Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pufa
1. feb 2016

@cheeky82 to ma mrzi, ze to tak zle znasas. ja som nikdy problem nemala okrem posledneho razu ked som bola na KET. bolo mi zle z extrimaxu. a to som nabiehala postupne, z 1-0-1 na 2-2-2, no uz po prvych dvoch dnoch som bola uplne mimo, ako keby som mala dusu mimo tela ci co 🙂 a kedze som nejak musela fungovat so synom tak som tam volala ze co mam robit, lebo ani soferovat, ani dlhsie chodit, nevedela som sa sustredit, tak mi povedali, ze ked to vysadim zacnem krvacat, tak nech teda nezvysujem davku. potom o par dni to uz bolo lepsie, tak som aj zvysila. ale teda bol to zahul.
kazdopadne, vyzera, ze folikulov mas dost, tak verim ze vajicka budu pekne zrele 🙂

dancura
1. feb 2016

@gagirl Majka, ja mam 32 rokov a nemyslim si, ze v tomto veku by mi mala slabnut menstruacia...Tiez to nikto neriesil, ked som to lekarom vravela, ale mna osobne to znepokojuje..bo moj MS trva 2 dni..poniekedy 3. A som si citala, ze to nie je najlepsie. Moze to suvisiet s malo zelezom, hormonalnou nestabilitou, stitnou zlazou...no mne vysetrovali vsetky tieto veci. Jedine co mam je stitna zlaza..no tu mala aj moja mamca a ta mala vzdy silnu MS. Skusam patrat, co to moze sposobovat ale zatial som sa k nicomu nedopatrala :(

dancura
1. feb 2016

@evita246 Nejake negativne skusenosti s Vranom? My ho mame za lekara, tak som teraz nesvoja :(

majba
1. feb 2016

caute, zajtra mam ist na KET. Dnes mi moj gynekolog meral sliznicu a nameral len 6,4mm. a to beriem estrofem 2mg 3x denne plus este 2mg vaginalne a utros 4-0-4. ma niekto skusenost, ze sa pri tak nizkej sliznici KET podari? dik

lusipe
1. feb 2016

@majba daj si cervene vinko aspon 2 dcl a to každý den aj po vklade aspon 4 dni🙂urcite to bude dobre.

lusipe
1. feb 2016

@ria191 uz som bola na sone lebo Lekarka chcela byt istá ze je na mieste a bol gastacny vak.a na sono idem o tyzden a to by uz snad malo byt vidieť srdiečko...pevne verim ze ti to čoskoro prejde🙂

cheeky82
1. feb 2016

@pufa dakujem velmi pekne. dam vediet, ako dalej pokracujem

cheeky82
1. feb 2016

@majba to je v pohode. Mala by byt min 6 a to mas. v Heliose mi hovorili, ze to staci a niektore otehotneju aj pri 5 mm. drzim palce

mitka85
1. feb 2016

@dancura ahojte dievcata.Ak sa mozem pridat do vaseho rozhovoru.Ja mam 30 rokov a posledne asi dva roky mam slabu menstruaciu.Niekedy uplne slabucku takmer ziadnu.Moj doktor mi hovoril ze to nic nie je ale Otevrel mi povedal uz pri nasej prvej konzultacii ze mam PCO a aj pre to mam problem s otehotnenim a s tym suvisi ta slaba menstruacia

dancura
1. feb 2016

@mitka85 a mala si k tomu aj nejake priznaky? Pri PCO by mali byt aovulacne cykly (ak sa nemylim). Alebo poripade by to vedeli z hormonalneho profilu posudit? Ked ja ziadny z tychto priznakov nemam...ovulacia mi prebieha (zistene folikulometriou+2x hormonalny profil)..ale mozno to s tym az tak nesuvi. Na zaklade coho ti to Otevrel zistil?

sasa1983
1. feb 2016

@mitka85 pri PCO je majoritnym dg prvkom skoro az typicky hroznovito strapcovity vzhlad vajecnikov. Pri PCO byvaju ovulacie,ale ovulacnych cyklov je ovela menej...ja som mala PCO pri AMH cez 21,ovulacii tak raz za 3-4-5cyklov,menzes od 35-50dni.

silvinkabb
1. feb 2016

@mitka85 moze toto jeden lekar povedat???? zase som sa rozculila. prvy priznak ze nieco nie je ok je zla menstruacia! idiot ☹

dancura
1. feb 2016

@silvinkabb
@sasa1983
@mitka85
kocky, dakujem za vase komentare a Silvinka, sa mi paci ako si sa spravne rozohnila 🙂
Ja som aj dr. Vranovi z Reprofitu vravela o tej mojej slabej MS a vravel, ze to je oki. Tak sa chcem spytat, ze ake vysetrenia si mam pytat....ja viem, ze mozno to nie je ani nic, ale co ak to nieco znamena? Tak to nechcem nechat tak. Dakujem pekne

silvinkabb
1. feb 2016

@dancura ked som ja zacala seba riesit, tak sa ma pytali hned aku mrchu som doteraz mala. lebo ja zase opacne, hocikedy akoby ma rezali. a sice som ok, ale dali sme lieky na upravenie a uz je vsetko ok. minule o tom hovorili aj v tv, ze ked slaba tak to nie je dobre, aj na otehotnenie. a nechapem. Otevrel povedal, ze je to zle a Vrana, ze je to nie je problem? mrcha by mala byt rovnaka, resp. moc by nemala vybocovat, a urcite nie je dobre ked nie je vobec, co i len par mesiacov...

dancura
1. feb 2016

@silvinkabb Silvi, ja ju mavam viac -menej pravidelnu - rozpatie 28 az 31 dni a zatial mi nevynechala ani jeden mesiac. Jediny problem je, ze ju mam posledny cca rok-dva slabu. nikdy nebyvala nejaka brutal silna, no trvala mi take 4 dny..teraz su to 2-3 dny.

kristinabianka
1. feb 2016

@gagirl ahoj 22.1 som bola na ET no dnes mam uz take menstruacne bolesti tak som uz zufala.
No este stale dufam ze sa ppodari byt tehu. Ved nadej tam este je

sasa1983
1. feb 2016

@dancura v principe,ked je dg PCO jasna,je zbytocne robit hormonalny profil. Ale urob si rozhodne komplet SZ, nielen hormonalne (TSH,antiTPO,fT4),ale aj USG SZ. Dorobit hladinu vit.D , AMH a aj vysetrenie kvoli prip.inzulinovej rezistencii. A aj folikulometriu,ale podla mna je to skor zbytocne,navyse mozes takto chodit forever na folikulometriu,ked mas PCO. Ine by bolo,skusit stimulovat vajecniky malou hormonalnou podporou a pri tom sledovat folikulometriu..

gagirl
1. feb 2016

@kristinabianka to nevadi ze mas ms bolesti..to je aj pri tehu..test si este neskusila?

majba
1. feb 2016

@lusipe
@cheeky82 dakujem kocky. 🙂 povzbudilo ma to. lebo moj gynekolog sa vyjadril, ze je to velmi malo a ze tento cyklus ani nemam skusat. tak som sa s DR. Pospisilovovou dohodla, ze zajtra predsa len do Brna pojdem, urobia mi ultrazvuk a ak to bude dobre, tak az potom embryjko rozmrazia. tiez ma upokojila, lebo vravela, ze na vyske sliznice az tak nezalezi. dolezita je hlavne struktura a kvalita endometria. A to cervene vino si urcite dam. 🙂

dancura
1. feb 2016

@sasa1983 Saska, dakujem. Popravde z tych nazvov som jelen 🙂 SZ? To mi spravi gynekolog alebo niekto iny?
AMH mam ok- okolo 2 a vit D momentalne beriem v umelej forme, kedze ho mam nizky. Beriem aj euthyrox 0.25 na stitnu zlazu- autoimunitna thyreotitida

kristinabianka
1. feb 2016

@gagirl este som si nerobila test v stredu si chcem spravit mocovy a v piatok idem na krvny test.

cheeky82
1. feb 2016

@majba presne tak!!!!!

lusipe
1. feb 2016

@majba drzim moc palceky,inak pri dcérke som mala 7mm a vyšla🙂

cheeky82
1. feb 2016

@dancura dievcence len pre info. Mne robili AMH v CARE na SLovensku a v Reprofite tiez, kde maju uplne INE reference hodnoty ako na slovensku, tak aby ste neutrpeli sok ako ja, kde (predtym ako mi to vysvetlili) mi vychadzalo podla slovenskych kriterii PCO 🙂

gagirl
1. feb 2016

@kristinabianka drzim palce..a kolko embryjok mate?

katka17044
1. feb 2016

@kristinabianka a to ti len dnes zacali tie menzes bolesti? Dovtedy nic? Lebo ja si myslim ze to je dobre... ja som dnes 6 den po et a chcem testovat na 8 den to by mi uz malo ukazat. Ja necitim vobec nic tak moc tomu neverim...

kristinabianka
1. feb 2016

@gagirl 1 emrio to naj bolo vlozene 3 mrazikov😆

kristinabianka
1. feb 2016

@katka17044 dnes tak ozajstne asi 2-3 dni dozadu boli take 5-10 minutove bolesti.No kontrolujem sa na WC a zatial super bez MS

kristinabianka
1. feb 2016

@katka17044 a si 30 min bez bolesti tak neviem mozem este dufat????

katka17044
1. feb 2016

@kristinabianka urciteeeeeee mna ked zacne boliet brucho na menzes tak vacsinou za chvilu na to dostanem, toto mas urcite dobre pocity praveze .Ja chcem testovat na 8 den to uz urcite ukaze ako na tom som lebo to cakanie je na porazenie tak v stredu budem uz mudrejsia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre