Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hateria
13. jún 2016

@lily311 ach ti lekari...my sme absolvovali 3neuspesne IUI v BA a odisli sme od nich po 8mesiacoch do Brna do RF. Zatial musim zaklopat, uplne iny pristup a zatial maximalna spokojnost so vsetkym. Toto bol nas 1.ET ale ak by sa nepodarilo,tak tiez mame este 6 mrazacikov. A kedy ides na KET?

dagmarik
13. jún 2016

@ssegra paráda, držím palce 🙂

vernazza
13. jún 2016

@dagmarik ja len toľko, keď je Dcko 5000 od Swansonu vypredané, že ja si ho objednávam z biovea.com. http://www.biovea.com/eu/mobile/product_detail....

lily311
13. jún 2016

@hateria neviem, asi v septembri, najskôr si chcem dať spraviť hysteroskopiu a repro imunologiu komplet, lebo mám len základnú imuno, a už aj tam mi vyskočili nejaké antifosfolidové protilátky, tak užívam anopyrin, takže až po všetkých vyšetreniach, nech už mám pokoj na duši, že mám všetko spravené

dagmarik
13. jún 2016

@vernazza super, dakujem velmi pekne 🙂 hned objednavam.

marculik
13. jún 2016

@hateria no niekefy asi nie su vhodne podmienky na vklad podla vysledkov nielen kvoli D aj inym vysledkom,ja s om po mesacnej liecbe nala stale nizke aj D aj alergiu na spermie som nemala dobre az po dalsom mesiaci,nerob si ztoho tazku hlavu a ber to tak,ze to tak teraz ma byt a neni vhodne ist na vklad,radsej sa liec aby to bolo o mesiac lepsie aj na kliniku pojdes aspon stym,ze uz vysledky su vhodne na dalsi pokus

dagmarik
13. jún 2016

@vernazza nedarí sa mi to objednať, v treťom kroku si to žiada nejaky Promo Code, ktorý ja nemám a nechce ma to pustiť ďalej :(

vernazza
13. jún 2016

@dagmarik a zaregistrovala si sa aj vyplnila údaje o karte? Lebo ten promo kód sa dá vynechať keď ho nemáš. Ten až po prvom nákupe tuším dostaneš. Ja som to teraz skúsila a mne to ide aj bez promo kodu. Ak budeš mať stále problém, ozvi sa do IP.

hateria
13. jún 2016

@marculik no len mna práveže odporučila na vklad, takze sme ho v piatok absolvovali. Aj napriek nízkej hladine D a zvýšeným cytokinom. Zdalo sa mi to cudne ale tak kedže sme uz stimulovali, tak sme to uz absolvovali celé. Teraz čakáme na výsledky po umelom, ci sa podarilo alebo nie. Ak to nedajbože znova nevyjde, tak pojdem este raz na imuno testy.

hateria
13. jún 2016

@lily311 tak držím prsty ;) ja uz neviem co este mame absolvovať...mam pocit,ze sme vyskúšali všetko. Pevne verím,ze to tentokrát vyšlo a uz nebudem musieť nic riešiť ;/

pinguinka
13. jún 2016

Ahojte kočky. Dnes sme boli na konzultácii v reprofite v brne u doktora Kozumplíka. Všetko super, len cenu nám vyrátal 2.500 €. Máte niektorá skúseností s tým či prepláca nejakú čiastku slovenská poisťovňa?? Konkrétne VšZP..

kubulka280
13. jún 2016

@pinguinka áno prplácajú ale najprv si musíš dať žiadosť

pinguinka
14. jún 2016

Vedeli by ste mi prosím niektorá poradiť ako na to??Práve to študujem na stránkach všzp a sťahujem si nejaké dokumenty...ale mám v tom trošku chaozz ☹ Neviem čo mám poslať do tej univerzitnej nemocnice na schválenie. Nenašla som po tom nič na stránkach

ssegra
14. jún 2016

@pinguinka musis tam poslat tlacivo Ziadost o cezhranicnu zdravotnu starostlivost, tak nejako sa vola ten papier, ale najprv ti to musi potvrdit aj tvoj gynekolog. Dalej som tam poslala partnerove vysledky z vysetrenia, kedze problem je v partnerovi, moj papier z poslednej preventivky a to je vsetko. Do dvoch dni mi volali, ze si pre to mozem prist a hned som vsetky papiere, spravy zaniesla na generalne riaditelstvo VsZP a do dvoch tyzdnov sme to mali schvalene

ingrid0105
14. jún 2016

Baby co vam pisu lekari na PN paier ked ste po vklade. Ja musim na pn lebo mam fyzicky narocnu pracu a nechcem aby vedeli co riesim v praci zatial.

pinguinka
14. jún 2016

@ssegra A tu som sa niekde dočítala že to musí tiež schváliť nejaký lekár z univerzitnej nemocnice. Že ten píše vyjadrenie pre poisťovňu. Ak som to správne pochopila. O tom nevieš niečo?

kubulka280
14. jún 2016

@pinguinka ano musiš to poslať do BA Mudr. Petrenko on ti to potvrdí, môžeš aj do Martina ale tam to nechcú povie ti že v Martine sú dva sanatéria, tak prečo by ti to mal potvrdiť, takéto skúsenosti som mala ja A v Ba bez problémov a potom som to poslala do VSZP a do dvoch tyždnov prišlo schválenie

ssegra
14. jún 2016

@pinguinka presne ako pise
@kubulka280

ssegra
14. jún 2016

@ingrid0105 ja tam mam diagnozu N97, ale to zistia co riesis. mne to nevadilo, pretoze o mne to vedia v praci

pinguinka
14. jún 2016

Dobre, takže pre zhrnutie 🙂 Do BA Mudr Petrenkovi posielam žiadosť o udelenie súhlasu podľa § 9 atď... plus spermiogram manžela plus moje vyšetrenia a žiadosť o úhradu IVF a tiež aj čestné prehlásenie? Alebo to budem posielať až do poisťovne?? Lebo volala som na poisťovňu a tam mi povedali že to potvrdzuje len môj lekár...tak už mám v tom celkom mišung 😅

kubulka280
14. jún 2016

a tebe už vypísali v čechach žiadosť, do akého sanatória chodiš

pinguinka
14. jún 2016

nie..poslala som to tam mailom s prosbou aby mi to vypísali a poslali. Chodím do Reprofitu

kubulka280
14. jún 2016

@pinguinka ano aj ja tam chodím, tak ked ti to pošlu hned to pošli tomu Petrenkovi, a potom ked ti to príde potrvrdené tak do poistovne, ja som to robila tento rok v januári

pinguinka
14. jún 2016

@kubulka280 Super a Petrenkovi mám čo všetko poslať?

pinguinka
14. jún 2016

@kubulka280 už sa cítim ako blbec...ale toto je pre mňa úplne niečo nové a keďže to robím prvý krát, tak mám v tom fakt zmätok 🙂

kubulka280
14. jún 2016

tu žiadosť, a všetky tvoje vysledky, on ti aj tak napíše že nie je nutné absolvovať liečbu v zahraničí ale VSZP ti to aj tak schvali, tam si to ale musíš zaplatiť sama a potom to budeš refundovať do pistovne

ssegra
14. jún 2016

@pinguinka tu ziadost a cestne prehlasenie posles az do poistovne. lekarovi stacia tie spravy a ten papier co ti ma potvrdit

kubulka280
14. jún 2016

@pinguinka neboj každá začína, a tiež sa radi tu medzi nami

pinguinka
14. jún 2016

Jáááj baby ste zlatééé...ďakujem krásne. Už len čakať kedy mi to pošlú zo sanatoria. Vám to posielali poštou? Alebo to stačí mailom a ja si to vytlačím???

ssegra
14. jún 2016

Baby hodnotu HCG mam 4183 a to my brali krv na 14DPT. Neni to nejako vela?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre