Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
27. mar 2016

@matusik6 ja som bola aj v heliose, tam sa mi zdalo, ze sa fakt snazili, neboli na tom odborne tak ako brnaci, ale robili co mohli v ramci moznosti a fakt boli aj mili

matusik6
27. mar 2016

@mircalla
Ja som bola este aj v iscare
A celé zle, a ten hlavný no coment

katka17044
27. mar 2016

@mircalla strasne fakt mne robila jednu laparku diagnostickz nic nespravila iba ze mam ciastocne eprechodne potom som sa dozvedela prave o sactosalpingu tak opat laparke a lavy vajicovod vraj ako balon tak siel von len odvtedy hrozne boli

katka17044
27. mar 2016

@mircalla ano teraz reprofit davame uz genetiku dve embryja vysetria dufam budu v poriadku

santeema
27. mar 2016

@mircalla sorry...asi to sem velmi nepatri, ale rtg maternice velmi boli v akom zmysle? ako vslastne prebieha to vysetrenie ? mam ist teraz, preto sa pytam. dakujem🙂 za info

mircalla
28. mar 2016

@santeema ja som na tom nakoniec nebola, mam tu info od kamosky

diska
28. mar 2016

@santeema nevim ci rtg je to co robili mne ale mne pri tom vysetreni kontrolovali aj priechodnost vajcovodov..ono sa cez kateter pdobny ako pri ket vstrekne tekutina a sleduju na monitore ako a kde preteka ,,neviem co vsetko tam vidia ale ten tlak ked to vstriekava je nepijemny a bolestivy ale da sa to vydrzat,,po zakroku ale ma tiez este bolelo brucho ako pri silnej ms.

erijan
28. mar 2016

Baby poradte mi prosim. Stimulujem s Gonalom v pere. Mam dve pera, jedno je 900IU a druhe 300IU. Podla rozpisu mi napisali ze mam pichnut 5 davok z prveho pera(900) a jednu davku z druheho pera(300). Dnes som pichla 4.davku z prveho pera a ostalo mi v nom len 150 jednotiek a ja mam pichnut zajtra 187,5 jednotiek... cize to rozratali tak ze to nevychadza aby som pichla tych prvych 5 davok z prveho pera. Su tie pera rovnake len naplnene s rozlisnym objemom? Mozem dopichnut z druheho pera aby som mala plbu davku aku potrebujem?

diska
28. mar 2016

@erijan kollko mas pichat denne? 187,5?

diska
28. mar 2016

@erijan tie pera funguju tak,ze mas v kazdom rezervu,,normlane si natiahni pozadovanu davku a pichni napr .180 a ked tam nebude plna davaka tak sa pero zastavi napr na 50 to znamena ,ze 50 si este dopichnes z dalsieho pera,,aka davka ti ostane v tom okienku,je to co treba dopichnut,,,rozumies??

diska
28. mar 2016

@diska podla vsetkeho ti to vyratali preto tak,ze ratali aj tu rezervu,,malo by ti to vyjst

erijan
28. mar 2016

@diska ano mam pichat 187,5... ked si vyratas 5x187,5 tak je to 937,5 a v pere je 900 IU. Cize mam nastavit do okienka normalne 187,5 a pichnut a ono pichne tolko kolko tam je a ukaze mi v okienku kolko mi chyba?

diska
28. mar 2016

@erijan ano presen tak,,pretoze v kazdom pere je rezerva okolo 50iu,takze by ti to malo pebe vyjst z toho pera ako ti povedali,,kebyze nahodu nie,ale myslim ze to sa nestane kebyze nahodou ano ,tak ako si povedla ,ze dopichnes to co ti ukaze okienko to bude chybat 😉

erijan
28. mar 2016

@diska ano chapem,dakujem ti pekne za pomoc 🙂 tak uvidim zajtra rano ako mi to nadavkuje,ci bude treba dopichnut. A tie pera Gonal (900 a 300 iu) su vlastne rovnake lieky len v jednom je nadavkovanych 900 a v druhom 300 jednotiek?

gagirl
28. mar 2016

Ahojte kocky.tie co ste brali medrol ,mozem mat bolesti hrdla a celkovu slabost akoby som bola chora z neho?asi hej,ze?

diska
28. mar 2016

@erijan ano presen tak,je to to iste liecivo len jedno pero ma menej jednotiek.daj vediet ako si to zvladla ale rozomies tomu. 🙂

diska
28. mar 2016

@gagirl ahoj,koko mg beries?

santeema
28. mar 2016

@diska dik velmi pekne za info🙂

santeema
28. mar 2016

@mircalla dakujem aj tebe za info🙂

erijan
29. mar 2016

@diska ahojky, tak rano som si pichla tych 187,5 jednotiek aj ked vyzeralo ze v pere je len 150, nastavila som tam 187,5 a aj pichlo tolko. Takze si mala pravdu ze tam musi byt ta rezerva 🙂 si sikulka, dakujem pekne za radu a pomoc. Tak snad este nebude vadit ze ked sa posuval cas ze si posuniem aj hodinu pichania lebo si potrebujem pichnut este doma pred pracou. Ty tiez stimulujes?

diska
29. mar 2016

@santeema ahoj a ako sa mate? co mate nove? pracujete na dalsom babatku? 😉

diska
29. mar 2016

@erijan ahoj,ani to hodina nevadi,neboj,,nestimulujem ale som bola na IVF 7x tak co to som si zazila ,preto viem ako to pero funguje 🙂

erijan
29. mar 2016

@diska 7 krat? 😲 a napis ze to siedme ivf bolo aj uspesne prosim...takze si poriadne skusena v tomto smere

diska
29. mar 2016

@erijan Bolo,,,prave ma tu zlosti 🙂 mame chlapceka a strasne zacal vymyslat 🙂 a bolo to take kludne babo 😀 teraz ma uz skoro 10m a vystrkuje rozky. 🙂

erijan
29. mar 2016

@diska jej tak to sa tesim ze bolo uspesne 🙂 my ideme teraz do 3.ivf a uz mam riadne nervy a strach zo sklamania,neviem si predatavit co.si musela prezivat ty...ale chvalabohu to mas za sebou. Tak snad sa to podari aj mne 😉

diska
29. mar 2016

@erijan budeme silno drzat place aby sa podarilo 😉 je to velmi tazke a hlavne to sklamanie ale netreba to vzdavat a podari sa 🙂

erijan
29. mar 2016

@diska dufam a verim ze ano 🙂 dakujem, si zlata

dancura
29. mar 2016

Baby, ked sta brali Utrogestan- nemali ste problem s nespavostou? Ja sa vzdy zobudim, ze sa mi chce cikat a potom uz som cula. Len keby to nebolo o 2/3 tej v noci 🙂 Uz to trva nieco vyse 3 tyzdnov, tak som celkom znicena 🙂

gagirl
29. mar 2016

Kocky pichali ste si niektora fraxiparine uz pred vkladom?mne dr.Bergendiova odporucila uz pred..doteraz som pichala az v den transferu..A este otazka na anopyrin?ked sa berie aj medrol moze sa davat spolu alebo niekedy inokedy?nem s tym tiez skusenosti.dakujem

katka17044
29. mar 2016

@gagirl ahoj mne hematologicka kazala uz myslím ze cca 4 dni pred vkladom pichat fraxiparin

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre