Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
9. jan 2015

@motiv ahoj,neboj stisktu ti daju do poriadku a da sa postupne po 12,14 tt aj sama.Tiez riesim stitku ale ja som mala velmi znizenu a doktorka mi nemenila liecbu ani nic len sleduje casto ,lebo vraj na zaciatku tehu je to normalne ,ze ti hodnoty kolisu a postupne sa upravia a veru sa mi uz aj zacinaju upravovat,dasliu kontrolu mam zas o mesiac.Vravela mi,ze inac to ovplivnuje aj prednison,medrol co som do teraz netusila.
Velka gratulka k babatkam 🙂

diska
9. jan 2015

@santeema ja mam stale chut na zmrzku 😀 zima,nemzima chcem zmrzku. 🙂

motiv
9. jan 2015

@diska ahoj, no ja uzivam Medrol, ze by mi ten vsetko poprehadzal? Ked som sa objednavala k endroske tak hned podla vysledov povedala, ze to bude na lieky. Uz sa citim ako kontajner, co vsetko do seba cpem posledne roky.
Dakujem, aj tebe gratulka 🙂

sona_fit
9. jan 2015

Ahojte dievčatá! Krásny a úspešný nový rok všetkým. Pravidelne vás sledujem a teším sa z toho rozbehnutého tehulkovania z konca roka 🙂 Dúfam, že to takto pekne bude pokračovať aj tento rok 😉
Podávam informáciu z mojich výsledkov z imunológie, ak to niekoho zaujíma, že aj takéto prípady sú.
Na vyšetrení som bola u dr. Malíčkovej v Prahe (zlatá žena a odborníčka). Robila mi tieto vyšetrenia: -protilátky proti spermiam, - protilátky proti Anexinu, - subpopulace lymfocytu, - intracelularni citokiny. Platila som 4182,- CK.
Výsledok bol za 12 dní.: zvýšené hodnoty TNF Alfa (64,4) a interleukin2 (56,4) co spôsobuje embryotoxicky efekt a to je pravdepodobne príčina tehotenských neúspechov (spolu mam za sebou 9 transferov)
Kedže mam oslabenú imunitu a opakovane nejakú infekciu, tak mi nebudú znižovať imunitu kortikoidmi ale naopak mi doporučuje upraviť imunitu imunostimulatormi a síce 6 týždňov pred KET do svalu raz týždenne a po ET intravenózne každý den po tyzden a potom týždenne do konca 3 mes. Problém by som mala ale s platením, tak som zašla dnes k dr. Dzurillovej do Nitry a musím povedať že je fakt veľmi milá. Vzala ma a sme sa dohodli že to pôjde cez ňu, aby mi to poisťovňa preplácala, aspoň čo sa dá.
Toľko moja skúsenosť, budem veľmi rada ak sa ozveme pokiaľ už niektorá máte skúsenosti s tými imunoglobulinmi.

diska
9. jan 2015

@motiv no tehotenstvo +medrol robia svoje,ja bereim l-thyroxin a tiez aj kadeco ine. 😝

motiv
9. jan 2015

@diska len dufam, ze to vsetko nebude mat vplyv na krpcov :-/

diska
9. jan 2015

@motiv nesmies sa bat,preto nas tak casto kontroluju aby dali pozor na deticky aj na nas.Ale chapem ta aj ja panikarim ,to len tak mudrujem teraz 😀

motiv
9. jan 2015

@diska no mna zatial nik extra nesledoval ani nekontroloval u gyndosky:-/

speranza1
9. jan 2015

@motiv jaj moja dnes je to presne mesiac co len lezim... Aj ja som na rizikovom... Hej hovoria ze je trosicka lepsie ked su dvojvajecne... Ale aj jednovajecne budu v pohodke uvidis... Ja idem na kontrolu v pondelok a ty? Kedy si bola naposledy? Ano nam sa ujali dve embryjka... Tak to navrhol lekar, ze nech sa aspon jedno z nich ujme... No a oni sa ujali obe... Len sa modlim aby boli v poriadku... Aby sa spravne vyvijali, boli zdrave

motiv
9. jan 2015

@speranza1 vcera som bola na kontrole, o rizikovom nepadlo ani slovo. Lekarka sa tesila viac ako ja 😀 Dalsiu kontrolu mam 26.1. To budem 12.tt a to chcem ist asi k MUDr. Holanovi do Procaru.

Presne tak 😉 Drzim palce

ingrid0105
9. jan 2015

@sona_fit moja ja mam ze bunkova imunita CD3 TNFa 68,2 a CD4 TNF a 74,9 a v zaverecnej sprave nic take ako ty, je to nieco ine ako u teba, som z toho jelen 😖

freyahope
9. jan 2015

@ivka3901 @vlasatica nám fakt nekázala s ochranou... ja mám napísané, že bunková imunita voči spermiám partnera mierneho stupňa. A o pár riadkov nižšie - protilátky proti spermiám negatívne. Podrobnejšie po tom pátrať nejdem, verím doktorke a vychádza mi z toho, že bunková imunita a protilátky nie je úplne to isté.

ivka3901
9. jan 2015

@freyahope no teda tak na jednej strane mierne zvýšené protilátky a potom protilátky negatívne 😅 tak teda aj ja som z toho jeleň a ja som si radčej nasadila s ochranou nič nestratíme a tých pár mesiacov určite nebudem lutovať,ked sa podarí 🙂

ingrid0105
9. jan 2015

@ivka3901 tak sme jelene dva 😀

freyahope
9. jan 2015

@ivka3901 veď aj ja som z toho jeleň a ešte aký, ale už nad tým nevládzem ani rozmýšľať. V tých výsledkoch mám anti-spermie, anti-ovária a anti-zona pellucida negatívne. A potom ďalej MIF a tam sú už pri spermiách nejaké divnejšie výsledky.

diska
9. jan 2015

@ingrid0105
@ivka3901 velmi spravne si sa rozhodla,pekne pouzivajte kondom ono to ma nieco do seba ja som to riesila aj s Mudr.Malickovou a presne po tomto vsetko co som dodrzala sa nam 7 IVF podarilo a toto je odpoved od Mudr.Madara a ten myslim ma ovela viac skusenosti ako nasi slovensky Mudr.

Zzásadní chyba je v tom, že zaměňujete buněčnou imunitu a protilátky. Protilátky proti spermiím v krvi mohou být (a většinou jsou) negativní, zatímco buněčná imunita je aktivovaná a brání usazení zárodku v děloze. Léčebné schema "žádné záněty, žádné spermie, Prednison" léčí právě tu buněčnou imunitu. Takže Vaše překvapení není na místě, jde totiž o zcela jiné typy imunity.

diska
9. jan 2015

@ingrid0105
@freyahope
@ivka3901

Námi používaný osvědčený léčebný postup je:
1. vyléčit případné gynekologické záněty
2. při styku důsledně používat kondom
3. užívat 1 tabletu Prednisonu 5 mg (nebo Medrolu 4 mg) denně.
Po cca 6 týdnech této léčby lze obvykle zkusit oplození,

sona_fit
9. jan 2015

@ingrid0105 A u koho si bola na vyšetrení? A akú liečbu Ti navrhli? Veď to, ja sa v tom tiež veľmi nevyznám...

freyahope
9. jan 2015

@diska ale aspoň mi to ešte myslí, keď som pochopila, že ide o iné typy imunity 😉 Tak žeby sme predsa len začali kupovať kondómy... ja ešte ani lieky nemám nasadené, idem až koncom januára po ne, takže na KET si ešte počkám.

ingrid0105
9. jan 2015

@diska
Bunková imunita- základná imunofenotypizácia :
CD 3+ T-Ly perc. počet v norme, absol. počet v norme,
CD4+ T-Ly perc. počet v norme, absol. počet v norme,
CD8+ T-Ly 22.5% znížené , absol. počet v norme,
Pomer CD4/CD8 = 2.01,
CD3- CD56+ NK bunky 17.17 % +, absol. počet v norme, - toto mam zvyraznene od Girovskej
CD19+ B-Ly % v norme, absol. počet v norme,
CD4+CD25 + 1.60 %.
Bunková imunita – Th1/Th2 cytokínový profil :
CD3+ : TNF-α 68.2 +, IFN-γ 33.0 +, IL-4 22.1 +, IL-2 v norme -aj toto
CD4+ : TNF-α 74.9 +, IFN-γ v norme, IL-4 36.42 +, IL-2 v norme -aj toto
Ostatné : vitamín D3 (25OH-D3) 34.13 v norme (norma 30-80)

Záver : zvýšené množstvo NK buniek
zvýšená produkcia intracelulárnych cytokínov (TNF alfa, IFN gamma)

a co vcul?

poprosim do ludskej reci 😀 😀 😀

ingrid0105
9. jan 2015

@diska aha uz si napisla odpoved, a to mam pouzivat kondom aj ked je mam vsetky protilatky negativne - na spermie, na ovaria....na vsetko?

ingrid0105
9. jan 2015

@diska a v zavere je uvedene ze "zvazenie imunomodilacnej liecby" to znamena uzivanie toho prednisonu ci medrolu?

ingrid0105
9. jan 2015

@sona_fit ja som bola v medirexe a vysledky mi vyhodnocovala Girovska

diska
9. jan 2015

@freyahope ja by som to skusila,da sa to v pohode v kauflande maju velke balenie durexu 😀 😀 😀

sona_fit
9. jan 2015

@ingrid0105 Ty máš ale ten interleukin2 v norme a máš prekročené IFN gama. Tam mame rozdiel. Pokial ale nemáš iné zdravotne problémy tak myslim že tvoja liečba medrolom a pod. je hlavne jednoduchšia a osvedčená, tak nic neboj.

diska
9. jan 2015

@ingrid0105 a co ti povedala ona? No ja niesom doktor ale podla mna treba medrol aspon 8mg denne po dobu tych 6 tyzdnou,ak mas NK bunky tak aj intralipid.

zvýšená produkcia intracelulárnych cytokínov (TNF alfa, IFN gamma) a toto zvysenie moze bojovat tiez proti embryjku,tak nedrazdit spermiami telicko,sksuit treba vsetko 🙂 a znizovat medrolom.

freyahope
9. jan 2015

@diska vďaka za tip 😉 ako my s tým nemáme problém, dlhé roky to bola naša antikoncepcia, len je to fakt taký paradox teraz, že chceme dieťa tak čo spravíme? Začneme kupovať kondómy 🙂

ingrid0105
9. jan 2015

@sona_fit dakujem, dufam ze to zaberie 🙂

diska
9. jan 2015

@freyahope ano je to tak ale planujes ivf v pripade,ze sa skusa doma,tiez sa ma pouzivat kondom a len pocas plodnych dni bez neho.

ingrid0105
9. jan 2015

@diska dakujem no bude sranda s tymi kondomami 😀 bude veselo v posteli he-he 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre