Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
2. máj 2015

@diska to máš pravdu musí to byť super centrum Drábek bol z GF najlepší 😀 😀

tinka9075
2. máj 2015

@zabka1124 ale netreba si všímať asi nemá čo robiť tak rýpe ale tebe sa to už blíži som zvedavá či bude mať Matúško brata alebo sestričku 🙂 🙂

zabka1124
2. máj 2015

@candour keby si si prečítala všetko, čo sa tu rozoberá, by si prišla na to,že veľa holiek má vážne problémy byť tehu-hemo, imuno.

diska
2. máj 2015

@candour bola som na 2 IVF a z 2IVF ,3 vklad,cize po 3 transvere.V porovnani s GF co domna vkladali co prislo je to malina .
Ty mas za sebou kolko transverou?

zabka1124
2. máj 2015

@tinka9075 no mňa vytáča to že nečítaju všetko a potom ubližujú druhým😕,možno to robia cieľavedome,možno neúmyselne.

Inak to sme zvedaví aj my,čo to bude😀😂,ja myslím, že chalan, lebo keby si videla, čo robí v babo v brusku, keď pozeráme teraz hokej a predtým futbal 😀, normálne akoby hralo s nimi 😊.

candour
2. máj 2015

Nielen tu🙂ja sa tiez liecim na imun.aj hemato a poslal ma tam dr.z sk car,v rf mi stelc povedal ze netreba to riesit;)poho nechaj Tak,kazdy mame pravo na vlastny nazor a vidim ze ked tu ma niekto trochu rozdielny,je hned na odstrel,neriesim😉

candour
2. máj 2015

@diska dve ivf a dva vklady

tinka9075
2. máj 2015

@zabka1124 ja si myslím že skôr cieľavedome 😒 😒 keby bolo aj nejaké centrum také ako v brne aj tak idem znovu do brna 😉 😉 aj kamarátky tam hneď posielam ktoré majú problém a každá mi vždy poďakovala že jednanie super aj prístup 😉 😉 no super u nás to bolo naopak Zojka kopala stále a Marko málinko sem tam,,,

candour
2. máj 2015

nemam potrebu sa hadat,rypat,ublizovat,sa zobudte a nebudte precitlivele..aj ked to k horm.patri;-)jedine co robim je ze som napisala slobodne svoj nazor a viac ma to netrapi.;)

skaredekacatko
2. máj 2015

@candour ja sa doktora nepytam kam mam ist ja idem sama 😀. A poznam kopec bab co boli na imuno aj ich liecili aj tak nic takze ono to je aj o stasti a pohode ktoru ja v brne mam viem ze su tam odbornici ja by som nemenila. A hlavne nepchaju domna tolko hormonov co tu na slovensko.

skaredekacatko
2. máj 2015

@candour. A cim liecis imuno ak smiem vediet? Lebo ak medrolom tak to je hnus najvacsej triedy nikdy viac som povedala ja som mala nizke davky a aj tak som bola s neho chora. A to sa berie do urciteho tt nechcem vediet co to sposobuje to mu babu. Este ze beriem nie co ine.

zabka1124
2. máj 2015

@tinka9075 inak keď tak rozmýšľam,ja keď som si začala zisťovať o RF,tak som tu na MK prečítala všetkých 1650 strán až potom som sa zapojila do témy 😁😀! Teraz čítať cez 3500 strán ,to by som dala po večeroch na Wc.

ja som tiež poslala pár známych do RF a sú úspešní ☺, ale hlavne som spoznala super holky☺,osobne tu z tejto temy!

tinka9075
2. máj 2015

@zabka1124 presne ako ja toľko strán som si prečítala aj muž čítal so mnou a povedal ideme do RF 🙂 🙂 do tejto témy chodím najradšej kočky sú tu super 😉 😉

mircalla
3. máj 2015

@candour Nie, IVF nie je o stasti - to mozno, ked je vsetko ok....ale ak je nieko trochu komplikovanejsi pripad, tak mam skusenost, ze slovenske CAR su v koncoch. konkretne sa bavim o heliose a GF, nebola som vsade.
ale suhlasim s nazorom, ze ceske centre su daleko popredu....takze nech sa ti dari, nazor ti nik neberie...Keby som ostala na slovensku, tehotna nie som nikdy

mircalla
3. máj 2015

@zabka1124 Nie ak neni dovod, nemaju problem vkladat aj viac - mne teraz vlozili len jedno, nakolko som uz po sekcii
GF kamoska tam premarnila 4 roky a to mala akoze vyse 20 embryi, vsetko hned mrazili a vkladaju jej to ani sami nevedia co, nieco ako pises...Mne tam stenova povedala, ze mam ist najprv si dat vyoperovat 2 myomy, ktore mali asi 1 cm a ktore teraz uz vobec nemam. pristup otrasny, komunikacia - nic nepovedat, ale hlavne 20 krat ti pripomenu, co mas hned zaplatit...
Helios martin - boli aspon prijemni, ale vobec mi tam nevedeli pomoct, to sa stalo az v brne

tlucka
3. máj 2015

@gagirl Ahojky moja, ďakujem za opýtanie, mám sa celkom fajn. Okrem občasných bolestí vaječníkov a krížov sa mám celkom dobre. Jediné, čo ma trápi je, že strašne málo spím. Všade sa píše, že tehotné ženy sú unavené, nevyspané, a ja teda vôbec nespím. prekypujem tolkou energiou, že sa musîm krotiť a donútiť oddychovať. 😀 😀 😀 Lietam doma okolo hrncov, domácnosti, všetko v záhrade som za posledné dva týždne posadila, že sa až čudujem, aká lemrička som bola doposiaľ. 🙂 🙂 Dúfam, že bude všetko v poriadku a nebudem musieť ležať, lebo by som sa v posteli zbláznila 🙂 Zajtra sa musím do RF objednať na sono, tak už začínam mať strach ☹ Robila som si ten digitalny test včera a ukazuje mi, že by som mala byť v 4. - 5. týždni, ale podľa mojjch výpočtov už asi viac. Tak sa bojím, ako to celé dopadne 😒
A ty sa ako máš? Dúfam, že už ti je lepšie. Už si sa aj rozhodla, kedy pôjdeš na KET? Veľmi ti držím palce, aby všetko dobre dopadlo. Zaslúžiš si to.

mircalla
3. máj 2015

@tlucka Ahoj a kolky den si od vkladu? mne nakazali najskor na 20. den od ET na sono

tlucka
3. máj 2015

@mircalla Od vkladu som 17 deň. Macháč mi v piatok napísal, že na sono mám prísť o 14 dní. Tak snáď už bud niečo vidieť.

mircalla
3. máj 2015

@tlucka ja som mala na 19. uz na sono, co bolo treba...teraz mi to podla merani vychadza dake 3 dni pozadu..no snad to bude ok nabuduce, tiez ma trochu znepokojuje, co mi doky vravel o tej maternici prilis vpredu

tlucka
3. máj 2015

@mircalla To si bola už na 19 deň po vklade na sone? Nejako skoro, ci nie? Aj srdiečko už bolo? Neboj, na ďalšej poradni bude určite všetko dobré. Držím palce

mircalla
3. máj 2015

@tlucka no to moj doky ma tak objednal....a potom marcel pisal, ze to je skoro....ale nastasie som nebola zbytocne. srdiecko nebolo, to az pri poslednom sono...bola som az v 8+0 nemal volny termin
Trochu tam chaosil moj doky ako to ma ratat, kedze islo o darcovske...a pritom sa sam venuje IVF v iscare....

tlucka
3. máj 2015

@mircalla Ja by som tiež najradšej išla hneď, nech by som aspoň vedela, či je dutinka, ale teda dám na radu Macháča a pôjdem o tie dva týždne. Mna skôr trápia tie nižšie hodnotu hcg, aj keď sa teda pekne obdeň zdvojnásobili. Snáď to budu v poriadku. A ten tvoj doky musí byť užasný odborník na IVF, keď ani nevie, ako sa počítajú tt po IVF 🙂 V každom prípade na IVF ho už nepotrebuješ a hlavne že je dobrý gynekológ 🙂

evadek
3. máj 2015

@skaredekacatko da sa liecit imuno inak ako medrolom? Lebo já som brala pred 1. et 8 mg a nestačilo, ze teraz budem brát 16 ... no moje telo nezvladlo 8 ...bolest zaludka.,prvý mesiac chora ...Da sa to liecit injekcne?

mircalla
3. máj 2015

@skaredekacatko Myslis, ze to moze daco sposobovat babu? lebo ho davaju bezne...mne to dali preventivne, chora z toho nie som...nemyslim, ze by riskovali nieco take, keby to mohlo nieco sposobovat babu

mircalla
3. máj 2015

@skaredekacatko mam 4 mg denne, teraz si ma teda dost vyplasila

skaredekacatko
3. máj 2015

@mircalla prepac ze som ta vystrasila to je len moj nazor nie som odbornik oni vedia co robia. Ale bola som raz z jednou bavou robi unas v unifarme a videla ma jest medrol tak mi povedala ze ona bt twn hnus nejedla. Ale bralo ho tu kopec bab a maju zsrave deti.
@evadek. Z medrolom ber aj probiotika na ten zaludok. Na tvoj problem asi ani ine nie je neviem co mas zvysene ja cytokyny preti beriem inekcie subcuvie.

karkana
3. máj 2015

@tlucka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 teším sa ,,,,držím palce

tlucka
3. máj 2015

@karkana Ďakujem Evi 🙂 Dúfam, že bude všetko v poriadku a budeme sa tešiť z dieťatka tak ako vy. Vaša malá rastie ako z vody 🙂 Bože ako ten čas letí. Pošli nejaké fotky, nech sa pokochám krásavicou 😀 🙂

lenka54321happy
3. máj 2015

@bergalm
@haimi
Baby, poradte mi prosim Vas dobre internetove stranky, z ktorych ste si objednavali kociky....
Nezijem na SVK, tak neviem, ake su overene dobre, odskusane....
Dakujem Vam moc!
A ak sa mozem este opytat, napiste ake kociky ste vy kupili a preco, alebo ake mate odskusane kamoskami a su super!?! Take pre novonarodeniatka do takych 2 rokov max, bo potom mam uz kocik pre starsie babo!
Dalujem Vam moc 😘😘😘

haimi
3. máj 2015

@lenka54321happy ja ti nepomozem, kedze som kupovala dvojickovsky kocar a to som kukala radsej vsetko osobne ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre