Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
9. jan 2015

caute kocky,chcem sa spytat mam vytok taky priesvitny,nezapachajuci myslite ze je to ok?mate to niektora?dakujem za odpoved

haimi
9. jan 2015

@elisabethwoodville podla vyjadrenia lekarov aj to co som citala to vyzera na dvojvajecne. Vkladali mi 6 dnovu HB a mam vsetko 2x - obal, placentu.. Pokial maju jednovajecne vsetko samostatne, tak by sa muselo vajicko rozdelit max do 3 dni po oplodneni. Tak neviem... Nechame sa prekvapit po narodeni 🙂 U teba maju co spolocne?

diska
9. jan 2015

@ivka3901 tyzden ored transverom,tyzden po transvere,po pozit,tt a potom kazde 3 tyzddne do 20tt.

elisabethwoodville
9. jan 2015

@haimi maju vsetko svoje, aj vnutorny obal aj placentu. akurat vonkajsi obal maju spolocny. dlho to vyzeralo na spolocnu placentu, ale na morfo videli ze sa dve prekryvaju.

haimi
9. jan 2015

@bergalm ano, je to normalne 😉

haimi
9. jan 2015

@elisabethwoodville a na ktorom sone ti to zistili, v ktorom tyzdni? Ze vraj tvoj pripad je velmi vynimocny 🙂

bergalm
9. jan 2015

@haimi dakujem

sona_fit
9. jan 2015

@zuzu1108 Ahojček, vďaka za info.
Tieto co mne odporučila vraj na Slovensku nie su a tak mi dr. Dzurillova navrhla nejakú náhradu a ta vychádza cca nejakých 40,- EUR jedna injekcia. Budú mi ju pichat u nich kedže som z NR, a tiež potom na infúzie k ním, co som rada, lebo som nemala predstavu ako to realizovať.
Napísala mi:
Doporučuji i.m. imunoglobuliny, např. Igamplia 800 mg i.m. á 1 týden prekoncepčně, ET zajistit i.v. imunoglobuliny dle tohoto rozpisu:
- Flebogamma 1 g i.v. 1.den IVf cyklu - Flebogamma 2,5 g za týden
- Flebogamma 2,5 g 3-7 dní před ET
- Flebogamma 5 g i.v. 3-7 dní po ET
A ty si to hradis všetko sama alebo ako to realizujes?

elisabethwoodville
9. jan 2015

@haimi ja som zacala spinit v 6 tt, tak som hned letela do rf a koudelka tam uz vtedy videl dve 😎 o tri dni som spinila zas, tak to sa asi babulky zahniezdovali. nam vkladali dve, tak to by som sa usulala keby boli nakoniec dvojvajky. ale 4 gynekologovia mi do 12 tt nezavisle potvrdili jednovajecne. tak mozno aj my budeme mat prekvapko 😀

elisabethwoodville
9. jan 2015

@haimi ja som zacala spinit v 6 tt, tak som hned letela do rf a koudelka tam uz vtedy videl dve 😎 o tri dni som spinila zas, tak to sa asi babulky zahniezdovali. nam vkladali dve, tak to by som sa usulala keby boli nakoniec dvojvajky. ale 4 gynekologovia mi do 12 tt nezavisle potvrdili jednovajecne. tak ale...mozno aj my budeme mat prekvapko, ked su 2 placenty. moj gynekolkog vravi, ze on vidi placentu jednu 😀

haimi
9. jan 2015

@elisabethwoodville uz sa ti to krati, takze to uz dlho nepotrva a uvidis 😉 mne zase 3 lekari nezavisle povedali, ze to vyzera na dvojvajecne. Naposledy na velkom morfologickom sone v 12tt. Ale je to jedno, hlavne nech su uz nejake deturence 😉 a ty si tiez z trnavy?

ivka3901
9. jan 2015

@diska ahá takže uvidím čo a ako,ale určite si ju budem pýtať od štelcla,ked bude treba 😔 a to po týždni po transfere si chodila do reprofitu tšda na každúvinfúzku?lebo som počula,že aj dzurilka v centre ju može podávať 🙂 ale ešte sa jej spýtam či bude ochotná 😖

diska
9. jan 2015

@ivka3901 nie ja som vsetky mala v Ba.

crazybabenka
9. jan 2015

babule....trošku možno otázka od veci.....prepáčte ...je to trošku nechutné....ale mám dilemu.....zjedla som duphaston....a do 10 min som zvracala....užiť či neužiť teraz nový 😕

zuzu1108
9. jan 2015

@sona_fit Igamplia uz u nas nieje registrovaná. Tu chcela aj mne dat , ale potom ju zamenila za Subcuviu.
Tie ďalšie uz nepoznám co ti predpísala. A tu Flebogammu ti budu dávať infuzne?
Ja mam tu Subcuviu 5mg. Ja ju mam od môjho imunologa, a normalne som mala školenie na podavanie imunoglobulinov jednou pani magistrou.
Soni a teda žiadne kortokoidy pred vkladom nebudes brat ,hej? Lebo mne dr napisal ze Medrol pred ketom a som mu napisala ze mam oslabenú imunitu ze ci to je vhodne. Napisal ze ponechame tie imunoglobuliny, lenze som sa pytala ďalšieho imunologa a ze tieto nižšie dávky kortokoidov-Medrolu by nemali uškodiť. Tak neviem ci to brat, inak z repro imunologie ja mam vsetko v poriadku.

elisabethwoodville
9. jan 2015

@haimi nie nie som, iba sa tam chystam rodit

diska
9. jan 2015

@crazybabenka asi radsej hej ale ono by sa tak ci tak nemalo nic stat,zajtra si uz das,ja som niekedy aj zabudla a bolo to ok.

motiv
9. jan 2015

Ahoj moja, , no je to divne co ti poviem....@elisabethwoodville

vernazza
9. jan 2015

@zuzu1108 @sona_fit ahojte kocky, ja budem mat asi podobnu diagnozu.. mne vysli zvysene cytokiny CD3 IFNg 49,5%, CD3 TNFa 49,2%, CD3 IL4 34%, NK bunky a D vitamin znizene, autoprotilatky negativne. K tomu nizku imunitnu odpoved. Doktorka Bergendiova z Imunovital centra konzultovala vysledok s Dr.Malickovou z Prahy a tiez mam v odporucani napisanu imunomodulacnu liecbu. Nasadili mi najprv 10inj Immodinu a potom by som mala brat v ramci pripravy na IVF Subcuviu 800mg do svalu 1xtyzdenne. Priznam sa, som z toho aj ja dost zmatena, skoro vsetky baby tuto beru kortikoidy na znizenie imunity. Chapala som to tak, ze tie kortikoidy maju zabranit "alergickej" reakcii organizmu alebo tvorbe protilatok voci embryu. Preto nerozumiem tomu, preco v nasom pripade chcu imunitu zvysovat, nebude sa potom telo este viac embryu "branit"? Podal vam k tomuto vas lekar nejake jasnejsie vysvetlenie? Ja sa este raz planujem o tom porozpravat s lekarkou.

vernazza
9. jan 2015

@zuzu1108 A este jedna otazka zuzu, k tej cene co si pisala. Mna lekarka neinformovala o takej vyske a teraz pozeram na nete, ze doplatok pacienta je 43€ za injekciu 5ml/800mg. Tymi 800€ si myslela celu liecbu? A ta pumpa ma sluzit na co?

zuzu1108
10. jan 2015

@vernazza Ahojky 🙂
Ja sa priznám,ze v tych vysledkoch sa nevyznám 😒 . Mne Malickova povedala ze mam vsetko v poriadku co sa týka reprod imunologie, len mi vyšla podtrieda IgG 1 a 3 znížené hlavne ta trojka. Tak mi nasadila Subcuviu. Ako tomuto nerozumiem ani ja,ze ked sa nam zvisi imunita ci naše telo prijme embryo 😕 . Ja som mala do tersz dva kety a obe sa mi uchytili len to dopadlo zle ale v tedy som nebrala imunoglobuliny.
Ja som za liečbu nedoplácala ani cent. Mne to hovorila ta pani magistra,ktorá ma školila na podávanie Subcuvie ze to tolko stoji. Ja si ju podávam subkutálne do brucha každé dva t ,a to s takou pumpou, ktorá mi pol hodinu pomaličky vstrekuje pod kozu. Lebo Subcuvia sa musi velmi pomalí podávať. Prosim ta, ked sa dozvieš viac od imunologicky napis aj mne, lebo ja kym sa dostanem k môjmu imunológovi to potrva.

sona_fit
10. jan 2015

@vernazza @zuzu1108 Tak dievcata aspoň vieme že nie sme v tom samé 😉 Som rada že ste sa ozvali, aj ked zmätok mam v tom stále ako aj vy 🙂
Ja to zvýšenie imunity vnímam tak, že teraz mame zvýšenie tie hodnoty ktoré napovedajú že naše telo stále s niečim bojuje, aj proti sebe samému v mnohých veciach (alergie) a pravdepodobne aj proti embryu, a ked nám tu imunitu nastavia na normálne hodnoty, tak si myslim že telo sa s embryom skôr dôkaze vyrovnať a nenabehne hneď silná autoimunitná odpoved. Preto aj podávanie tých imunostimulatorov až do 3 mesiaca.
Ale tiež by som k tomu chcela vediet refundovanú odpoveď. Keď to prekonzultujete podeľte sa 😉

tinka9075
10. jan 2015

@ivka3901 ahoj ja som ti zabudla odpovedať zistili mi že tvorím protilátky proti embriu a spermiám asi preto som vždy potratila vysvetlili mi to tak že moje telo vníma embrio ako niečo cudzie a snaží sa to vypudiť von,,ale ja mám z imunitou problémy od malička doteraz 🙂 🙂

ivka3901
10. jan 2015

@tinka9075 ahojky v pohodš🙂áno lebo aj ja mám zistené protilátky voči spermiám takže možem mať nemusím ten trofoblast?:-I uvidíme 20.1 a potom budem riešiť

ivka3901
10. jan 2015

@tinka9075 a ešte brala si prednison kolký dní pred IUI? 😕

ivka3901
10. jan 2015
ivka3901
10. jan 2015

@ivka3901 ALEBO aj mesiacov či aká bola vlastne liečba? 😕

tinka9075
10. jan 2015

@ivka3901 6 týždňov pred iui 🙂 🙂

vernazza
10. jan 2015

@sona_fit @zuzu1108 Ja sa tam chystám na injekciu v pondelok, skúsim či ma vezme aj doktorka, ozvem sa vam. 🙂 Je pravda, ze ja som aj alergik aj ľahký astmatik, ale s liečbou som bola tak, ze pokial som nemala silne priznaky, nedavala som si lieky (aerius). Mozno to bola chyba, lebo moje telo bolo stale v alergenovej pohotovosti, neviem.. Raz som otehotnela prirodzene, 2xneuspesne IVF, teraz v 11/14 úspešný ET v RPF, ale tehotnost vždy len do max 8tt. Žiadne ďalšie lieky okrem Fraxiparinu neboli doteraz, tak uvidim co povie táto imunostimulacia. Dám vediet keď budem mat ďalšie info. 🙂

sona_fit
11. jan 2015

@vernazza Veru to bude tak, ja som tiež alergik a tiež som lieky nebrala ked som bola na IVFa to bola chyba. Potom som o tom čítala na nete a majú sa brat aj ked je žena tehotná, inak telo zblbnuté a imunita sa este viac obráti proti nám. Je som tiež potratila v 8 tt po 4 IVF. Teraz mam po 5 IVF este 3 zmrazené emryjka. Prvý krát co mi naordinovali aj fraxiparin tak uvidíme 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre