Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sasa1983
3. apr 2016

@vivik22 ale 30euro je fakt dako vela

vivik22
3. apr 2016

@sasa1983 no bolo to 800 českých korún co je po prečítaní kurzom cca 30 euro. Teraz to už asi majú tak.

mimi777
3. apr 2016

@gabika_83 ja som mala len soft stimulaciu a mala som 16 folikov a z toho 14 zrelych, 13 sa oplodnilo a zostalo nam 9 HB, jednu sme vlozili minuly mesiac a 8 zamrazili, tiez som mala nizsiu sliznicu. no vlozili mi a neujalo sa tak dufam ze tento krat to bude vitazne embrijko. Neboj aj to jedno jedine moze byt to prave a isto aj bude.

gagirl
3. apr 2016

@vernazza jej moja..to je super ze tam je ciarka aj ked este slabucka..velmi drzim palce nech silnie🙂a ta predzvest choroby je tiez dobry priznak..takze urcite je to na dobrej ceste;)

gagirl
3. apr 2016

@kristinabianka velmi drzim palce nech vam to vyjde..🙂

cheeky82
4. apr 2016

Ahojte. Absolvovala ste niektora nativ ivf? jedna kocka tu je a je tehula, len si nepamatam meno☹ Chcela by som skusit nativ, ak mi to teda Kozumplik schvali. Neviete aku ma uspesnost? Niekde som citala ze len 7 percent, ale to sa mi zda strasne malo, ked IUI ma skoro 20. dakujem

fatma1
4. apr 2016

@mimi777 Ahoj..mozem sa opytat, co si presne brala pri tej soft stimulacii a ake davky? Ja teraz zacnem 15.aprila tiez soft stimulaciu, tak preto sa pytam..Dakujem ;)

mimi777
4. apr 2016

@fatma1 Ahoj, jasne ze mozes, brala som merional 150 asi 10 dni a clostyl 2x2 5 dni, od 7 dna som pychala aj fostimon tri dni po sebe a na 12 den som mala uz opu.

fatma1
4. apr 2016

@mimi777 Dakujem...No ja mam 5 dni clostilbegyt 3 tabletky denn (rano, poobede, vecer) +injekciee Menopur 1 denne...a potom kontrola a podla toho sa uvidi co dalej

fatma1
4. apr 2016

@mimi777 Noo, inak, ze 16 vajicok, 14 zrelych, 9 zostalo, 8 sa zamrazilo...fakt super...a ze soft stimulacia ;) Mozem vediet kolko mas rokov?

mimi777
4. apr 2016

@fatma1 ja som menopur zmiesavala dve skatulky do jednej injekcie, no hej zareagovala som silno aj lekar bol prekvapeny, napriek velkemu optimizmu to nevyslo, kazde dufam ze teraz to bude ok, a mam 35 rokov v oktobri, dva MA za sebou a problem len s protilatkami a Nk bunkami, inak vsetko ok a aj napriek tomu sa snazime uz skoro 4 roky

fantinka
4. apr 2016

@fatma1 aj ja tak isto 😀 ideme do Brna na 1ivf a začíname so softom, tak som zvedavá, len menopur mi dal Otevrel len 75jednotiek, vždy som mávala cez 150-200 😀 ja začínam v stredu a na 9 deň ideme na kontrolu.

fantinka
4. apr 2016

@mimi777 ja mám v krabičke len jednu tekutinu a jeden prášok hm..to je každé balenie iné?

mimi777
4. apr 2016

@fantinka aj ja som tak mala ako ty, rozrabala som v jednej tekutine dva prasky z dvoch skatuliek a tu druhu tekutinu som vyhadzovala

fantinka
4. apr 2016

@mimi777 jaaaj a to prečo? Aby to bolo silnejšie či?

mimi777
4. apr 2016

@fantinka lebo ja som mala davku 150 jednotiek a kedze v krabicke je len 75 musela som zarabat dve

fatma1
4. apr 2016

@mimi777
@fantinka Aj ja mam 75 jednotiek,teda ak je jedna flasticka tych 75 jednotiek😉 mne zacne menzes 12.aptila,riadny menzes..asi poobede..aj tak yricha chaos kedy zacat..ci sa ten den tiez rata..atd

fantinka
4. apr 2016

@fatma1 75 jednotiek nie je určite 1 fľaštička, lebo mám si pichať 7 dní po 75 jednotiek a to mi vraveli, že je akurát jedno celé balenie 😉

lola911
4. apr 2016

@fantinka 75IU je v jednej flasticke,,, to balenie ma 10 x 75IU,,, takze ked budes pichat 7 krat 75IU tak ti zostanu 3 flasticky po 75IU,,, pozri sa lepsie na to balenie,,, ak to spocitas tak 7 x 75IU = 525IU do hromady 🙂

mimi777
4. apr 2016

@fatma1 pokial ti pride riadny menzes do 16 hodiny tak ten den rataj za prvy, aspon tak to povedali mne v Brne, a ano 75 IU je jedna krabicka,

lola911
4. apr 2016

@fatma1 mne sestricka v reprofite povedala ze ak zacne pred 4pm tak ratas 1DC ten den ale ak je po 4pm tak sa za 1DC rata nasledujuci den,,, moze sa stat ze ti zacne akurat o 4pm tak ratas podla ms,,, ak je par kvapiek tak nasledujuci den,,, ak zacne v plnom prude tak ten isty den,,, dufam ze to dava zmysel 🙂

lola911
4. apr 2016

@mimi777 75IU nie je jedna krabicka,,, 10 ampuliek po 75IU ,,,, v tej krabicke je dohromady 750IU

fatma1
4. apr 2016

@lola911
@mimi777
@lola911
@fantinka aano,dava to zmysel uz😉 takze od 3,dna potom zacinam brat lieky,aj pichat..ja mam eate aj take 2 dnove spinenie pred...to nebudem ratat vobec...😉 A moje balenie je tiez 10x75 IU😉

lola911
4. apr 2016

@fatma1 zalezi aj od toho ake je to spinenie,,, lebo aj ms po kvapkach je ms,,, ja som mala ten isty problem a dr mi povedal ze sila ms nie je dolezita,,,, takze sa skor riad podla toho kedy uvidis krv,,, ak pred 4pm tak je to v ten den aj ked je to len slaba ms,,, ak po 4pm tak rataj na druhy den

mimi777
4. apr 2016

@lola911 ano mas pravdu, ja som totizto v mojom prispevku zle uviedla. Brala som merional a nie menopur, pisala som cestou z prace a neuvedomila som si ze som zle udala , az teraz spatne citam po sebe, takze sice som pisala spravne ale o merionale 🙂

lola911
4. apr 2016

@fatma1 inak v rp ti museli dat stimulacny protokol tak ked sa pozries na kazdy den mas napisane 75IU

mimi777
4. apr 2016

@fantinka teraz som prisla na chybu, ja som pisala o merionale a ty mas menopur, takze sa mnou vobec neriad 🙂, to je tak ked clovek pise v rychlosti a poriadne si neprecita

fatma1
4. apr 2016

@lola911 Ano,mam napisane...Chc sa este opytat aj ostatnych bab co stimulovali s Menopurom.Vybrali ste si to tam v lekarni v Brne?alebo Vam to dali v RF?ak ano,aka cena?lebo pozeram co stoji ten liek a stoji 185e cely,z toho 61-62 hradi pacient a ostatne poistovna.Ale to neviem ci by som si mohla vybrat v lekarni na SK na ceskom recepte??No v RF mi dali cenu 138e za to balenie,co je este raz tolko

lola911
4. apr 2016

@mimi777 merional 75IU je to iste co menopur 75IU,,, je to len iny vyrobca,,, tiez ho balia 75IU x 10

fatma1
4. apr 2016

A este mam.len 8 ampuliek tej ucinnej latky,toho prasku,takzs tak..tak mi to dali v RF,ani nemam cele balenie!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre