Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
15. apr 2015

@speranza1 tak to uz mate dost zuzeny vyber 😉 My sme chceli Sebastiana 🙂 Tobias je krasne meno. Tomu davam hlas 😀

bergalm
15. apr 2015

@speranza1 idem na 15.30 hod.no teraz som ako tak v klude,len ked sa priblizi hodina H tak to zacina..

dorotka66
15. apr 2015

@bergalm ahoj držím dnes palce 🙂 kočky my budeme mať Danielu 🙂 dnes som bola na krvi a konečne mi sestrička povedala, že keď chodím na hemato v máji jej stačí priniesť výsledky 🙂 od nich a nebude ma zas pichať pre to isté...

lina129
15. apr 2015

@vernazza presne suhlasim s tebou...ja mam podobnu skusenost, ale s gynfivom... tiez mi dr. povedal, ze imuno vysetrenie netreba... vlastne nam okrem hormonalneho profilu a SPG neurobil nic... a to som mala par neuspesnych pokusov za sebou... len ma tlacil do dalsich... ☹ teraz idem do Brna a hned od 1. konzultacie mam uplne iny pocit z nich... 🙂

bergalm
15. apr 2015

baby, mm akurat vcera vecer sa pristavil pri dievc.menach,kedze nevieme co cakame tak u chalana je to jasne Daniel ale ja som si myslela,ze Stela sa mu paci a on sa mi priznal,ze nie 😕 😕 😕 😕 tak sme na zaciatku ja vobec neviem ake dievc.meno ....co navrhnem tak sa nepaci este ho lamem na Livia ale neviem neviem tvrdohlavec...On ,ze Eliska ale tu ma kamoska no to mi je pomoc 😀

speranza1
15. apr 2015

@haimi 🙂 ..Toedor znamena dar Bozi, Bohom darovany, Bozi dar....a Tobias znamena, Pan, Hospodin je dobry. 🙂

speranza1
15. apr 2015

@haimi nie Toedor....ale Teodor 😀 😀 😀 ....

tinka9075
15. apr 2015

@speranza1 veď ja si už neviem predstaviť že by som mala len jedno dieta takto mám aspoň zábavu a Zojka tá ju robí každú chvíľu vymýšľa a všade je ,,,včera som len na wc rýchlo šla a tá sa už vyštverala na lavicu a sedela keď som ju zbadala skoro som infarkt dostala 😀 😀 čo všetko stihla za chvíľku 😀 😀

zabka1124
15. apr 2015

@speranza1
@haimi babule my keby sme mali 2jickg tak mena by boli; ak 2baby:Ela a Lea!! Pre chalanov:Leo a Teo;)! Ale keď že len 1 mimi bude a nevieme co-tak bud Šimon alebo Simonka (Kristínka), vyberal mm! Mne sa paci aj Laura a Lukáš🙂

lemoni86
15. apr 2015

ahojte baby... fiiha take novinky, takze Marcelino uz v Reprogenesis.. hmm... no dufam ze dovtedy ked pojdem ja na KETko po surodenca, tam uz nebudu mat v RF taky chaos, ze sa to tam uz stabilizuje a ze miesto neho bude mat niekto iny stastnu ruku..
@haimi joj moja zlata, silno myslim na teba, aby vsetko dobre dopadlo.. modlim sa za vas 🙂 ...

baby ivka3901 @majkulik @dejna0412 a @silvia545 drzim palce velmi prevelmi nech vase vklady budu uspesne a nech sa bambulky amju u vas dobre🙂 tfuuuuuuuuuuuuuj 🙂

@lienka_1 aj vam drzim palce, nech sa dr akokolvek rozhodnu.. hlavne nech vajicko sa krasne rozdeli a vydrzi to a uz kedy to pride, tak aby sa mu u maminy pacilo na 9 mesiacov ;)

@bergalm drzim palceky silno dnes ;)

zvysny babinec drzte sa tiez...

. ja nemam nejak nic nove, uz pomaly si zhanam vsetko pre maleho.. baby akurat mi poradte, ja sa uz citim v podstate dobre, brusko tvrdne sem tam, ale tak je to aj normalne, zacala som akurat trpiet nespavostou,presne ako som vstupila do tretieho trimestra v pondelok,tak odvtedy vecer ked si lahnem o tej jedenastej tak v noci sa potom budim pomaly kazdu hodinu, s tym ze sa aj pol hodku este prehadzujem.. :/ chodim samozrejme pri tom curat, len take cvrky :/ toho sa uz asi nezbavim mam pocit :( mate to niektora?
a este jedna vec.. strasne velmi chcem ist na muzikal jesus christ superstar, listky som uz kupila kedze to ide brutalne na dracku... malo predstaveni.. podarilo sa mi ich kupit na datum kedy uz budem zacinat 34tt... myslite si ze to budem velmi riskovat ak este musim cestovat cez cele svk do blavy, ako zas je to pohodlny vlak regio jet ale, tak skor sa bojim ci nebude to velmi hlucne to predstavenie.. ono tam v podstate vadi iba to ze to bude sem tam hlucne.. predpokladam ze sa tam bude aj potichu spievat a tak.. hudba tam zas nebude az tak vypeckovana, malo by to byt prijemne predstavenie kedze to je divadlo.. osobne si myslim ze budem mat ja aj maly z toho krasny zazitok, prezitok.. maly bude citit moje emocie a uzas.. to by mu isto nemalo skodit hm?

zabka1124
15. apr 2015

@lemoni86 Ahoj ,urcite choďte na muzikál, zober si tehu knižku preistotu 😊! Uvidíš budete mať všetci 3 zážitok; )!Možno po muzikál by som po rozmýšľala tam prespať, neviem až Z kade idete😉😉.Babetku to neublíži, max.ti bude brusku riadne tancovať.Ja by som isla hneeedd;)!

dejna0412
15. apr 2015

@ivka3901 dakujem velmi pekne tebe drzim tiez palce aj na nohach aby to konecne vyslo🙂) kedy testujes? Ja mam 26.4 testovat ale skusim na 8den🙂 ale niejako som uplne kludna🙂

misiaciks
15. apr 2015

Ahoj dievcata, ja mam termin v Reprofite na koniec maja. mozete mi prosim poradit ako mam zacat vybavovat preplatenie IVF z Brna tu v nasej VZP? kde zacat? u mojej gynekologicky v BA alebo sa mam informovat v reprofit? aby som nieco nezanedbala.
dakujem velmi pekne🙂

diska
15. apr 2015

@lemoni86 ahoj k tomu muzikalu,ja som bola pred casom v divadle ,a tam tiez hrala dost hlasno hudba alebo take tie divadelne zvuky a maly vtedy vzdy zacal strasne kopkat,ja som mala pocit,ze sa stale zlakol ale tak mozno to tak nebolo len som si namyslala,ze sa boji mozno sa tesil 🙂

dorotka66
15. apr 2015

@lemoni86 ak si v pohode, tak si myslím, že problém s cestovaním nebude 🙂 a užijete si to. čo sa týka toho nočného budenia jasom sa viac budila v druhom trimestri, teraz na konci asi dva týždne sa to zlepšilo. Snažím sa piť len do 20:30 a potom naozaj len trochu pred spaním. ale ja som sa budila kvôli reumatickým bolestiam, alebo alergii 😉 to cikanie je v pohode, idem aj po slepiačky..len manžel sa vždy zobudí a zasvieti mi lampu, aby sme sa vraj nezabili. a čo sa týka cestovania, my sme si práve zarezervovali taký krátky pobyt v Jasnej, presne v termíne môjho nástupu na MD. Verím, že to bude naša posledná dovolenka vo dvojici 😀 a tešíme sa na trojku!
PS: regio využívam teraz aj ja, keď nemôžem šoférovať na dlhé trasy a super pohodlné.

speranza1
15. apr 2015

@lienka_1 mojenko.....cakaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵 ....potes moju dusicku...nech sa potesia aj chlapci v brusku...

kutka
15. apr 2015

Ahojte baby, prosím poradte mi. V den vkladu si rano mam normalne zaviest utros vaginalne alebo radšej zhltnut? Vklad mam 13.30. Ako ste to vy robili?

dolce251
15. apr 2015

@kutka normal moze rano zaviest. Ja som taka mala crinone gel, rano som zaviedla a 11:30hod som mala vklad.

bambulka2015
15. apr 2015

@lemoni86 a preco by si nemohla. ved je to len par stovak km. Budes mat aspon zazitok a von zo stereotypu. Take nieco si asi po porode dlho neuzijes. Ak sa citis ok, tka kludne.
My sme cez Velku Noc boli pohode autom cez 300 km na dovci, sama som odsoferovala pre Velkou nocou vyse 200 km na sluzobku, na druhy den spät a v pohode. Buduci tyzden letim do berlina v jeden den ta a spät, v 29tt na stredny vychod a v 33tt spät na poslednu chvilu, kedze Lufthansa berie na palubu len do 34tt.
Mne to aj doc odklepol. Jasne, ak sa nieco zmeni ohladom zdravotneho stavu, tak nikde nejdem.
Takze kludne cestuj a uzi si to 😉

A inak s tou nespavostou. To ko keby si pisala o mne. Ja to mam presne tak isto. Akurat ja zle spavam od zaciatku ale v poslednych tyzdnoch, mozno uz aj tak vyse mesiaca, sa to stale stupnuje a uz som hore takmer celu noc. Tiez sa prevalujem a nemozem zaspat. Z lezania ma bolia krize, kedno ako sa "poskladam". Musim vstat, tiez si ide na wecko cvrknut, prejdem sa po ovybacke a kuchyni a hajde znova do postele. Ak zaspim, tka len na chvilu a zase rovnaky scenar.
Medzi 2-3 hod v noci sa zobudim uzu nacisto a uuz nezaspim. len kukam stale na hodiny a cakam na piatu na budik a uz len vstanem do roboty. Ti poviem, uz ma to fakt nebavi. Uz ratam dobre ze nie sekundy do konca aprila. Od 01.maja som uz doma, tak si aspon cez den lahnem, aj ked spat nebudem. Ale v office som uz na obed ako ovalena nejakym mechom.
Jedine co mi proti unave pomaha je pohyb. Ci uz len tak sa prechadzat, najlepsie vonku na cerstvom vzduchu alebo domace prace, varenie, upratovanie, a sport. Velaaaa sportu. Zial behania som sa pred Velkou Nocou musela uz vzdat, uz ma strasne vsetko bolelo a plavat chodim pravidelne niekolko krat do tyzdna a este som velmi z mojho normalneho tempa nemusela ubrat. Akurat z volumen. Z 2000m za treningovu jednotku sa stalo len 1000m. Ale aj to je nieco.A vajne je to na chrbat. 😉

nelly3
15. apr 2015

@kutka
rano si ho zaved vaginalne utros, je to v poriadku 😉

kutka
15. apr 2015

@dolce251 @nelly3 dakujem vam, potrebovala som sa uistit, ze mi cez to mleeeeko najde doki vchod do maternice 😀 😀 😀

nelly3
15. apr 2015

@kutka
drzim palce na vklad. je to tvoj prvy vklad? kto ti ho bude robit?

dolce251
15. apr 2015

@kutka v pohode, ja som mala tiez troska obavy, ze tam bude riadne svinstvo, ked sa "do mna" pozrie. Ale ved co,samotny lekar mi to kazal brat, tak nech sa necuduje 🙂

kutka
15. apr 2015

@nelly3 Dakujem velmi pekne. Ano, uplne prvy. To prave vobec netusim, kto mi ho bude robit, lebo ho mal robit Marcel. Ale verim, ze v piatok natrafim na niekoho so stastnou rukou. No a hlavne, ze to nase babuliatka pekne potiahnu a budu sa krasne delit. Boze to su nervy, ze tam v piatok vlastne pojdeme naslepo, posledne infosky dnes. Ale tak su to nase deticky, tak im budeme absolutne verit 😎

nelly3
15. apr 2015

@kutka
keby nieco tak ti zavolaju neboj, ale urcite bude vsetko v poriadku 😉

vernazza
15. apr 2015

baby neviete Koudelka ma dokedy tu dovolenku? lebo ja mam u neho v utorok termin, tak dufam, ze ma nepresupnu k niekomu inému...

kutka
15. apr 2015

@nelly3 dakujem za povzbudenie. Budem dufat a verit a drzim palce aj vsetkym ostatnym babulkam 🙂

lienka_1
15. apr 2015

@speranza1 embryjko ma 7 buniek, ze je mierne pozadu, ale ze to este vie dobehnut. Pani embryologicka bola velmi zlata, snazila sa riesit nasu situaciu, ale v tejto chvili nevedia povedat, ci bude vhodne na mrazenie, ze sa stava, ze embryjka su vhodne na transfer ale nie su vhodne na mrazenie. A definitivne nam budu vediet povedat az v piatok poobede alebo v sobotu. A ze keby sa nedalo mrazit, ze by bola skoda aby sme takto prisli o embryjko. Este budem volat zajtra. Ale uz sme sa tak na 80% s muzom dohodli, ze pojdem na vklad.

lemoni86
15. apr 2015

@zabka1124 @diska @dorotka66 @bambulka2015

baby dakujem za povzbudenia a rady.. tak este o to viac sa potom tesim na ten vylet, my sme z KE, takze Regio pojde od svojej prvej po poslednu zastavku... myslim si ale ze sa to da zvladnut, budem sa prechadzat hore dole sem tam, rezervujem miesta tak, aby sme s mm sedeli oproti sebe, cize si budem moct vylozit nozky 🙂 .. urcite sa v blave zdrzime tolko aby som si aj pekne oddychla, mame tam aj znamych, cize vieme prespat, ale ani kebyze sme sli do nejakeho apartmanu aby sme mali intimco, tiez nie zly napad 🙂 no a planujem si vziat aspon co to keby nahodou do porodnice... hygienicke potreby budem mat tak ci tak zo sebou, takze uz len pribalim tiez zvysne akutne.. juuuj tesim sa velmi.. mm o tom este nevie, chcem to dat pre nas ako darcek k vyrociu sobasa🙂) 😀 😀 😀 ... 😅
a s nespavostou si asi neporadim.. co uz

tlucka
15. apr 2015

@lienka_1 Zlatíčko, v okamihu, keď sa embryologička na embryjko pozerala, malo 7 buniek. To však neznamená, že o pár minút už nemalo o jednu viac. Nám sa presne toto stalo, už som slzy bulila, že majú neparný počet buniek embryjka a nakoniec boli na 5 deň krásne blastocysty. Takže hlavu hore a pripravuj sa na vklad. Držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre