Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

margaretka4
12. apr 2015

@dejna0412 aké si mala lieky? lebo pri jednom mojom softe sme platili 2 000 €, mala som puregon vtedy, 7 vajíčok, z toho boli 4 zrelé a len tie napichovali PICSI, takze tie sa nám to poriadne vysoko vyšplhalo

freyahope
12. apr 2015

@dejna0412 Aha, teraz mi to už je jasné. Ale o cene ťa naozaj mali informovať dopredu a to by si si predsa hneď zrátala. My sme sa o cenách bavili s lekárom hneď na prvej konzultácii.

freyahope
12. apr 2015

@silvia545 @margaretka4 baby @dejna0412 bola zúčtovaná podľa zahraničného cenníka...

margaretka4
12. apr 2015

@dejna0412 pardon sekla som sa, to bol predpokladaný odhad ceny, teraz som pozrela faktúru, nakoniec sme platili 1 400 €

silvia545
12. apr 2015

@freyahope aj som si tak myslela,že aj ked je zo Slovenska a žije mimo SK,,tak ju berú ako cudzinku,,mne to aj Macháč vysvetľoval,že pre Slovákov sú nižšie ceny ako pre páry zo zahraničia,,lebo nás berú ako sa hovorilo kedysi za bratov 😉

dejna0412
12. apr 2015

@silvia545 ja som tam bola v piatok v pondelok a vo štvrtok na op;)no ved som zvedavá co povedia prečo odišiel

dejna0412
12. apr 2015

@margaretka4 ja som mala fostimon a orgalutan za lieky som platila 520€ takze je to celé divne

freyahope
12. apr 2015

@silvia545 ja naivka som doteraz nevedela, že sú dva cenníky. Ale raz som počula rozhovor dvoch sestričiek... A to sú cudzinci?
Nie, Slováci. 🙂
Normálne ČeskosLOVEnsko

dejna0412
12. apr 2015

@freyahope ved ja som sa z Marcelom o Tom rozprávala a povedal mi ze 19.000 stoji minimálna stimulka nativ ja som im zo do emailu napísala

dejna0412
12. apr 2015

@silvia545 tak u mna sa asi sekli ale ja sa nedám a budem žiadať o vysvetlenie nenechám sa odbyt

nelly3
12. apr 2015

@dejna0412
podla mna, ty ked zijes v zahranici ti preto dali cennik co je v eur, a ten je o dost drahsi ako v czk 😉 sice neviem preco, ked si slovenka, ale asi tam mas pisane, ze nezijes na sk, tak si ako keby cudzinec uz hmm

dejna0412
12. apr 2015

@nelly3 no asi tým to bude....ale ved nech sa preberú ved Slovensku reč som nezabudla!!!no veda dam Vám vedieť co mi odpísali a hlavne co mi v utorok povedali

freyahope
12. apr 2015

@dejna0412 tak snáď sa to vyrieši, vyzerá to na klasiku, keď pravá ruka nevie, čo robí ľavá

dejna0412
12. apr 2015

@freyahope asi tak niejako....no napísala som im vsetko do emailu aj ohľadom toho ze mi bolo povedané ze budem za nativ 19.000 platiť a ze zrazu som dostala faktúru za nativ 1070€ akoze je to dosť smutne:((((budem si dávať teraz na to u nich pozor a dufam,ze som tam prvý a posledný krat!

lucky75
12. apr 2015

Hmm tak to potom staci dat adresu na slovensku a dostaneme cenu ako pre Slovakov?

lienka_1
12. apr 2015

@dejna0412 Urcite sa pytaj na to, za co platis. Ak si nemala ine lieky, tak by Ti mali uctovat 19000 za nativ a ICSI 1000 za jeden oocyt. Nam aj ked sme zili v zahranici, vzdy davali ceny ako pre Slovenky. Ale uz je tam iny majitel, tak mozno nastali aj ine casy.

dejna0412
12. apr 2015

@lienka_1 spýtam sa určite,samozrejme hlavne za co platím tich 1070€ ....ked mi povedia,ze som cudzinka tak im hodím Sk občianky a poviem im ze som stále Slovenka zo slovenským občianstvom 🙂))tak ale nemôžu zúčtovať každej z nás iné sumy ved to je choré a podla ceniku co maju na stránke tak by sa mali riadiť....no ved ja sa nedám ....🙂))im poviem ze za ti cenu som mohla mat normálne Ivf a nie nativ🙂

haimi
12. apr 2015

@dejna0412 v rf maju zlozky pacientov v dvoch farbach, jedna je pre cz a svk a druha pre zvysok. mozno faktury vystavuju podla toho ??? 😕 😕 😕 mozno to davaju do farby obalu podla trvaleho bydliska.

ivetahe
12. apr 2015

Ja som bola v centre vo stvrtok pred velkou nocou a Marcel tam bol,naozaj tam uz nepracuje,ja som k nemu tiez chodila.

lienka_1
12. apr 2015

@dejna0412 Ak si mala s lekarom dohodnutu inu cenu, tak kontaktuj svojho lekara, nech opravi fakturu. Pred casom tu bola baba, ktora zije v UK a tiez mala asi cudzie priezvisko a dali jej cenu ako cudzincom. Hned to konzultovala so svojim lekarom a fakturu jej opravili. Nam vzdy uctovali dopredu dohodnute ceny, aj ked sme mali adresu mimo Slovenska. Kto je Vas lekar?

dejna0412
12. apr 2015

@haimi kokos tak to aka haluz je🙂))Akú mas ty farbu?ja som si ani nevšimla ale myslim ze zelenú ci modrú?nie som si istá🙂teraz ked tam prídem tak im dam občiansky 🙂)))ja mám trvalý pobyt na sk🙂)))tu mám prechodný 🙂)spýtam sa ich podla čoho nás rozdeľujú🙂))ale ja som medzi zahraničnými lebo aj správu som dostala v angličtine ....🙂)tak som im povedala,ze to chcem v cz a ona na to ze to maju automaticky v systéme 🙂tak systém im dáva asi aj ceny🙂))))ved dam vedieť ako som dopadla v utorok🙂ci mi cenu upravili a akú výhovorku dajú do placu🙂))

dejna0412
12. apr 2015

@lienka_1 no pisala som Marcelovi poobede email ...napísala som mu ohľadom ceny ze ako to je možné ze on mi povedal ze budem z nativ 19.000platit a nakoniec som dostala faktúru za nativ 1070€ ze prečo mi účtujú veci podla anglického cenníka ....tak rátam,ze niekto mi z nic odpíše nakolko Marcel tam uz nie je:((

mircalla
12. apr 2015

@dejna0412 podla mna sa to vyriesi a zbytocne sa nad tym tolko rozculujes....a skodis si tymto. urcite sa to vyriesi...nemyslim, ze ti daju do placu nejaku vyhovorku, podla mna islo len o chybu. mnohe tu mame pozitivne skusenosti s reprofitom a nikdy neboli z tych centier, ktore niekoho chceli osklbat a islo im len prachy.....

dejna0412
12. apr 2015

@mircalla tak ja sa akoze nerozculujem 🙂šlo o princíp ....akoze ja na nic nemôžem zle slovo povedat až na toto nedorozumenie ...ja som ta veľmi spokojná 🙂)

mircalla
12. apr 2015

@dejna0412 urcite nikomu nepovedia preco stelc odisiel...divila by som sa keby vytahovali personalne veci pred pacientkami

crazybabenka
12. apr 2015

baby....tak koho si vyberáte.....ja zajtra musím písať mail....ale stále nie som rozhodnutá....rozmýšľam nad Pastorčákovou....ale dám si poradiť

dejna0412
12. apr 2015

@mircalla ja sa ich len spýtam za to nic nedám 🙂spýtam sa ci odišiel na inú kliniku🙂

mircalla
12. apr 2015

@dejna0412 vyriesi sa to.....daj sa do pohody, toto ti neprospieva...pre klud duse si tam hned rano zavolaj

lienka_1
12. apr 2015

@dejna0412 Marcel dal v piatok vypoved. Urcite sa Ti niekto ozve.

dejna0412
12. apr 2015

@mircalla ja som v pohode🙂uplne kľudna🙂nebudem im volať zajtra lebo nestíham nakolko ráno o 6.15 vyrážam na Sk tak si počkám na odpoved a vyriešiť to v utorok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre