Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nomxxx
6. dec 2014

dnes je to presne rok, čo mi v Reprofite vkladali 6dňovú blastocystu pri KET, dnes vyzerá tá blastocysta takto krásne 🙂, dievčatá nestrácajte nádej, držím vám všetkým palce 🙂

tlucka
6. dec 2014

@silvia545 Veď to nemusíš odkladať, skus napísať doktorovi a uvidíš čo odpíše. Ale ak ti sono vychádza predbežne na 6.1. tak to je v pohode, to už určite budú fungovať normálne. Mne vychádzal vklad na 5.1.
tak to by som asi mala problém s kontrolou sliznice pred vkladom. Držím palce 🙂

ingrid0105
6. dec 2014

@nomxxx mozem sa spytat aku si mala stimulku a cim si stimulovala? dakujem

zuzu1108
6. dec 2014

@silvia545 Ahoj. Ja som sa pytala dr ako robia. Robia este 23.12 a potom az 5.1.

gagirl
6. dec 2014

@haimi a cele balenie este potrebujes?skus sa opytat kociek ci tam niektora neide teraz niekedy..ze by ti vybrali jedno balenie..

gagirl
6. dec 2014

@lenka54321happy ahoj..moja rada je ze necitaj nic na forach a na internete..to ta potom len rozhadze a budes v strese..nie je to dobre..a tvoje male potrebuje aby si bola v klude a v pohode..takze mi slub ze ziadne fora a nic take citat nebudes..si pn ci chodis do prace?tes sa na to ze je vsetko v poriadku a myslim pozitivne ze aj bude..uzivaj si to miesto stresovania..ok?🙂

gagirl
6. dec 2014

@speranza1 ahoj moja..kolky den po vklade si uz?..ako sa citis?..🙂

lemoni86
6. dec 2014

@lenka54321happy ta co maz zas depky..ved skus sa uz ukludnit..urcite necitaj tie zle pribehy, fakt ti to nepomoze..nemas na vyber len cakat...ja som tiez nervozna trichu ze ako sa ma bublinka, lebo na kontrolu idem az 17 teho...nemam ani nejake riadne tehu priznaky.. Ako dnes aj vcera mi bolo nevolno, aj som viac unavena atd ale chcela by som ho vidiet...naposledy pred tyzdnom som ho videla ..😲 ..inac , tebe vidno tehu brusko? Lebo mne vykukne vecer, a to ked sa poriadne najem a napijem vody tak ho mam ako v 4-5 mesiaci..no rano ked vstanem tak akoby sa vyparilo..

lenka54321happy
6. dec 2014

@lemoni86
Presne aj ja by som chcela ist znova na sono....
Mne byva len trosku zle kazdy den...prsia sem tam....
Hej vecer vacsie brusko a rano nic :-/
Jaj nech uz je aspon Januar.....a snazim sa byt kludna ale niekedy ma chyti chvilka....

nomxxx
6. dec 2014

@ingrid0105 na Slovensku som mala dve ivf, v Iscare MT, konské dávky z ktorých boli 2 biedne vklady a nič z toho, na tretie som išla do Brna, mala som soft iba s Clostylom, mala som 5 vajíčok, 5 oplodnili, všetky prežili 🙂, vkladali mi 2, 2, 1 - posledné bolo úspešné 🙂

speranza1
7. dec 2014

@gagirl som dnes 10ty den po Et a boli ma sem tam brusko ako keby som uz uz mala dostat menzes,tak beham na wc s malou dusickou,ci uz... No a zatial nic.... A ty sa ako citis? Ako ti je?

speranza1
7. dec 2014

@nomxxx paaaani vy ste prekraaasny obidvaja... No ty si aka krasna zena... Mas veeelmi zaujimavu tvar... No a maly je neskutocne rozkosny 😵 😵 😵 😵 ...zelam Vam vela zdravia v celom zivote....

ingrid0105
7. dec 2014

@speranza1 drzim palceky nech je to ok

gagirl
7. dec 2014

Ahojte kocky..som trocha v strese. Asi ov vcera som si vsimla ze mam menej plne prsia a menej bolia..verim ze je vsetko v poriadku ale predsa ma to znepokojuje..nemate s tym niektora skusenost?...

gagirl
7. dec 2014

@speranza1 tak to je dobre znamenie..uz urcite ani nepride..🙂test skusis az v utorok?uz by ti urcite ukazal..ja by som asi nevydrzala..;)

nomxxx
7. dec 2014

@speranza1 jéj ďakujem za kompliment aj prianie 🙂 ak som správne pochopila, tak si po ET, držím palce, viem ako to prežívaš, ešte to mám v živej pamäti, po KET som odišla na 4 dni na lyžovačku, teda nelyžovala som, iba som ležala na slnku, pila bombardino a mojkala brucho, proste pokoj v duši a vyšlo to 🙂 aj keby nie, už som sa chystala na ďalšie IVF 🙂 ...držím palce, nech je to tvoje vianočné šťastie 🙂

ingrid0105
7. dec 2014

@nomxxx dakujem za odpoved, ja som zdrhla z GF , stimulovala som 300j a v Heliose tak isto ale vysledok este horsi. Mam porobene vselijake vzsetrenia a predsa sa nedari. Cakam na reprodukcnu imunologiu este a potom jedine Reprofit, su moja jedina nadej 🙂

ingrid0105
7. dec 2014

@gagirl moja nebud v strese. pamatam ze aj ostatne baby tehulky to spominali, raz bolia menej raz viac pracuju hormony a babenko 🙂 bud hlavne v klude 🙂 vsetko je tk ako ma byt 🙂

haimi
7. dec 2014

@gagirl vobec sa neboj, hlavne ked je to jeden den. S tymi prsiami som to mala aj ja, raz viac, raz menej. V 7-8 tt ma boleli hlavne vecer a. Aj to niekedy minimalne. Teraz uz sa to zhorsuje, bolia ma castejsie a viac. Ale ja som uz 9+4tt. Takze neboj 😉

ingrid0105
7. dec 2014

@haimi moja a vsetko ok? doma je urcite lepsie ako v nemocke 🙂 nohy vylozene, oddychuj a opatruj si pokladiky 😵

lenka54321happy
7. dec 2014

@gagirl
Aj ja to tak mala aj mavam.....verime ze to nic xxx

gagirl
7. dec 2014

@ingrid0105
@haimi
@lenka54321happy dakujem dievcata za podporu..verim ze je vsetko v poriadku..zajtra mam ist k svojej doktorke..tak verim ze sa ukludnim..🙂

ludinka
7. dec 2014

@speranza1 velmi ti drzim palce ptfuj ptfuj posielam srdiecko pre stastie

lemoni86
7. dec 2014

@gagirl ja to mam tiez ako lenka... alebo haimi.. vecer bolia viac,niekedy ked sa rano zobudim tak ma vobec nebolia...

speranza1
7. dec 2014

@ludinka vdaka milacik.... Stastie budem potrebovat a dakujem za srdenko 😵

speranza1
7. dec 2014

@gagirl verim,ze bude vsetko v poriadku moja tfuj tfuj tfuj 😵

lemoni86
7. dec 2014

caf baby, som trosku nervozna... pred polhodkou som mala strasnu ale fakt strasnu zapchu, nejak to nakoniec zo mna vyslo ale uz som plakala na zachode 😔 ... musela som proste aj zatlacit, nedalo sa inac... bojim sa ze by sa daco nepokaslalo tym tlacenim... ako nic sa potom nestalo, len ma to tam dole boli ...
mala ste niektora taku skusenost.. viem ze som to tu uz raz pisala ze som mala taky problem a ste mi povedali ze nic sa nemoze stat.. no to bolo mozno len v 5tt... no teraz som v podstate uz v 10tt .. zajtra zacinam 10 😝 🙄

bambulka2015
7. dec 2014

cafte baby, mooooje nervy, vwd nestresujte tolko. Kazda s aboji, ze sa to pototo, ale to sa boja aj tie, co otehotneli prirodzene. Uz to tu asi ani citat nebudem, lebo tolko stresu a negativizmu ako je tu, som uz davno nezazila. Jedna sresuje, ze ju prsia nebolia, jedna sa boji trosku potlacit pri velkej, ina zase ma vo vseobecnosti strach. Berte to tak, ze sa konecne zadarilo a uzivajte si to. Jasne, ze aj mne preblesnu obcas myslou take myslienky, ze co uvidim na utz o tri tazde. Bude tam nieco, ci nebude. Ale tak dufam, ze ano a ze vsetko bude ok.
Mne doc povedal, ze ak nemam problemy, vobec neam davat do popredia to, ze som po ICSI. Teraz je to uz jednoducho len tehotenstvo. Ked clovek nema problemy, moze robit vsetko. Samozrejme s mierou. Ja sa vobec nepozorujem. Nemackam prsia, ved naco, raz zabolia, raz nie, normalne mame keksik, prave sme na aktivnej dovci, cely den sport a fakt intenzivne, jem vsetko na co mam chut, samozrejme tie veci, co by sa v tehotenstve nemali, tie nie. Lietadlo mi doc tiez odklepol. Zle mi vobec nie je, len po zobudeni mam taky bleeee pocit, ale po rnajkach je prec a je vsetko ok.
Kazda zena je ina a kazda ma ine priznaky, niektore nemaju dokonca ziadne. Tak sa jednoducho neporovnavajte. Jedna ma, jedna nema. Koncene zite a teste sa, budeme mat konecne aj my babätka. Ved sme si to zasluzili. A myslim si, ze dokonca viac ako tie, ci si raz suchnu a maju hned 5 deti (sorry za vyraz). Vela zien si to nevie vazit, my si to vazime o to viac.
Tak baby konecne zite pokial sa to da, ked budeme mat velke pupky a gulat sa, budeme "nadavat" ako nam je na dve slova a uz to budeme chciet mat za sebou. Ja som rada, ze zatial mi nic nie je a snazim sa z tehotenstva tesim, moze byt, ze je to moje prve a aj posledne.
Takze baby, hlavu hore, nesledujte sa a zite a teste sa 😉

bambulka2015
7. dec 2014

@lemoni86 zabuda som. Ja mam zapchu od punkcie vkuse. Raz je lepsie,raz horsie. Momentalne som na tom tak, ze jeden den super stolica a potom dva dni nic, brucho ako balon a skapinam. Dakedy vyjdu tiez len take bobky, tiez musim potlacit. Nic sa nedeje, ked musis tlacit. Velmi tlacit by sa nemalo ku koncu tehotenstva.

silvia545
7. dec 2014

@tlucka
@zuzu1108 ahojte 😉
skúsim zajtra zavolať a uvidím čo mi povedia,no ked robia až od 6.1. tak pochybujem,že tam niekto bude,ked budem volať koncom decembra,že mi prišla ms 😒

@tlucka tak aj tebe sa potom posunie asi KET 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre