Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
6. okt 2015

@janikajanka ahoj aj ja som mala pozitívne ale na amniocentézu som nešla bola som na sono u doc:Tomáša všetko pomeral a povedal že je to v poriadku a dvojičky sú zdravé 🙂 🙂

janikajanka
6. okt 2015

@tinka9075 dakujem tinka a pamatas si este aj hodnoty? Drz palce prosim

tinka9075
6. okt 2015

@janikajanka to si veru nepamätám neboj všetko bude v poriadku držím palce 🙂 🙂

pufa
6. okt 2015

@janikajanka nemám síce ešte 35, ale napíšem ti moju skúsenosť. Mala som "pozitívne" triple testy po ivf 1:160. Lekár to bral dost tragicky.. Dlho som sa rozhodovala co urobím. Nakoniec som sa rozhodla na amnio ísť, ale do súkromného zariadenia k odborníkom vo svojom odbore. Výsledok, infekcia plodovej vody a bolo po všetkom... Zrejme sa dnu dostalo nieco z mojej koze, kedže som mala ekzem v tom čase. Nikto to nepovažoval za problém. Holt, riziko amnio je 1:100, čiže bolo vyššie ako to ze bude moje dieťa choré. A teda bolo zdravé. Držím palce nech v tvojom prípade vsetko dobre dopadne!

pufa
6. okt 2015

@janikajanka ešte na doplnenie, aj pri synovi som mala 1:180, bola som na špeciálnom morfo usg u mudr. Holana, ktorý síce z povinnosti musel povedať ze usg nenahradza amnio ale bolo nám všetkým jasne, ze synček nevykazoval ziadne známky poškodenia.. Teraz čakám ze budú triple testy opäť pozitívne. Dost na to vplývajú tie hormóny ktoré berieme. Ale uz kaslem na to!

pufa
6. okt 2015

@lienkae ahoj lienka 🙂 mam sa tak na striedačku. Den dva som odpisana, potom mam zas kopec energie. Ale v zasade dobre, len psychika ma obcas zradza a neviem sa dostať z pocitu strachu. Ty ako? Trpezlivo čakáš na návštevu lekára? 🙂

mircalla
6. okt 2015

@janikajanka no ja mam darcovske vajicka....prenatalny screening mi vzdy vysiel pozitvne, lebo to ratali s mojim vekom. potom to ratali s vekom darkyne a uz to bolo ok. ja som ale vzdy pozerala na tie hodnoty, ktore boli ok....v oboch pripadoch som isla na morfo k holanovi (je super)
osobne by som na amnio sla len pri ozaj velkom riziku
@pufa ufff to mi je luto

zuzu1108
6. okt 2015

@janikajanka Ja tiez nemam 35 a down mi vyšiel 1:195. Merania na prvotrinestralnom screeningu mi vyšli v poriadku. Aj ked moj gynekológ povedal ze ani prítomná nosova kostička v norme neznamena, ze by to bolo na sto percent v poriadku. Ze 30% deti s downom ju ma tiez prítomnu. Ja som si dala robit prenascan aj ked sme mali PGD robené a prenascan vysiel uplne v poriadku 🙂 Krv v druhom trimestri mi uz vysla v poriadku negativne.
Boli sme aj u doc.Ondrejcaka a povedal ze to vyhodnocuje počítač a velmi vela krát vyjdú testy neopodstatnene pozitívne. U mna to bolo ovplyvnené asi aj tym,ze som mala hematóm a potom som aj spinila.
Ja by som pre tvoj klud isla na prenascan. Drzim palce 🙂.

lucia2505
7. okt 2015

Ahojte mali ste niektora bunkovu imunitu na partnerove spermie? Kolko trvalo kym sa vam to upravilo a co ste uzivali? Ja beriem medrol. Dakujem.

jedinecna711
7. okt 2015

@lienka_1 dakujem Lienka, a v com nevyhovovala Nitra, ja som sa tam objednala ale najblizsi termin je az 19.11. A o tyzden 15.10 mame prve sedenie v reprofite, tak dufam ze to u nich bude lepsie a menej zdlhave ako v Nitre

amstelko
7. okt 2015

Poprosim vás o názor na lepenie embrya pri vklade,vás názor,poprípade,ktorá ste si to dala,koľko to stoji v Brne,dik

lienka_1
7. okt 2015

@jedinecna711 My sme z "dalekeho vychodu" 😀 Nitra aj Bratislava by pre nas boli dalsie dni prec z prace a druha vec boli cakacie lehoty. My sme uz diagnostiku mali za sebou, vtedy na Sk este nefungovalo skoro nic, co sa repro-imunologie tyka, preto sme isli do Prahy. Tak som sa rovno opytala lekara v RF, ci vieme kontrolne testy absolvovat aj u nich. Nebol problem. Krv mi brali vramci konzultacie, co sme mali. Vysledky potom nas lekar konzultoval s imunologom.

nelly3
7. okt 2015

@amstelko
nie som si ista, ci v RF take robia 😕

evita246
7. okt 2015

@amstelko v Brne to robia. Mne tam povedali ze je to zbytocne, je to len reklama. A mali pravdu, podarilo sa aj bez toho. 😉

nelly3
7. okt 2015

@evita246
to som nevedela, lebo akoze uz tam ten rocik chodim a nikdy mi nic takeho neponukli, tak asi je to fakt zbytocne 😉

mitka85
7. okt 2015

@lucia2505 ahoj.ja som to mala a teda este neviem ci mam.pichala som si 8 tyzdnov dexamed a teraz cakam na vysledky ako dopadla liecba

evita246
7. okt 2015

@nelly3 neviem ci chodis do RF ale bud rada ze ti to neponukli, zbytocne vydavky.Ved dobre embryjko sa uchyti tak ci tak ak je maternica v poriadku nie? A ak nie je embryjko v poriadku je urcite lepsie ak sa neuchyti. Moj nazor. Chodis uz dlho do Brna?

jedinecna711
7. okt 2015

@lienka_1 a to sa berie rano na lacno, vsak? A hned ti to vysetrenie spravili alebo sa to tiez planovalo?

nelly3
7. okt 2015

@evita246
jasne ze do RF Brno 😉 no chodim od roku 2012 myslim

nelly3
7. okt 2015

@ria191 a ty si mi poslala srdiecko??? ak ano dikes moc, vcera som bola kuk Bielika.

ria191
7. okt 2015

@nelly3 nie micuška ja ti pošlem až keď budeš po transfére 😀 😀 😀 . No a čo fešák bol spokojný so svojím výkonom či? Ja som veru rozmýšľala nad tým lepidlom, ale keď som videla tú čiastku čo za to chcú (5000 czk) tak ma veľmi rýchlo prešla chuť 😠 😠 😠

ria191
7. okt 2015

@amstelko v cenníku majú 5 000 čk a nepýtala si sa náhodou na názor MUDr.?

nelly3
7. okt 2015

@ria191
to tolko stoji ufff, tak to ja urcite nedam, KET stoji 7000czk a dalsich 5000 czk zato 😝 ale zaujimave, ze mne to nikdy neponukli, Bielik super, vsetko je zatial po laparke oki, tak sup nato🙂

elenkaba
7. okt 2015

baby, robi este Dr. Vrana v Reprofite, lebo som nevidela na nastenke jeho fotku. Keby odisiel dalsi doktor, tak by to uz bolo fakt zvlastne...

ria191
7. okt 2015

@nelly3 no veď to to by bola pálka ako sviňa ale ja Macháčovi nadhodím lepidlo že čo on na to? No veru Nelča ty nečakaj endoška je sviňa aj keď moja ségra zostala tehuľa a bola v podobnom stave ako ty takže nikdy nie je nič nemožné 😀 😀 😀

nelly3
7. okt 2015

@ria191
ona otehotnela prirodzene? no lavy vajcovod nemam, s cystou mi ho zobral a pravy mam nepriechodny, ale ze nemal tak ziadnu tu tekutinu ci ako sa to vola, takze mozno sa schopi, to by bol zazrak 😀 ale nie, u mna to nehrozi, takze pekne ist na KET 😉

diska
7. okt 2015

@mircalla ahoj,dakujem za tabulku,no nas drobec spi kus viac asi bude pomne ja tiez rada spim 😀 cele tehu som prespala.

mircalla
7. okt 2015

@diska to ti zavidim...ja posledne mesiace v noci trpim...neviem spat vobec
tvrdni mi brucho, zaha...hlavne v noci
vacsinou chodim na wecko vracat v pravidelnych intervaloch

lienka_1
7. okt 2015

@jedinecna711 Na lacno to urcite nebolo. A konzultaciu sme planovali tak, aby to vyhovovalo aj tym imuno odberom, lebo to posielaju do specializovaneho labaku iba v niektore dni. Brali mi vtedy viac odberov, aj na DHEA, HP aj muzovi robili nejake odbery. Potom sme to boli cestou z dovolenky skonzultovat, ked bolo vsetko hotove. Ale dohodli sme to vsetko s nasim lekarom dopredu. Vzdy nam vysiel v ustrety, ked nahodou nebol mimo. Muz ma vela pracovnych aktivit v Brne, tak vieme aspon cestovne naklady hradit cez cestaky, tak sa nam doky snazi vyjst v ustrety.

mircalla
7. okt 2015

@elenkaba inak s tou fotkou...ja som si vsimla, ze marcelova foto zmizla z nastenky dakedy v marci a hovorim mu, hej, dufam, ze neodchadzate....on len zartoval....neee, to mi jenom udelali spatnout fotku, musi to predelat...a za mesiac bol prec
asi by som sa rovno spytala na recepcii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre