Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

babusik85
19. sep 2017

@sweetrevenge ahoj! tak to je tipycky Iscare. Nam spravili to iste. Strasne som bola sklamana. A este nas poslali na genetiku, kde sme nechali 1000eur /a mne ani nevysetrovali genetiku, len karyotyp/. popritom inde by to bolo zadarmo. este aj teraz mam na nich tazke srdce. dobre ste spravili, ze ste nesli na genetiku ku nim, predpokladam, ze vas poslali do Reprogenu, k Cernakovej.
Treba sa najprv objednat do RF. Ak ides ako samoplatca, hned mozte zacat stimulku, ked dojde ms /ale mozno Vam odporucaju nejake vysetrenia/.
Ak ides cez poistovnu, tak Ti RF posle vyplnenu ziadost, s ktoru potvrdi tvoj gyn., potom posles reviznemu lekarovi, dostanes zoznam, a potom do poistovne. Poistovna schvali na 14 dni, ale na revizneho treba dlhsie cakat.
A naklady preplatia takisto ako v SR, mozno aj viac.

rada2002
19. sep 2017

Baby

rada2002
19. sep 2017

Dievčatá máte niektorá skúsenosti s ISCARE Bratislava? Bola som v Gyn-fiv a celé zle normálne sa mi chce zvracať z toho. Chodím už 3 roky do Brna a stále nič a je to dosť ďaleko tak by som chcela zmeniť kliniku. Platí na tam 1.konzutlácia? Díky na odpovede.

babusik85
19. sep 2017

@rada2002 o prispevok vyssie som pisala o Iscare a predtym sweetrevenge takisto.

sweetrevenge
19. sep 2017

@babusik85 :( no uhadla si a to mi zavolali ze im dlzim peniaze za PK a ja ze ako ked na 3 den sa prestali vyvijat a 3 dni preplaca poistovna ?? tak ze no tak to preverime a uz sa nikto neozval ano k Cernakovej. Tak najprv sa ide do poistovne? ja ze az na samom konci. Lebo teraz mi bolo povedane ze jedna platila za konzultaciu 500 eur a ked sa rozhodli pre nich tak im to odratavali z vysetreni a vyslo im to na druhy pokus a platili 5000 eur :/

sweetrevenge
19. sep 2017

@rada2002 3 roky? a mozem vediet v com mate problem? Iscare ja osobne neodporučam ale zas poznam dievcata co hned na prvy krat tam otehotneli takze podla mna vsade je nieco, ja som sa bala toho ze spravia ukon aj ked vedia dopredu ze to nevyjde a stalo sa :(

babusik85
19. sep 2017

@sweetrevenge
esteze ste neisli ku Cernakovej, oklamali by Vas, ako nas. Doktorku som mala Tazberikovu, no ani ta mi nesedela. nikdy mi nic nepovedala, ani na otazku, ze kolko mm ma sliznica, neodpovedala. v RF je to uplne ine.
za konzultaciu 500eur?? to je blbost. ta je zadarmo.
my sme platili 2500eur a preplatili nam 1800eur, takze sme spokojni.
najprv treba ist do RF.
zaplatite cele Vy a potom Vam preplati poistovna naklady.

lienka_1
19. sep 2017

@zuzaana18 Jeden cas tu bola berta, ktora vsetko vedela a my sme boli take hlupucke, ze sme sa dali vmanipulovat do ivf. Velmi mi ju pripominas, len zatial mas slusnejsi slovnik ako ona.
1. Roky som si merala bazalnu teplotu, svoj cyklus uz poznam dokonale aj bez merania viem presne odlisit, kedy ovu pride(na zaklade inych odsledovanych prejavov)
2. S muzom zijeme zdravo, sportujeme, nefajcime, ja skoro uplne bez alkoholu, muz prilezitostne. Aj tak ma uplne minimum spermii a kopec inych dg.
3. Kym sme prisli do CAR, hladali sme a skusili mnozstvo alternativnych ciest....mnozstvo.
4. Ani po prichode do Car sme neskocili hned so IVF. Hladali sme dalsie odbornejsie alternativy.
5. Ked sme neboli spokojni, hladali sme kvalitnejsich lekarov. A cuduj sa svetu, ked sme chceli drahe metody o ktorych sme si mysleli, ze nam pomozu, neodporucali nam ich, lebo v nasom pripade by boli zbytocne(ver tomu, ze to mohli spravit, vysledok by to neovplyvnilo, oni by zarobili) Nehovorim o tom, ze sme mali ozaj vela ukonov nad ramec a v nasom pripade skoro vzdy zlavu z ceny(nas lekar mal na nas slabost, asi)
6.Nie vsetky vajicka sa nam vzdy oplodnili a nie vsetky embryjka pokracovali vo vyvoji a dopracovali sa ku vkladu. Ver ci never, presne to iste sa deje v tele zeny a vela-krat sa vajicko oplodni a zanikne,presne tak ako sa to deje aj v petriho miske. Tak tu nemoralizuj o zabijani, lebo toto sa v tvojom tele moze diat bezne.
7. Ani ty nechodis do prace bez naroku na mzdu. Ani jeden podnikatel nepodnika bez umyslu vytvorit zisk. Mozno je to pre teba novinka, ale je to tak. Funguju tak lekarne, lekari, obchodne centra, kina.....cudujem sa,,preco ta neznepokojuje aj tato oblast. Ved sa na tebe nehorazne nabaluju.
8. Uz koncim.......ano mas zatvorene srdce a mala by si prehodnotit svoje postoje, spravne si sa vystihla. Spasitel tu uz bol, pred 2000 rokmi, uz nemusis minat svoje sily.
A nakoniec, podakuj Bohu, Budhovi, Jehovoji, Alahovi, Krisnovi alebo v cokolvek veris, ze sa ti podarilo otehotniet viac-menej bez problemov.

rada2002
19. sep 2017

@sweetrevenge 5.IVF a nič z toho 3x so stimuláciou a 2x nativ. Máme už 41 rokov a slabá priechodnosť vajcovodov. Ale je zaujímavé že v roku 2015 a 2016 som spontánne medzi cyklami otehotnela ale potratila. Ja už neviem ako ďalej. V Gyn-five ma nahovárajú len na darované. Tiež doktor tvrdil, že v Brne to nie je 100%. Prístup majú v Brne ozaj perfektný ale ja potrebujem asi zmeniť inú liečbu a neviem ku komu by som mohla ísť.

sweetrevenge
19. sep 2017

@babusik85 dakujem lebo uz ma zas prekacovalo :D a Vam to ako cele prebiehalo vyslo na poprve?

mircalla
19. sep 2017

@lienka_1 Brilantne

lienka_1
19. sep 2017

@mircalla Ako sa mate? 🙂

mircalla
19. sep 2017

@lienka_1 Hektciky ale dobre. Mala je velmi sikovna, uz krasne rozprava. Ale divoka, je to maly certisko. Inak ak chces, mozem si ta pridat na FB, napis mi IP, aspon uvidime foto

zuzaana18
19. sep 2017

@lienka_1 amen

lienka_1
19. sep 2017

@mircalla Aj nasa uz melie jedna radost. Usta sa jej neztvoria. A spieva, normalne intonuje aj ked text znie asi ako ked my niekedy spievali po anglicky 😂 A najradsej by vyliezla aj na luster. Tak som v jednom strehu 🙂

mircalla
19. sep 2017

@lienka_1 Tak mala ma neskutocnu silu, po bradu murik a vytiahne sa na neho, Asi ju dam na daku gymnastiku...Uz som si ta pridala....haha nevolam sa Mirka ako si mnohi myslia

sweetrevenge
19. sep 2017

@rada2002 ja nemam ziadnu preichodnost vajcovodovze ich mam tak uzke ze ani kvapka neprejde, mas moj obdiv 5x to absolvovat ja iba jedno a ani ku vkladu neprislo a som to zle znasaala ze ani sa mi nechcelo to opakovat zas cele a co ti na to hovoria v Brne?

sweetrevenge
19. sep 2017

@babusik85 a kam presne do Brna? to co 500 eur konzultacia je ze reprogenesis Brno

rada2002
19. sep 2017

@sweetrevenge do Reprofitu a za konzultáciu som neplatila

lienka_1
19. sep 2017

@mircalla Ani ja Lenka, ako si mnohi myslia 🙂

babusik85
19. sep 2017

@sweetrevenge tak Reprofit, ja som pisala o nich, lebo toto je forum reprofit.
ale v Reprogenesise je tiez zadarmo. tieto dve centra su asi 50metrov od seba. tak ak chces skus aj tam-aj tam. 500eur za konzultaciu je nemozne. ved nikto by tam neisiel 🙂
v RF sa nam podaril 1 KET. ET zial nevysiel

rada2002
19. sep 2017

A čo Repromedica v BA? Je dobrá?

babusik85
19. sep 2017

@rada2002 kazdy centrum ma + a -.
podla mna Iscare nie je az taky zly, ak ide o jednoduche pripady, ale ked je uz zlozite ako u nas, nejak to doktorke neislo.
a cucaju peniaze, ale fakt, vysoke ceny maju.

rada2002
19. sep 2017

@babusik85 bola som v Gynfiv - hnus a Ferti tiež hnus. Potrebujem názor aj od iného lekára a neviem či Repromedica alebo Antolská. My sme zložitý prípad. Obaja 41 rokov 5x IVF neúspešne a ťažká priechodnosť vajcovodov.

rada2002
19. sep 2017

@babusik85 kde sa ti to nakoniec podarilo?

lola911
19. sep 2017

@zuzaana18 nechapem tie tvoje komenty, ja som si merala BT kazdy mesiac od roku 1996, v roku 2002 sa mi podarilo otehotniet mimomaternicovo, od tej doby som skusala vsetko mozne aj nemozne,, zdrava vyziva, vitaminy, cvicenie, plavanie, meditacie, masaze.... nic nepomohlo,,,, lutujem len to ze som neskusila ivf skorej 😖 moje prve ivf bolo v roku 2015 ,,, teraz ideme 6ty krat a ver tomu ze bez ivf by som nemala tu najdej otehotniet,,,, jedine ze by si mi vymodlila vajcovody pretoze uz ziadne nemam a nejake vajicka ktore tiez uz nemam po tych rokoch 😢

babusik85
19. sep 2017

@rada2002 nam tu v RF. Ale podstatny problem je u manzela. ja tiez mam nepriechodny vajcovod /uz mam len jeden/, ale to nehra rolu pri IVF.
Skus ist aj tam-aj tam a posudis podla konz.
ja mam pocit, ze tieto centra su asi fakt na jedno kopyto, okrem Gynfiv, najviac negativa citam na nich.

petajan
19. sep 2017

@sweetrevenge ahoj,reprogenesis konzultácia zadarmo.a super prístup.platíš iba za IVF.nech sa darí

zuzaana18
19. sep 2017

@lola911 Asi to uz bude v tejto skupine nad akukolvek trpezlivost a ochotu prijat, ale risknem este i zdielanie tohto clanku... su veci, ktore sa rozumovo nedaju pochopit... ani sa o to netreba snazit... http://mojpribeh.sk/pribeh/renata-ocilkova/

janula12345
19. sep 2017

@zuzaana18 zasnem ked citam ako fanaticky su niektori ludia veriaci. Som tiez, ale zaroven mam zdravy rozum a ked ti niekto napise, ze nema vajcovody .. ty odpovedas clankom o zene kt prekonala rakovinu a ostala teho a davas jej tym nadej akoze?? A na co? Ze sa stane zazrak a jej narastu nove vajcovody?? Alebo sa dieta vyvinie z pecienky? Ci objavi sa vajicko len tak odnikial? Prepac, ale trosku uvazuj....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre