Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
21. máj 2009

bobjan mne dala ziadanku na hemato gynekologicka, myslim ze by to nemal byt ziadny problem ani v tvojom pripade 🙂

avaka no ako? dnes si uz volala ako sa drzia bojovnici? 😉

bobjan
21. máj 2009

Bea kôli veku....ty si ročník 77?

bea77
21. máj 2009

Julietka, mne povedal dr.Machač, že môžem skúsiť znovu hneď nasledujúci cyklus. A vlastne mi to povedal aj Štelcl, lebo on mal službu, keď mi povedali, že embryo sa prestalo vyvíjať. Takže si myslím, že Ti napíše, že môžeš hneď začať.
Bobjan, žiaľ, nie som ročník 77. Až keď som sa takto zaregistrovala, tak som si uvedomila, že si väčšinou za meno dávajú rok narodenia. Ale ako krycí manéver je to dobré 🙂.

julietka
21. máj 2009

bea tak to by ma velmi potesilo ak by mi to napisal, samozrejme ak to nie je na ukor zdravia..
naozaj uvazujete uz o darovanych vajkach? podla mna pokial sa ti tvoria vlastne tak skusajte a skusajte, raz to vyjst musi 🙂

babenky jedna otazka od veci, citala som u niektorych kociek v pase co su tehule "provera" co to je???tym sa stimuluje, alebo je to ako estrofem, na co to je dobre?

bea77
21. máj 2009

juli, provera sa dáva pri dlhom protokole hneď na začiatku pred decapeptylom.
Tie darované vajká zatiaľ neriešime, len niekedy je dobré vedieť, že existuje viac možností. Ale zatiaľ sa spoliehame na ten nativ.

lahhel
autor
21. máj 2009

Julietka, ja som uzivala Proveru pri 2IVF v Heliose Martin. NA 16.DC som brala 2x1 tabl. denne po dobu 10 dni. To bol taky dlhy protokol, vyse mesiac som brala lieky. A to som zacinala na 16DC proverou, na 23DC decapeptyl, potom som na 30-32 DC mala dostat mrchu a na 3DC som zacala brat gonal.../Provera sa teda berie len v druhej polovici cyklu, a co si pamatam malo to nieco spolocne s vplyvom estrogenu na endometrium, teda sliznicu...ale to sme boli v roku 2006, tak si to uz ani nepamatam..

julietka
21. máj 2009

aha..tak dakujem za vysvetlenie babenky 😉 takze je to asi nieco ako estrofem 😕

julietka
21. máj 2009

zlaticka moje 🙂 prave som citala mail od Stelcla, naozaj mi potvrdil co mi uz niektore pisali ze pri softiku netreba ziadnu pauzu a mam pocit ze mne sa prave hlasi mrcha, teda aspon mam pobolievanie v podbrusku takze ak by zajtra dorazila, najneskor v sobotu zacinam s dalsou stimulkou 🙂 🙂
tentokrat mam znova clostil a plus 1 ampulu menopuru, takze idem zhanat po nete menopur

lahhel
autor
21. máj 2009

Julietka moja, tak sa tesim, ze mas pozitivne spravicky. Tak teda nech mrcha frisko dorazi, ked uz ma dorazit, aby si rychlo zacala s dalsou stimulkou 🙂 Fakt sa velmi tesim s tebou...a ty si mu len napisala, ze hcg je nizke a ze ked ti pride mrcha, ci mozes zacat dalsiu stimulku. A on ti len meilom poslal davkovanie? cize nie je treba to vobec ist osobne zacat novu stimulku?

mirinda10
21. máj 2009

dievcata co mi to tu robite nie som par hodin na PC a citam, citam no ja som uz druhy den stimulky a vcera som zacala aj pit decko vinka vecer na sliznicu tak uvidime v utorok

bea rocnik 77 a co mam povedat ja ked som rocnik 70

julietka
21. máj 2009

mirindi, bea chcela tym povedat ze nie je rocnik 77 😉

julietka
21. máj 2009

mirindi ja budem stimulkovat s tebou!! 🙂 😵 teda skoro s tebou

lahhel
autor
21. máj 2009

Mirinda, tak super, ako sa citis, hormony este neucinkuju? Ty si pichas, vsak? uz stracam trosku prehlad..

julietka
21. máj 2009

lahhel presne ako pises, vsetko cez mailik 😉
akurat som volala sestricke ci mozem prist pre recept na clostil, bola som u novej doki len raz pred rokom, tak dufam ze ked na nich vybalim co chcem tak ma nevypoklonkuju 😨 🙂 dnes su do osmej vecer tak tam zabehnem
tak sa tesim ze nemusim cakat, to cakanie na NIC medzi stimulkami ma zaziva zozieralo

lahhel
autor
21. máj 2009

Tak super, takyto pristup sa paci...ja som tiez hned rozhodnuta ist na dalsiu, keby tato nevysla..a netreba stracat ani jeden den, treba vsetko naplno vyuzit...

julietka
21. máj 2009

presne tak lahhel, radsej nepojdem na tu dovolenku, ale chcem to skusit a ked nevyjde ani dalsia a budem moct ist do dalsej tak ja hned pojdem 🙂

julietka
21. máj 2009

lahhel ty mas zajtra OPU, tesis sa 😉 ako sa tu vsetky prekryvame s tou stimulkou, naozaj ako to clovece nezlob se 😉 ja ked dostanem teraz mrchu to bude moja hodena sestka a idem na start opat 😅

lahhel
autor
21. máj 2009

To je pozitivny pristup 🙂 ja ta budem nasledovat, ak bude treba..
Ano, velmi sa tesim, mam taku malu dusicku, ze by aspon to jedno vajko mohlo byt dobre, tak sa snazim pozitivne mysliet a verit tomu...aj ked stale balancujem na hrane, ze jedno vajko je velmi mala pravdepodobnost, ale zase to moze byt aj o stasti...

julietka
21. máj 2009

nebojkaj dobre to dopadne 😉
tiez ked sme mali volat ci prezilo aspon jedno z troch som mala predinfarktovy stav tak tam volal moj muz 😀

lahhel
autor
21. máj 2009

No uz som ho informovala o tebe, ze aj tvoj manzel volal, takze bude volat aj ten moj 😀

julietka
21. máj 2009

😀 to je dobre 😀
mojmu muzovi to dvihol vtedy Machac a sa smial, ze ale ved vasa manzelka ide na OPU, nie vy,ale hned "z fleku" nam vedel povedat stav embrijok, ani sa nemusel ist nikam pozriet a zistovat. Do iscaru ked muzik volal tak ho dobili ze neposkytuju infomacie nikomu len pacientkam, nech sa daju vypchat, ved vsetko absolvujeme spolu tak hadam je rovnocenny partner a tiez sa ho to tyka tak preco by nemal narok na info 🙄

lahhel
autor
21. máj 2009

Samozrejme, aj mne to pride uplne normalne, predsa sa to tyka oboch, aj ked mi zeny si toho musime vytrpiet viac, vsak 😀 ...ale pre mimi urobime vsetko co sa da...Ja som myslela ze treba volat nejakemu embryologovi, nie lekarovi..

julietka
21. máj 2009

asi nie, lebo mne robil OPU Machac a dal nam cislo ze mu mame zavolat aky je stav 😉
a o kolkej to idete, nechce sa mi listovat dozadu.. 😅

julietka
21. máj 2009

avaka a zulik vy ste dnes isli asi k vode 😀
som zvedava na vase hlasenie 😵

mirinda10
21. máj 2009

lahhel, ja mam iba clostil inak bola si na 8DC to sa utz? u teba sa to riadne, ked uz mas 22mm folikul no ja zatial nic necitim, takze asi nezacali reagovat uvidime ale mna hned doki upozornil, ze ten prvy krat to je take nastavovanie hormonov a zistovanie ako to na mna posobi takze presne ako pisete ak sa nepodari tak idem hned do dalsieho kola. Juli inak ja mam mrchu na 3ti den ked prestanem s utrosom a mam to uz vyskusane 6krat prosim pekne
lahhel inak zajtra budeme moc drzat palce dufam, ze dnes zuzli mama pekne vajka a zajtra rano nas bude pekne informovat

julietka
21. máj 2009

mirindi ved nemusis nic citit 😉 ja som asi jedna z tych stastnejsich, ja nikdy nic necitim a krce mavam iba pri samotnom uhniezdovani

lahhel
autor
21. máj 2009

Mirinda, ani ja som nic necitila, ziadne bolesti vajecnikov, ani mi nebolo zle...

Veru, uz som aj ja zvedava, ako dopadla Zuzla..ale urcite dobre 🙂

Avaka a tvoji bojovnici sa maju ako? aj od teba cakame spravicky...

Julietka, my sme objednani na 8.00 hod..predtym mi este spravia UTZ, ako to vlastne vyzera a potom sa este rozhodne, ci pojdeme na OPU alebo nie... Isla by si ty na OPU, keby si mala len jedno vajko?

mirinda10
21. máj 2009

inak ja by som asi pockala na tie 3 co su 14 a 12 mm neviem preco nepichas cetrodite aby nepraskli a mas uz pregnyl to si uz asi pichla vcera nie

lahhel
autor
21. máj 2009

Mirinda, neviem ci si sa to pytala mna? Ja som mala len 3 vajka - 10mm, 17mm a 22mm...ten 10 mm povedala dok. ze uz nedorastie, ten 22mm moze do zajtra prasknut akurat ten 17mm by mal byt v pohode..vcera mi pichli priamo v Brne Orgalutran, to je tiez na to aby vajka nepraskli a vecer o 21.00 som si pichala pregnyl...teda ak si sa pytala mna..

mirinda10
21. máj 2009

ano teba tak je to potom ok a ti pichli nieco tak to je dobre a ten 17mm este nieco narastie a pichala si nieco alebo to mas z toho clostilu ak ak not to cumim ja som na gonale mala fiolikuly na 9 DC iba 20 mm a to som pichala 225 jednotiek zajtra bude vsetko super

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre