Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
8. júl 2010

A pekný deň všetkým. 🙂 🙂 🙂

moni19
8. júl 2010

@pikha nepočkáš ešte? Si mala PK?

lenka20
8. júl 2010

babiky ja zas len rychlovka - monicek to je mi velmi luto, ze mrcha dorazila ☹ ☹ ☹ no dufam, ze coskoro skusis zase..
shandy, pikha - baby berte lieky nadalej, len ak by prisla mrcha tak vysadit, ale biely test nic neznamena, diorkina jedna kamoska mala biele testy aj ked uz mala davno tehu potvrdene z krvi aj zo sona... viem, ze je to blby pocit, ale dajte tomu este par dni, hmm 😉
mircallik n to je super, ze bude cisarak a uz coskoro, jeeeeej, moc sa tesim na filipka, bude urcite krasnucky chlapcek 😵 tak super, nakoniec sa to poriesilo samo...
pozdravujem vsetky, callex - odporucam reprofit, naozaj netahaju z ludi peniaze, vzdy sme mali nejaku zlavu alebo nam nejak pomohol doky, nehovoriac o pristupe...
paaaa babulky, drzte nam palce na zajtra, nech je blska v poriadku....

shandy
8. júl 2010

ahojte dievcence 😵
@pikha do kelu, som dufala, ze aspon ty z nasej trojky aktualnych stimulantiek budes uspesna 🙄 🙄 😔. no co sa tyka IVF, tak ja som fakt len take "ucho" co sa tohto tyka. Druhe soft IVF, prve bez ET (ziadne vajka) a toto bol teda druhy pokus... 😒.
@moni19 monulka, tak to je mi luto, ze ta hnusoba prisla. aj ja sa uz citim tak mrchovsky, tak mam pocit, ze dnes zajtra dorazi urcite. dnes som si zopakovala a papierik zas len biely, takze neveriiiim, ze by cosi...ale jasne, ze lieky budem brat az kym nebude potvrdene, ze naozaj nie, pripadne ak by som dostala dnes alebo zajtra mrchu tak napisem Koudymu, ze ci cakat na krv alebo ci to mozem vysadit, lebo sa mi to nechce vsetko do seba pchat. moni uz si rozmyslala co dalej?
lenicek myslime na tvoju bublinku malinku 🙂 🙂
pekny den vsetkym 🙂

callex
8. júl 2010

ahojte baby.pekne dakujem za pozitivne slova..presvedcili ste ma a objednam nas na konzultaciu.
inak to komplet imuno robia aj v brne vo viamede.ja som tam bola na protilatky voci trofoblastu lebo tie nerobia ani na sk. plus sme prihodili ak na spermie ked sme tam uz boli a stalo to 1350kc tusim.

shandy
8. júl 2010

@callex vitaj, urcite chod aspon na konzultaciu a uvidis dojmy 🙂 , drzim palce 😵

moni19
8. júl 2010

@lenka20 držím palce, nech je drobček OK. Určite bude a určite už bude zase vačší. 😵 😵 😵

@shandy dnes som bola na hemato, tak mi vzali 10 ampuliek krvi. Výsledky budú o 3 týždne. Bola tam milá doktorka, tak som rada. 🙂
No a po prazdninách, by sme asi šli na konzultáciu. Alebo až v októbri. To uvidíme podľa financií. Kolko zostane po dovolenke. 😉
A Vy ako?

moni19
8. júl 2010

@shandy no a ešte som zvedavá na výsledky. Ale ešte to skúsiť chcem, určite. Len už budem mať tie výsledky v ruke.

mircalla
8. júl 2010

ach babenky....nejaka nie plodna vlna...co to co to.....
to ma mrzi, skusajte dalej, ved kuknite na moju statistiku
leni, tebe drzim palce na sono, urcite to dobre dopadne
ja som bola na predporodonom cviceni (ufff, nechapem sa, ze to vydrzim vobec), a vybavit si epidural....len pre istotu, keby ma to chytilo pred tym planovanym cisarakom. ono totiz si to treba dohodnut s anestiziologom a aj zaplatit....inak vamto nepichnu. aspon na kramaroch. vyhoda ale zase je, ze ak epiduralku nepouziju, vratia hned peniazky, takze to je bez rizika.

moni19
8. júl 2010

@mircalla Ty ešte cvičíš? Tak tesne pred porodom sa to ešte robí? No ale to ťa obdivujem. Ja by som bola rada, že som sa k nim došuchtala, v takom stave. 😉 😅

Myslím, že ten epidurál sa vybavuje asi všade rovnako. Teda aspoň v BJ to mala kamrátka tak isto.

A kedy nastane plodná vlna, tak to by som tiež rada vedela. 😕

mircalla
8. júl 2010

to nie ze akoze daky aerobik..take relaxacne cviky a uvolnujuce cviky plus cviky na posilenie panvy, krvy obeh + nacvik dychania
tam boli aj baby co rodia zaciatkom buduceho tyzdna
pripadam si tam vsak jak tulen

falin
8. júl 2010

Ahojte dievcence,
babulky - mrzia ma vase neg. testiky ☹

calex - skus reprofit, my sme boli prave vcera na 1. konzultacii
Boli sme spokojny, mily pristup a fakt nezmykaju peniaze z ludi.
Zacneme prvy cyklus s clostylom a uvidime ako budu vajecniky reagovat, buduci tyzden dojde mrska, tak zaciname.

mircalla - fajn ze navrhol cisarak.

majte sa krasne

pikha
8. júl 2010

@moni19 co nacakam.. tehotne sa necitim ani nahodou a mala som PK. ale radsej takto, nez zase byt dva tyzdne v neistote 😔 A na tu hemato sa treba objednat alebo staci prist? a desat ampuliek ti brali? 😕
@shandy aj ja som toto mala druhy pokus.. co uz.. je to skoda 😒
@mircalla clovek uctivo snima klobuk pred tvojou statistikou 😒 IP

pikha
8. júl 2010

@falin super ze sa ti pacilo 🙂 budes spokojna, uvidis 🙂

shandy
8. júl 2010

@moni19 a kam si sla na hemato? Tak to mas celkom skoro vysledky, to je fajn ta 🙂 . Predpokladam, ze budes cakat na ne, kym podniknete nieco dalsie...monulik, no ved jasne, nevzdavame 😉, ja hovorim, ze pokym znesiem dake vajka a pokym sa najde aspon jedna vhodna spermoska, tak budem skusat...🙂 , len dufam, ze sa mi to podari skor, ako skoncim niekde v ustave ako psycho 🙂
co my zatial netusim. Mame este dvoch mrazacikov, tak asi v auguste by sme dali KET, teda ak preziju...ale velku nadej im nedavam, lebo su 2/3 kvality, takze neviem co bude po rozmrazeni...tak ale nenecham ich tam drobcekov, nech su aki su, ale su nasi 🙂
@mircalla no veru, ty si nas vzor spolu s ostatnymi babulkami, co uz mate teda riadny register, co sa tohto tyka...mne dodava nadej, hlavne to, ze vam sa podarilo 🙂 , teda mas aj moj obdiv s tym cvicenim 😉
@falin vitaj a drzim palce na stimulku 🙂 , verim, ze spustis tu tehu vlnu a my sa potom zvezieme 😉
@pikha som na tom rovnako, cakam...a veru ja som rada, ze som testla, lebo takto som sa vyplakala aspon hned doma ale horsie by som to znasala niekde v robote po telefonate, ze je krv negativna....a hlavne by som sa este o nieco dlhsie zivila nadejou, ze mozno predsa... 🙄
a pikha to vies, do tretice... 😉

shandy
8. júl 2010

Babulky, ktro aktualne stimulujete? tie co nie ste v tabulke a chcete doplnit, poslite mi udaje a doplnim:
Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF neg., KET jul?
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
falin
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., HCG 1414, USG 9.7.
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF, ET 29.6., krv 12.7.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynDiv, krv 29.6. - HCG 76
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

pikha
8. júl 2010

@shandy ja ti neskutocne dakujem za ten vcerajsi debat o testovani.. keby toho niet, cakala by som pekne do pondelka alebo rovno na krv.. A presne, dostat v robote telefonat ze krv je negativna, nie diky 🙄 takto sa clovek vyreve doma ( a v aute cestou do prace 😀 ) a potom uz sa mu existuje lepsie. My sa zrejme vyberieme cestou darcovskych veci.. bud vajka alebo spermie, hodime debat s Machacom a uvidime. Lebo uz to tak vsetko vyzera, ze my dvaja s drahym asi dohromady nepasujeme 🤐 A tak ako hovoris.. do tretice... 😉

moni19
8. júl 2010

@shandy hemato tu v ČR v Ostrave. No, ale neviem si predstaviť, že mi tam niečo najdu. Vždy si idem po výsledky a je to OK. Si myslím, že najvačší problém sú už moje vajká alebo spermie. Alebo aj to, aj to. Keď boli tak pomalé embryjka. Ale ešte jeden pokus chcem s našimi. A potom neviem, čo ďalej. O darcovských sme sa ešte nebavili.
Ja som už tiež zrelá na psycho... po toľkých rokoch čakania. Ja pri neg. teste ani neplačem. Som nejaká obrnená už, či čo. 😒
Ďakujem za preradenie v tabulke. 😉

@falin držím palce k stimulke. 🙂

mircalla
8. júl 2010

@pikha na hemato sa veru treba objednat a aj sa caka dlhsie
u mna sa ujali az darcovske, a to oba razy...idem najst k tomu IP a preposlem

shandy
8. júl 2010

@pikha no nemas za co, ja si len nerada robim plane nadeje, ked viem, ze pravdepodobnost je miziva 🙂 , pikha este mas cas na darcovske vajka. daj este sancu svojim 😉 , kolko mas rokov ak sa mozem spytat?
@moni19 tak to si presne moj opak, lebo ja v ktorej ambulancii sa objavim, tam mi nieco najdu, tak ja uz radsej nikde nechodim, lebo uz som toho pozbierala celkom dost 😀 😝 , moni verim,ze najde nejaku blbosticku, ktora sa bude dat jednoducho obist 🙂
monulik ani sa ti nedivim, ja uz sa niekedy tiez citim taky tvrdas, ze ani plakat mi nejde. ale toto bol vlastne moj prvy ET, tak preto som to tak prezivala emotivnejsie, druhy krat budem uz asi skeptickejsia, teda neviem ci sa da byt este viac, ako uz teraz som 😀
lenicek zajtra tfuj, tfuj, tfuj, nech na teba pekne drobcek zazmurka 😉

moni19
8. júl 2010

@pikha na hemato sa objednáva, ako píše Mircalla. Všade.

shandy
8. júl 2010

ozis a kde su nase tehulky?
ninocka sa asi boji pocitacoveho ziarenia. olycek ty si dovolenkujes? a co orsulka, ako sa maju drobcekovia?
@mircalla kedy mas ten termin toho porodu presne?

shandy
8. júl 2010

@pikha mircallka ti urco poradi ako mne, ale su aj kratsie cakacky, ze? 😉

moni19
8. júl 2010

@shandy len si kľudne poplač, teda každá nech si poplače, je to lepšie. Ja som si pri potratoch poslednýkrát. 😉
A vždy, keď ma zobudili, len som otvorila oči a už to šlo. Sesrička hneď, že máte bolesti? Toš, taká blbá otázka. Keby som mala bolesti, tak jej to poviem a neplačem, nie? 😉

shandy
8. júl 2010

@moni19 to hej, je lepsie sa vyplakat a potom byt v pohode casom, ako to drzat vsetko v sebe. ved nie sme stroje...moni so mnou kocka co bola teraz na OPU, tak tu ked priviedli na izbu, tak slzy ako hrachy...plakala asi 5 min. a potom zaspala.Ani som jej to nehovorila, podla mna chuda vobec o tom nevie, ze plakala. lebo ked som jej chcela dat vreckovku tak mi nieco nezrozumitelne blabotala, tak mi jej bolo luto. ale potom sa z toho prespala 🙂

moni19
8. júl 2010

@shandy chudák dievča. To tá narkóza asi. 😅

mircalla
8. júl 2010

baby ja som priznam, ja ked som posledne potratila, tak som sa opila jak doga (nemam sa cim schvalit)....trubka.....a to mi bolo jedno, ze som bola den predtym na kyrete a po narkoze, potom som samozrejme este viac krvacala, bolo mi to jedno...teda az doma samozrejme, nie v nemocke...
este tyzden som mala depky jak fras, lebo sme mali 4 dni pred potratom akciu srdiecka, este to boli aj darcovske, akoze poseldna nadej...a cele tehu bolo dovtedy ok, ziadne spinenie, vobec nic....synovec mal prave narodky, bolo to 25.7. isli sme mu gratulovat, a zrazu krvi vsade. ja abi za svet nechcem termin porodu 25.7. (co hrozi) som poverciva na toto!!

potom som z toho bola stale nestastna, ale uz sa to dalo vydrzat.....ale som nenavidela cely svet, preco je to tak nespravodlive...pamatam si, ako som sla do repraku asi 3 tyzdne nato, slzy ako hrachy, lebo posledna spomienka bola, ako sme odtial odchadzali s akciou srdiecka a celi happy.
po tej konzultacii mi bolo lepsie, hlavne mi stelcl daj na darcvoske super skory termin (o 3 mesiace), zacala som si vybavovat tie vysetrenia, na to sme sli do toskanska, tak tam som dosla na ine myslienky....a potom som sa uz sustredila na dalsi pokus
termin presne mi neurcil, ale ze cca 10 dni pred planovanym terminom, snad nie 25.7., asi nie, je nedela, tipujem bud 23.7. alebo 26.7.

mircalla
8. júl 2010

a to som den pred potratom vybavila dlhodobu PN, so vsetkym sa rozlucila v robote a na druhy den sa to stalo
nasli sa aj taki dobraci v robote co mali reci, ze som to s tou PNkou uponahlala atd.....sef uz vsetkym povedal, ze sa tak skoro nevratim a ja o tyzden v praci.....no tie otazky....ale bolo mit o jedno

moni19
8. júl 2010

@mircalla fuj, to si mala šoky. Teda, do ďalšieho pokusu si šla dosť skoro. Ja som sa z 1 potratu spamatávala dost dlho. Ale, keď človek otehotnie po 7 rokoch, tak si myslí, že keď je to už také vymodlené, tak to určite dopadne dobre a prd. Že som tehotná, som zistila na Štedrý deň a na Valentína som bola na čistenie. 😒
Takže Valentína nemusím. Ale ani pred tým som ho nemusela. No a teraz ešte viac.

A neboj, určite bude všetko v pohode. Aj porod, aj malý aj Ty. 😵 Už si to zaslúžiš. 🙂

mircalla
8. júl 2010

no jo, to su jak naschval tie datumy...ja tiez, ze maleho synovca (jedineho) 8. narodky....darceky zbalene, prave sme sli k autu a z cista jasna....tiez ten datum odvtedy nemusim
pre mna bolo co najskorsie naplanovanie si dalsieho pokusu vzdy najlepsia terapia. bolo to inak dost skoro, len 3,5 mesiace do punkcie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre