Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
5. mar 2015

@miskab to som ta tam len pridala,aby si videla, keby @ingrid0105 odpisala 😉

miskab
5. mar 2015

@diska myslis ze by som nemala vymyslat a ist na ten ET do GF? len neviem ci v GF vysetruju tie rozrazene embrya ci su neni poskodene ,citala som vela negativnych ohlasov na GF ze sa to tam velmi zmenilo ze im ide hlavne o biznis

haimi
5. mar 2015

@miskab a kolko tam mas mrazacikov?

haimi
5. mar 2015

@ingrid0105 ozaj, ako to dopadlo s tymi odobratymi oocytmi v heliose. Kolko si ich teda mala?

miskab
5. mar 2015

@haimi 4 mrazacikov mam , tak ze jeden pokus

zwalsh
5. mar 2015

@fatma1 ahoj ja som tam bola na vstupnej prehliadke. Posobilo to na mna chladne a co ma potom odradilo kompletne bolo ze som bola na prehliadke u lekarky mladej, potom mi protokol pisal iny lekar a na vklad som mala opat ineho tak sme ani nesli a sli sme Jihlavy. Mozem dat ale adresu na jednu babu co tam bola velmi spokojna a ma doma chlapceka. Vsetko je to o vnutornom pocite drzim palceky

fatma1
5. mar 2015

@zwalsh ahoj..dakujem...ano, v tom mas pravdu, o vnutornom pocite a o tzv. veci medzi nebom a zemou...ak ta mozem poprosit, das mi tu adresu na tu babu. Dik vopred ;)

haimi
5. mar 2015

@miskab preco jeden pokus na 4 mrazacikov? To ti vlozia na jeden ket 4 embrya??

miskab
5. mar 2015

@haimi nie nevlozia mi vsetky 4 🙂 rozmrazia mi vsetky 4 a dve najlepsie ktore sa budu vyvijat tie mi vlozia .

haimi
5. mar 2015

@miskab zaujimavy system. A to ti v akom stadiu zamrazili? Ja som mala v brne vzdy zaplatenu pk, takze mi mrazili len naozaj kvalite blastocysty a viem, ze mrazia max po 2, aby si nemala straty, co sa v tomto pripade moze stat. Mozno by sa vyvijali vsetky v pohode a takto pojdu 2 do kosa ☹

lilly158
5. mar 2015

@miskab - miska, mne v Gynfive tiez rozmrazili 4 jednobunkove, dali ich na PK, 3 to krasne zvladli, 1 mi vlozili a tie dalsie 2 naspät zmrazili. Potom sa opät rozmrazili, jedno sa prestalo vyvijat a jedno mi vlozili. Takze nebudes mat mozno len jeden pokus. Drzim palce.

miskab
5. mar 2015

@haimi
@lilly158 mrazili mi ich po PK , a povedala mi ze keby nahodou sa nepodari KET , tak budu rozmrazovat vsetky styri ze mam ratat s tym ze uz mam len jeden pokus a budem musiet absolvovat vsetko od znova, tak mi povedali. Tak ja neviem teraz, sak uvidim chystam sa tam zavolat ze chcem ET som zvedava co mi povedia ohladom mrazacikov ci ich. A to teraz ked rozmrazia znovu idu na PK?

lilly158
5. mar 2015

@miskab - na PK davaju iba jednobunkove, ked uz su blastocysty, tak nie. Mne blastocysty rozmrazovali v utorok a v stredu som isla na KET. Drzim ti palceky, nech su to ti pravi 2 bojovnici a dalsich uz potrebovat nebudes 🙂

miskab
5. mar 2015

@lilly158 mnooo len ja neviem ake mi zmrazovali absolutne si to nepamätam :( co mi povedala ..... len viem ze mi vkladali jednu blastocystu a to druhe bolo slabunke to si pamätam , ale ake mi zmrazili neviem :/ ,,, aj ja tebe drzim moooc palceky 😉

ingrid0105
5. mar 2015

@miskab nic si neprevazaj, ja som si previezla so Brna vraj 2 blastocysty a neboli , bola vcasna blasto a morula a obe s fragmentaciami, su to vyhodene peniaze. Ak mas mrazene na druhy den daj si spravit pred KETom PK a uvidis co z nich bude. Drzim palce

ingrid0105
5. mar 2015

@haimi no vraj sa koordinatorka pomylila, je trestuhodne ako sa k tomu stavaju, vraj pomylila, myslela ze odpovedala jedna a tak. Davam dokopy stažnosť na cele ako to riešili, nejde mi o prachy ale o princip, nech sa takto nespravaju, ja uz som raz taka

haimi
5. mar 2015

@ingrid0105 zajtra napis, ako tvoje vajka bojuju a kam to dotiahli. Drzim im palce 😉

martuska00
6. mar 2015

ja mám zamrazené 2 a idem na vklad v utorok myslíte že po rozmrazení sa budú dalej vyvíjať už sa stalo že boj ukončili

ingrid0105
6. mar 2015

@haimi a to mozem dnes zavolat? Ja ze mi poslu mail ze ci ostali ci nie

diska
6. mar 2015

@ingrid0105 ano mozes,kludne si zavolaj 🙂

ingrid0105
6. mar 2015

@diska nebudem volat. Nezmenim to co ma byt sa uz stalo a pockam na fakturu a mail. Kedy zvyknu poslat mail za aku dobu?

miskab
6. mar 2015

@ingrid0105 a mas pravdu , nebudem vymyslat s prevozom do Brna...pojdem do GF

mitka85
6. mar 2015

@ingrid0105 ahoj.ja som mala opu 10.12.a mala som dva vajicka.Mala som pk.15.12.som sla na vklad a tam mi povedali ze to druhe ostava na mrazenie ale mail o tom ze ho ozaj zamrazili ze sa nic nestalo mi prislo az 19.12 a faktura az 22.12.

diska
6. mar 2015

@ingrid0105 mne mrazili az na 6 den a neviem teraz ci uz v ten den alebo na dalsi mi prisiel email.
No ako chces ale ja by som si zavolala nech zbytocne uz necakas.

haimi
6. mar 2015

@ingrid0105 mail ti poslu. Ale neviem ci posielaju aj v pripade 0, to ti jasne ze neprajem. Mne poslali mail az tak za 3-4 dni ☹ som sa tesila, ze nam dnes povies dobru spravu. A budu kultivovat 5, alebo 6 dni. Lebo mne to co zostalo po et kultivovali 6 dni, tak snad aj tebe

vernazza
6. mar 2015

@skaredekacatko @tinkatinulka ahojte, nestiham teraz moc pisat, ja chodim tiez bergendiovej do imunovital v BA. u mna zvolila tento postup, ze nie medrol ale tie imunoglobuliny (subcuvia). konzultuje to s malickovou z prahy, tak verim im, ze zvolili spravny postup. takto o mesiac uz budem vediet, ci sa vysledky zmenili po liecbe. dam vediet, ako to dopadlo..

tinkatinulka
6. mar 2015

@ingrid0105 kludne im tam zavolaj bude o tebe vediet, faktura sa mota aj tyzden a budes mat zbytocný stres, mne ani nedali vediet kolko mrazia..až moj doktor mi pisal ked som sa pýtala.

tinkatinulka
6. mar 2015

@vernazza ako vidim striedame si tam teraz klucky vsetky baby..ale zase konečne možno niekto vyrieši naše trampoty s imunitou

meaningful
6. mar 2015

ahojte, chystam sa do Reprofitu, viete mi odporucit nejakeho doktora s ktorym mate dobru skusenost? Dakujem.
Toto forum ma uz vela stran, kym by som to presla ... ved viete.

diska
6. mar 2015

@tinkatinulka ja som nastastie stihla este Mudr.Girovsku,ktora mi vzdy ochotne odpovedala a pisala dlhokanske emaily,nikdy som ju nevidela ale tak ochotnu doktorku som este nestretla,mne radila aj v tom mojom nestestnom CRP,odporucila mi kopec doktorou,nasmerovala ma kam este ist a co este riesit.
Velmi vela somnou komunikovala ale musim pochvalit aj Marcela ,ten mi zvysil medrol a myslim ,ze aj to pomohlo a Vitouskova mi zas naordinovla inu schemu intralipidu ako je bezne,vsetci dokopy spravili nas poklad 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre