Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
7. júl 2015

@tlucka dakujem Lucka..dam vediet co nove..dufam ze nebudem potrebovat ..ale uvidime ako to cele dopadne..a potom budeme rozmyslat co dalej..)

ivetahe
7. júl 2015

@bergalm

Aj ja ti uprimne blahozelam a zelam vela zdravia tebe aj malej.

speranza1
7. júl 2015

@bergalm B L A H O Z E L A M......naaaaadherna je......Nelinka zlatulinka😍

amstelko
7. júl 2015

Máte niektorá email na Dr. Koudelku, dík vopred

sally2401
7. júl 2015

@bergalm jéj gratulujem k malunkej som ani nevedela som tu dávno nebola, od kedy mám malého nie je čas sem chodiť

buba08
7. júl 2015

@bergalm srdečne blahoželám k vytuzenemu pokladiku, je krásna a ma krásny dátum narodenia 🙂

cmudlo
7. júl 2015

@tlucka ahoj. Prečo za Machacovi do Olomouca? Tiež plánujem stimulku na september a predtým sme mali Machacovi tak som chcela k nemu. ..

lienka_1
7. júl 2015

@bergalm Blahozelam ku krasnemu dievcatku! 🙂 Vela-vela zdravicka obom! 🙂

haimi
8. júl 2015

@bergalm gratulujem 😉

amstelko
8. júl 2015

@1laura1234 dakujem pekne,ako dlho sa ku nemu caka na termin konzultacie"

silvik1
8. júl 2015

ahojte. 13 deň po KET - test už bielší ani byť nemohol. bol to už šiesty vklad a mne dochádza fantázia a myslím, že aj doktorom, aké lieky ešte nakombinovať. Brucho mám po pichaní clexane modrinové ako feťák, ale vyzerá to, že ani toto nebola tá správna kombinácia. niekedy si myslím, že by bolo lepšie, keby som vedela prečo sa nedarí ako takto, keď je všetko v poriadku a štyri roky stále nič. Som už z toho strašne unavená.
Len som sa potrebovala vysťažovať 🙂

tlucka
8. júl 2015

@cmudlo Ahoj, kočky tu na fóre písali, že Macháč bude ordinovať už len na IVF Clinic v Olomouci. Ja sa mu chystám napísať koncom budúceho týždňa, keď budem, mať výsledky z vyšetrení. Som zvedavá, čo mi odpíše... Mrzí ma, že všetci lekári z RF odchádzajú... Mám z toho divný pocit..

tlucka
8. júl 2015

@silvik1 Ahoj. Je mi to ľúto, že to zase nevyšlo... Ale ja som presvedčená, že treba stále skúšať a bojovať a raz sa to určite podarí 🙂 Ja som bola už na 8 vklade, aj sa konečne zadarilo, ale žiaľ potratila som. Takže ja verím, že nabudúce to dopadne lepšie. Ja mám teda na rozdiel od teba zistený imuno problém, takže asi top treba lepšie poriešiť... Pozerala som si v tvojom pase, že ste v zozname čakateľov na osvojenie... Veľmi často sa stáva, že vyslovene neplodné páry po zaradení do zoznamu, alebo už po adopcii otehotnejú úplne bez problémov a bez akejkoľvek pomoci lekárov. Takže držím palce, aby to bol aj váš prípad 😉

tlucka
8. júl 2015

Ahojte kočky, včera som tak nad celou situáciou okolo RF trochu premýšľala a napadli ma rôzne myšlienky...
Majiteľ RF vlastní aj Iscare v BA. Pre neho je určite zaujímavejšie rozšíriť poskytovanie zdravotnej starostlivosti "na vyššej úrovni" podľa vzoru RF na Slovensku a zároveň ťahať finančné prostriedky zo zdravotných poisťovní za klasické IVF, ako len uspokojovať sa s množstvom samo platiacich klientok vycestujúcich za softom do Čiech. Takže si myslím, že odchod Štelcla a teraz Macháča im odliv slovenských klientok spôsobil a spôsobí... Na druhej strane je na zváženie, či radšej nepôjdu do konkurenčného centra opäť v Čechách alebo teda využijú služby Iscare.
Asi ako mnohé z nás tu na fóre, tak ani ja nemám inú možnosť otehotnieť, ako pomocou IVF. A vzhľadom k tomu, že slovenským centrám neverím, tak som jednoznačne za české centrá. Teraz som zvažovala aj možnosť, žeby som išla Macháčovi do Olomouca alebo za Marcelom do RG. Pozerala som si znovu ich stránku a zistila som, že zrazu je cenník len na vyžiadanie.. Žeby náhoda?

lemoni86
8. júl 2015

@bergalm srdecne gratulujem, nadherny maly uzlicek 🙂

elienocka
8. júl 2015

@bergalm gratulujem k princeznicke ma krasne miery 🙂

silvik1
8. júl 2015

@tlucka som si písala s Otevřelom - vraj mám určite prísť na krv keďže ešte nekrvácam ani nešpiním.
ja už mám okrem genetiky embryí všetky vyšetrenia (aj imuno som si nechala urobiť v Brne) a všetko je v poriadku. akurát pri hysterke zistili, že mám malú dutinu maternice a preto sme vkladali len jedno embryo.
inak je všetko OK. A do genetiky embryí sa mi po pravde ísť nechce.
áno už sme dva mesiace v zozname čakateľov - ak pôjde všetko ako má do dvoch rokov budeme mať dieťa.
ale mám ešte 8 mrazákov, tak chcem ten čas využiť na "ich minutie" 😉

gennara
8. júl 2015

@tlucka Ahoj. Presne s tebou suhlasim. Nemala som dobry pocit, ked Babis kupil RF. Je to take "typicke Slovacisko", vytazit peniaze a vsetko vycicat, naco nejake sluzby, spokojny zakaznik a podobne. Kratko na to, ako to prevzal, zdrazeli minimalku zo 16 000 na 19 000, odvtedy nam kazdy pokus riadne financne poskocil a pod 1 100 spolu s liekmi sme nikdy nesli, prvy pokus este po starom nas vysiel na 700. Prave cakam na vysledok posledneho vkladu a dufam, ze nebudem viac riesit taketo veci.Ale keby to predsa len nevyslo, Machac bol moj lekar od uplneho zaciatku, ja uvazujem, ze pojdem do Olomouca. Dokonca minimalka u nich stoji 13 000, akurat sa priplaca aj PK. Tu sme dokonca naposledy ani nemali, takze by nas to vyslo aj ovela lacnejsie...

gennara
8. júl 2015

@tlucka Vazne je cennik tam na vyziadanie? Ja som sa este vcera po tom, co tu gagirl napisala, ze Machac odchadza, k ich cenniku normalne dostala. Tak to potom urcite nie je nahoda.

gagik
8. júl 2015

@bergalm gratulujem, je nadherna!

tlucka
8. júl 2015

@gennara Presne si vystihla moje pocity. Keď som začala chodiť do RF, tak soft stál 12.000, potom ho zdraželi na 15.000. Takže v priebehu dvoch rokov dokopy o 7.000 tisíc je riadna pálka.... Ale čo už, biznis je biznis a zarábanie na ľuďoch, ktorí si svoje zdravotné problémy nezapríčinili sami, je úbohé... Je mi z toho nagrc, keď sa všelijakým somrákom, alkáčom, gamblerom a drogovo závislým prepláca liečba a nám s prepáčením ho... Juj, taká som nahnevaná na celý systém.... Dnes určite na stránke Reprogenesis nie je cenník, ktorý tam predtým bol. Ale na stránke tej kliniky v Olomouci je. Ja som zvažovala, že pôjdem zase za Marcelom Štelclom do RG, on bol môj lekár od začiatku. Ale iba Macháčovi sa podarilo ma oplodniť 😀 😀 😀 Takže musím sa rozhodnúť 😒
Držím palce, aby si už nemusela riešiť ďalšie konzultácie a stimulácie so žiadnymi lekármi a bola tehulka 🙂

tlucka
8. júl 2015

@silvik1 Držím teda palce, aby bola krv pozitívna 😉 A aby v mrazáčiku na vás čakalo ešte veľa detičiek 🙂

mimika1973
8. júl 2015

@tlucka ahoj, uz mam pocit, ze je to vsetko len o biznise! 😒 😕

tlucka
8. júl 2015

@mimika1973 Presne tak... Zdieranie na úkor nešťastných ľudí ☹

mimika1973
8. júl 2015

@gagirl ahoj moja, ako sa citis? ktory si den dnes? dako nestiham to vsetko sledovat.. 😕
No veru ti doktori ma prekvapuju teda, uz aj RF popularita dako klesa, lol! 🙄 Najlepsie je byt uz tehula, a pokoj so vsetkymi centrami si myslim....
Drzim moc palceky moja!!!

mimika1973
8. júl 2015

@bergalm gratulka mamicka, takze dievcatko? 😉 nech ste zdravi! 😵

gennara
8. júl 2015

@tlucka Presne, mas pravdu, ako sa preplacaju veci, ktore si ludia sposobili sami a nas takto vyciciavaju. Ale uz len ked si to porovnam s ceskymi poistovnami. Preplacaju 4 pokusy, preplacaju aj IUI, preplacaju PGD, co je riadna polozka, u nas sa nic take nepreplaca. Je mi z toho az smutno.

mimika1973
8. júl 2015

@tlucka fakt na grc ako pises! 😔
Skus napisat teda marcelovi a aj machacovi, uvidis potom ako sa rozhodnes po zvazeni, ku ktoremu ta bude srdiecko tahat... 😉
Jasne, ze doki su doleziti pri IVF, ale zas labak embryologovia hraju hlavnu ulohu s oplodnovanim a konzervovanim embryjok, tak neviem, RF bol zatial na to doteraz dobry a skuseny, tak neviem teraz...tam sa hadam nic takeho nezmenilo, dufam! 😕
A Otevrel?
V kazdom pripade to nemal zobrat ten slovak, to urcite nie! RF fungovalo dobre doteraz, aj cenovo prijatelne...preco sa cesi dali tak lahko nahovorit? hmmm....na SK je centier dost, tak co sa museli miesat k susedovcom? ked dokonca tam chodia aj zahranicne pary? veru na zvazenie vsetko zas! 😒

tlucka
8. júl 2015

@mimika1973
@gennara Baby, fakt mi je z toho nagrc. Keď si predstavím, že už som to nemusela vôbec riešiť.. Tak mi je doplaču. Ale čo už, asi ma niekto s nami iné plány. Ja čakám teraz na výsledky z imunológie, chcem vedieť znovu výsledky protilátok proti trofoblastu. Ale brala som nato Medrol, a ten sa teraz cez leto nesmie (resp. môže sa, ale treba sa vyhýbať slnku a to ja teda teraz cez leto a dovolenku nebudem). Takže určite oslovím aj Marcela, napíšem aj Macháčovi a uvidím. Alebo nakoniec zostanem u Otevřela, len teda ten asi popreberal milión pacientok po Marcelovi a asi tiež už toho má dosť. Pravda je, že v Rf majú asi fakt výborných embryológov. Takže snáď sa nejako rozhodnem, alebo podniknem túru konzultácií po vybraných klinikách a rozhodnem sa podľa pocitov 😉 Uvidím. Najradšej by som do toho šla hneď.. Ale bojím sa, že sa to zase nepodarí alebo zle skončí 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre