Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
14. apr 2016

@lienka_1 viem, ze je to polovica uspechu. no ja sa budem snazit upokojit tym, ze mame 3 mrazaciky, taky zalozny plan. no ale este mi musia dobre dopadnut vysledky z imunologie.

lienka_1
14. apr 2016

@cheeky82 Silno drzim palce! 😉

cheeky82
14. apr 2016

@lienka_1 dakujem🙂

silvinkabb
14. apr 2016

@lienka_1 mna tiez dosrala stimulka. Kvoli nej mam zrazu aj pms

lienka_1
14. apr 2016

@silvinkabb Kazdopadne je to zasah do krehkeho hormonalneho systemu. Ja som mala 8. Ivf a kazde bolo ine a aj reakcia po bola stale ina.

cheeky82
14. apr 2016

@silvinkabb moja kamoska mala len planovany styk s jednou tabletkou clostilu a cely cyklus sa jej natiahol, tak co potom mi, co sme boli naozaj stimulovane. ale je zvlastne, ze ked som bola na normalnom ivf, tak vsetko ok. ale to bolo asi tym, ze mi jednym typom injekcie zastavili moj hormonalny system a druhym ho umelo nastartovali. neviem. hlavne ho dat teraz do normalu. dufam, ze alchemylka a cvicenie (moj pohyb sa rovna 0) tomu pomozu

silvinkabb
14. apr 2016

@lienka_1
@cheeky82 ano. Aj ja v to verim. A teda myslim ze je vsetko v hlave. Len treba mat silu si to stale uvedomovat a pripominat.

cheeky82
14. apr 2016

@lienka_1
@silvinkabb no a ak este mozem poradit, tak ked som brala Inofolic, tak mi to chodilo ako hodinky, kazdy mesiac na 28.den:-)

lola911
14. apr 2016

@cheeky82 ahoj, neviem aka je tam uspesnost ale pri minulom softe sa mi vytvoril iba jeden prazdny folik,,,, predtym tri a vsetky prazdne,,, mno a pri prvom tiez tri foliky a iba jedno vajko a aj to sa prestalo na druhy den vyvijat,,, to je dovod preco idem do nativu,,, moja ms je tak rozhadzana ze neviem kedy dostanem ms,, len dufam ze na druhy mesiac,,, a na ultrazvuk pojdem v uk,,, lebo nikto ti nezaruci ze tam bude folik,,, takze ked sa nejaky objavy tak poletime ho vydolovat 🙂

@lienka_1 to s tym cetrotidom teda neviem teraz,,, mne dal otevrel iba ovitrelle (pregnyl) a povedal mi ze ultrazvuk na 13-14 DC ale ja viem ze moja ovulka je na 12DC,,, vsetky 3 softy som mala OPU 12DC,,, a aj ked si robim ovu testy tak vzdy dve silne ciarky na 12DC,,, tak som teraz s toho trocha pif,,, ale pre istotu pojdem na ultrazvuk 7DC a napisem otevrelovi ze co a ako,,, len ten cetrotide asi v uk uz nezozeniem ☹

sasa1983
14. apr 2016

@cheeky82 ja som skusila moj.metodu povedzme rehabilitacie (cvicenie) na posilnenie panvoveho dna, lepsie prekrvenie maternice, bola som milo prekvapena.

lienka_1
14. apr 2016

@lola911 Zozenies na stranke fertility4you akebo tak nejak to bolo. Ak nenajdes lekaren na nete, kontaktuj @gombicka, ona objednavala neskor ako ja. Mne stacila kopia receptu cez e-mail a lueky mi predali. Ked letis z UK, cetrotide by som veru asi chcela. Nie ze poletite do Brna a folik praskne. My sme preto davali cetrotide, lebo sme sa predtym previezli do Brna zbytocne. A ak mavas ovu na 12 den, na utz urcite chod skor. Kam chodis na utz?

lienka_1
14. apr 2016

@cheeky82 Mne extremne skratil cyklus, az na nejakych 19 dni. Mne nesadol.

lienka_1
14. apr 2016

@lola911 www.fertility2u.com tam sme kupovali lieky. Mame tu lekaren overenu. Preklepla nam ju aj kamoska farmaceutka.

panarka
14. apr 2016

@mimika1973 áno boli EB 2, a čakáme jedno babätko,ideme úplne ako cez kopirak keď som mala prvého chlapceka

panarka
14. apr 2016

@erijan nemusíš mať vôbec a niekto má celé tehu bez problémov,mozno to budes práve ty. Veľmi ti držím palceky,určite budú // a na Vianoce bude veselo 🙂

katarinauk
14. apr 2016

@lola911 super dakujem.. ja lietam z london, mam to 40 minut na letisko, a rodicia byvaju na vychode, takze radsej asi by som sa ubytovala blizsie k Brnu. uvidim no.. ale dakujem za vsetky info, si zlata..

matusik6
14. apr 2016

@lienka_1
Kedy si pichala Cetrotide večer či ráno?

lola911
14. apr 2016

@lienka_1 presne s toho mam paranoje,,, ze ked nedas cetrotide tak ti nikto nezaruci ze nepraskne 😕 ja napisem otevrelovi aby mi ho predpisal,,, dufam ze nebude protestovat 🙂 pozerala som fertility4you a aj pharmacy4you ho maju 🙂 tak je to super,,,, ja som mala vsetky ultrazvuky v brne ale teraz pojdem asi do "this is my" tu v manchestri,,, pokial do vtedy nenajdem nieco lacnejsie, lebo pytaju za jeden ultrazvuk £120 co je 150.76 EUR 😖

lily311
15. apr 2016

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať na Váš názor, momentálne chodím do ISCARE v BA, ale zvažujem prechod do RF. V dec. 2015 som mala AMH 1.56, teraz v apríli 2016 AMH len 1.19, teda rapidne išlo dolu, plus začali sa mi tvoriť cysty. Chcela som podstúpiť 2 IVF v ISCARE cez poisťovnu, a ak by to nevyšlo ísť na 3IVF do RF, ale pri tomto poklese, nie je lepšie zvoliť hneď Brno? Je tu niekto, komu takto rýchlo klesalo AMH? ako ste to riešili? Bojím sa, že o pol roka budem v prechode ☹

cheeky82
15. apr 2016

@lola911 mne kázal ist na UT na 9-10 den cyklu

cheeky82
15. apr 2016

@lily311 mozno šlo len o laboratórnu odchýlku. Mne za cca tri roky kleslo z 2,23 na 2,16. Skús poprosiť svojho gynekológa nech ti tiez urobí AMH

zabka75
15. apr 2016

@lola911 ja mam presne take iste skusenosti v UK sono 120 libier :( ale bohuzial ked to treba nie som si ista ci by sa to mohlo urobit cez GP aj ked moja doktorka je uzasna a velmi ma podporuje v tom co robim 🙂

lily311
15. apr 2016

@cheeky82 Asi nie, lebo pri prvom IVF, klasické IVF s gonalom 150 jednotiek 8 dní boli len dve vajká, ms sa mi výrazne skrátila z mesiaca na mesiac o 5 dní, mám aj slabší menzes a dr. vravela, že aj vaječníky sú menšie ako pri prvej návšteve Caru na konci minulého roka....

lienka_1
15. apr 2016

@matusik6 Cetrotide som pichala vecer. Na 8.dc som mala utz, vyvadila som si s Koudakom cetrotide, lebo tvrdil, ze je nan uz neskoro. Vytelefonovala som si lekaren, kde mi odlozili 2 cetrotidy a az po praci som pre ne bola, tak hned ako som prisla domov cca o 18-tej som hned pichla.

lienka_1
15. apr 2016

@lola911 Ja som v Londyne platila tusim 90 libier. Ale doky bol Slovak, inak uplne skvely lekar. Napis Otevrelovi, ze mas strach, ze pri zvlete a pristati je dost velka zmena tlaku a ze predsa letenky nie su najlacnejsie, ze by si rada poistila cetrotidom.

lienka_1
15. apr 2016

@lily311 Mne tak rapidne kleslo a potom zazracne stuplo na povodne hodnoty. Brala som po tom aj dhea, ale uz to neslo hore. A aj s nizuckym amh vies otehu. Je to iba cislo, ktore nie celkom presne odzrkadluje, ake su tvoje vajicka kvalitne. Lebo mozes mat dobre amh a malo kvalitne vajicka a mozes mat nizke amh, ale vajicka este stale kvalitne. Myslim, ze ta druha varianta je priatelskejsia k otehu.

cheeky82
15. apr 2016

@lily311 no ja tiez zle reagujem na klasické ivf, síce trosku lepsie ako ty. Mne MS tiez trosku zoslabla, začalo to po potrate, tak to pripisujeme tomu. Držím palce aby ti to vydlo

erijan
15. apr 2016

@panarka noo kiezby si mala pravdu 🙂 js neviem, priznaky stale ziadne a skusala som ovu test,ten ukaze skor tehu ako tehu test a zatial nic, kamoska uz mala v taky cas pekne testiky. Tak neviem.

matusik6
15. apr 2016

@lienka_1
A Cetrotide sa ma ako neskoro pichat myslim tým den?
Ja som raz pichala orgalutran 8 den doobeda,lebo folikul uz bol veľký a vecer pregnyl a odber 10 den.
Preto nechapem, prečo povedal ze 8 den je neskoro ked opu si mala 12 den.

fatma1
15. apr 2016

Baby, ten Cetrotide sa moze pichat aj pri softe? alebo to len pri native?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre