Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenny71
10. jún 2010

ozaj baby a neviete kolko po expiračnej dobe je ešte možné použiť gonal??????

lenka20
10. jún 2010

lenny po otvoreni sa musi do 25 dni spotrebovat, ale po expirke netusim, ja by som mozno este do mesiaca po exprike sla, dlhsie uz nie...ale to je len moj nazor..
orsulik volam po 13-tej 😉

lenny71
10. jún 2010

lenka jasné že po otvorení najlepšie hned spotrebovať 🙂 ....ja len že v inej téme nejaká babenka písala že po exp.dobe ešte pol roka v pohode tak za to sa pýtam či nemáte s tým skúsenosť niekto...a inak budem držať palce silno aby vajka pekne rástli a po transfere sa riadne zakusli 🙂

orsulka
10. jún 2010

lenny.....tak ja osobne by som to asi neriskova po ex......neviem ako ostatne.....ale ak mam kupit lieky, tak aby boli pred ex.
ja osobne som nikdy nemala lieky po exipracii.....

lenka.....už je po 13,00 😉 😉 😀 😀 😀

lenka20
10. jún 2010

tak baby mame 9 embrijok, tesime sa.. no zajtra zase volam, som zvedava ako sa budu delit...

tanitta
10. jún 2010

@lenny71 ja by som sla tak max 2mesiace po exp...ale tusim ze puregom som mala az 4mes po exp...ale to som mala od baby co poznam a vedela som ze boli poctivo aj v chladnicke....
@lenka20 jupiiiiiiiiiiiii

orsulka
10. jún 2010

lenkaaaaaa......super !!!!!! tak základ dobry...teraz len tfuj-tfuj-tfuj do dalsích dni 😉 🙂

lenka20
10. jún 2010

no veru, tieto kazdodenne telefonaty su stres 😝 tak zajtra pokracovanie, uz budu aj nejake tie pocty buniek...boooze, drzte palce baby 😝

mircalla
10. jún 2010

s tym gonalom....lekari v RF mi povedali, ze pol roka po expiracii je ok. ale co ja viem, tiez by som neriskovala
lenka, tak to je upne fantazia, to bude deti

baby sa sa tyka tej sliznice....ja si myslim, ze to o sliznici az tak neni. ja som nikdy nemala ukazkovu, len dostatocnu 9-10mm. na podporu sliznice som brala len estrofem, neriesila som alchemilku, chilly ani cervene vino. podla mna nejde o to, ci je sliznica 9 mm alebo 14 mm. z 5 pokusov som bola 3 razy tehu, nebola som tehu 2 x, ked som nemala kvalitne embrya.
mne to uz viaceri lekari vysvetlovali, ze proste u niektorych zien sa to uchyti lahsie, u niekoho to skratka maternica nevie tak lahko prijat, ze to je indiviudalne. jednoducho to nemusi byt vzdy o sliznici a super kvalite embryi, ale aj o tom, ako je ich maternica schopna prijat.

violoncielka
10. jún 2010

Lenka super.....drziiim palceee!!!!

orsulka
10. jún 2010

mircalla------ tak teraz na milion % suhlasim.....ja som vždy mala ukážkovu sliznicu, ci pri ET alebo pre KET......a tak ci onak sa nechytilo nikdy...a to aj embryjka boli ako blastocysty už....... a nevedeli sa uchytiť...

violoncielka
10. jún 2010

orsulka a teraz co myslis, ze ti najviac pomohlo? Ci je to iba otazka stastia a nahody?

orsulka
10. jún 2010

@violoncielka mne asi to, že som zmenila uplne vsetko co sa len dalo......teda okrem partnera... 😀 😀 😀
v prvom rade centrum......brala som uplne ine lieky, mala som Soft co predtym nie, OPU som mala na 12 den a ET na 17 den......co si mslim, že pri mojom 5-26 dnovom cykle hralo tiež svoju ulohu.......lebo ked mi na 20 DC vlazili embryjko, som mala pocit, že maternica sa už chystala viac na menzes ako na uchytenie embryjka..... takto som ziskala 3 dni k dobru, a to sme mali PK, keby sme nedali PK...tak mam vklad na 15 DC, ciže skoro presne na moju ovulku.....
1x v živote sme videli nase embryjka, ktore nam ísli vkladat, a 1x v živote bol partner so mnou..... 😵

lenny71
10. jún 2010

no baby ja si tiež myslím že je to proste príroda, že tie sliznice a embryá s tým vela nezmôžu ak ona nedovolí....do riti ale už by sa mala nado mnou zlutovať ved mi ťahá na 40 😎 🙂 . To je inak sila...ked som otehotnela pred tým ani som nevedela ako 😒 🙂 , a teraz toto. Ale ved my sa s tým už popasujeme 😉 🙂 , len dúfam že sa mi podarí zohnať tie lieky 😒
lenka...to je super...len nech sa pekne delia 🙂

mircalla
10. jún 2010

vidis orsul, a teraz sa uchytili...🙂)) takze raz to pride....

tanitta
10. jún 2010

@lenny71 suhlasim s orsulkov neskorsi et nam tiez nepasoval...vzdy bol aj na 24dc...uspesny den D bol na 14dc...bez pk...

violoncielka
10. jún 2010

@orsulka asi ano....ked teraz rozmyslam aj mne vkladali embryjka dost neskoro....a tiez by som velmi rada vyskusala PK (teda ak to bude mozne). No pekne si to napisala. Uz sa neviem dockat 1.7, kedy sa vlastne dozviem cely postup a na kedy ma daju. Oni sa musia riadit aj podla dopytu? Lebo tu v Italy poradovnik zavisi od poctu parov, ak je ich vela tak musis cakat. No a my nejdeme cez poistovnu- takze tam by nemal byt problem.

mircalla
10. jún 2010

ak mam hovorit za seba, tak u mna sa zmenilo to, ze som sla do darcovskych.....prvy pokus s mojimi bol sice pozit test, ale SF, potom uz sa nedarilo a bolo malo vajok. tak som sa uz nechcela trapit, a isla som do darcvoskych. tie u mna zafungovali

mircalla
10. jún 2010

cize ako sa tu pise, je to indiviualne, u kazdeho nieco. u niekoho kvalita embryi, i niekoho kedy je vklad....
kazdopadne si myslim, ze o sliznici to neni....staci ak je nad normu. stelcl mi tiez povedal, ze 9 mm bohate staci

lenka20
10. jún 2010

baby tak som zvedava, co zapasuje u mna teraz 😉 lebo uz sme skusili uplne vsetky mozne scenare, neskorsi vklad, skorsi vklad, rozne lieky, rozne davkovanie, PK, bez PK, sliznica bola tiez rozne... 😵 😵
violoncielka ja myslim, ze ta zaradia hned ako dostanes MS, u nas to bolo tak, ze som mohla zacat stimulku kedy som chcela pri softe... len som mala zavolat na 1.DC a objednat sa na sono.. lieky ked si vezmes od nich hned aj dohodnete protokol, tak neni problem, myslim... takze neboj, v auguste to urcite rozbehnete 😉 😵
lenny kebyze lieky nezozenies nahodou tak sa dohodni s dokim na menopure, je to lacnejsie.. ako gonal... a kupis to u nich, nemaju nijak premrstene ceny, ak nemas vysoke davky tak sa zmestis do normalnej sumy, ja som za ne dala kedysi 10t CZK ale mala som 225j denne, takze vysoke davky...

lenny71
10. jún 2010

baby a ja som mala na 11DC OPU a ET som mala na14DC.Ono je to asi indi vidi. Toto bude 4 pokus a bude to 3 IVF.Tak verím že do tretice všetko dobré 🙂.
lenka a čo stojí ten menopur a ako sa pichá? To može byť akože miesto gonalu???

lenny71
10. jún 2010

baby prosím vás ako sa mám nakontaktovať na moju doktorku?chodím Pospíšilovej a chcela by som jej napísať e-mail, len nemám jej adresu e-mailu.To sa píše všeobecne len na ich RF e-mail alebo máte konkrétne na svojho doktora???

lenka20
10. jún 2010

lenny ten menopur je lacnejsia verzia na stimulku... ano namiesto gonalu... neviem presne kolko stoji, no ja som za cca 2500jednotiek dala vtedy 10 000... a ty ak si mala nizsie davky gonalu tak budes potrebovat aj nizsie davky menopuru... jediny rozdiel je len ten, ze menopur si musis namiesat sama, je to ako pregnyl, roztok a prasok... ale picha sa tiez do bruska a myslim, ze ako skusena IVFkarka by si urcite zvladla aj namiesanie....robia aj tak baby, ze ked maju trebars trocha gonalu, tak to co chyba dopichnu menopurom, alebo tak... da sa to kombinovat... nasi doktori maju maily ,, priezvisko @reprofit.cz ,, takze aj pospisilova bude mat takisto..

mircalla
10. jún 2010

lenny, zavolaj im na recepciu povedia ti...moj dokz ma pred @ marcel, tak neviem

rebeka33
10. jún 2010

Ahojte. Lenka gratulácia k 9 embryám, nech sa pekne delia.
Mircalla ďakujem ,za odpoveď. Poznačila som si. Viem ,že predbieham, ale už sa začínam trocha tešiť.
violočienka- Další cyklus závisí od toho ako si stimulovala predtým. Mne v mojom centre v ke pichli taký depot, že som si počkala 6 mesiacov. Ale po softe baby chodia hneď. V RF ti poradia a objednajú ťa podľa tvojho cyklu a nie podľa počtu ľudí.
Taky jasne, nevedela som o fraxíku ,ten môže strašiť. mohla by si poradne zakrvácať. No kamoške teraz urobili cisárak za 5 min. ,chudera mi povedala, že slabli ozvi a potom neviem. :-/ Takže keď ťa bude pekne sledovať , všetko bude ok.
Oli chúďa moje tebe je stále zle? tak nech ti to prejde. Mne zatiaľ nič nie je , skôr mi vadia niektoré smrady, ale negrckám.Zatiaľ. chýbajú mi smailíky, neviem prečo mi ich tento počítač nedáva. Tak dúfam,že nám čoskoro opravia net.
Baby, ja som ešte stále nepísala do RF výsledok USG. Pošlu mi potom nejaký návod ako vysadiť lieky v tom 11 týždni. Moja doki je zlatá,ale nevie ako to vyadiť. Vy ste ako vysadili naraz,alebo postupne. myslím estrimax a utroš.
Pozdravujem tehulky držte sa pokope. A všetkým prajem pekný deň.

moni19
10. jún 2010

Ahojte dievčatká, ďakujem za rady.

Na tu hemato musím mať odporúčanie? Lebo ani moj gyn. ani Vitoušková ma tam nechcú poslať, že to čo mam z genetiky stačí. Tak im asi ešte chvíľu skúsim veriť. Ale aj tak mi to nedá. Asi sa to ešte spýtam raz a doraznejšie.
Moja sliznica na úplne prvej konzultácii bola na 12 deň 6,8 mm, tak preto sa trochu bojím. By som bola rada, keby mala aspoň 8. Som objednaná na 13 deň cyklu, tak som zvedavá. Zase nečakám zázraky, ale že vraj by mala mať min. 7 mm.

Lenka super výsledok. Držím paluchy na zajtrajší telefonát. 😵 😵 😵

moni19
10. jún 2010

Oly tak v tom teple a ešte zle, ale to vydržíš že? Sa mi to hovorí čo?

olympia
10. jún 2010

Juj, ani nehovorte, zas mi je zle. 😝 K večeru je mi vždy zle a neskôr večer úplne príšerne. Ale chcela som to, takže nemôžem sa sťažovať. 😎 Rebeka, ja mám čuch ako poľovnícky pes, cítim aj pachy (teraz sú skoro všetko pachy, voňavky vôbec nemôžem používať) na dvadsať metrov, neuveriteľné čosi.

Mne tiež v RF povedali, že aj polroka po exp. sú lieky v pohode. Že je tam istá rezerva od výrobcu.

Inak keby som mala ja povedať, čo mi pomohlo, tak asi zmena centra a celkovo iný pocit z celého procesu IVF než ako som ho pociťovala tu na Sk. Síce to nezabralo hneď na prvý pokus, dokonca ani na druhý, ale stále som mala nádej a vieru a ich prístup ma akosi držal nad vodou a nedovolil mi rezignovať (aj keď všetky okolnosti hrali proti mne a na Sk som už bola beznádejný prípad).

moni19
10. jún 2010

No, veď aj pre mňa je to jediné centrum, kde sa vždy teším. 🙂 A nemožem mať hneď všetko že? 😉

Sa musím naučiť byť trochu trpezlivá, ale neviem, komu by som viac verila, než Reprofitu. Som rada, že som u nich. 🙂

mircalla
10. jún 2010

rebeka, lieky vysadyovat postupne od takej polky 10 tyzdna...postupne znizovat davky do ukonceneho 12tt
moni, ak budes brat estrofem ci estrimax sliznici to vyrazne pomoze...
co sa tyka tej hemato, sla by som. ja som to konzultovala s drakulovou, co je kapacita v tejto oblasti, a povedala mi, ze treba aj jedno aj druhe....mna tam stelcl tiez nejako nehnal, ale som sa zatala, ze idem...skor mi povedal, ze otazka je, ci maju vsetky vysetrenia zmysel, lebo podla neho nic nenajdu. ja som dala v tomto na vlastnu intuiciu a isla som snad na vsetko....no a ved aj daco nasli na hemato prave

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre