Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
10. júl 2015

@ladyblcha
@tlucka baby ďakujem lebo šudáto dlho sa snažia a teraz má stres. Včera mala takú hnedú vlásočnicu na papieri tak to jej veru nepridalo na optimizme. A tie bolesti ti prišli z ničoho nič alebo sa to postupne zhoršovalo?

tlucka
10. júl 2015

@lienka_1 Veď aj ja som práve preto za nativ. Počkám do štvrtka na výsledky z imunológie, a potom sa objednám na konzultáciu. A ďakujem za všetko 🙂

dorotka66
10. júl 2015

@diska tak dnes sú to okúsim na vlastnej koži. Už ležím na izbe S ja kanilou V ruke ale najprv robia zákroky A až potom sc. Tak sa nudím. A vraj hladkanie bábätka veľmi uupokojuje. 😉

tlucka
10. júl 2015

@ria191 Ja som ani netušila, že som tehotná. Vysadila som antikoncepciu, riešili sme iné veci a to, že som nedostala menzes, som pripisovala hormonálnym zmenám po vysadení tabletiek. Po 6 týždňoch od PM som začala špiniť na hnedo, tak som si myslela, že sa mi mrcha rozbieha... Lenže špinila som vyše týždňa, tak som išla k lekárke. Tá mi urobila sono, tiež nič okrem vysokej sliznice nevidela, a urobila mi odber krvi.. Potom ma poslala do nemocnice, lebo podľa nej som potratila a mám ísť na kyret. Lenže ja som pred nástupom do nemocky dostala v noci fakt silné kŕče, bolesti, krvácala som brutálne, tak ma z domu brala sanitka, lebo muž bol na nočnej. Hneď ma operovali a teda mala som už prasknutý vajcovod. A to som bola už v 8. týždni.... Neprajem to nikomu zažiť...

lienka_1
10. júl 2015

@dorotka66 Tak dnes sa tu rodi jedna radost 🙂 Drzte sa! Nech to mate stastne za sebou 😉

lienka_1
10. júl 2015

@tlucka Silno-silno drzim palce! 🙂

ria191
10. júl 2015

@tlucka á do kelu to si fakt bola už v 8. týždni lebo ségra nevie čo má spraviť ak aj dneska nič na sone nebude vidieť

tlucka
10. júl 2015

@ria191 Rastie jej hcg? Treba ísť určite na sono k nejakému lekárovi, ktorý má lepšie sono. pozrieť poriadne maternicu a aj vajcovody, či nie sú zväčšené. Nie je to sranda... Ja dúfam, že sa mimi iba niekde schováva a bude všetko OK.
Bolo to už 6 rokov dozadu, bola som už tuším 8+2tt, a v máji presne na manželove narodky ma vzali do nemocky, operovali a namiesto darčeka sme došli o mimi... A teraz v máji sa situácia zopakovala... ☹ ☹ ☹

ladyblcha
10. júl 2015

@ria191 kolko ma hcg vysku? nad 1000-1200jednotie uz ma byt vidiet, to lekari vedia. ale zalezi aj od sona. najlepsie ist aj inde na kontrolu, trebars aj na pohotovost s nejakymi "priznakmi" .

@tlucka

ria191
10. júl 2015

@ladyblcha v stredu bolo nad 1300 a dnes ide na kontrolné hcg no uvidíme ako sa to bude vyvíjať
@tlucka ach jo ťažké a zároveň veľmi smutné a druhý vajcovod tiež nemáš?

tlucka
10. júl 2015

@ria191 Nie, nemám ani druhý vajcovod. Ten mi potom zobrali asi o dva roky neskôr, lebo bol tiež nepriechodný a zapálený 😒

marverka
10. júl 2015

@ria191
ja som mala MMT po IVF cca pred dvoma rokmi, my sme vkladali ale dve emb., špinila som od 3 dna po KET najkskôr červeno ale potom hnedo, ale bolesti som nemala - a ked tak nie velke a tom som sa v podstate tešila ze som tehu. veľke bolesti prišli až v 7tt, HCG mi kontrolovali každe dva dni po 12 dni po KET, ale aj to rastlo, sice tesne na hrane ale rastlo, preto som verila ze to vide,a mozno aj lekari, kedze na ultraz. nic dr nevidel a bolesti sa stupnovali poslali ma z heliosu do trencina do nemocky, pre podozrenie na mmt, hcg rastlo na hrane, lebo sa vraj zrejme uchytili obidve emb. ale s istotou to nik nepovedal len si to lekari mysleli, nevedeli si to inak vysvetlit. pretoze pri MMT HCG stupa pomalsie. Tvoja kamoska ak by mala MMT určite na to príde, sú to fakt veľké bolesti, ja som dokonca odpadla a špinenie sa zmenilo na silné krvacanie. Mne museli zobrat pravy vajickovod.

lusipe
10. júl 2015

@bergalm wow velka gratulacia... Je krasna😊tesim sa s vami ze to vsetko dobre dopadlo😉

marverka
10. júl 2015

Tak nič sa nezmenilo, dnešné HCG 0 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale veď to ani inak nemohlo dopadnúť, som fakt sprostá, že čakám na zázrak ☹ ☹ ☹ ešte k tomu keď si predstavím, že teraz by som bola pred termínom tak.. ☹ ☹
ani dýchať sa mi nechce. Snáď to víde aspoň Majke.

gagirl
10. júl 2015

@marverka ahoj moja..je mi to velmi luto..viem ako sa citis..:(ale skus to tak brat ze sliznica asi nebola zial dostatocne vysoka na uhniezdenie tentokrat..a mozno aj morulky pomalsie..tazko povedat..ja viem ze si z toho vsetkeho uz znechutena..zlomena..mas uz za sebou toho vela..ale ked uz si bola tehotna tak budes znova..urcite.
Je len tazka casu kedy..vydrz prosim ta a uvidis ze to tak bude..aj ked viem ze je to tazke..Prajem ti vela sil a posielam objatie...

buba08
10. júl 2015

@tlucka ahoj, ja som ta kamoska 🙂, co ti @lienka_1 písala, mala som minuly rok v auguste OPU bez narkozy, robil mi ho Otevrel, fakt uplna malina, trvalo to cele cca 1 minútu a bolo po všetkom, ale vajíčko nebolo zrelé, takze sa ho nepodarilo oplodniť, toto je na natíve najťažšie trafiť presný deň OPU, bud praskne skôr, alebo ešte nie je zrelé, ale @lienka_1 je jasným príkladom, ze aj nativ moze byt úspešný

janikajanka
10. júl 2015

@gombicka ahojky a si tehu prosím ťa?

tlucka
10. júl 2015

@buba08 Ahojky lienkina kamoška 🙂 Ja si uvedomujem riziká nativu, ale ani pri stimulácii vysokými dávkami liekov nie je zaručené, že vajíčka budú zrelé a kvalitné. Ja už som mala rôzne dávky liekov, aj minimálne dávky aj 300iu Menopuru/Puregonu. V Iscare v BA som mala 23 vajíčok, a len 3 embrya aj to biednej kvality a celkom slušný hyperstimulák,. Pri softe v RF som mala vždy kvalitné iba 3-4 embryá. Takže fakt je kvalita na úkor kvantity. Takže idem skúšať takto. Ja som predbežne samo so sebou dohodnutá ísť na nativ bez narkózy 😀 😀 😀 Uvidíme, ako sa dohodnem s lekárom 😀 😀 😀

buba08
10. júl 2015

@tlucka mas úplnú pravdu, všetky tie stimulacne lieky, ktoré sme do seba uz napchali tiez nie su pre naše telo OK, takze si myslím, ze si sa dobre rozhodla, chce to pri natíve len trpezlivosť 🙂, držím palce 🙂
A ako si sa rozhodla, ostávas v RF, ci ideš za Machacom?

nelly3
10. júl 2015

@ria191
rius prosim ta, v b.bystrici v nemocnici sa da asi aj nadstandard priplatit? nevies ake su tie izby?

naveen
10. júl 2015

baby, k tomu MMT ja som mala 2x a ani raz ziadne bolesti, druhykrat slabe krvacanie.. inak nic ☹

tlucka
10. júl 2015

@buba08 Pravdu povediac, ešte neviem, čo urobím. Počkám na výsledky z imunológie a skúsim napísať Macháčovi. Ak by aspoň pár dní v mesiaci bol v RF, tak by som najradšej išla asi k nemu. Veď v podstate je tvoj lekár s tebou len na konzultácii. a ak sa podarí aj na vklade. Potom majú služby lekári na ultrazvuku, aj na sálach sa striedajú. A to sa nejako ovplyvniť nedá. Pravdupovediac nechce sa mi trepať až do Olomouca. Aj keď by som bola rada, aby ma ako beznádejný prípad riešil Macháč 😀 😀 😀
Ale možno oslovím Otevřela, keď nám tak pekne @lienka_1 oplodnil 😀 😀 😀
A ty sa ako máš? Dúfam, že ti je už lepšie. Začnete znovu riešiť umelé alebo si dáte nejakú pauzu?

ria191
10. júl 2015

@marverka nie nie si sprostá u vás sa to podarilo už niekoľkokrát každý by veril a čakal pokiaľ môže a vládze. Je mi to veľmi ľúto lebo ty si to veru zaslúžiš. Verím, že keď prekonáš toto hnusné ťažké obdobie a nemáte problém s € tak ešte niečo vyskúšate. Drž sa mojenko

tlucka
10. júl 2015

@ria191 Bola už sestra dnes na sone? Má aj výsledky krvi na hcg?

ria191
10. júl 2015

@tlucka no ešte aby aj ten nezdúchol 😝 😝 😝 keďže všetky si húfne vyberáme toho najlepšieho a vždy ho prevalcujeme 😀 😀 😀 . "Kua" ja tiež neviem čo ešte budem robiť na Brno som si už zvykla, ale v prípade núdze asi budem voliť Olomouc, aj keď som max. vytočená z tohoto všetkého a stále nie som v poriadku aj z toho som zúfala stále som v čakačke a zase nový osadník v mojom lone ja snáď tento rok vyskúšam všetky pliagy v šušande a to mám jedného sexuálneho partnera pripadám si ako fešanda z E 56 😀 😀 😀

ria191
10. júl 2015

@tlucka bola šudáto hcg krásne rastie už bolo nad 4 000 a v maternici už videl nejaký fliačik len jej povedal že má nehomogénnu sliznicu nevieš čo to znamená my sme už googlili, ale nedá sa zistiť presne čo to znamená, ešte podotkol že nie je biela ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ no čo iné jej zostáva iba čakať v strese. Aj sme volali Doc. Tomášovi ale asi majú dovču takže nič.

ria191
10. júl 2015

@nelly3 tak to neviem ale počítam, že na gynekologickom asi nie. Izby ? ....... dá sa 😀 😀 😀 trošičku sa vrátiš v čase 😕 😕 😕 😝 😝 😝 ale veď tam ideš iba na tri dni to je v pohode načo nadštandard. Horšie je to s kúpeľňou tak tá je strašnáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ak to ešte nezmenili ☹ ☹ ☹ ☹

ria191
10. júl 2015

@lemoni86 a @dorotka66 babule držte sa dneska a čoskoro budete držať v náručí malých ráčikov 😀 😀 😀

tlucka
10. júl 2015

@ria191 😀 😀 😀 Presne to ma napadlo, aby zase nezdúchol aj ten... 😠 😠 Nejako to tam upadá a dobrí lekári odchádzajú.... Nie že by som nemala dôveru voči ostatným, ale Štepán vždy pôsobil na mňa takým dojmom rozvážneho a veľmi erudovaného lekára, ktorého som sa aj bála osloviť. Lenže po odchode Marcela som si musela niekoho vybrať a myslím, že výber Štepána bola najlepšia voľba. Tak preto ma mrzí, že ani ten tam už pravdepodobne nebude pracovať.... 😠 ☹ 😠
Ty sa daj do poriadku, poriadne prelieč všetky hnusoby a na jeseň dúfam, že budeme pokračovať v západniarskej tehu vlne, ktorú dúfam že začne @gagirl. Skoro všetky východniarky sú už tehu, tak by sa patrilo zvýšiť demografickú krivku aj na západe 😀 😀 😀

ria191
10. júl 2015

@nelly3 fúha nelča o chvíľku je tu koniec mesiaca to ti ubehlo ja som ti to hovorila, že sa ani nenazdáš a už sa budeš gúľať možno aj prirodzene ak si dobre pamätám mm máš v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre