Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
19. jún 2010

Ahojte baby,
@rikuska21 no tesim sa. Verim, ze nam pomoze Reprofit...

shandy
19. jún 2010

dobre ranko dievcence,
ja som mala po navrate z Brna take fofry v praci, ze som prisla az vecer domov a nevedela, kde mi hlava stoji. tak spolu mame 8 folikov + tu jednu cystu, ktora ale nastastie nerastie. UZV mi robila daka mlada dokina Barbora a zas mi chcela urobi OPU 11.DC, tak som jej musela vysvetlovat, co sa stalo minule a pod. a ze sme sa s Koudym dohodli na 13. - 14.DC, ze to potiahneme,tak nakoniec respektovala Koudyho, lebo ten mi to nastastie napisal aj do protokolu. takze v stredu mam OPU+som chcela, aby tam bol aj Koudy ako dozor, tak snad uz tentokrat to dobre dopadne. dobre ste drzali palcuchy babulky, tak vam dakujeeeeem 😵 😵
zelam vam pekny vikendik
@rebeka33 verim stale, ze srdiecko sa ukaze. pozdravujem maminky, tehulky aj cakatelky...my ideme na vylet, tak uz pomaly odchadzame...

rebeka33
19. jún 2010

Ahojte babule.
Tak konečne mi ide doma net, tak si vás pomaly dočítam. Janula ja som mala dva kusy orgalutranu , dali mi ich v Brne a stali okolo 2000 čk ,ale neviem to presne.
Shandy výborný výsledok, 😵 tak dúfajme a v stredu budem veľmi držaž palce. 🙂 Pekný výlet.
Diorík sa neozýva. My sme už zvedavé? 😀
Ďakujem za povzbudenie všetkým. to čakanie je strašné. Dnes som nešla ani do roboty ,lebo by som všetkých pozabíjala. 😀 Najviac ma mrzí, že mi nedali fraxiparín ,pertože čo ja vidím tie baby čo ho berú sú tehu a donosia. A to ja mám homozigot PAI a MTHRF C677T homozigot a hyperhomocystenémiu. No jednoducho horor.Druhý doki sa dosť zarazil keď som mu povedala,že mi to nedali. Hlavne keď som už jeden MA mala.
Keby som to brala tak ,ba sa aspoň vedelo,že to nie je príčina. No jednoducho mením hematológa.
tehule držte sa a čoskoro chceme dobré správičky.

mircalla
19. jún 2010

@rebeka33 a ku komu chodis v RF?

rebeka33
19. jún 2010

Mirca v RF som bola u Kuoďáka a keď náhodou naozaj budem musieť na kyret tak mu určite napíšem a poprosím o radu.

mircalla
19. jún 2010

no ja som si pytala fraxik tam, dal mi recept Stelcl, doniesla som my vysledky...hematolog mi urobil vysetrenia a dal do spravy ze v pripade tehu preventivne....ale ta hematologicka bola zlata, aj ona by ho predpisala, len sa mi ju uz nechcelo otravovat
potom uz ked som nechodila do RF, tak mi to predpisoval moj novy gyndos (stary bol o nicom, tak som ho vymenila)

rebeka33
19. jún 2010

Mňe Kuudelka dal anopyrin preventívne s tým ,že keď to klapne tak mi majú dať fraxiparín. Práve som našla od nich mail, že im mám dať vedieť výsledok USG . Tak ma až hrkolo. Idem radšej niečo variť. Kekný deň prajem.

zuzla80
19. jún 2010

Ja len tak narýchlo - kontrola dopadla dobre, no stále som otvorená len na 1prst, som myslela, že sa trošku viac "roztiahneme" ale nie. Takže zatiaľ platí sekcia na 25.6. ak sa to samé nerozbehne náhodou skôr...

@rebeka33 a ku komu chodíš na hematológiu? Už som sa ťa to tu viackrát pýtala...

mircalla
19. jún 2010

zuzli, ja to nechapem, preco mi nechcu urobit sekciu....som dost nastvana, ze ma nutia do prirodzeneho
stara som ja matuzalem, maly je tucko....ja mam vazne obavy ze ho nevytlacim....epidural ani neviem, ci mi vzhladom na zlomene stavce vobec povolia....no mam z toho riadny stres

rebeka33
19. jún 2010

Zuzka budeš sa diviť, ale bola to mladá Hulíková. Ale teraz my poradili Dr.Beňovú , že vraj má lepší prístup. O známu sa stará veľmi dobre a prvé týždne ju kontrolovava každý týždeň. Už to máš za pár. Tak budem držať palce.
Mircala určite keď bude niečo nie v poriadku tak ti cisarák urobia. 🙂

mircalla
19. jún 2010

zuzli, inak ja mam 26.6. narodky...tak o jeden den🙂

zuzla80
20. jún 2010

Mirca asi už pôrodníka nepresvedčím, aby posunul termín cisárskeho na 26teho 😀 Inak keď som bola na to posúdenie (schválenie) cisárskeho, tak sa lekár tuším primár vyjadril, že IVF nieje dôvod na cisársky, ale ak je väčšie bábätko, tak to dôvod je. Neviem, možno by si sa mohla spýtať a nejako trošku zatlačiť na svojho pôrodníka, že by si bola za cisársky hlavne kvôli veľkosti bábätka a hlavne aj kvôli tvojím problémom s chrbticou. Určite mu to spomeň. Ja som asi mala šťastie, že som si vybrala dobrého pôrodníka, ktorý nechce nič podceniť - i keď mi naznačil, že ak by som chcela stále je možnosť rodiť aj normálne - však uvidíme ako to nakoniec dopadne, ale som pripravená na obe možnosti.

Rebecca fakticky mladá Hulíková, tak to som zaskočená 😨 Ja ku nej chodím a som s ňou maximálne spokojná, práveže ona bola iniciátorom toho, aby som fraxik pichala ešte pred stimulkou. No som z toho ozaj v šoku. Určite vyskúšaj Beňovú, kolegyne tiež k nej chodia a sú s ňou spokojné, len sa vraj na výsledky čaká dosť dlho aj 2mesiace - ale môže a nemusí to byť pravda, hlavne aby si lekárovi dôverovala... Držkaj sa 😉

lenny71
20. jún 2010

ahojte babenky
sice nepíšem, lebo teraz ani nemám čo 🙂.Som po prvom menzese po neúspechu a čakám horlivo na další v júli aby som mohla začať s pichačkou 😎 😀. Písala som e-mail do RF či mi nepošlú kontakt na moju dokynu ale zatial neodpísali.Písala som ho len včera tak snád mi aspon zajtra odpíšu nech sa s nou môžem dohodnúť.Lieky si pomaly zhánam...jedna kočka mi má poslať gonal...síce draho ale zas lacnejšie ako keby som si ho mala ako samoplatca kúpiť v lekárni. Minule sa mi podarilo od jednej babenky len za doplatok tak to bolo super.A niečo mám schované aj u Oršulky 😎 za čo dakujem že bola ochotná počkať...len čakám na to čo povie dokyna.Ozaj neviem či som to dobre pochopila, ale niekde som čítala že po softe je dobre ísť do dalšieho hned ako sa dá, teda po odmenzesovaní hned na další cyklus.Že je telo ešte tak nabudené či čo 🙂.
Mircal...ja si myslím že ani teba cisársky neminie 🙂 ...neboj oni na to prídu najneskôr na stole ked už budeš mať rodiť ale prídu...ale ked budeš trvaťna tom že chceš cisársky a máš proste obavu vzhladom na to že dieťatko je velké tak nemajú právo ťa nútiť do niečoho čo ty nechceš.
baby všetky vás pozdravujem a hlavne tehulky pred porodom nech to je už čoskoro 😀 .

lenny71
20. jún 2010

babulky a ešte dve otázky...na čo si picháte ten fraxík či ako sa to volá??? a či som mala vysadiť aj anopyrin???. Alebo sa má preventívne brať aj teraz medzi cyklami???alebo až ked začnem so stimulkou???

mircalla
20. jún 2010

anopyrin pri stimulke, myslim ale ze az od punkcie ci dokonca ET az do 12tt - v RF ho davaju preventivne
fraxik, heparin ci clexane - to sa dava pri ET (dakedy aj skor, vid takyna) a pocas tehu - dlzka uzivania je rozna (bud uz v kombinacii s anopyrinom ci namiesto anopyrinu) pri nejakom naleze na hemato....rozne poruchy zrazanlivosti, ktore su tu ako vidim dost caste

ninockaskv
20. jún 2010

ahojte, ja len tak na skok.. kedze namiesto hercula poirota davaju po sebe dva futbalove prenosy 😠 😠 baby, ked vas tak citam, tak to by vam normalne mohli dat diplom z mediciny, co vsetko mate v hlave .. niekedy tym lekarom ako debilom treba vsetko povedat, pytat si, dozadovat sa.. ani sa nedivim, ze su taki nervozni, ked si clovek vie vela veci pozriet na nete..

inak aj ja som mala po stimulke pri malom cystu, sama sa nejak vstrebala 😒

mircala, nepostrehla som, ty mas dohodnuteho porodnika? dufam, ze mate dobrych, ten moj somar,ktory mi 10 dni pred porodom oznamil, ze ide na dovcu.. a nikto iny dobry nebol v tom termine v praci.. dufam, ze ma vydlazdenu priamo cestu do pekla a ze sa tam bude smazit na vecnost 😠 😠

ninockaskv
20. jún 2010

ale nemozem byt negativna, nemozem byt negativna.. nemozem.. ake myslienky do vesmiru vysielam, take sa mi vracaju 😕

mircalla
20. jún 2010

ninocka - mam aj nemam....termin mam 4.8. a 7.8. pravdepodobne ide na dovolenku, co mi povedal uz teraz. nechcel zatial zazmluvnovat, ale ze snad to stihame....posledny mesiac budem chodit uz k nemu keby sme nestihali, ze mi zozenie dobru nahradu. udajne je spolahlivy a ferovy. no mam torchu obavy, ale vraj v tej nemocke su vsetci dobri.
uvidim este co povedia, snad kvoli velkosti mi daju planovanu sekciu

k tym vedomostiam.....clovek sa toho nauci, ked musi....kiezby som sa to ucit nikdy nemusela a neriesila ani dake hemato 🙂 🙂

mircalla
21. jún 2010

@rebeka33 drzim velmi palce dneska

rebeka33
21. jún 2010

ďakujem mirrca, ale musím si počkať do poobedia.Moja doki doobedu robí v nemocke. Ja si už spisujem z rôznych tém čo všetko chcem vyšetriť a čo to mohlo znovu spôsobiť atď. A už vidím ten ksicht keď to na nich vyvalím. 😀 Už teraz to má asi 6-7 bodov.
myslím,že u nás v nemocke som videla, že si môžeš zaplatiť za tzv. neindikovaný cisársky rez.Tak možno ak by to inak nešlo. Ale keď malý porastie tak ako doteraz tak si myslím,že ti ho urobia aj bez toho. 😵
Prajem pekný deň a večer dám vedieť.

mircalla
21. jún 2010

inak tusim som do temy toxoplazmoza (jednej babe som tam odpovedala) pisala ze co vysetrit, tam som to dala asi komplet.

tak daj potom vediet, podla mna je dobre ze HCG stupa, mne zvdy klesalo, ak sa dialo daco zle....a to mi kleslo uz do 24 hod

mircalla
21. jún 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/toxoplazmoza-2/

nahodou viem, lebo som to absolovala vsetko...pre istotu

shandy
21. jún 2010

ahojte dievcence 😵
@rebeka33 drzim palceky aj ja dnes u dokiny, veru je lepsie si porobit to vsetko, nech ma clovek klud....
@zuzla80 tak tusim ninka sa nejako neponahla, co? 😀 , tak uz takto o tyzden ju budes asi drzat v naruci, to bude pocit 😅 😅

shandy
21. jún 2010

@lenny71 leni ja som isla tiez hned do dalsieho softu a myslim, ze viacere to tak urobili, ze sli hned do druheho. okrem toho ty mas vlastne mesiac pauzu, lebo ja ako som dostala MS, tak hned som zacala aj stimulovat....zas ta pauza zla urcite nie je, ale ked sa dohodnete, kludne sa da ist do toho hned....mne Koudy vravel, ze z medicinskeho hladiska nie je dovod to odkladat...
lenny anopyrin ja beriem stale 50 mg, ale ja mam antifosfolipidovy syndrom, aj ked len uplne mierny... 🙂 , ani pri OPU to nevadi....dokonca aj prednison taham od prvej stimulky - Koudy povedal, ze nevysadzovat...
ninocka cystu mam aj ja teraz a ze mi ju pri OPU vysaju.
dievcence pekny den vam 🙂

mircalla
21. jún 2010

dzifcence, inak ja sa nudim jak pes.
uz som navstivila vsetkych kamaratov, chodim aj na cvicenie a dojcensku pripravu (ta tento tyzden odpadla), ale clekovo brutal nuda....aj tym, ze som sama, je to o to horsie. cez vikend boli mojim spolocnikom 4 steny, uz mi z toho zasibavalo. s bruskom sa toho moc robit neda, nakupene vsetko mam, aj vybavene vseliake papierovacky
citala som o mamickach v poslednom stadiu tehu, no tie sa tiez pekne nudia, a to maju partnerov
inak som sa pytala (myslim, ze raz staci) ex, ci uzna otcovstvo (treba spisat dohodu na matrike), ziadna odpoved ani iniciativa, takze maly bude mat meno po mne a miesto otca v rodnom liste bude prazdne. sila, co?
tym padom si nemozem vymahat vyzivne, otcovstvo musi najprv uznat sud....no mam na to papiere z Brna. to bude fakt zabava:(((
ale mozno lepsie, aj tak mu ho neplanujem ani ukazat za to vsetko....ved zaujem nema

shandy
21. jún 2010

Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeka_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., konzultácia 23.6.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, verime
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET jún, kontrola 21.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6.
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), TP:?
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Dior, 2 deticky - chlapci,
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – KET GynFiv
Labus
Cavik

shandy
21. jún 2010

mircallka, no teda a co tak zacat sit alebo nieco ine vymysliet? no viem si predstavit tu nudu, chudiatko.... 🙄
no s tym vyzivnym to nie je ziadna vyhra, ale zas ked nebude uvedeny ako otec ma na dieta nejaky pravny narok, ci?

shandy
21. jún 2010

moni drzim palce dnes na kontrole, daj vediet ako si dopadla 😵

lenka20
21. jún 2010

ahojte babule, u nas je take pocasie ty brdo, leje uz od noci ako z krhly, za chvilu sa budeme clnkovat 🙄
shandy no pekne vyzerate, ze 8 folikov, tak nech ti OPU dopadne na vybornu 😵 😵 😵 😵
rebeka - drzim palce na poobedie a neboj sa to na nich vsetko vybalit 😉 nech sa zapotia 😉
mircalik ja myslim, ze ked to bude aktualne tak potom sa daju ukecat aj na cisara, no kazdopadne je dobre ked na to ukecavanie budes mat pri sebe nejaku muzsku autoritu (napr.ocina), mam take skusenosti, ze vtedy su lekari pristupnejsi ako ked je tam mamicka len sama... a to vsetko s exom sa utrasie asi fakt az po porode... uvidis ako to bude potom... hovor mi nieco o nude 😝 ja sa teraz akoze setrim, takze moj denny vykon je ze usteliem, povysavam, utriem prach a inak sa len krmim a polihujem, citam knihy a pozeram telku... maximalne tak na mini prechadzku... ale ked je takto hnusne tak ani to sa neda...
inak u mna zatial vsetko ako ma byt, klop klop klop, brusko obcas zaboli mrchovsky na chvilku, hlavne poobede, uz tak posledne 4 dni.... papierikova choroba samozrejme, bez toho by to asi neslo 😝
zuzlik, taky, no ale kto by to bol povedal, ved vy uz ste 39tt a 38tt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 hadam tie vase baby fakt sa chcu naraz 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
21. jún 2010

pozdravujem vsetky, lahhelik na dovolenke 😵 😵 😵 😵 zamieste na male lahheliciatko 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre