Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

crazybabenka
24. nov 2014

@speranza1 vieš čo....neviem to vysvetliť....ale mala som úplne iné pocity ako teraz.....vtedy to bolo ako "lotéria" zadarí sa zadarí....nezadarí nezadarí....pôjdeme na IVF.....ale teraz.....keď viem...že drobček tam je....a nemám ako ovplyvniť to, aby tam ostal aj naďalej.....normálne ma to zožiera z vnútra.....a ešte aj táto sprostá choroba čo sa už ťahá druhý týždeň....bojím sa ....aby drobčekovi ten môj tuberácky kašeľ neuškodil

dalida
24. nov 2014

@crazybabenka viem, o com pises... zial, neostava nam nic ine len vydrzat. Je to velmi narocne obdobie na psychiku. Myslim na teba.

dalida
24. nov 2014

@crazybabenka neboj, bude dobre. 🙂

speranza1
24. nov 2014

@crazybabenka presne ako pise @dalida....absolutne suhlasim.... nemozeme to ovplyvnit... a myslim, ze prave ta bezmocnost nas dost kvari...a vydrzis to... ked som to vydrzala ja tolko krat... tak nic neboj.... od stvrtku sa budeme "bat" spolu 😉

crazybabenka
24. nov 2014

viem, že Vám to nemusím písať....každá jedna si tým prešla.....ale je to brutal....keď si tým niekto neprejde....tak nevie čo to je.....ako na psychiku iný záhul.....keby som ja nemala tú moju krpaňu.....a teraz aj toho chlpáča.....že neviem kde mi hlava stojí.....tak už dávno by som sa zosypala ako domino.....a ešte aj tá moja polovička.....ešteže on má s toho všetkého "prdel".....on to všetko berie športovo.....aj po ET mal najväčšiu srandu s toho....ako ma hore dole dvíhal na tej posteli....mala mu čo sestrička ukázať 😀 😀 😀

janikajanka
24. nov 2014

ahojte baby, prosím vás dnes mi napísal otevrel, že ked nezaberá soft stimulácia, navrhuje bud native alebo darované vajíčka. vôbec mi nenavrhol stimuláciu gonal/puregon, ktorá sa vraj používa, ak soft stimulácia nezaberá. som z toho veľmi prekvapená. aké máte prosím vás skúsenosti vy? prešli ste niektorá zo soft hned na darcovské? neviem zdá sa mi to také "odfláknuté", že sa tomu ani poriadne nevenoval.

poprosím vás o vaše skúsenosti

dakujem

crazybabenka
24. nov 2014

@speranza1 budeme 😉 ja normálne očami posúvam kalendár....nech je už 3.12. nech môžem testovať......a to by som mala mať hrôzu....ako to letí....za chvíľu mikuláš.....a ja ešte pre malú nemám ani len žuvačku kúpenú 😀 😀 a to nehovorím o tom....že ani vianočným darčekom som veľmi neublížila 😀 😀 😀

crazybabenka
24. nov 2014

@janikajanka neporadím....ja som z fostimonu, na ktorý som nereagovala....prešla na puregon.....a aj na ten som reagovala až na 2x, ale myslím si...že je to aj o tom.....aké dávky si v tom softe mala.....možno už naozaj nie je iná možnosť

speranza1
24. nov 2014

@janikajanka mozno teraz niekoho urazim, ale mam pocit, ze na nas slovenky zacinaju z vysoka kaslat..... a u mna osobne to nie je len pocit.... zazila som to pri opu..ako sa spravala sestricka ku mne a ako k ceskej pacientke.... je to smutne... ano RF mi vyhovuje lebo tam netraba ziadne vysetrenia a nechodim tam ako na klavir..ale pristupom ma uz dlhsi cas neohuruju....smutne ale pravdive

janikajanka
24. nov 2014

@crazybabenka mavala som max 2 amp menopuru denne a viem že baby mávajú aj väčšie dávky. prekvapilo ma to, že sa nejako nezaoberá s tým čo dalej a len prásk darované. ved tu x báb píše, že soft nezabrala, iná stimulka - gonal, puregon.... zabrala. bože to mne ani v rf už nepomôžu????

speranza1
24. nov 2014

@crazybabenka no vidis moja... na nakupy sa ty vyber..a prides na ine myslienky 😉 🙂

janikajanka
24. nov 2014

@speranza1 no ja musím len súhlasiť, nedám sa odbyť, ved aj my slovenky si to platíme a dochádzame tam zdaleka tak by to mohli brať do úvahy. no som strašne smutná a sklamaná. ty si mávala aké stimulky?

speranza1
24. nov 2014

@janikajanka 7 x stale to iste 1-1-1 clostyl, 150 jednotiek merionalu/menopuru.... stale 5-9 vajicok....

diska
24. nov 2014

@janikajanka no to je naozaj cudne ze hned takto,ja by som to riesila s inym lekarom vrelo odporucam Mudr.Vitouskovu ,je velmi mila ,vsetko poctivo zvazi a vypocuje si aj nazor pacienta,mala som s nou len jeden problemik ,ze dlho neodpisovala na emaili ale aj to sa uz zmenilo,odpoveda hned ako je to mozne.
Mne zabralo az 275j gonalu a som si ista ,ze pri Otevrelovi by som sa na take cisla nedostala 😀 Osobne mi raz robil ET vtedy bol celkom v pohode ale neda sa to porovnat s Vitouskovou.Ked bola mimo klininku tak ma prebral Stelcl a tiez pohoda aj ked on je skor taky pojaseny co som nie vzdy zvladala 😀 ale ked sme sa bavili co v pripade ak sa zas nezadari tak tiez suhlasil,ze gonal az 275j,som uz dost stara 36r,PCO,IR a ani slovkom nepadlo darcovske.
A asi co sa tyka pristupu tak som mala stastie,boli naozaj vsetci mili a aj ked som panikarila v telefone ohladne leikov na cukor,hned mi sestricka zhanala doktora,zhodou okolnosti Otevrela,ale povedala,ze velmi moju kartu nestudoval,ze sa jej jeho odpoved nezda ,ze zozenie niekoho ineho a hned ako vedela co a ako mi volala.

crazybabenka
24. nov 2014

@janikajanka no mne vtedy Marcel povedal, ked som ani pri puregone nereagovala, ze mozme ist do 300j puregonu...a potom to budeme musiet riesit inak...nastastie teraz som reagovala

ria191
24. nov 2014

@janikajanka normálne mu napíš, že by si chcela ešte zmeniť menopur za niečo iné a až potom darované alebo nativ najdôležitejšia je komunikácia vôbec sa toho neboj veľa šťastia 🙂

ria191
24. nov 2014

@speranza1 pokiaľ ti nepovedala, že ti zalepí hubu a priviaže k posteli ak nebudeš poslúchať tak to je ešte krásny prístup ver mi 😕 😕 😕 😝 😝 😝 😀 😀 😀

speranza1
24. nov 2014

@ria191...neviem.... myslim, ze nesuhlasim s tym aby sa tak spravali...ci uz z profesionálneho hladiska..alebo z hladiska, ze si za ich vycerene zuby platime.... a nemyslim si ze malo...

skaredekacatko
24. nov 2014

@janikajanka ja mam stale pri ivf u otevrela dve vajka tiez uz nenapadne navrhol darovane. Naposlefy som mala 150 gonalu clostyl a tiez dve vajka tiez si mysli ze 225 by ma z biedy nevytrhlo a clistyl by som vyradila len ho nechcem poza jeho chrbat s niekim inym s rf to riesit tak neviem pockam na vysledky imumo hemato endo a uvidim ako dalej.

diska
24. nov 2014

@skaredekacatko preco to beries tak,ze pozachrbat? Ved si za vsetko tam platis a mozes sa pytat aj na iny nazor,ja chapem stale sme tie ohladuplne a spravodlive ale musis pozerat na seba ,viac hlav viac rozumu 🙂
A treba naozaj vela komunikovat,pytat sa ,skusat.Jednat priamo ,mne tiez chceli nanutit Mudr.Pastorcakovu ked moja bola dlhodobo PN,nesuhlasila som a oslovila som Stelcla.

skaredekacatko
24. nov 2014

@diska ale co poviem otevrelovi ze informovala som sa u stelca neviem je mi ti blbe.

crazybabenka
24. nov 2014

@skaredekacatko vieš čo....v tomto som napr. ja taká....že "idem aj cez mŕtvoly".....sú to tvoje peniaze .....a máš za ne nárok požadovať maximum.....ja som napr. všetko konzultovala ešte aj s doc. Tomášom....ktorého názor si neskutočne vážim.....ale keby som nemala túto možnosť.....určite by som neváhala kontaktovať aj niekoho iného.....však mu môžeš napísať....že ťa zaujíma aj iný názor....možno ti on niekoho odporučí....máš na to právo aj nárok

skaredekacatko
24. nov 2014

@crazybabenka po vysledkoch uvidim ako dalej. Zatial nic neriesim.

diska
24. nov 2014

@skaredekacatko 😀 😀 😀 to to vysvetlujem ,ze teraz musis pozerat len a len na seba .
Ak nenajdes spolocnu rec s otevrelom preco neoslovit ineho? Kludne napis alebo sa objednaj k lekarovi ktoreho si vyberies a automaticky uz budes u neho,alebo ak tak velmi chces tak neako taktne napis otevrelovi,ze chces aj iny nazor aby otom vedel.Ja co som s nim mala skusenost pri ET bol dost komunikativny a zvzaoval dost co vlozit a tak,zalezi ako ty s nim komunikujes,ci aj ty nieco navrhyjes,napr ja ked som prisla do brna,hned som povedala,ze v mojom pripade clostil nie a jedine vyssie davky gonalu,spriemerovali sa davky s predoslich IVF a vysla ta 275.

tinkatinulka
24. nov 2014

@skaredekacatko kludne riš veci v ramci RF aj u iného doktora ja som už aj tuto možnost mala a Marcel bol super popisali sme spolu a aj som preposlala mail Machacovi..a boli obaja v pohode.

janikajanka
24. nov 2014

Baby dakujem za reakcie. Ja som uplne v soku, vyvolavala som do rf a otevrel tam uz nebol. Nic rano mu budem volat, poviem mu ze ma to velmi prekvapilo, ze som mala len jeden druh stimulky a navrhuje darcovske. Rada by som pocula aj nazor ineho lekara ale co mam napisat ze chodim otevrelovi ale chcem pocut aj nazor ineho? Ved oni su tam jedna banda. A na slovensku niektore centrum odpoveda na otazky aj mailovou formou?

Ja som uz uplne na dne☹

franzziska
24. nov 2014

@janikajanka ferticent neodpoveda vobec, gynfiv jedine ak si ich pacientka...moja skusenost
kazdopadne k tomu tvojmu problemu..necuduj sa mozno tomu, lebo co doktor to iny nazor, ja mam take skusenosti na SVK...kazdy mi povedal nieco ine...a taktiez nevieme detailne tvoju anamnezu, mozno ma dovod preco nejde do toho...neda sa to z tohto usudit...skus to vykonzultovat s inym lekarom z RF ak nie si spokojna chod inam trebars aj na to Slovensko, ved je to tvoj vyber.

janikajanka
24. nov 2014

@franzziska na sk nemam dobre skusenosti

janikajanka
24. nov 2014

@crazybabenka docent tomas este pracuje? Ak ano, kde?

diska
24. nov 2014

@janikajanka kludne napis inemu lekarovi alebo sa objednaj na konzultaciu,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre