Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
9. okt 2016

@lili12345 no ja som mala 0-0-2 zalezi asi od kazdeho pripadu ako sa rozhodnu..mna to prekvapilo lebo na slovensku som mala ovela vyssie davky

latitude
9. okt 2016

@vierocka888 ahoj osobne doputucujem Brno, prvé Ivf helios Martin 5 vkladov a nič ani raz tehotná 2 Ivf Brno a tehotná na prvý raz i keď to 9 tt skončilo, teraz som po 2 vklade a zatiaľ úspešne 13tt

ssegra
9. okt 2016

@pupa_obtecta ahoj..ty teraz cakas na krv ci si uz tehulka? Akosi stracam prehlad 🙂

lili12345
9. okt 2016

@nelly3 dakujem ☺ som myslela ze sa pomylili 😀

pupa_obtecta
9. okt 2016

@ssegra ja som po iui teraz. 19/10/ mam testovat. zatial ziadne priznaky ani pocity. akurat co ma prve dni po iui pichalo v podbrusku a som unavenejsia. ale tak to aj tento jesenny cas plus lieky. tak sme v ocakavani, ze ci vyslo. ty ako? 🙂

vierocka888
9. okt 2016

@latitude ahoj, fakujem za odpoved. Viacero zien nam odporucalo Brno. Len neviem, ci nam to poistovna schvali aj napriek tomu, ze nebol ani 1 pokus v Sr. A ty si to platila cele a pptom ti vratila poistovna peniaze,alebo si zaplatila ten rozdiel iba? Lebo musime na to nasetrit tak sa chcem pripravit 🙂

latitude
9. okt 2016

@vierocka888 som mimo ZP len ako samoplatca,

vierocka888
9. okt 2016

@latitude a mohla by som sa spyata, kolko ta to vyslo ako samoplatitelku a kedy to bolo? Kkudne do IP. Budem ti velmi vdacna. A bola si aj na picsi alebo klasicke ivf bez predlzenej kultivacie atd?

ssegra
9. okt 2016

@pupa_obtecta to je super vraj najlepsie sa daria vklady na jar a na jesen tak ti budem drzat paste aby to vyslo 🙂 my sa mame dobre malicka rastie jak ma rak som rada..chodim aj sem obcas citat diskusie a tak som nevedela ci mi nieco neuniklo 😀

maculicek1977
9. okt 2016

@latitude Ahoj ja by som tiež chcela vedieť koľko to vyšlo, tiež som už samoplatca....budúci rok na jar teraz som sa poobjednávala na vyšetrenia či mi niečo nezistia......Ďakujem..

renimac
9. okt 2016

@lili12345 ja tiež reprofit a 2-0-2

renimac
9. okt 2016

@vierocka888 Ahoj, nebola si nahodou v teme Snažilky jeseň 2015? 🙂.

vierocka888
9. okt 2016

@renimac ahoj.je to mozne, zda sa mi, ze aj ano. Bola som vo viacerych. Na jar sme boli na SPG. Ten bol na nic no a teraz dopadol kontrolny uplne katastrofalne.... takze nam neostava nic ine len umele oplodnenie. Tak si robime prieskum ci SR alebo Cr... a tak 🙂

renimac
9. okt 2016

@vierocka888 my sme boli v Brne. Išli sme na natívne bez hormónov, a vajíčko sme dali oplodniť ICSI. Boli sme ako samoplatci a vyšlo nás to cca nejakých 650€, keďže sme nemali PK. Možno pomôže 😉.

vierocka888
9. okt 2016

@renimac dakujem za odpoved. 🙂 tak my samozrejme uvidime po konzultacii co nas bude cakat, tak ale to nevyslo az tak vela 🙂 uvidime kolko vyjde PK, Picsi atd... takze vam to vyslo? 🙂

renimac
9. okt 2016

@vierocka888 PK bolo plus 6000 CZK. Stále nie také hrozné. Neviem, čakáme na výsledok. Ešte necelé dva týždne. Strašne sa to vlečie 🙂.

nelly3
9. okt 2016

@renimac
ahoj, prosim ta, ten nativ bola si prvy krat? kedy si isla na prvy utz? pichala si len pregnyl? beries teraz aj nieco este? dakujem 🙂

vierocka888
9. okt 2016

@renimac jaaaj tak to ti verim ze to ide pomaly ale verim ze to vyjde, silno drzim palce 😘 jasne to nie je take hrozne 🙂 daj potom vediet, budem cakat na milu spravu ❤

renimac
9. okt 2016

@nelly3 Ahoj, bola som prvý krát, na UZV 9 DC (bežne mám ovu 12-13 DC, lekár o tom vedel) a v ten deň som rovno pichala pregnyl, aby vedeli stanoviť termín OPU. Chvalabohu vajko počkalo 😉. Teraz beriem utrogestan vaginálne, to dávajú vždy kvôli uhniezdeniu v sliznici.

renimac
9. okt 2016

@vierocka888 Ďakujem, si milá 🙂. Tiež ti budem držať palce a za mňa, ak by som niekedy musela ísť ešte do CAR, jednoznačne Brno. Boli sme na konzultácií aj v Gynfiv a Ferticent a tam sme nemali záujem. Fabriky má výrobu deti, ale to je naozaj iba môj subjektívny názor. Ale v RF som mala pocit, že som pre nich človek.

nelly3
9. okt 2016

@renimac
dakujem a na 9DC kolko mm mal folikul? robili to opu v narkoze? nechcela si si data ja PK?

vierocka888
9. okt 2016

@renimac tak podla toho co som dnes citala, sme sa rozhodli pre Brno. Nemame to ani tak daleko, aj ten pristup a vysledky su lepsie. Takze snad to vyjde ♡

renimac
9. okt 2016

@nelly3 mal 19,7mm. OPU som mala bez narkozy, mohla som si vybrať, ale povedali, že odber 1 vajka je minúta. Nič príjemné, ale ak by som musela ísť znovu, pôjdem opäť bez narkozy. PK pri native veľmi nerobia, lebo máš len 1 vajko. Proste nemas z coho vyberať. Su o tom aj rôzne články. No uvidím. ...

renimac
9. okt 2016

@vierocka888 🙂 moc držím palce, budete podľa mňa spokojní. Môj muž je veľmi racionálny typ, ale po konzultácii u nich bol nadšený a v porovnaní so mnou hneď veril, že to vyjde. Daj potom vedieť 😉.

vierocka888
9. okt 2016

@renimac my asi az tak o rok pojdeme ale ak nezabudnem,ozvem sa :*

pitufinka
9. okt 2016

@nelly3 ja som bola na opu s narkozou - pohodicka 🙂 nemusis si davat ani predoperacne nic.. A pk som ja mala - ale nam sa pomalsie vyvijalo embryo ako by sa malo - vklad bol po piatich dnoch (dvojkova kvalita), vyslo na 1x a malinky tu vedla mna spinka 😍

maculicek1977
9. okt 2016

@renimac ahoj Maťka, čítala som tvoj status tiež som sa v ňom našla.......veľmi ti držím palčeky a som už nedočkavá s tebou🙂 .....aby si ma nakopla do ďalšieho IVF, hlavne žiadny stres, veľa tekutín...🙂 a veľa objatí.....

renimac
9. okt 2016

@maculicek1977 hmmm, si vo výhode, že vieš moje meno 😉. Ďakujem ti a ja budem držať na oplátku palce tebe 😉. Kedy by ste chceli skúsiť?

maculicek1977
9. okt 2016

@renimac ešte môžem sa opýtať vy ste mali aký problém, že sa nedarilo? Mala si urobené aj tie doplnkové vyšetrenia hematologiu, endokrynologiu, imunologiu, genetiku, oni ti doporučili nativ? Lebo mi okrem teratoozospermie nemáme nič akurát môj vek nad 39 už...ale čakám ešte na výsledky týchto vyšetrení.... skúsiť by sme chceli na jar, tento rok toho už bolo až až....

renimac
10. okt 2016

@maculicek1977 nikto nevie preco sa nam nedari 🙂 okrem genetiky mame vsetky vysetrenia v poriadku. Teraz moze byt problem v tom, ze mi chyba vajcovod po mimomaternicovom tehotenstve, ale inak netusim. Muz bol viackrat na SPG, vzdy v poriadku, ale teraz pred IVF, asi z tych stresov alebo co, dopadla morfologia katastrofalne. Ked nam toto IVF nevyjde, skusime este raz, ale tiez asi az na jar, ja uz nevladzem zit v tomto kolobehu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre