Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
22. jún 2015

@lienka_1 hej, aj viem hodnoty. ono celkovo to riziko aj s mojim vekom vychadza nissie ako priemer pri mojom veku...
preco to ti debili nerataju rovno s vekom darkyne, len cloveka stresuju

lienka_1
22. jún 2015

@mircalla Lebo sa nejedna o nich. Uz si sa trosku po tej sluzobke spamatala?

mircalla
22. jún 2015

@lienka_1 akoze stresy veselo pokracuju...momentalne mi to je dost jedno, zvazujem na zajtra HO
esteze ten genetik je uzasny chlapik (taky strasny pan) a ozaj robi maximum ze fakt tam sam volal a ak mi zavola vysledky, okamoztie ma dnes zobral bez objednania.........fakt nieco ako drakulova....
inak vravel, ze nam vsetkym velmi fandi, ze si ideme takto za svojim cielom (deticky), ze to je velmi pekne a sympaticke
uz necitam, lebo cim viac citam zahranicne stranky, tym mi je horsie
ta hodnota je ozaj daleko k idealu 1 Mom:(
a zajtra sa mam tvarit pred mojim tupym sefom posadnutym pracou ze ma najviac zaujima moja otracina britskym salesakom....

marculik
22. jún 2015

ahojte baby mohli by ste mi poradit ,chodila som k doktorovi stelcovi,mala som pauzu a ked dnes som napisala ze zacnem zo stimulkou zistila som ze on uz nepracuje koho si mam teraz vybrat,poradite mi ?

mircalla
22. jún 2015

chcela som napist starsi

milaciky
22. jún 2015

@marculik ja som si nevybrala nikoho, tak uvidim koho nam pridelia ked zacnem stimulovat, v podstate je mi to jedno, len nech ostanem tehu 🙂

marculik
22. jún 2015

@milaciky ved ano len ja som chodila k nemu no vlastne bola som u neho na konzultacii a mam uz aj lieky doma tak dufam,ze nebudem musiet ist na dalsiu konzultaciu a ani nevies preco odisiel Stelc ?

milaciky
22. jún 2015

@marculik ja som na tom tak isto, tiez mi zdrhol ☹ Myslim, ze odsiel, lebo dostal lepsiu ponuku. Teraz je veduci lekar v Reprogenesis.

marculik
22. jún 2015

@milaciky aha a to je tiez v Brne ?no nic dufam,ze ma nebudu znovu prehanat na konzulku do Brna

milaciky
22. jún 2015

@marculik a na dalsiu konzultaciu uz nemusite ist, ja som tam hned volala ako som sa dozvedela, ze je prec, tak mi sestricka povedala, ze mam zavolat ked dostanem mrchu a oni mi podla toho pridelia doktora. A ty chces kedy zacat stimulovat?

marculik
22. jún 2015

@milaciky a dik za info 🙂

milaciky
22. jún 2015

@marculik nie len v Brne, dokonca na tej istej ulici 😲

marculik
22. jún 2015

@milaciky no dufam,ze tento tyzden by som mohla dostat kramy a tak by som zacala

marculik
22. jún 2015

@milaciky a ty kedy zacinas?

milaciky
22. jún 2015

@marculik ja az o 3 tyzdne, drzim ti slino palce nech vam dopadne vsetko dobre 🙂

marculik
22. jún 2015

@milaciky Dakujem uz by sa patrilo po 3 IVF a drzim palceky aj tebe ,nech sa zadari 🙂

milaciky
22. jún 2015

@marculik tak do tretice vsetko dobre 🙂 aj ja ti dakujem 🙂

kvetoslava78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1983
22. jún 2015

@mircalla ja som bola na spomínanom prenascane, odporúčam, absolútna paráda, len dobré spraviť cca okolo 12-14tt, žiadny zásah, len z krvi, žiadne riziko pre baby, bola som na genetike v Ba, sama som lekárka. Výsledok do 14dní, úplne s prehľadom. Saša

mircalla
22. jún 2015

@sasa1983 preco v 12-14tt? ja som uz v 17tt, doky nespominal, ze to treba robit vtedy...de facto do 14tt casto este ani vysledky screeningu nie su...v 12tt uz vobec nie....tak nerozumiem preco medzi 12-14tt...kolko ta to stalo? pocula som, ze nejakcyh 500 euro

1laura1234
22. jún 2015

@marculik nie nebudu ra prehaňať,ja som mala presne tú istú situáciu a keď ma objednali na ultrazvuk folikulov pred OPU tak mi aj pridelili doktora.

sasa1983
22. jún 2015

@mircalla prenascan je dobré robiť medzi určitými týždňami, viem od Dr. Ondrejčáka, genetika Železničná nemocnica poliklinika Ba. Neviem už dôvod, ja som vedela, že pôjdem ešte cca v 4-5tt, lebo už samotné IVF je podľa WHO indikácia ku genetickému vyšetreniu, nakoľko dochádza v manuálnemu zaobchádzaniu s genetickým materiálom (injektovanie spermie do vajíčka..). Cena bola 560eur, ale ide to stále dole, možno už je menej...

sasa1983
22. jún 2015

prenascan sa môže robiť od ukončeného 11tt, to viem stopro a dokedy už neviem. myslím, že to bolo časovo ohraničené a pokiaľ by to išlo v 19-20tt, tak to už môžeš aj na amnio...riziko je cca 1%, čo je pomerne nemálo, ale zas dáka katastrofa sa nekoná.

mircalla
22. jún 2015

@sasa1983 Ja som bola dnes u ondrejcaka, on nic take s tymi tyzdnami nespominal - preberali sme to.celkovo mi otvorene povedal, ze on je zastanca skor amnio ako tychto nazval to - komercnych metod. ja mam darcovske vajicka, darkyna je geneticky vysetrena. odradza ma tom to, ze je to predsa len 99%, amnio je 100% a to dlhe cakanie, to je na prasky...neviem - uvidim - pockam si na vysledky celkoveho screeningu a najma sa bude pocitat s vekom darkyne, nie mojim ako prvotrimestralny screening, potom uvidime. ale asi o urobim tak, ze ak vysledky budu zle, pojdem na amnio, predsa len mam do dna vysledok, ak budu dobre, dam si ten prenascan ako doplnkove vysetrenie....

sasa1983
22. jún 2015

@mircalla tak mne to Ondrejčák hovoril inak a áno, je to rozdiel, či ideš na Prenascan, že pre istotu, alebo už z dôvodu, že screening vyšiel zle a je seriózne podozrenie na nález (hoci je to číslo ovplyvnené vekom matky, atď...)

mircalla
22. jún 2015

@sasa1983 co ti hovoril inak?

marculik
22. jún 2015

@1laura1234 no praveze na tu kontrolu folikolov som bola dohodnuta snim,ze ma moj obvodny skontroluje a jemu len by som napisala tak uvidim ,aj som uvazovala ze by som sla za nim ,za Stelcom ale kaslem na to a dokoncim to,kde som zacala

sasa1983
22. jún 2015

@mircalla no o tých týždňoch, že s pokračujúcim t.t sa stráca najvyššia výhoda prenascanu a t.j, že máš 99% istotu na 3 najčastejšie genetické mutácie chromozómov s 0% rizikom poškodenia invazívnym spôsobom plodu.

mircalla
22. jún 2015

@sasa1983 ach jaj, rozumiem. takze to pre mna asi nebude riesenie:((...detailne sme to zatial neriesili, skor ma ukludnoval, ze on zatial dovod nevidi a pockame na vysledky.....dufam, ze budu aspon v piatok...a aky mas z neho pocit? ja super? dokonca povedat ze zavola do labaku a brkne mi na mobil, ak nebudu v piatok vysledky, ze tam bude sam volat...vobec by som sa neznepokojovala, keby ta papp bola v norme....pri malom som mala screening 1:300 po prerateni s vekom darkyne 1:1700, tiez tam bola NT 2,3 co bolo take hranicne....ale inak ukazkove....a bolo to predsa len v norme, toto uz nie je

sasa1983
22. jún 2015

je to M. Down, M. Paget a ešte jedno, neviem, chrom. 13, 15 a 17.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre