Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

latitude
29. okt 2015

@monicka79 kedy si prosím podstupila soft? to su aktuálne ceny? dakujem

cmudlo
29. okt 2015

@monicka79 aké si mala lieky pri softe a koľko si za ne platila? Lebo aj mne sa to zdá akosi veľa. ..hoci u nás nikdy nebolo čo mrazit. ..

megan5
29. okt 2015

@sasa1983 ale doktori by asi mali vedieť či je tá imunologia v poriadku,alebo to bolo v poriadku,lebo som pred tým užívala prednison.tak mi mali dať prednison.ja neviem,bol to prvý pokus v rf,druhý možno výjde..ale zas pojdem len s estrof.a utrog.v gf mi pred ket dali prednison.prirodzene sa vajíčka nespojili so sperm,preto už dali prednison.uvidíme,len sa už bojím všetkého..

nelly3
29. okt 2015

@megan5
v RF sa pouziva metoda ICSI takze tam to nie je dolezite - vyberie sa najlepsia spermia a s nou sa oplodni vajicko vpichnutim.

megan5
29. okt 2015

nelly3ja viem,že robia icsi,no ked je endometrioza nedáva sa vačšinou prednison,alebo medrol?

sasa1983
29. okt 2015

@megan5 pocuj,prosim Ta,za prve vies vobec v akom rozsahu si mala tu imunologiu vysetrenu,resp. Ci to bola imunologia,kde v ramci vysetrenia sa odobrala Tvoja krv a partner doniesol spg? To,cp by doktori mali je jedna vec a ako doktorka viem,ze to pri x poctoch pacientov,kde kazdemu nieco je,nie je realne. Strach Ti nepomoze,ja som si zo vsetleho robila doma originaly a vedela tak,co a ci som mala vysetrene. Ak uz si mala 3vklady negat,skus si zkonzultovat,ci mas vsetko vysetrene a ci netreba nieco doplnit.

lily28
29. okt 2015

ahojte,prosím Vás má niektorá mail na Koudelku???ďakujem

santeema
29. okt 2015

@lienka_1 budem drzat palce a je fain, ze to takto pozitivne beries🙂

santeema
29. okt 2015

@diska ahoj. ja si myslim, ze akykolvek pohyb babatka je normalny🙂, lebo oni sa pohybuju ako chcu a vyhovuje im tusim🙂. tento moj druhy krpec je ovela pohyblivejsi ako prvy. jemu sa uz podarilo pretocit z bruska na chrbatik a to ma 4 mesiace. ten starsi to robil horko tazko medzi 5-6 mesiacom. a tento sa zasa na chrbatiku odrazanozickami, ako keby zdviha zadocek a tak sa posuva smerom hore🙂. na brusku iba lezi a jeduje sa, ze musi zdvihat hlavicku🙂. a tomu tvoju krpcovi uz idu zubky? lebo aj mne sa zda, ze ten moj stale dava celu pasticku do ust a strasne slinta. nejak sa mi to zda skoro, ci??

megan5
29. okt 2015

@sasa1983 ale ved ja som to nemyslela v zlom.kertys mi robil imunologiu,krv išla aj do medirexu.priatel nebol na imunologii,nechcel a ja ho nutiť nebudem..ešte možno pojdem za hematologičkou..budem veriť,že tento 4pokus výjde.a ked nie,tak verím že Rf niečo vymyslí..verím im,preto som tam išla..a už to rozoberať nejak nechcem..lepšie sa číta o pozitývnych správach ako napr. o tých,ktoré už maju bábatká z ivf a robia im radosť.prajem to každej,ktorá po tom tuži 😉 treba sa povzbudzovať

sasa1983
29. okt 2015

Ja som tiez nie v zlom,len si treba uvedomit,ze stimulky,hociake,maju x sprievodnych neziaducich ucinkoch,nie je to katastrofa,ale podcenit by sa to nemalo. Preto razim cestu minimalizovat hormonalnu liecbu pri maximalizacii sance na uspech. Tak som aj myslela,ze najskor si vsetko riadne dorobit. ...vysetrenia nie su len otazkou a zalezitostou zeny,problem moze byt aj na strane muza,moze to byt ciste na jeho strane,alebo je yo v kombinacii z hladiska embryi a to uz potom je tazko bez vysetrenia. Ked muz nechce riesit komplet imunologiu,a zena sa ma vysetrovat vsetko vsade...hm
A povzbudzovanie je fajn,ale su to teoreticke slova,ktore problem vobec neriesia. Ak je nieco lekarska zalezitost a nie emotivna,malo by sa to riesit racionalne. Z mojho povolania mam take sklony,mozno deformacia,ale tak radsej viac,ako malo a neskoro a zbytocne.

lola911
29. okt 2015

Takze si ideme zase po dalsie lieky... zase som s toho pif.... moje amh kleslo na 0.1 😒

lienka_1
30. okt 2015

@megan5 Sasa ma pravdu. Najskor treba zistit, co je vo veci a potom nasadit pripadne lieky. Ak nemas na dany liek dg a uzivas ho, riskujes, ze moze posobit kontraproduktivne. Tak to bolo u mojej kamosky. Dali jej fraxik bez toho, aby mala hemat. dg. a tak krvacala, ze o mimi skoro prisla. Ja viem, ze tuzba je obrovska a v snahe otehotniet sme ochotne podstupit vseto. Moja osobna skusenost, ze cim viac som toho bola ochotna podstupit, tym to bolo horsie! Boli IVF, ked moje telo bolo dokonale pripravene, vysledky ukazkove, psychika nastavena a jedna katastrofa za druhou isli. Nakoniec sme vyskusali tu najjednoduchsiu cestu, bez akejkolvek pripravy, bez liekov a na prekvapenie vsetkych, podarilo sa to, co malo najmensiu sancu na uspech.
Drzim palce! 😉

lily28
30. okt 2015

@nelly3 ďakujem... 🙂

evadek
30. okt 2015

dievcata nestretli ste sa s tym,ze ste sa zacali vyhadzovať - žhiľavkou?....Ja mam len na zadku veľky bolestivý svrbiaci tvrdý flak a okolo neho male....( viem,že to je žihľavka..keďže som na nu bola liečená- mám ju chronickú )
V noci ma ta bolesť zobudila..dala som si zodac..je to lepsie...
Beriem dexamed ...teraz mi pridali aspyrin protect....mam omegu 3 od jamiesonu...Moja domienka je,ze to spôsobil aspyrin....
Stretli ste sa s tym?..Mozno to je aj reakcia na to,ze som ochorela...neviem...:(

tinkatinulka
30. okt 2015

@evadek skus vymeniť za anopyrin, ale pravdepodobne to nebude tým..

megan5
30. okt 2015

@lienka_1 Ja som bola u pani hematologyčky a povedala,že idem na vklad a pripomenula jej,že mi nerobila tie lepivé doštičky,že povedala,ked pojdem na vklad,tak mi na to niečo dá..ona mi povedala,že už ma na tie testy teraz nepošle,ale napísala mi tam ten fraxiparine preventívne..nechám to na rf..genetiku mi tiež robila,bolo to ok..ja som si všetky vyšetrenia dala robiť,aby som zbytočne nechodila na vklady a nič z toho..v podstats mi na nič neprišli..len mám nepriechodný lavý vajicovod a malu endom.cysičku v okolí moč.mechura.v maternici nie..mne sa ťažko chodí na vklad,vždy musím čakať,lebo robím sezonne v zahrančí..teraz musím zas čakať do apríla ☹ .a nestíham si už dať robiť ani tie lepivé doštičky.v decembri už idem..uvidíme nechám to tak teraz už nič s tým nespravím.uvidím čo mi život prinesie..o tvojom prípade viem a prajem ti,aby si už držala zdravé babo v náručí,ty si ho určite zaslužiš,lebo si sa nevzdávala a určite si veľa vyrpela.máš to už zachvílu 🙂 🙂 🙂

ria191
30. okt 2015

babule stráááááááááááášne moc ďakujem za srdiečka asi viem aj od koho 😀 😀 😀

lienka_1
30. okt 2015

@megan5 Kazda jedna z nas si babatko zasluzi! 🙂 Len cesta k nemu je niekedy sakra tazka! Drzim palce, nech je dalsi vklad ten vitazny! 😉

stella25
30. okt 2015

Ahojte, takže moje HCG dnes 12 deň po ET je 1138.

Som rada, že som našla túto tému a vďaka nej RF.

diska
30. okt 2015

@santeema ahoj,no nas ma 4 mesiace korigovane a on a ked ho dam na bok v postielke tak sa hned presupne na busko ale na chrbatiku ked je je mu tazko sa pretocit na bok ale akurat to vcera zacal robit ale straaasne sa pri tom natrapi tak vydava take zlostne zvuky a to dvihanie zadocku tiez robi ked sa zlosti ked mu neaka hracka uteka a nevie ju chytit na hrazdicke 😀 cize uneho je jedina motivacia pohnut sa ,ze sa chce k niecomu dostat 😀 Na rehabke uz ma podla nich v 4 mesiaci vsetko vediet,pretacat sa ,dat sa na brusko a aj opacne inac je bu bu bu a zle 😀 😀 😀 Hracky nam naprikad nechce velmi chytat ked mu ju podavas tak to naozaj musi mat naladu a trvaaaa mu to pokial sa mu to podari vidiet ze sa snazi ale nieje to pre neho jednoduche.Zubky nas ma uz 2 pekne bielucke uz vykukaju tak neviem asi to nieje skoro 🙂

scheflera
30. okt 2015

@stella25 No výborne.Ja som mala na 11.deň 333.Nečakáš ty dvojky? 😎

matusik6
30. okt 2015

@stella25 gratulujem🙂

stella25
30. okt 2015

@scheflera
@matusik6
Ďakujem. Ja by som aj chcela dvojičky, no stačí aj jedno a nech je ok.

mimika1973
30. okt 2015

@stella25 jeeeda, krasa! a mozu byt aj dvojky??? to mas pekne hcg na 12.den veru! 😉 😵 Kolko ste vkladali bambuliek? v akom stadiu? HB ci menej?
Drz sa a pekne tehulkovanie! 😵

stella25
30. okt 2015

@mimika1973 Ďakujem ti. vkladali sme jednu veľmi peknú HB, tak doktor eštesrandoval že to je dievča, ked je taká pekná. Hlavne nech sa drží.

suzanecka1
30. okt 2015

@lienka_1 čo to znamená že ste mali nativ?

mimika1973
30. okt 2015

@stella25 😵 boli ste v RF ci v RG u Marcela?
No jo, ale pozor, HB pekne sa radi rozdvojuju potvory! 😀
U mna to tak bolo, sice zle to dopadlo, lebo som ich potratila pred 2 tyzdnami, ale nie je to zas pravidlo... 😒

stella25
30. okt 2015

@mimika1973 ja som ostala verná RF. Tak teraz neviem či sa báť alebo tešiť. Ale nám stačí jedno. Veď uvidime o dva týždne. Ak sa tam dopracujeme. Ja som to ani takto ďaleko nikdy nedotiahla, takže toto je u nás veľký úspech. 7 IVF moje 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre