Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvik1
12. máj 2015

Dievčence neviete či robí Otevrel ? od včera mi neodpisuje, tak neviem 😝

izzie27
12. máj 2015

@haimi gratulujem a prajem vela stasticka a zdravicka 🙂

skaredekacatko
12. máj 2015

@silvik1 mne az dnes odpisal vcera som mu pisala asi ma toho vela.

buba08
12. máj 2015

@lienka_1 super, teším sa, ze si pozitívne naladená 🙂, držím palce, cmuk 🙂

santeema
12. máj 2015

@haimi wau gratulujem, nech kocky rychlo rastu, nech ste zdravi a stastni a vsetko len to dobre nech vas stretava uz🙂)))))))).....inak babulky pekne narastli🙂

tlucka
12. máj 2015

Dievčence prosím vás, tie ktoré ste potratili v takom skorom štádiu ako ja (7.týždeň), robili vám kyretáž alebo ste sa vyčistili samé? V nemocnici zvolili konzervatívny postup, aby som sa vvčistila sama, dokonca doc. Zahumensky nechcel ani oxytocin pichnut na stiahnutie maternice. A teraz ma môj gynekológ brutálne zdr.... že ci si uvedomujem čo mi hrozí, že či som si vedomá možnej otravi krvi, rakoviny atď... Je mi doplaču...

skaredekacatko
12. máj 2015

@tlucka. Stvojim dokim by som rada hodila rec. Naco je nemocnica potom ked ty mas vsetko vediet. Vsak si tam mala odbornika a tenurcil co ako hadam sa snim v takej chvili nebudes vadit o tom ci to robi dobre. Fakt tvoj gynekolog je debo. Preco nezavolal do nemocky a tam im nevynadal. Som normalne vytocena. 😠

benny11
12. máj 2015

@bergalm Včera som bola v poradni, tak sme sa dohodli, ešte ma čaká jedna o mesiac, som na PN, tak to musíme ukončiť a musí ma vypísať na MD. Zajtra ešte fetálny utz a na tento mesiac by aj stačilo. My sme sa dohodli na sekcii kvôli IVF a kvôli mojim myomom. No a pomaly začnem zháňať vecičky, lebo ja veru nič pripravené nemám..... 😀

tlucka
12. máj 2015

@skaredekacatko Vieš čo, už ma fakt vytáča.... A že súkromné centrum!!! Vysvetľujem sestričke, že do 3 dní musím íať na sono a odber hcg lebo som po potrate. A ona že to stačí za dva týždne, že to len kvoli PNke by som mala dôjsť skôr. Opäť jej to vysvetlím, a tak mi povie, abu som zavolala doktorovi. Ten tiež.mi vraví, aby som došla až za dva týždne, a potom ma zdrbe, že prečo som.si nedala urobiť kyret!!! Ja potrebujem ďalší zákrok v maternici!!! Jak kebu som ich uz nemala dosť za sebou. Hladina hcg pekne klesla z 2213,na 406, aj sliznica sa zmenšovala. Ale teda mam si dat robit kyret!!! Uz ma fakt stvu vsetci lekari. Jeden sa ani slovkom o tom nezmieni a druhy hned chce vcetko cistit. V poslednej dobe ma fakt toto centrum vytaca. Asi s nimi skoncim a bude pokoj!!!

skaredekacatko
12. máj 2015

@tlucka jednoznacne daj zbohom ako si doktor ktoremu platis toto ti dovoli povedat ked si este aj ibolena zo vsetkeho. Ja by som zavolala do nemocky a spytala sa dokiho tam ze tvojta zdrbal ze ci ti to moze uskodit atd. 😖

bergalm
12. máj 2015

@tlucka mne spravili v nemocnici kyret bolo to 1xtehu a v 8tt,kedze som prestala krvacat tak radsej necakali

tlucka
12. máj 2015

@skaredekacatko
@bergalm Keby mi povedali ze musim ist na kyret, tak by som mozno o tom diskutovala aj ked som teda nechcela aby sa robil. Ale vyslovene ani slovko o tom nepadlo. A doc. Zahumensky ani len oxytocin nechcel pichnut, aby sa to upravilo samo. Drbne ma z toho vsetkeho.

tinkatinulka
12. máj 2015

@tlucka to kam chodis na gyndu..mna vždy nechali vycistit samu a nebol problem.

tlucka
12. máj 2015

@tinkatinulka Gynaex Bratislava... Už ich fakt mam plne zuby
Ani odber hcg mi nechceli na 12 den po KET zobrat kym mi neurobia sono, aby sa videlo nejaky naznak tehotenstva v maternici a nie mimo. Marne som vysvetlovala ze ja si tak skoro robit sono nedam a mimo to nemoze byt lebo nemam vajcovody!!! Nakoniec som sa na nich vykaslala a dala si urobit odber ako samoplatca

lilly158
12. máj 2015

@haimi - blahozelam z celeho srdiecka k slecnam, zelam vam vsetkym vela zdravicka a rychly navrat z nemocnice 🙂

buba08
12. máj 2015

@tlucka Luci, ja mam za sebou 3 MA, 2x ma čistili skoro hneď po potvrdení MA, teraz to chceli nechať na samovycistenie a to sme nemali robiť, z ničoho nic som začala masívne krvácat, stratila som obrovské množstvo krvi, na pohotovosti ked ma videl primár ako strašne krvacam volal hneď o transfuziu krvi, nakoniec mi ju nedali, ale pripravená bola, bolo to strašne, chceli to nechať na prírodu a moje telo a aj tak som sa kyretu nevyhla a navyše za zbytočne dramatických okolnosti

tlucka
12. máj 2015

@buba08 Ach jaj... Mne dali iba Oxytocin a Methergin, aj to mi doc. nechcel vôbec dať. Ani žiadne antibiotiká mi nedali. A kyret mi ani nespomenuli. Porazí ma z toho... A bojím sa, ako to dopadne. Napísala som Macháčovi, dúfam že sa mi ozve. ☹

buba08
12. máj 2015

@tlucka mne dali methergin až po kyrete aj to až po kontrole usg, kedže maternica nebola čistá🙂, potom na ďalšej uz bola, no vieš rozhodnúť sa je tažké, ja by som po tejto skúsenosti volila kyret, ale su tu aj baby, ktoré sa bez problémov vyčistili sami, skús ešte s nejakym dr prekonzultovat

tlucka
12. máj 2015

@buba08 Ďakujem za názor. Napísala som Macháčovi. Dúfam, že sa čoskoro ozve. A ten moj užasný gynekológ teraz ani nepracuje, je PN, takže idem vo štvrtok jeho kolegovovi do centra. Som zvedava na jeho nazor.

majkulik
12. máj 2015

ahojky, baby, nase mimi to vzdalo, rano som bola na sone a rovno si ma tam nechali a vycistili.

mircalla
12. máj 2015

@tlucka Ja dva krat tak skoro vzdy som sla na pohotovost, v oboch pripadoch v nemocke odporucili kyret, aj bol

mircalla
12. máj 2015

Viem ze aj Marcel bol za kyret

gagirl
12. máj 2015

@majkulik ahoj..je mu to luto:( prajem vela sil a dalsi pokus bude urcite uspesny..kolkaty tt si boa?

majkulik
12. máj 2015

@gagirl dakujem, vo stvrtok som bola 6tt+5, srdiecko este bilo :´-(

zabka1124
12. máj 2015

@tlucka mne po MA bolo to možno v 6 - 7tt dala dr.len antibiotiká a sama som sa pekne vyčistila. Myslim si že docent vie hadam lepšie ako tvoj dr.Ale ak by si začala mať teploty a strasne bolesti,utekala by som naspäť do nemocnici.

zabka1124
12. máj 2015

@majkulik 😢

tlucka
12. máj 2015

@majkulik Je mi to veľmi ľúto ☹

lienka_1
12. máj 2015
tinka9075
12. máj 2015

@tlucka ja som vždy bola na čistenie po MA,,,

tlucka
12. máj 2015

@tinka9075
@mircalla
@buba08 To som teda dopadla. Skoro všetky kočky, aj čo mi píšu IP, boli na kyrete. Modlím sa, aby som nemusela ísť aj ja ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre