Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sasa1983
4. júl 2015

@marverka hlavne, ze mas jedneho v brusku.

marverka
4. júl 2015

@sasa1983 mame FHB . To sme este nemali.

santeema
4. júl 2015

@lenka54321happy wau...tak uz si to len uzivajte🙂

santeema
4. júl 2015

@gagirl no kocky...ospravedlnujem sa, ze som hned neodpisala, ale v nemocnici som nemala internet, iba ked priatel ku mne dobehol na chvilu, ale tym ze mama doma takmer 2 rocneho krpca to tak casto nebolo, lebo ten bol prvy krat sam bez maminy, ale zvladli to ok. len priatel mal totalny chaos a pol veci vzdy zabudol mu vziat, alebo urobit. a smial sa, ze ani vo firme nema taku logistiku, aku potrebuje sam s dietatom, ze az teraz si uvedomuje aka je to fuska a aky je z neho dakedy grogy🙂...ze by ani so mnou velmi nemenil🙂...no chlap🙂...aj ked je zlaty a pomaha mi ako sa da.
tak idem pekne postupne poodpisovat...dakujem gagirlka🙂 velmi pekne, ty mas tusim v brusku teraz tiez malého krpca, tak ti velmi drzim palce a tesim sa, ako ti ja budem blahozelat, ked sa narodi🙂

marverka
4. júl 2015

@zibi ani nevies ako ti rozumiem. Niekedy si myslim ze som na prasky. Staci drobnost a placem. Mne sa aspon trosku ulavi. Snazim sa aby ma nikto nevidel. Nechcem ostatnym kazit naladu mojou depkou. podla mna sa s tym nedda zmierit..mozme sa snazit o to akokolvek. Chvilku sa dari inokedy menej. Ale potisku dufame a snivame.

santeema
4. júl 2015

@gagik dakujem aj tebe velmi pekne🙂. neviem ci mas prve babo, ale uzivajte si to. lebo s tym mojim dvojrocnym krpcov je to niekedy dost narocne, ty kokso, lebo uchranit malého alexika od jeho najazdov lasky je niekedy zlozitejsie, ako sama starostilivost o nich🙂. baby vsetky co mate dvojcata, klobuk dolu, ako to zvládate. ja mam pocit, ze mam totalny chaos v tom a nestiham dokopy nic, len myslim, kedy ktorého prebalit, nakrmit, prezliect a ci mi ten dvojrocny nevyvadza daco, aby si neublizil. stale tomu malému lezie do kocika a ked mu vytiahnem jeho sportovy kocik, tak ho nechce a hockedy mi narocky vrieska mi malom, az mu ruky vyletuju, co sa zlakne🙂. ako ste to babulky zvladali,v y co mate deti podobne? ja viem ze nie som jedina na svete, ale normalne mam z toho stres, ked budem s nimi uplne sama.

santeema
4. júl 2015

@gagik ahoj. keby aj nemal pupocnik okolo krku maly, tak aj tak idem sekciou. a poviem ti uprimne, velmi by som sa nehrnula do klasického porodu,lebo mam 40 rokov a to uz vapennateju kosti aj bedrove a velmi bolestivo sa roztahuju, ak sa vôbec spravne roztiahnu, potom moji obaja boli velmi vysoko a ja som bola otvorena na 1 cm, aj po doteceni vody. primar vravel, ze by sme sa "pobavili" pri klasickom porode. a ja dakujem pekne za taku zabavu🙂. nepotrebujem, aby mi ho potom vakuovo tahali a praskli nejaku cievku v mozgu, ako pred mesiacom v ruzinove mojej sesternici a maly bol v kritickom stave, lebo jej uz nemali cas urobit sekciu.. trapila sa s kasickym pôrodom 12 hodin a potom uz maly nemal ozvy, tak ho vytiahli. ja viem, ze vsetky klasicke porody nie su taka drama, ale ta sekcia sa da vydrzat a mala som za 15 minut po tom. bola som uplne uspana, aby som nemala taky stres a zobudila som sa, aby uz bol maly na svete🙂.ale to je moj osobny nazor a hlavne osobna skusenost.

santeema
4. júl 2015

@mircalla dakujem pekne aj tebe🙂..no sranda, ze sa to tak trafilo na tvoje narodeniny, tak budete spolu oslavovat🙂

santeema
4. júl 2015

@bergalm dakujem pekne za prianie🙂

santeema
4. júl 2015

@vernazza dik aj tebe a zelam, aby u teba tiez vsetko dopadlo ok a onedlho ti je budem takto blahozelat ku krpcovi, my sme mali k tym nasim tiez dlhu cestu, prvého sme mali az po 17 rokoch a 6 ivfkach a druhého po 19 rokoch prirodzene, co doteraz nechapem ´s mojou diagnózou neplodnost - lebo sa mi pomaly od 27 rokov netvoria ziadne vajicka prirodzene🙂

santeema
4. júl 2015

@speranza1 ahoj🙂 si zlata a dakujem za prianie. urcite vydrzis, neboj sa, aj ked sme planovali rodit spolocne, tak som velmi rada, ze ty si este 3 v 1 a ja to mam za sebou🙂. rovnako ako ty, aj ja sa vytesujem, ako male dieta a som usmiata pomaly cely den z toho, ked sa tu nejakej kocke zadari mat babo a babo sa narodi, myslim na ne a mam pocit, ze vsetky su take nejake moje "virtualne" sestry v tejto oblasti, lebo to fakt nie je jednoduche ustat cele to obdobie snazenia sa o babo, ktore je niekedy nekonecne dlhe a nikdy nevies ako vsetko dopadne, aj ked sa snazis byt pozitivna a verit, ze sa to raz podari.
a ako sa citis? co vravia lekari, ze kedy to asi bude? a v kolkom si vlastne tt?

santeema
4. júl 2015

@lienka_1 dakujem🙂 a drzim palce teraz tebe🙂

santeema
4. júl 2015

@sasa1983 dik aj tebe velmi pekne a drzte sa s vasim babom edkom, zelam aby ste boli zdravi a ok🙂

santeema
4. júl 2015

@ria191 dakujem🙂..no mieri mal celkom pekne, na to ze sa narodil o 10 dni skor, uz ma poriadne otlacal v brusku, aom ho nemala velke a bol velmi vysoko a vytlacil mi trosku zlcnik a pecen hore, ze som mierne ozltla, ale po porode to pomalicky zostupilo kam malo. vlasaty velmi nebol inak, napriek mojej prisernej zahe🙂

santeema
4. júl 2015

@zabka1124 dakujem🙂

santeema
4. júl 2015

@izzie27 dakujem🙂

santeema
4. júl 2015

@lemoni86 dakujem🙂...no aj tebe sa to uz blizi🙂..budem cakat na info a drzat ti palce nech vsetko dopadne ok🙂

santeema
4. júl 2015

@dorotka66 dakujem🙂..tiez to mas uz za par...neboj sa aj 2600g je dost, ale sono dakedy dost skresluje a v skutocnosti babo moze by vacsie, vsak uvidis. lebo jedna z mojich sestier je taka drobna a ked cakala prve babo, tak tiez jej to vypocitali, ze bude mat okolo 2500g a mal nakoniec 3,2kg🙂

santeema
4. júl 2015

@haimi dakujem velmi pekne🙂...dufam, ze sa s babami drzite a stihate, lebo akurát som pisala , ze klobuk dole pred kockami co maju dvojcata. ja mam doma toho môjho 2 rocneho krpca a neviem co skor, mam pocit, ze ako to vsetko stihnem, ked jedneho kojim, druhy sa pokakal, potom prvy povrackal, druhy mi zdrhol do zahrady🙂....atd....ako to stihas? viem ze je to este skoro, musim nabehnut na nejaky rezim, ale nemam napad na aky🙂

sasa1983
4. júl 2015

@santeema oni 2ja to asi doriesia za Teba☺

gagik
4. júl 2015

@santeema asi sekcia je pre babo bezpecnejsia, nehrozi pridusenie, uskrtenie atd....aj ked urcite ze najlepsi by bol prirodzeny nekompkikovany porod, ale zase po tom ako sme sa na nasich krpcoch natrapili, aby sme ich mali uz clovek nechce nic riskovat. No ale neviem ci ta sekcia nema nejaky negat. Vplyv na dalsie tehotenstvo, ta jazva, zrasty a tak....

santeema
4. júl 2015

@gagik ja som mala uz druhu sekciu, po dvoch rokoch. jazva je v pohode, rezali ma v tej istej jazve, staru trosku zrezali a mam to celkom pekne zasite. ono zavisi aj od dispozicie koze, ako sa ti zrastaju jazvy, je to viac menej esteticky problem, ale ja si z toho velku hlavu nrobim, ved je to pod nohavickami a nie je to vidiet ani v plavkach. riziko je trosku, ked by si mala tretie dieta sekciou, to by si musela uz asi pockat dlhsiu dobu ako 2 roky, ale ja tretie velmi neplanujem🙂. stacia mi tito dvaja a nechcem rodit v 50 tke 🙂. a este po sekcii aspon v topolcanoch málokedy nechavaju rodit prirodzene, aby nahodou maternica na niektorom mieste po sekcii nepraskla, je to ze vraj rarita, ale stava sa. o iných negatívach ani neviem a mudr galo z iscaru v martne mi povedal, ze je to pre to babo najbezpecnejsia cesta von. ako ty vravis, ked sme na tych krpcov tak dlho cakali, clovek nerad riskuje.

gagirl
4. júl 2015

@misenaf ahoj..mne dali sice teho test ale musela som sa opytat ci nedavaju..🙂a potom mi dala..Mne robila vklad dr.Pastorcakova..Ako sa citis?..

gagirl
4. júl 2015

@mimika1973 ahoj..prepac ze az dnes odpisujem ale nebola som doma..Pytala si si ci beriem prednison..nie..neberiem..len fraxiparine..utrogestan a estrimax..a dakujem🙂

gagirl
4. júl 2015

@ria191 ahoj..odpisujem trocha neskor..ale dakujem pekne za podporu..nezostava nic ine len verit a dufat v dobry koniec..a ze raz sa to kazdej z nas podari..ale mohlo by to byt uz cim skor..🙂este raz diki za mile slova..🙂

gagirl
4. júl 2015

@santeema dakujem pekne moja..tebe prajem skore zotavenie a vela sil a radosti z deticiek..aj ked je to urcite vela na vas ale zvladnete to..deti su najkrajsi dar..🙂

pjja
5. júl 2015

ahoj holky, byla jste některá v reprofitu v rámci dárcovského programu - vajíčka a zadařilo se?? DÍKY

izzie27
5. júl 2015

@marverka ja ti dam beznadeje 😠 co su to za reci... teraz to vyde a hotovo... aj ja tu mam pri sebe morulu 😉 Velmi Ti to prajem a aj vsetkym ostatnym 🙂

gagirl
5. júl 2015

@bergalm velmi vam drzim palce moja..a tesim sa na fotku bubacika co sem pridas..myslim na vas🙂

speranza1
5. júl 2015

@bergalm drziiiiiiiim palce velmi prevelmi....tfuj tfuj tfuj...nech vsetko dopadne ako maaa...co najlepsie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre