Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

katka17044
26. jan 2016

@mimika1973 ano presne na 5 den som volala a boli morule a ze mali byt uz blasto no a na 6 den uz boli v poriadku

katka17044
26. jan 2016

komu dakujem za srdieckoo? jeeeej 🙂

evita246
26. jan 2016
katka17044
26. jan 2016

@evita246 jeeeeeeeeeeeeej si zlata velmi krasne ti dakujem potesilo ma 😉 😉 😉

izzie27
26. jan 2016

@mircalla ja som dala ockovat a pridala som aj rotavitusy.... v 15.mesiacoch budeme mat dalsie ockovanie...aj ja som mala obavy ale dala som a "tuk tuk "vsetko je v poriadku☺

nelly3
26. jan 2016

@katka17044
@gagirl
ja mam na sk 4 vklady za sebou a v RF 6 vkladov a stale nic, kokos asi sa obesim uz 😝 😝 😝

katka17044
26. jan 2016

@nelly3 fuuuha :( je to na nervy aj ti povedali v com je asi problem?

nelly3
26. jan 2016

@katka17044
no ja mam endometriozu a tam je problem, no skusam vselico uz, este mam jedneho mrazaka, 2 vklad v RF som otehotnela, ale bolo to biochemicke 😢 a odvtedy som mala 4 vklady a nic 😠

katka17044
26. jan 2016

@nelly3 endometrioza to su zrasty v maternici? A to vadi aj pri ivf?

nelly3
26. jan 2016

@katka17044
okrem ineho aj, ale nie v maternici, ale celkovo v dolnej panve, no neviem preco tolko x krat a nic, bojujeme dalej 😉

katka17044
26. jan 2016

@nelly3 a to ti zistili na laparoskopii? A ostatne vysetrenie vsetko v poriadku?

nelly3
26. jan 2016

@katka17044
ano aj, ja som mala uz davnejsie laparotomii a cez leto laparoskopiu, mam vsetky vysetrenia a vyzeraju byt oki na zopar veci.

katka17044
26. jan 2016

@nelly3 mne zistili protilatky proti spermiam a trofoblastu ale na to mi zabrala subcuvia a uz to je v poriadku a na laparke mi zistili ze mam ciastocne prechodne vajicovody a jeden vajicovod mi pri druhej laparke zobrali lebo uz tam bol sactosapling , ale aj ked toto vsetko na poriadku stale sa nedari hematologiu genetiku mame v poriadku aj na hysteroskopii som bola a maternica v poriadku tak uz fakt neviem

nelly3
26. jan 2016

@katka17044
mne tiez teraz zobrali pri laparke velku cystu a lavy vajcovod a pravy mam nepriechodny zial, hysteroskopiu mam tiez oki, hematologiu tiez, reprodukcnu imunologiu mam nejake zona pellucida pozitivne, ale myslim pri vklade to nehra rolu dolezitu, takze tak, idem teraz skusit medrol - dost vysoke davky a aj intralipidy. tak snad sa posledny mrazak podari 😵

katka17044
26. jan 2016

@nelly3 tak to je dobre ze budes uzivat ten medrol ja som ho tiez uzivala zabral po 2 mesiacoch tusim. AJ mne zobrali lavy vajicovod prosim ta bolieva ta odvtedy ako ti ho zobrali? Lebo mna velmi pri ovulacii sa to este da ale pri menzese to je niekedy tak hrozne ze ledva chodim take rezanie

santeema
26. jan 2016

@mircalla aj ja mam vsetky povinne a aj co sa dali doplatit, neviem nazvy teraz rychlo, ale pytala som najlespie co su + tbc som dala. tie meningokoky co spomina saska, na tie sa tiez spytam. lebo ak by bolo vela neockovanych deti, myslim, tak to ochorenie co je vo vakcinach a nahodou prepukne a nebudu ockovane, tak by mohlo mat brutalny priebeh. toho by som sa obavala. a napriklad tbc - my sme sli lietadlom z usa a o tyzden mi volaju, ze musim ist do martina na testy na tbc, lebo nejaky herec tam mal tbc a zomrel, tak testovali , resp.doporucili testovat cele lietadlo. a maj tam dieta nahodou neockovane, vsak by ma porazilo, keby sa chuda nakazi, dacim co u nas uz takmer nie je, elbo sme boli ockovani, ale ked to zrusili, tak nas to podla mna pocka raz znovu☹. a tym som chcela napisat, ze ja som za ockovanie🙂

nelly3
26. jan 2016

@katka17044
mna vobec ta lava strana kde mi brali aj cystu+vajcovod neboli.

katka17044
26. jan 2016

@nelly3 to mas super ja neviem potom co s tym mam :( dufam mi to dobre vybrali a nic tam neostalo

pufa
26. jan 2016

@mircalla vela som studovala a vysledok je ze neockujeme.

matusik6
26. jan 2016

@nelly3
Endometriozu mas ktorý stupeň?

silvinkabb
26. jan 2016

Aj ja som za ockovanie. Sice nemam deti, ale stacila mi epidemia sarlachu u nas v skole. Diky neprosim si

cmudlo
27. jan 2016

Takže baby som 8 deň po a na teste ani duch. ..😢 som strašne smutná z toho...tak som verila, že sa to podarí. ..nechápem prečo. ..už sa mi to nechce absolvovať 8 krát. ...už mám toho dosť. ..fakt mám pocit, že život obetujem len tomu nášmu snaženiu. ..

tinkatinulka
27. jan 2016

@cmudlo to je mi luto teraz si bola v RF ci u Marela?

gagirl
27. jan 2016

Dievcata chcela by som sa poradit.,.mala som uz par vkladov ale nepamatam si ze by som mala taku ms ako teraz po neuspesnom vklade..Mam len spinenie aj to uplne cierna krv,vobec nekrvacam...prepacte nechcem tu taketo rozoberat viem ze to nie je prijemne..ALe potrebujem sa poradit ci je to o.k..

sasa1983
27. jan 2016

@gagirl cierna,myslim naozaj velmi velmi tmavu? A su to akoby zhluky tkaniva (alebo podobnej hmoty),alebo tekutinova kolekcia skor? Ak to prve,a neupravi sa to vo velmi skorej dobe (povedzme par hod),isla by som k Dr. Moze to byt nic,ale ta tmava farba moze byt aj znakom dakej nekrozy napr.sliznice maternice. A samozrejme aj po pachu vies rozoznat,ci je to akoby skor krvacanie pri menzese,alebo to ma iny zapach.

tinkatinulka
27. jan 2016

@gagirl aj ja som mala toto asi 2x po neuspesnom vklade..pomohla alchemilka pila sopm ju na litre a potom aj cvicenie..ja viem bolestive ale u mna zabralo a TOP pre mna su FEMI kvapky od Valovica..tie tak znormalizuju cely cyklus aj krvacanie je lepsie..mala si utrosom zadrzane krvacanie preto ta cierna..

gagirl
27. jan 2016

@sasa1983 je to take ciene spinenie ako stara krv....ani nie tekute len skor spinenie..uplne cierne skoro..a malo..trva to uz cca 3 dni ,,som myslela ze sa rozbehne krvacanie ale nie..Napisem asi otevrelovi a opytam sa ho na to..dakujem

gagirl
27. jan 2016

@tinkatinulka to uz som si dala aj cervene vino..Dam si aj alchemilku teda..vyskusam..aj ked som do vecera dnes v praci a nemam ju tu ale vecer si spravim..Neviem si vybavit ci som to niekedy takto mala..Ale napisem pre istotu aj Otevrelovi..

sasa1983
27. jan 2016

@gagirl ked uz pises,ze to trva 3dni, tak sa spytaj, budes mat klud na dusi.

saldiv
27. jan 2016

@cmudlo a nie je este zavcasu? Este nehadz flintu do žita. Ja som dnes 7 den po ket a zajtra chcem skúsiť tiez urobiť test. Ale tak strasne sa bojím. Mozno počkám az do termínu....:((

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre