Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
25. nov 2014

@silvia545 ma sa pit stale az do otehotnenia 2 sacky denne.

lienka_1
25. nov 2014

@diska Super sprava! 😉 len tak dalej!

diska
25. nov 2014

@lienka_1 dakujem moja a tebe specialne,velmi si mi pomahala ked som panikarila pocas nasho snazenia.
Stale tomu neverim,asi uverim az ked to male uvidim.Velmi prevelmi ti prajem aby ste sa dopracovali k cielu a pokial vladzes tak sa nevzdavaj ja viem velmi dobre ake je to tazke ale verim,ze to vsetky dame. 🙂

laracroft2
25. nov 2014

@bambulka2015 ahoj ja som tiez 5tt a tiez mam tie kramovske bolesti. To by malo byt len roztahovanie maternice. Ak mas sono v poriadku tak sa nemusis báť. 😉

Lenze mne sono ukazalo velky hematom v centre dutiny. Zvysili mi davky utrogestanu a pribudol ascorutin. Ze vraj to je medzi nebom a zemou. Telo chce mat menstruaciu. Zatial nekrvacam ani nespinim. A ani neverim ze taky velky hematom sa dokaze vstrebat. Ma s tym niekto skúsenosti?

lienka_1
25. nov 2014

@diska Praveze uz nevladzem. Rano sa budim ako zbity pes, cez den som herecka v robote a poobede matoha. Odpocinieme si a potom urobime dolezite rozhodnutie. Vidim to tak 80 na 20, ze koncime. Ale pre ostatne baby to ma pozitivny charakter, lebo to budeme my, co tvoria negativne cisla, takze zvysok sa stale moze pokusat o tie pozitivne 🙂

diska
25. nov 2014

@lienka_1 chapem,ze nevladze ale ono ked to ma prist tak pride a ja verim,ze ta energia este pride,ja som pripad na zmyslenie a vidis ked sa stastie unavi 😉

cmudlo
25. nov 2014

Ahojte dievčatá. Dlho som neprispela, ale sledujem to tu každý ďeň. Tehulkám blahoželám a prajem pevné zdravíčko. Je vás tu teraz neúrekom, tak dúfam, že vás čoskoro budem nasledovať. Február bude náš šťastný mesiac. 😝 Chcela som sa opýtať, čo by som všetko mala brať aby to všetko dobre dopadlo. Počula som aj o niečom takom ako Inofolic, alebo inozitol, vigantol....čo to presne je? Je dobré to užívať? Chcela by som urobiť fakt maximum, lebo to už bude náš posledný pokus. Zatiaľ beriem len Femibion. Keď tu niekedy čítam vaše príspevky, tak veľa veciam ani nerozumiem...a to už mám za sebou 5 ivf...

silvia545
25. nov 2014

@diska dakujem 😉 4.12.idem na konzultáciu k dr. Macháčovy,ked to dobre dopadne,tak v januári by som chcela začať stimulku,takže inofolic môžem už začať brať ? 🙂 a gratulujem tehulka,nech všetko dobre dopadne 😉

diska
25. nov 2014

@silvia545 ano uz ho ber,cim skor tak lepsie on je na tvorbu,kvalitu vajicok ,dakujem 🙂

ludinka
25. nov 2014

@crazybabenka tak super 🙂 a aku kvalitu mate?

silvia545
25. nov 2014

@diska ešte som chcela aj kvapky FEMI od dr. Valoviča,ale namali ich,tak ich objednali a zajtra si pôjdem pre ne 😉 už nacpem do seba hocičo,len aby sa to podarilo 😀

bergalm
25. nov 2014

@speranza1 dakujeeem no zajtra ideme ,tak sa bojiim ,aby tam nieco bolo a aby bolo vsetko o.k

mimika1973
25. nov 2014

@katka1710 ahoj, a kde robia to IMSI? V Brne myslis?

mimika1973
25. nov 2014

@gagirl ano je, maternica sa pripravuje 🙂

crazybabenka
25. nov 2014

@ludinka jednu HB/1 a jednu XB/1 ak sa nemýlim 😉

dorotka66
25. nov 2014

@bergalm držííím palce, ja idem vo štvrtok, tiež som mala ísť v stredu ale nevyšlo. musím ísť na hematológiu. už s neviem dočkať, lebo chcem mať všetko potvrdené ultrazvukom 😉 inak aj ja mávam pár krát do dňa také mierne menzesové bolesti a v noci aj silnejšie. dúfam, že je to ok.

crazybabenka
25. nov 2014

@renitr ja som bola celkovo 3x ....1konzultácia, OPU a ET......niektoré baby aj tú prvú konzultáciu "absolvujú" cez mail.....takže 2x.......teda ak máš dobrého gyndoša tu na slovensku....ktorý vie posúdiť zrelosť a rast folikulov.......tak na folikulometriu....(ktorú ti robia podľa potreby mne napr. ju robil 2x) chodíš normálne k svojmu doktorovi......ak nie....tak do Brna

cmudlo
25. nov 2014

@silvia545 ahoj. Mala som zopár otázok o príspevok vyššie, ale zatiaľ mi nikto neodpovedal. Ty berieš inofolic? Berie sa to len tak preventívne ako podpora? Ako dlho sa to má užívať a v akých dávkach? Ešte niečo iné užívaš? A tie femi kvapky to tiež len tak?

silvia545
25. nov 2014

@cmudlo ahoj,od dnes beriem inofolic,pýtala som sa preto tu ženičiek ako ho berú,lebo tam je napísané 1x denne ,ale baby ho berú 2x denne 🙂 je to dobré tuším na zrelosť vajíčok a tvorbu,ešte kúpim priateľovy FOLANDROL je to na tvorbu spermií a zrelosť,kúpila som mu aj Zinkosel,takže o jedlo máme postarané 😀 FEMI kvapky sú veľmi dobré na funkčnosť vaječníkov,maternice,tie som tiež už pila a ešte si robím čaj z Alchemilky tá je dobrá na maternicu,pekne ju pripravý pre embryjko 😉

diska
25. nov 2014

@cmudlo inofolic je uz ako som spominala na kvalitne vajicka a ma sa uzivat 2x denne,ale zazraky necakajte je to len vitaminik,hlavne je dobre zvolena stimulacia ,lebo ked sme sa uz dopracovali az k IVF vitaminky nam asi velmi nepomozu 😔 .
Vigantol je vlastne vitamin D,ten zohrava dolezitu ulohu pre otehotnenie.Ak je ho dostatok tak je to ok ak nie da sa pomoct kvapkami,hladinu D moze zistit imunolog.
Pred Ivf je ale dolezitejsie sa zamerat na hematologiu,repro imunologiu,tam sa nasadzuej fraxiparin a medrol,castokrat aj preventivne.
Kyselina listova je tiez velmi vhodna aby sa uzivala pri planovani tehotenstva.
No a mesiac pred ET je dobre zvazit pipelle je nas tu dost stratenych pripadov kde asi to pipelle pomohlo aj ked s istotu sa nevie co pomohlo ale bola to zmena v liecbe.

diska
25. nov 2014

@silvia545 no ja by som radsej ani tak vela vitaminkou naraz nebrala 😀 aby sa telo nerozkokosilo. 😉

katka1710
25. nov 2014

@mimika1973 nie v Brne, gyncare v KE

diska
25. nov 2014

@katka1710 boze to tam chces ist? jaj to je ten doktor Herman? 😕

katka1710
25. nov 2014

@speranza1 ďakujem, pôjdeme tam kde som bola predtým, inač predtým som bola 2 - krát na ivf v Gyncare a ostala tehotná akurát sme nemali šťastie na výber spermií, ale vďaka novej metóde pevne verím, že to už teraz vyjde...

katka1710
25. nov 2014

@diska ja som u neho bola už dva krát a ostala som tehotná, v Brne som bola 2 -krát a vždy to pokazili (raz mi dali nevhodnú stimuláciu len s clostilbegytom a druhý krát vybrali vajka skôr ako dozreli, len jedno bolo zrelé, ale nič z toho nebolo, Herman ma vždy vedel nastimulovať)...takže som rada, že sa spokojne vrátim k Hermanovi, nakoľko už má novú metódu oplodnenia a vie vybrať morfologicky zdravú spermiu...v Brne oplodňovali len pomocou icsi....inač baby, ktoré som poznala u Hermana sú už tehotné a má už viac než 50 % úspešnosť...mňa už nezaujíma kto mi čo povie a odporučí, mám s Brnom skúsennosť, nie pre každého je najlepšie... Nehnevaj sa, ale mňa presvedčila kamarátka, nech odijdem od Hermana, lebo jej vyšlo druhé ivf v Brne, ale pre mňa to bola strata času a peňazí...

diska
25. nov 2014

@katka1710 ahoj no ja ta nepresviedcam a samozrejme ta aj chapem,ze si sklamna ked ti to tak v RF dopadldo.Kazdy mame neake skusenosti a kazdemu aj nieco ine vyhovuje.
Ja osobne si myslim ale ze embryologie v RF je na neporovnatelne lepsie urovni ako v gyncare aj napriek tomu ze ponuka tu novu metodu ale to je len moj nazor.
Tie zbabrane stimulky ma mrzia ale chcela by som sa ta opytat ak mas teda chut odpovedat pocas stimulacie si na kontrole sono bola v RF,lebo niekedy moze byt problem aj tam,ze to zamera gynekolog co nema vela skusenosti na sk a v RF sa riadia podla zlej info od gyn.

katka1710
25. nov 2014

@buba08 tu metódu oplodnenia robia v Gyncare v KE od novembra... pre mňa najvhodnejšie centrum, na každého asi platí niečo iné 🙂 mňa vie dr. Herman správne nastimulovať, a nakoľko som bola u neho dva krát a dva krát som ostala tehu, tak by som ho nemenila....akurát sme nemali šťastie s výberom spermií, ale nakoľko bolo 99% patologických, tak nečudo, že sa nepodarilo trafiť správnu, teším sa tej novej metóde..

katka1710
25. nov 2014

@diska na usg som bola u lekára ktorého mi odporučil Štelcl, vravel, že jemu dôveruje...ale nepočúval ho, raz mu dr. Anna poslal odkaz, že mám ísť na odber v utorok a on mi ho dal už v nedeľu, čím to celé pokazil, lebo vajička nestihli dozrieť... druhý krát odporučil nechať to tak, že nie je pre mňa vhodná stimulácia len s clostilom, ale Štelcl mi kázal prísť na odber a neodobrali nič... tak ako si písala na každého platí niečo inné a u mňa musíš uznať, že je to jasne 🙂

diska
25. nov 2014

@katka1710 ach jaj no je to komplikovane,prajem ti aby ti to vyslo teda v Gyncare ,hlavne je ze ty si tam v pohode a spokojna a urcite bude aj vysledok 🙂 Ja som presla vsetkymi centrami v Ba a nikde mi nebolo dobre 😀 Dokonca aj u Hermana som bola na konzultacii ale mne stacilo len raz,kumne sa spraval ako hulvat a arogantny ujo,mna by tam nik nedostal 😀

katka1710
25. nov 2014

@diska vieš, že na prvej konzultácií sa ku mne choval rovnako a teraz keď mu volám, tak hneď mi povie ,,to ste vy pani dr z mäsiarskej...také milé, že má hneď zaradí...a to som mu volala po dvoch mesiacoch... moja mne dnes písala jedna babenka, ako som dopadla, tak som reagovala, inač tu už nechodím... držím všetky palčeky, nech to dotiahnete do šťastného konca a drobčekovi veľa zdravíčka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre