Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
6. júl 2010

@tanitta tak to ďalšie tehotenstvo vychádza na 40tku. 😉 Alebo to ešte platí? Dúfam. 😅

rebeca_1
6. júl 2010

@moni19 urcite Moni ))

moni19
6. júl 2010

tanitta a ako sa má drobček? Dáva zabrať? 😵

tanitta
6. júl 2010

@moni19 odvalilo ho a spi😀 ..ale ako kedy...ma aj dobre dni aj horsie.. teraz mame tie lepsie 😉 dnes trovil mravcov som myslela ze umrem videl to raz ..usiel z kupelne kde boli reku kam zmizol 😲 a vratil sa so sprejom naklonil sa na mravca a ššššš.. 😅 .. teraz je to krasne obdobie objavovania a cerpanai informacii 😉 ...

mircalla
6. júl 2010

tanitta, no sikulak to je

pikha
6. júl 2010

@rebeca_1 ja som mala pri Pinterovych turbo killer davkach jedno jedine vajicko.. a pri softe styri. ved ani netreba, aby ich bolo dvadsat, dolezita je ich sila a konecny vysledok. Plno bab, co viem, maju pri merionale OHSS 😒 skusis nieco nove a uvidis 🙂 Ja som mala strasny chaos v hlave teraz v marci pri tom druhom mimomaternicovom. Bola som predtym u takej jednej panej liecitelky-zato presne ninocku chapem 😀 a ta mi povedala, ze moje tehotenstvo je blizko- no len zabudla dodat ake 😀 . A ked mi zacali priznaky a meskala MS,tak som sa tesilaaa, ze aha konecne tehotna som... a j****b ho ze mimomaternicove 😒 a este aj posledny vajcovod dovidenia. To som bola mesiac ani obraz ani zvuk. Ale clovek sa zakazdym pozbiera, lebo zivot ide dalej a je v nom plno peknych veci. A teraz uz to neriesim a nechcem sa uz na nic upinat.. bude ako bude a basta 🙂
@moni19 podla mna ty si idealny pripad na to, co hovoria kocky s tymi injekciami na riedenie krvi 🙂 mozno tebe staci uplne malinkata hemato pomoc 🙂 a vsetko bude ako ma byt. Ked sa ti dari aj prirodzene, len sa neudrzi.. aj pichas teraz nejaky fraxik alebo fragmin alebo co?

rebeka33
6. júl 2010

Ahojte, dlho som vás dočítavala.
ninočka určite choď na USG skôr. Už 3 týždne po vklade je jednoznačne vidieť zárodočný vak a budeš mať kľud. Bilinky sú super, ale čáry máry ti k istote nepomôžu. A ešte cestovanie to je podľa riskatné a zbytočné.
Ajh mne bilinkárka tvrdila,žemám pretočenú maternicu a ona mi ju namasíruje späť,no a ja som O.K ale máme 3 spermie čo plávu opačne. Tak toľko K tomu.Neber to v zlom,je to len moja skúsenosť.
mircalla- Keď budeš mať termín a veríš tomu lekárovi, jednoznačne si dohodni sekciu a máš vymalované. Myslím,že zuzka by ti môj názor potvrdila. Ja som veľký zástanca cisárakov,pri dobrom operatérovi. 😀
Lenka ty pekne ležkaj a do 9tt ani nhevstaň 😀. Dúfam a držím palce aby vám to vyšlo. 😵
moni 19 ak chceš nejaké infošky dosť dobré rady som dostala na téme vyšetrenia ,ktoré pomôžu k úspenému ivf a ket. tak skús popozerať či ťa niečo nezaujme, ale mala by si ešte trocha veriť. A keď nie tak budeme už tri na jesenné snaženie. 🙂
ja nemám nič nové. Chystám na tu endokrinológiu a viac pracujem. Potrebujeme peniažka na Brno a dovču. Prajem pekný večer.

mircalla
6. júl 2010

@rebeka33 ahoj, uz sme ta postradali🙂) no sekciu ono to neni take jednoduche, vacsina lekarov to robi, len ak je na to dovod....lekarsky....vraveli nam to aj na predporodnej a musi sa to vopred schvalit....a to je dvojicky, zle otocene babo, prilis velke babo, prilis uzka panva, nejake choroba ci infekcie a potom zdravie ohrazujuce faktory na strane matky ci dietata
inak to je vacsinou protekcia....planovana sekcia
ono robi sa dost cisarskych, ale nie planovanych, ale tak, ze zacnu prirodzene a ak je problem tak urobia ciasrsky
takze to neni ze ja nechcem

shandy
7. júl 2010

ahojte dievcence, tak sa hlasim z prace 😵 😵
@takyna takynecka, to je mi luto, ze bibka ma takyto problem s ockami. no ja verim, ze to zaberie hned na prvy krat a ze to nebude treba opakovat.
@rebeca_1 ty len pekne nevymyslaj a pod naostro 🙂
babulky s tou teplotou to asi nevyslo, rano som robila test a biely ako lalia, ani ziadny duch...tak tomu nedavam uz velku sancu 🙄 😔 , dnes som 9. den po ET, tak skusim este zajtra, ale uz to beriem s rezervou....

shandy
7. júl 2010

@rebeka33 asi to budem riesit ako ty pracou 😵 😵
inak babule, co hovorite na genetiku, zeby som si dala medzi dalsim IVF spravit? KET-ku velku sancu nedavam, lebo sice mame zmrazene blastocysty, ale kvality 2/3, takze neviem ci sa vobec rozmrazia....
inak pekny den vsetkym 🙂

rebeca_1
7. júl 2010

Ahojte,

@shandy kde sa podeli tie krasne blastulky? Ach jaj!

rebeca_1
7. júl 2010

@shandy genetiku si daj spravit ale budes na nu cakat cca 3 mesiace. Ja som v BA cakala 4 tyzdne len na odbery a teraz 6 tyzdnov budem cakat na vysledky. A to som si obvolala viac ambulacii v BA.
Ale niekto tu spominal, ze mal genetiku do mesiaca.
Ale na ten KETik by som urcite isla. Za pokus to predsa stoji...

mircalla
7. júl 2010

@shandy - este nezufaj, vid ninocka, na 9. den nenala nic....
ach tak som ti to priala, ty si taka symposka...a tiez opat ninocka KETko 6-bunkove mebryo nebola prime quality
na genetiku tolko nebudes cakat, chod k drakulke zase....mas cca tyzden cakacku na odber a 3 tyzdne na vysledky....je leto, moze to byt preto viac (mna vtedy na to upozornila), ale ja som si to tiez dala robit v lete (august) a bolo to dokopy cosi cez mesiac....3 mesiace urcite nie u nich

mircalla
7. júl 2010

@lenka20 leni ako? bola si na UZV?

moni19
7. júl 2010

Ahojte,
@tanitta no šikovný je, tak si to užívaj. 😵

@pikha nepichám nič, ani anopyrin mi nechceli dať, lebo že mám genetiku dobrú. Ani na hemato ma nechceli poslať, tak som si to vybavila sama. Zajtra idem. No, pri mojom šťastí budem mať všetko OK. Čo je síce super, ale vždy dúfam, že niečo objavia a konečne nájdeme dovod. 😒
@rebeka33 už som si tu tému raz našla, ale prebehla som ju len tak na rýchlo, ale chystám sa ju preštudovať.
A na štítnu ma kto može poslať? Aj gynekológ?
@shandy neviem čo na to povedať. Fakt škoda. 😔 No, viem aké to je. Pojdeš aj na krv?
@rebeca_1 na Slovensku sa tak dlho čaká na genetiku? Tu v ČR som mesiac čakala, kým sa tam dostanem a do mesiaca som mala výsledky.

Pekný deň všetkým. 🙂 🙂 🙂

mircalla
7. júl 2010

@moni19 vacsinou caka, ale nie vsade.....vid moj prispevok
netreba to bral ako pravidlo

shandy
7. júl 2010

@rebeca_1 no to by som aj ja rada vedela, kam sa potvorky podeli 😕 😒 a co sa im nepacilo...
s tym ratam, ze na to budem cakat dost dlho, len aby mi ubehol cas, to je asi jedno z mala vysetreni co mi chyba, tak reku, ze vyuzijem cas necinnnosti 🙂 .
na KETik urcite pojdem, ale beriem to tak s rezervou 🙂
@mircalla, no zatial uplne nezufam, ale snazim sa byt realista 😉 . Drakulka mi hemato genetiku urobila, ale su tam asi aj ine veci, co sa skumaju, nie? + asi aj drahy by mal absolvovat, nie?
Drakulke aj tak budem musiet ist na kontrolu, lebo este pred prvym IVF som mala napisane ze o mesiac na kontrolu, ale vtedy som nepichala, tak tam urcite nabehnem. Aj na endo uz budem musiet ist, lebo som bola naposledy v januari, tak by sa patrilo po tych stimulkach skontrolovat hodnoty...
leni aj ja som zvedava 😵

shandy
7. júl 2010

@moni19 a teba na genetiku poslali z R. ci si sama vybavila? Lebo neviem, ci to mam riesit cez gynda alebo ako....
monulik a na tej hematogenetike ti vobec nic nezistli, teda absolutne ziadnu mutaciu? a imuno?
na stitnu ta moze aj gynekolog poslat ale aj prakticka. ale nechaj si zobrat aj protilatky urcite, idealne by bolo sa dostat priamo k endokrinologovi. lebo aj prakticki maju tendenciu to podcenovat...moni na krv urcite pojdem, lebo aj tak si potrebujem dat predpisat acidum folicum, lebo uz mi dochadza... tak poviem gyndovi...+ sa ho chcem popytat na tu genetiku.

rebeca_1
7. júl 2010

@moni19 mne Pinter povedal, ze cca 3 mesiace budem cakat. Obvolala som si nejake ambulancie a objednala som sa tam, kde ma zobrali najskor. Tak ako som pisala, mesiac som cakala na odbery a teraz cakam 6 tyzdnov na vysledky.
Ale ja na genetiku nebudem cakat, idem do softiku bez nej.
Problem u mna v genetike vraj moze byt to, ze v praci pracujem s chemiou. Tak mi povedala tetuska genetikarka )))

mircalla
7. júl 2010

inak baby zistila som preco je maly taky velky....to darkyna je velmi vysoka....ale nechcem to tu rozoberat, to su akoze tajne infosky, co som vymanila.....tak len tak strucne.....
drakulka mi robila hemato + genetiku, nemyslim, ze daco ine este, bolo to dost podrobne, ale ti povie najlepsie....ano, drahy rozhodne tiez na genetiku
mozno este stoji za to v brne absolvovat odber na antitrofoblastove protilatky (protilatky proti plodu), co sa na nasom zaostalom slvensku nerobi.....teda dostala som sice oficialny kontakt na jedneho chlapika, ale bol prijemny jak piesok v ociach a nareval na mna do telefonu, ze on to nerobi a co otravujem...tak som ho poslala do teplych krajin, nech sa nauci spravat, ze zato ze ma x titulov, to neznamena, ze je doktor aky ma byt, lebo sa nevie spravat a svacla som telefonom

mircalla
7. júl 2010

v brne to robi www.viameda.cz doktorka lanikova, fajn zenska

shandy
7. júl 2010

@mircalla dakujem mircallik, ja tie protilatky mam vsetky ok, ja som bola na kompletnom imune v Prahe v Podoli a mam to vsetko v medziach normy, ale aj tak som mala Prednison, takze by to bolo jedno, aj keby to bolo pozitivne 🙂 ...

lenka20
7. júl 2010

caute babiky, ja zas z rychlika medzi lezanim a lezanim 😝 na sonecko pojdem v piatok, manzel ma volno tak ma odvezie hned rano, potom poslem info smskou po tanicke, snad bude vsetko ok, je to stale rovnake, stale rozmyslam, kde sa mozu brat tie malinke zrazeninky 😠
shandy este tomu daj par dni, ak nie je hcg vysoke tak na teste 9.den este nic nebude, testni o 2 dni 😉
ninocka ja by som urcite na tvojom mieste sla na sono skor, uz teraz musi byt aj u teba vidiet dutinka, len skontrolovat ci je na spravnom mieste a budes spokojna... ja by som teda bola nervozna a cakat tak dlho.... viem, ze je to na figu ked je to v GF tak zauzivane, ale no a co, prisla by som skor a povedala by som, ze mam bolesti a nech ma pre istotu pozru.. nech si myslia co chcu...
pozdravujem vas vsetky, specialne pozdravy pre nase deticky z minulej vlny aj z terajsej 😉
ohlasim sa zase zajtra alebo potom az v piatok, paaaaaa 😵

pikha
7. júl 2010

@mircalla no tak budes mat maleho basketbalistu 😉 🙂 a ak som dobre pochopila, ty mas darcovske vajko.. co ta to stalo? tiez uz som o tom rozmyslala 😔
@shandy a to na 9 den by uz malo byt na teste daco? vsak ked ti vkladali v podelok, daj organizmu trochu cas 🙂 kopec bab ani netusi ze je tehu kym im nemeska MS..a aj test je len test 🤐 tie s citlivostou 10 mlU/ml zachytavaju HCG nieco pod 100. A to este nemusis mat. Inak, jedna prakticka pomocka ma dnes rano napadla.. z cias, ked sme okupovali Fertilityfriend a merali bazalnu teplotu.. pri tehu mas bazalnu teplotu cez 37 °C, nie menej. Treba to rano po prebudeni, ked clovek este nie je rozchodeny, lebo cez den bazalka stupa. Ja mam 37,4 ale zacne ma to zaujimat az ked tam bude aj o dva tyzdne.
@moni19 no ved uvidis na tom hemato. a pri genetike mas vsetky tri dobre? lebo mne bolo povedane, ze aj samotny MTHFR u niektorych bab moze sposobovat problem-a ten mnohi lekari ani nedavaju vysetrovat, lebo oficilane je nepodstatny.

mircalla
7. júl 2010

@pikha dobre si pochopila....no uz mi to moc nefungovalo, prvy pokus bol 5 vajok, potom tak 2, uz som nechcela telo nicit, mam 2 myomy, pri kazdej stimulke akurat podrastli. ty kedy testujes?
@lenka20 drzim palce v piatok.....a inak ako sa citis? zaha zlobi?
@ninockaskv - ak nie GF, nemozes ist na sono svojmu gyndosovi? ja som pri prvom tehu urobila veku blbost, ze som sono stale odkladala....urcite neries toto s bylinkarkou

lenka20
7. júl 2010

mircall zlobi zlobi potvora... to som teda podarenu stafetu prebrala od teba 😀 😀 ale ty uz to budes mat coskoro za sebou, hmm 😉
pikha ja som tiez MTHFR zmutovana, vraj to vadi len ak je zaroven vysoky homocystein, inak nevadi, no v tehu to treba kazdopadne sledovat, lebo urcita predispozicia na trombofilne stavy tu je.. takze hned ako sa potvrdi tehu tak treba zajst na hemato a zacat s fraxikom... a podla moznosti po navrate z hemato nezacat krvacat 😉 ako my poniektore 😝
no, uz fakt idem do leziachova na gaucovu kulturu, paaaaaaa

shandy
7. júl 2010

lenicek, moze to byt stale este z uhniezdovania, hlavne, ze nekrvacas. a mozno aj z tych D-dimerov, co si mala zvysene. Ono chvilu asi aj potrva kym ten heparin zacne posobit....v piatok drzim vsetkym palciska a budeme cakat na tanickinu spravu 🙂
@mircalla ty si iny detektiv, ze si vytiahla tie info o darkyni 😀 😀
@pikha, co som pozerala baby po PK, uz 9. den vacsinou nieco mali. Bol to mamatest s citlivostou 10..Ono vlastne ked si zoberies, ak je baba tehotna prirodzene, tak na 14.DPO jej uz v 95% pripadov ukaze pozitivny TT a ja som dnes presne 14.DPO,takze preto tomu nedavam uz velmi sancu. co sa ninocky tyka, ona myslim nemala PK, takze preto je sanca este neskor...co sa tyka FF, merala som si s nim teplotku tusim 17 cyklov a mam to do bodky nastudovane. Ak si nemerala predtym, tak jedna teplota ti nic nepovie. Dolezite je, ci klesa alebo stupa....plus progesteron (utrogestan) umelo zvysuje bazalnu teplotu, takze toto ja vobec nezohladnujem, verim viac mamatestu 😉
Jo a este k tym teplotam nad 37 v tehu, nemusi to byt vzdy tak, videla som x grafov tehu s teplotou max 36.8 a nizsou... 😉

shandy
7. júl 2010

leni ty el gaucho 😀 😀 😀
veru u niektorych bab aj MTHFR robi problem...radsej pichat navyse ako menej, nie? 🙂

pikha
7. júl 2010

@shandy fuuha.. tak toto som nevedela.. diky 🙂 Meriavala som si a svoj cyklus mam viacmenej odsledovany, ale nevedela som, ze to moze byt aj takto 🙂
@mircalla povodny plan bol v pondelok. ale ked tak citam shandy, tak ho hodim zajtra
@lenka20 mne dali fragmin 2500takze picham, ale tu hemato mi vyslovne odporucili urobit. Akurat, chcem sa spytat babky, na tu hemato vas posielal gyndos alebo sami ste si to vybavovali, alebo to moze aj obvodak? lebo u gynekologa odo mna pytaju nejaky papier na zaklade coho mi to maju dat urobit 😅 🙄

mircalla
7. júl 2010

@pikha....mna poslala a vsetko obvodacka....doniesla som jej odporucenie z RF, ktore mi stelcl napisal....som mu povedala nech mi hodi na papier ze co.....netykalo sa to len hemato
ale moj apani doktorka je velmi dosledna, takze bola spokojnost, nemusela som ju do nicoho tlacit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre