Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
16. aug 2010

britus - to si pis ze sa dockate, pre mna si jasna tehulka, tie predMS bolesti su velmi dobre znamenie, taka skoda ze nechces testnut, o par dni uz by si videla krasne // 😉 😵 😵
shandy gratulujem k poslednej mrche a nech ti tie vcelicky narobia v brusku kopec krasnych vajok 😵 😵 😵
tomka a ty kedy cakas kamosku mrsku?

lenka20
16. aug 2010

ja o tej mojej ani nechyrujem zatial, som zvedava kedy pride, teoreticky uz som viac nez mesiac po potrate, tak snad by uz aj mohla... je to blbe dufam, ze ma neprekvapi a ze sa ohlasi aspon par hodin vopred, nechce sa mi behat ktovieako dlho s vlozkami ked nemusim... 😝

tomka12
16. aug 2010

@lenka20 mrcha by mala prist 21.8., ale ako naschval, ked ju cakam, tak pride neskor, ved uvidim 😉

shandy
16. aug 2010

@tomka12 tomi super, tak sa tesim, ze budem mat partacku 🙂 🙂 , tak sa hlas, ked ti pride MS 🙂 . cim budes stimulovat?
@brita ja ti uplne rozumiem, tiez to uz beriem tak akosi sportovo 😀 , aj cez vikend by som si este chcela aj trosku posportovat, nechcem sa vsetkych aktivit vzdavat, ak by to nahodou nevyslo 🙂 . raz to brituska urcite vyjde a budeme verit, ze to bude prave teraz. tfuj, tfuj, tfuj
@lenka20 lenicek dakujem a vy ako? dovolenka este v nedohladne?

lenka20
16. aug 2010

shandy u nas sa to tak melie nejako divne, ze neviem, ci manzelik nebude mat dovolo az v decembri... no, planovacka zo mna nebude 😝 😝 😝 budem rada, ak sa mi podari dostat do programu kontrolu v RF na september... 😝

tomka12
16. aug 2010

@shandy no jasne, ze sa ozvem...ja mam clostilbegyt a menopur...ty si sa uz objednala na ultrazvuk?

shandy
16. aug 2010

@tomka12 tomi mne meskala tiez, mala som dostat v pondelok a milostpani dofrcala az v nedelu 😀 . ale zas som rada, lebo prisla presne na koniec dovolenky. si neviem predstavit, ze by mi prisla akurat niekde na Rysoch, to by som sa faaakt tesila 😀 😝 .
@lenka20 tak snad ta upozorni dopredu ta tvoja MS, ja to tiez nemam rada, ked si pride ako sa jej zachce...

lenka20
16. aug 2010

obycajne uz viem zhruba kedy pride, nezvykne blbnut, no ale teraz ma narok, tak dufajme ze sa jej neuraci akurat ked budem niekde mimo najlepsie v bielych nohaviciach 😀 😀 😀 😀

ninockaskv
16. aug 2010

inak baby, ked sme isli okolo brna, tak sme videli bociana.. tak to bol asi pre niektoru z vas, taky dodatocny 😉 😉 😉 😉

mykozy ani nespominajte, s tym tiez bojujem dlhe roky.. co vsetko nejem a co vsetko jem.. na zblaznenie 😠 😠 😠

callex
16. aug 2010

@shandy ako bolo v tatrach? oddychla si si?

@brita zelam ti nech sa tam bambulky pekne usalasia a na svet nech sa hlasia o 9 mesiacov.

inak tych bocianov som tam videla aj ja🙂) tiez sme sa tomu s manzelom pobavili.a zakricali im nech prinesu urodu.

callex
16. aug 2010

inak tie mykozy miluju cukor...takze sa odporuca obmedzit..takisto miluju ked uzivame antibiotika.takze babulky akonahle vam niekto nasadi antibiotika hned si kupte probiotika.osvedcene..odporucane.dalej miluju mokre plavky a prostredie bazenov.

rebeca_1
16. aug 2010

Babulky tak mne dorazila ms presne na den. Dnes som ju mala dostat a aj dorazila.
Tak uvidim co bude zajtra s tou mykozou /zda sa mi, ze sa to velmi pekne hoji/ a ked to bude rano v poriadku, tak vhupsnem do programu.

brita
16. aug 2010

Babeny, aj my sme videli tie bocianiky, ked sme isli z RF. 😀 😀 😀

rebeca_1
16. aug 2010

Prisli mi vysledky z genetiky, vsetko v poriadku.

brita
16. aug 2010

@rebeca_1 tak super, to je fajn 😉

rebeca_1
16. aug 2010

Babulky tak ja som v soku. Volala som svojmu gynekologovi a pytala som sa ho na tu mykozu a on mi povedal, ze to nehra rolu pri stimulacii. Vraj si mozem v lekarni vypytat pokojne aj antibiotika.
Nie je to divne? Ja som si myslela, ze mi zakaze stimulovat.

lenka20
16. aug 2010

ahojte,rebeka gratulujem k dobrej genetike, to je zaklad 😵 😵 😵 😵 no s tou stimulkou - kebyze mas tu mykozu pred ET tak by som vahala urcite...ale ak by sa ti to podarilo dostat pod kontrolu teraz v priebehu par dni, tak stimulku by som zacala... s ATB asi nie, moze to ovplyvnit hormonalne veci, mne po ATB zvykne meskat mrcha, nieco predsa v tom tele robia.. a ked uz do toho clovek vraza tolko casu a penazi a energie tak nech su vsetky okolnosti priaznive... kazdopadne opytaj sa priamo v RF, tam ti najlepsie poradia co a ako... ked sa budes objednavat na sono tak popros nech ta prepoja aj na lekara a spytaj sa...osobne som ale zazila aj total chore baby s chripkou na punkcii, az som ja z toho mala zly pocit, ze sa nieco stane cez narkozu... ale nie v RF, to v heliku...
tie bociany, to su asi maskoti RF 😉 😎 😎 😎 😎 😎

olympia
16. aug 2010

@rebeca_1 super, že sú výsledky ok.
leník, takynka, callex, shandy - ďakujem, áno, bude to baba. 😵 A je taká peknááá! 😵 😵 😵

rebeca_1
16. aug 2010

@lenka20 jejda to ja by som ziadnom pripade nesla ani na OPU ani na ET, dokonca ani na UTZ s mykozou. Preto som sa poradila s gynekologom, co on nato hovori. Bola som si kupit cipok canesten kombi. Drahe to je ako slak ale zabral hned. Mykoza sa straca, jupi!!!! Leni je to antimykotikum. Tak hadam som s tym nic nepokazila. Ale vlastne hej, to by som nebola ja. Supla som si to do vagosky a az potom som si precitala v letaku, ze to nie je vhodne pocas ms a ja som dnes prvy DC. Ale zabral ))))) A to je najdolezitejsie....

rebeca_1
16. aug 2010

@olympia ja neviem ako som docitala ale ja som si az teraz vsimla, ze budes mat dievcatko. To je parada. Aj ja chceeeeem!!!!! Blahozelam!

janula18
16. aug 2010

Ahojte tak dnes na 12 DC som mala OPU a máme 10 vajok. Neviem akej kvality tak som zvedavá na zajtra ako sa oplodnia, máme ICSI
Len neviem či si dať PK alebo nie. Čo myslíte

rebeca_1
16. aug 2010

@janula18 waw, parada!!!! Gratulujem k skvelej urodicke!
Uvidis co zajtra a podla toho sa rozhodnes. Ale vyzera to na PK.

callex
16. aug 2010

@rebeca_1 canesten je dobra volba..mne vzdy zabral.som sa cudovala ze si si ho davala pocas menzesu 😀 ale teraz uz nedavaj..pockaj kym prestanes krvacat.a mala by si stihnut do ET byt ok.
@janula18 vyborna uroda.tak akurat by som povedla.ISCI si davate na vsetky?ak sa oplodnia vsetky tak to bude lepsie PK..aby sa priroda postarala o prirodzenu selekciu slabsich clankov.

callex
16. aug 2010

babule ja som prisla z roboty o 15,30 zaspala..zobudila sa o 19.00...a co teraz? pekne som si pretiahla poobednajsi slofik.nevedela som co si zacat tak som si lahla. 😎
dufam ze sa mi podari zaspat..rano o 4.40 mam budik.brrr
mrcha meska uz jeden den.

brita
16. aug 2010

@janula18 Suhlasim s callex. Ak budu vsetky oplodnene, urcite by som isla do PK, nech ti vlozia to najkvalitnejsie embryjko, resp. embryjka, co to potiahnu do 5. dna. Drzim palce. 😉

brita
16. aug 2010

@lenka20 Lenicek, ty potvorka, nepokusaj sa s tymi testikmi. 😀 😀 😀 Ja som dost labilna. 😀 😀
Praveze sa snazim vydrzat a netestovat, som zvedava, ci to vydrzim. Zatial to ide. 😵

rebeca_1
16. aug 2010

@callex vidis aka silna je tuzba po babatku? Tableta do vagosky aj cez menzes.... Ale od zajtra som vzorna pacientka ))))))

ninockaskv
17. aug 2010

@olympia skvele, nech sa babulke dari 😵 a jasne, ze je krasna, ako inak 😉

baby, to s tymi cipkami pocas kramov je podla mna jedno.. akurat je problem, ze sa to neudrzi na mieste a s krvou sa to vyplavi .. ja si aj tak myslim, ze my to tu vsetko prezivame.. cigani sa kupu raz za tyzden, maju zltacky a neviem co a plodia a rodia zive a zdrave deti a neverim tomu, proste neverim, ze maju mykozu 😠 😠

ja som dnes zacala cvicit.. spinning.. ledva som sa doplazila do prace 😀 😀

@brita tfuj.. drzim vsetky prsty, aj ktore nemam 😉

shandy
17. aug 2010

dobre rano dievcence 😵
@rebeca_1 gratulujem k mrche, ze prisla vcas a este viac k vysledkom z genetiky, super spravicka 😵 😵
rebeca ten canesten je dobra volba, aspon mne vzdy zabral a je taka kombinacia vaginalnej tablety 500 a kremu. inak je tam aj pisane, ze cez menzes sa to nelieci 😅. cim budes teraz stimulovat?
@janula18 krasny vysledok 10 vajok, nech sa krasne oplodnia a delia. ja som tiez za PK 😉
@ninockaskv to ja mam svalovicu po tych turach ako svina a o pluzgieroch ani nehovorim 😀 , ale bolo super 🙂

shandy
17. aug 2010

@tomka12 tomi a kolko mas menopuru? na uzv som sa objednala, idem v sobotu, sluzbu ma Pospisilova. som rada, lebo aspon si usetrim dovolenku a nemusim sa pytat z prace 😵
@callex oddychla som si v Tatrach ale asi viac som sa tam fyzicky znicila, by som potrebovala dovolenku na zotavenie z dovolenky. ale vyslo nam super pocko a bol to balzam na dusu tie hory 😅 😅 . hned by som sla zas...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre