Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
19. jan 2016

@gagirl ahoj moja,ale to je este skoro.ved si 7 den.ja som robila az na 9den.a to ze ta boli podbrusko tak je dobre znamenie.mna bolelo včera dost,chodila som na wc lebo uz som mala pocit ze dostanem menzes.dnes riadne prisla na mna nadcha,strasne mi tečie z nosa,malinka zaspala tak som si ľahla aj ja.inak aj ja som kúpila včera test no nemam odvahu urobit.

katka17044
19. jan 2016

ahojte kto ide zajtra do Brna na opu?

gagirl
19. jan 2016

@lusipe mozno som mala este vydrzat..ano..myslela som ze to zoberiem lepsie ale dnes ma to vzalo..revem ako male decko..je mi tak luto vsetkeho..toho malinkeho ktoremu som neverila..aj nasej lasky v nebi..proste prisli na mna depky..moz no pms..uz to nejak prestavam zvladat..Drzim ti velmi palce..

ria191
19. jan 2016

@gagirl ty si ale exotka 😀 😀 😀 tak skoro testovať 😀 😀 😀 . Chápem ťa aj ja som niekoľkokrát posledný KET odrevala popredu . Neboj sa dobré to bude ja tomu verím aspoň tým plačom uvoľniš ventil 😀 😀 😀 . Ešte vôbec nič nie je stratené 😀 😀 😀

lusipe
19. jan 2016

@gagirl Juj moja...je to uplne prirodzený stav...aj plač,aj hnev,aj bolest aj vsetko.ja som včera mala skvelú náladu ked ma bolelo podbrusko ze je to dobry znak a som tehotna...no dnes doobeda vobec a este sa cítim aj naprd...tiez som prestala veriť...tieto nálady su vzdy take.ale ved ty mas este času na testovanie.takze hlavu pekne hore,hľadkaj brusko a rozpravaj malinkemu.🙂

gagirl
19. jan 2016

@ria191 potom ze preco nechce k nam prist dieta..sa necudujem kto by chcel takuto sibnutu mamu no povedz;)

gagirl
19. jan 2016

@lusipe asi toto uz nie je pre mna..dnes som sa vykricala u mami ked povedala ze jasne ze to nevyjde ked to vsetko hned vzdavam..a ja som hned vybuchla do placu ze koncim..ze uz dieta nechcem..viac taketo nepodstupim..a revala som ako sibnuta..Asi som slaba na taketo a musim si to uvedomit..bojim sa ale ze bez ivf mat dieta asi nebudeme:( Takze ja takto uboho..cakam co bude dalej..nieco uz len bude..ale Hanka urcite bude mat coskoro surodenca🙂

ria191
19. jan 2016

@gagirl 😀 😀 😀 neboj sa budeš perfektná mamina ja tomu verím. Radšej nebudem písať čo všetko som ja vystrájala pri poslednom KET-e, lebo by som vzbudila koníkovské pohoršenie, ale tak tie dva týždne sú neskutočný nápor na našu psychiku netreba sa čudovať že sme také aké sme 😀 😀 😀 . My sme sa s manželom žrali ako dvaja taliani keď som robila, to čo som nemala (umývala okná 😝 😝 😝 ), tak po mne kričal veď si tehotná a ja po ňom nie som nič necítim atď. 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 no poviem ti veľmo ťažké týždne 😕 😕 😕 . Zvládneš to aj ty uvidíš 😝 😝 😝 .

ria191
19. jan 2016

@gagirl negatívny postoj s tým nič nemá ver mi ja som jasným príkladom opýtaj sa tinkytinulky 😀 😀 😀 absolútne sa tým netráp 😔 😔 😔 .

ria191
19. jan 2016

@pufa takže dvaja chaloši a tretia bude kočena 😀 😀 😀

tinkatinulka
19. jan 2016

@ria191 asi by som mala zverejniť našu FB komunikáciu z tých týždnov..vela bab by sa čudovalo že aj tak to vyšlo a milacku aby ti nebolo luto, ja som ti už aj moré aj rozuvé papucky uhackovala.. 😀 😀 😀

pufa
19. jan 2016

@ria191 to su take reci... ja osobne si myslim, ze ockovia mozno chcu chalanov ale potom su z tych malych dievcatiek co sa im vesaju okolo krku uplne mimo 🙂) jednym uchom dnu, druhym von, co budes balit, este sa ti zide 😀
ja uz tymto tehotenstvom koncim. beriem ako osud, ze sme mali pri softe dve vajicka, obe sa oplodnili a budu z nich dokonca surodenci, uz nebudem viac pokusat. co viac som si mohla zelat 🙂 vela "specialit" sa mi stalo pocas mojej snahy o dietatko, uz to nechcem viac riskovat. budem rada ak toto babo napriek tomu amnialnemu pruhu bude ok a koncim 🙂

tinkatinulka
19. jan 2016

@gagirl 7 den testovať a cez den??? čoooože tak skoro som nikdy ciarku nemala..daj tomu čas a trošku ver..ved ja si stale hovorím snívať a následne prežiť svoje sny je to po čom túžim,.. leti ti..

gagirl
19. jan 2016

@ria191 jaj rius..mi by sme si asi rozumeli;)ale ano..zvladnem..hodim to cele na hormony a hotovo.🙂Ale nie..musim sa pochlapit a vydrzat..vysledok uz aj tak nezmenim..vydrzala som uz aj horsie si myslim..Inak som zistila co ma aj dost stresuje..ze v robote vsetci vedia co riesime..kedze robim vo velkom kolektive je to deprimujuce sa tam opakovane po neuspechu vracat..Radsej bysom bola keby to zostalo len medzi nami s mm a blizkou rodinou..U vas vedeli v praci co riesite?

gagirl
19. jan 2016

@tinkatinulka moja testovala som 6den rano..;)nechavam to uz tak..uz to nebudem riesit..je pravda ze som nemala testovat este a potom stresovat..mohla som si usetrit tie dni stresu..Niektore kocky ale mali uz 5-6den po vklade hb viditelne ciarky..Ale viem ze sa neda porovnavat..ja som mala naposledy na 7 den tiez uz viditelnu ciarku..tak mozno preto..Dakujem moja za tvoju podporu🙂

matusik6
19. jan 2016

@gagirl
Majka,ale v robote by si to nemala vyprávat,ja keď niečo riesim total musim.šalit kolegine furt niečo riešia a preberajú a to tiez robim vo veľkom kolektíve a aj v zdravotnictve ☹
Drzim palce🙂

tinkatinulka
19. jan 2016

@gagirl ešte lepšie ty herečka..6ty den..uff na toto som ja nikdy nemala..ale držím moc palcoky a aspon viem co dnes budem robit pre telkou..odreagujem sa niecim pre teba..

lusipe
19. jan 2016

@gagirl jaj tak za to sa nemusis vobec hambit🙂 myslim ze vsetky sme tu uz od zufalstva obcas kricali🙂 deticky budu a vacsinou je to vtedy ked najmenej veris 😉 takze to nema vplyv moja🙂 ja ked som velmi verila tak to nevyslo a ked som bola taka neista tak vtedy bum🙂

katka17044
19. jan 2016

chcem sa spytat tie co ste boli v reprofite na opu ako to tam prebieha? Byva pred odberom este konzultacia kde sa dohodne co vsetko chceme dat?

ria191
19. jan 2016

@tinkatinulka neboj micka bobes zoderie 😜😜😜. Vôbec teraz neposlucha tuším dostane na tu malú chlpatu ritku 😁😁😁.

ria191
19. jan 2016

@katka17044 az po OPU pride za tebou mudr. Sa porozprávať ani sono sa predtým nerobí iba vo výnimočných prípadov.

katka17044
19. jan 2016

@ria191 aha tak to pri tom asi manzel nebude dakujem

cmudlo
19. jan 2016

@gagirl ahoj. Tak ty si si už robila test? Ktorý si deň teraz? Ešte nezufaj. ..všetko sa ešte môže zmeniť. ..myslím, že ešte skoro na test...

ria191
19. jan 2016

@gagirl nie u nas to dokonca nevedel nikto donútila som mm, aby to zostalo iba medzi nami dvomi. Dokonca ani moje dvojča to nevedelo. Ja som to uz nehovorila nikomu a v robote uz tobôž nie iba na koňovi som vsetko riešila. Ale ja uz dávno som to takto riešila, lebo uz druhý deň po vklade sa ma vsetci pýtali ci uz som tehu a potom prečo sa to nepodarilo pre mna bolo ľahšie sa tomuto vyhnúť takze absolútne nikto o ničom nevedel. A vieš co je najväčší paradox? Ja som si tehu test robila az po 3 týždňoch, lebo sme mali veľkú oslavu v rodine a kedže som nechcela byt na nej urevana a nešťastná, tak som to o týžden posunula, ale po dedine sa uz dva týždne hovorilo ze som tehu. Ja som ešte o tom nevedela a reči sa šírili. viem, ze je to tažké, ale ešte nie je všetkým dnom koniec 😜😜😜.

ria191
19. jan 2016

@katka17044 ked ta bude čakať na chodbe, tak si ho daj potom zavolať na izbu to by nemal byt problém.

lusipe
19. jan 2016

@ria191 presne ani ja to s nikým neriešim.dokonca mame som to teraz len povedala,o malinkej ani nevedela.inak my sme tu pri nas taká partia,ze baby mame chát viber skupinu a aj chlapi a včera jeden z nich píše mužovi,ze mas tehotnú ženu.ona na mna pozera,ze ci cudzí chlap vie viac ako ten moj 🙂tak som ho uistila,ze to teda vie viac ako ja lebo to ani ja neviem🙂

katka17044
19. jan 2016

@ria191 aha super

cmudlo
19. jan 2016

Dnes sme mali transfer. .tak Dr. Vrana vložil 2 bublinky 1xHB a 1x CM+. Pôvodne mala ísť len jedna, ale keby nevlozili CM tak by sa pravdepodobne nemrazila. ..tak sme jej dali šancu. U maminky jej je predsa lepšie. ☺
@gagirl
Prepáč, dnes som trochu mimo, ale už som prečítala, že si 7 deň. Neboj nič ešte sa všetko môže zmeniť. A naozaj by bolo omnoho lepšie pre teba keby to nikto nevedel čo riešite. ..ak tak rodičia. ..O našom probléme vedia len moji rodičia a moja naj. kamoška. .tak je to najlepšie. Veď máme tu jedna druhú našťastie a vieme sa tu vyrozprávať 😉

cmudlo
19. jan 2016

Ešte som sa chcela opýtať, mali ste niektorá Dr. Vranu ? Čo na neho hovoríte? A otehotnela ste niektorá, ktorej robil transfer?

ria191
19. jan 2016

@lusipe niekedy su chlapi viacej klebetni ako my ženy 😜😜😜

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre