Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
22. máj 2015

@liu ahoj,môžeš si ho vyžiadať,alebo mu napíš mail 🙂

evadek
22. máj 2015

@silvia545 ano..Machac je momentalne in ... 😀 no je to fakt zabavne ako vsetky od Marcela fuzovali k Machacovi...🙂
No kiez by..ja som uz velmi opatrna..ale do jesene mam-e cas sa dat dokopy..oddychnut si...uzit leto..to nam prospeje....a potom sup na to🙂
Ja mam 4 zamrazene..neviem akej kvality...ked to prvy krat nevyslo..a pohravam sa aj s tym vlozit dve...🙂

matusik6
22. máj 2015

@liu Machac uz nové pacientky neberie,takze si vyberieš koho chces a zavolas😉

matusik6
22. máj 2015

@silvia545 juuj tak to si mala dobrú úrodu,moja ty na darovane zabudni.
Skôr povies ked tak imunologiu a hematologiu😉

lienka_1
22. máj 2015

@bergalm To uz ste za vodou. Teraz hlavne sledovat, ci mimi rastie a je dostatocne zivene a ak nie, lekari uz vedia co robit. Kamoske tak tiez robili cisarsky, lebo malinka neprospievala a teraz ma doma to najsikovnejsie dievcatko 🙂 Uz ste daleko, uz to date! Drzim silno palce! Hlavne bud v klude.

vernazza
22. máj 2015

@gagirl a ty si soft este zatial nemala? ty by si vlastne mohla skusit soft, len pri nom by ti nemohli spravit PGD, kedze je predpoklad mensieho poctu embryi, chapem spravne? asi najviac na zvazovanie je to PGD, co urcite v tvojom pripade nie je lahke rozhodovanie. v tom ma podla mna lekar pravdu, ze pravdepodobnost toho istého je minimalna, statistiky nepustia a my ich vlastne tvorime, kazda jedna svojim pripadom, v tomto by som mu doverovala.. ale nikto nemoze rozhodovat za vas.. moc drzim palce 🙂

liu
22. máj 2015

@silvia545 môžem poprosiť kontakt priamo na neho?

liu
22. máj 2015

@matusik6 myslíš že nové pacientky nebude brať trebars ani po 3-4 mesiacoch? Akého iného lekára by si mi odporúčila?

matusik6
22. máj 2015

Známa sa obj.a toto jej povedali.veď vyskusaj.ja som.mala najprv stelca a potom.sa mi podarilo prejsť k machacovi.
Koudelka ze este berie a potom Otevrel.

tinka9075
22. máj 2015

@zoji79 ja som tiež tak povedala že Zojka je veľmi rozmaznaná ale som rada že ju mám aj keď jeduje dosť ale potom sa na mňa pozrie s tými krásnymi očkami usmeje sa dá mu cmuk na líčko a povie mama tak som v siedmom nebi 🙂 🙂 ja keď chcem upratať idú na chvíľu do jedálenských stoličiek dám im papier pastelky a kreslia si a ja zatiaľ upracem navarím a keď je muž doma tak robí chúvu 😀 😀

bergalm
22. máj 2015

@lienka_1 dakujem moc si ma povzbudila,snazim sa na to nemysliet a pokracovat ako doteraz

crazybabenka
22. máj 2015

Babulky....hlavne tie....čo ste mali PIPELLE .....mali ste po ňom nejaké neviem ako to nazvať....ale niečo sa Vám na cykle zmenilo?....ja som dnes 13DC .....mala som na začiatku mesiaca pipelle....potom normálne mrcha......a po vrche prepáčte za opis.....ale taký priesvitný výtok.....nepáli ...nesvrbí....nedráždi.....nič.....len bez intímky ani na krok.....najprv som to pripisovala....tomu....že asi mám všetko ešte zblbnuté.....a mám tesne po mrche ovu.....ale neprestáva.....jeden deň skoro nič....na druhý ako napr. dnes....hrúza.....včera som dola u gyndoša.....a ako na potvoru nič....ani nič nevidel 😒 máte niektorá podobnú skúsenosť?

tinkatinulka
22. máj 2015

@crazybabenka daj si u gyndosa zobrat kultivacie a ak to budes mat negativne tak asi tvoja maternica sa už tesi na bobaka 🙂

crazybabenka
22. máj 2015

@tinkatinulka zobral mi...volala som o výsledok a nic 😌

diska
22. máj 2015

ahoj baby,budem za trubku ale kedy sa rata,ze uz je ukonceny 35tt,,,ked je to 34+7 alebo 35 +7? 🙂

diska
22. máj 2015

@crazybabenka ahoj,mne sa zda ze som to mala podobne ako ty a ono to same preslo.

gagirl
22. máj 2015

@diska ahoj...35 +0 mas ukonceny 35 tyzden🙂

speranza1
22. máj 2015

@gagirl
@diska a ono sa to rata aj ze +7????....ja ze to sa rata stale od tt+0,1,2,3,4,5,6....to som ja truuuba, ze????😁😁😁😁😁😁

diska
22. máj 2015

@speranza1 nee urcite ja ,asi je to do 6 😀 😀 😀 😀 😀

gagirl
22. máj 2015

@speranza1 pocita sa to tak ako pises..napr.35+0 je ukonceny 35 tt..35+1 je prvy den zacateho 36 tyzdna..35+2..je druhy den z 36 tyzdna..atd...35+7 sa pocita uz ako 36 +0 a to je ukonceny 36 tyzden🙂 Aspon teda ked to ja dobre chapem..) Ako sa mate moja?chlapci posluchaju?ako sa citis?lezis?..🙂

diska
22. máj 2015

@gagirl dakujem za vysvetlenie 🙂
Citala som ,ze si bola v RF a dopadli ste celkom fajn,drzim pacle aby si co najskor bola tehulka a uz prezivala len pekne chvile.

gagirl
22. máj 2015

@lienka_1 tesim sa z teba moja a prajem vam vsetko dobre aj nadalej..drzte sa🙂

gagirl
22. máj 2015

@diska dakujem moja..je mi smutno ked si pomyslim kde uz som mohla byt aj ja..:( ..ale nezostava mi ine len verit ze coskoro vas tehulky budem nasledovat..vy sa krpcekom drzte este co najdlhsie..🙂

lienka_1
22. máj 2015

@gagirl Dakujem! Pevne verim, ze to dotiahneme do uspesneho a krasneho konca. 🙂 Ale dlha cesta pred nami a obrovsky respekt.
Silno-silno Vam drzim palce! Nech uz sa rozhodnete pre ktorukolvek moznost. Nech je so stastnym koncom!

speranza1
22. máj 2015

@gagirl nooooo...ved tak som to doteraz ratala aj ja....a ked tak nad tebou premyslam....neskusite najskor nativ???? Pred tym vsetkym 3tisicovym frmolom???....ved vy mate vsetky testy a aj genetiku, hematku, imunologiu...?ze????? A vsetko je ok... Podla mna minule to bola skutocne len velka smola....skuste aspon mesiac,dva ten nativ...beries aj medrol, fraxik a intralipidy????? Ci????? A vitamin d3 uzivas????

gagirl
22. máj 2015

@lienka_1 ja ti verim ze mas z toho celeho strach okrem radosti..ale to je normalne po takom dlhom cakani a vvsetkym cim si presla..ale vsetko bude dobre urcite..davaj pozor na krpceka🙂A ja dakujem pekne..srdiecko bolo urcite od teba verim ze bolo nakazlive🙂Aj ked od vcera vecera rozmyslam nad tym ci sme sa spravne rozhodli..ci sme nemali najskor predsa len skusit este soft..kedze este som ho nemala,.,.a ziadne pgd..len verit ze vsetko bude v poriadku aj bez toho..a usetrit kopu penazi..Ach..keby som vedela co by bolo najlepsie pre nas..Ty si zivy priklad ze sqa to da aj bez stimulacie..Vy ste mali nativ to znamena uplne bez hormonov?ci?

tinka9075
22. máj 2015

@gagirl super nech sa už rozhodnete akokoľvek budem držať palce nech sa všetko podarí a si tehuľka 🙂 🙂 keby tie ivfká nestáli toľko prachov nás vyšli na sk 7000e a nejde o tie peniaze len tí doktori na sk neriešili nič len zaplať a hotovo 😒 😒 ešte že som sa zobudila a šla do Brna 😉 😉

zoji79
22. máj 2015

@tinka9075 joj, ja sa nesťažujem ;o) len trosku nestiham. Niekedy to tu vyzera teda, ale je to normalne asi u deti. No muž zlato varuje malu, ze on ju povaruje, nech idem teda ten guláš spravit. Za pätnásť minút dôjde, ci som uz hotova 😀 ja sa otočim k nemu a surové mäso mam este v ruke 😅 Za desať minút opäť dôjde , mami ja uz neviem co s ňou. Tak ju dam do hojacky hore na linku, cmúľa jej malu ružovú varešku a maminka moze dalej fungovať 😝 takze takto varíme 🙂. Je taka zlata vedľa mna, oči z didi nepusti a čaká kým nedovarim alebo kým nepríde hlad 😵 😵 Tatík moze dalej pracovat ( prepínať kanály 😀 )

lienka_1
22. máj 2015

@gagirl Folikularna faza bola uplne bez hormonov. Vajicko dozrievalo uplne prirodzene. Nebrala som ziadne lieky. Dokonca kys. listovu som zacala brat nejak 10 dni pred vkladom. Kedze mesiac pred tym folik praskol tesne pred OPU, tak som pichla 2xcetrotide a 48h aj pregnyl, aby sa presne nacasovala ovulka na OPU. Jasne, ze po OPU isel utros 2-0-2 a medrol. Po vklade pribudli intralipidy a3 mesiace a agolutin kazde 3 dni.
A ak zmenis nazor, myslim, ze Machac pochopi. Daj na svoj vnutorny pocit, ten Ta dovedie k tomu, co je pre Vas v danej situacii najschodnejsia cesta.Vela-krat som sa presvedcila o tom, ze ak som robila veci, s ktorymi som nebola stotoznena, tak to bola vzdy katastrofa. Mozno este potrebujes chvilu, aby si si zvolila to spravne, nemusis sa rozhodnut hned. Silno drzim palce!

tinka9075
22. máj 2015

@zoji79 neboj ono sa to zmení zo začiatku som ani ja nestíhala vôbec nič obedy sme si objednávali 😀 😀 ale časom som si spravila režim z dvojkami a niekedy už fungujeme sami aj bez tatu 😉 😉 joj tak môj muž ten sa im venuje aj 2 hodiny ja zatiaľ všetko porobím len počujem z izby smiech tak viem že sa bláznia a je všetko ok 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre