom klobuk dole, to mas dokonaleho manzela 😀..neboj, len mysli pozitivne a urcite sa to podari..musis tomu velmi verit 🙂 Ja verím, ze toto centrum nam vsetkym pomoze 🙂

labus
15. máj 2009

Lahhel ano verím a ano moj muž je užasný a ešte raz užasný inak by som toto všetko nepodstupovala

lahhel
autor
15. máj 2009

Dobru nocku a krasny vikendik 🙂

julietka
16. máj 2009

dobre ranko babenky 🙂
tak mna vcera vecer chytila strasna zimnica a v noci som mala znova krce v podbrusku, celu noc som vyletovala na wc cikat a rano som to nevydrzala a spravila som si testik a mam tam slabulililinku druhu ciarocku, je to len taky duch, ale je ho vidiet volnym okom na svetle, pre mna je to asi skoro testovat ked mam takmer 35az40 dnovy cyklus a ked som celu noc cikala a pila asi nemohol byt ten moc taky koncentrovany...
ale snad sa pocita aj ten duch!! 😅 potichucku sa teskam aj ked stat sa moze este vselico, ze, ale aspon som zazila prvykrat v zivote radost z mojho prveho testiku kde sa crta aj ta druha ciarka 😅 😵 🙂

lahhel
autor
16. máj 2009

Ahojky Julietka, tak to je uzasne..jasne ze sa pocita aj duch 🙂..vzdy byvaju najprv slabulinkeeee tie testiky,hlavne je ze mrcha stale neprisla...takze tam ina cesta ani nie je ako dve //...moc ti drzim palceky julietka 🙂

julietka
16. máj 2009

ahojki lahlel, priznam sa ze vcera som si skusala robit tiez jeden testik, proste som uz neodolala,.. a bola tam ale taka slaba ciarka ze som ju musela dlho na svetle otacat aby som ju videla, no a dnes tu slabulilinku bolo vidiet uz volnym okom 🙂

tanitta
16. máj 2009

Ahojky 😉
Julie... je to na dobrej ceste 😉 ... nejako sa zacat musi a to duchom 😵 ... uvidis aka bude zajtra uz peknucka D1 🙂 ...mam z teba radost 😉 ....
jedna foto veduceho pre vas 😉 ...

julietka
16. máj 2009

ahojki tanitka, ty mas tak krasneho toho tvojho syna, mohla by si ho supnut ja niekde do reklamy 😉
naozaj je nadherny 😵

bobjan
16. máj 2009

Ahojte🙂

Julietka , supeeer, ten ducho čoskoro zosíli a bude to o.k., neboj 😉

Len to tu pekne rozbehnite s // a ja sa dúfam čoskoro pridám 😉

labus
16. máj 2009

Julietka aj duch čiarky je čiarka a to sa počíta ta zimnica to býva to sa ešte drobček zahniezduje aj teplota može byt zvyšena nad 37 tak sa nezlakni a držím palčiská nech čarka silnie 😉

avaka
16. máj 2009

Ahojte babule 🙂
Chcem Vas najskor vsetky pozdravit..hlavne Tanitku(pozdravujem aj veduceho) 😉 ,Lenku,Zuzlu,Pecku,Bobjan,Julietku....no ani to nebudem vsetko vypisovat,lebo by som na niekoho urcite zabudla ,a to by som nerada 😅
Ja som neprispievala,ale drzim vam vsetkym palce,najnovsie Julietke.Tak // ,fakt super..
ja chodim k dr.Stelclovi,som fakt rada,ze som sa rozhodla pre reprofit.V pondelok mame OPU,takze sa Labus asi vidime.. 😉

tanitta
16. máj 2009

avaka 😉 ...takze vidis ako to rychlo ubehlo od marca vsak? 😵 ....velmi ti drzim palce 😉 aj drobec 😵 ...aka vizera byt urodicka?...

avaka
16. máj 2009

Dakujem🙂 vyzera to na 4 vajka,uvidime...Bola som rozhodnuta ist na 1.UTZ u nas 8DC,a potom na druhy do R.Na kontrole videl doky na kazdej strane po 2 folikuly 14mmm+nejake male,tak som volala Stelclovi,ze kedy dalsia kontrola.Len som koktala,ked mi zrazu povedal,ze rovno opu v pondelok..

tanitta
16. máj 2009

😀 avaka.. tusim ze ich v tom R nic nezaskoci 😵 ....ale vizera to dobre 😉 .... daj vediet 😎 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre