Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
17. sep 2010

@shandy ,my sme neboli 😉 ,aj dr.vravel,ze naco,az keby sme mali nejake zle vysledky predtym

mirinda10
17. sep 2010

@violoncielka ano je to odber plodovej vody a podla toho zistuju geneticke vady hlavne DS, tu to robia automaticky ak mas viac ako 35rokov a AFP nizke tak ides alebo to odmietnes ale ono podla utz to vedia tiez zistit, ak ides do dobreho centra

lenka20
17. sep 2010

shandy termin konzultacie som dostala az na november, chcem ist ku konkretnemu operaterovi a ten je dost vytazeny, no tolko uz pockam a dufam, ze potom operaciu zbuchaju uz rychlejsie... inak ma ten svinoch poriadne tlaci, je to neprijemne, niekedy si musim dat aj tabletku od bolesti, aj dneska v noci za ozyval, ze som ktovieco nenaspala...
co sa tyka ICSI/amnio - najprv sa to odporucalo ale potom boli spravene nejake studie a tie prekazali, ze riziko postihnutia je take iste ako pri prirodzenom pocati, takze amnioc. nie je nutna.... a hlavne - ty s nou nemusis suhlasit aj keby ti to neviemako nariadovali...takze uvidis a sama sa rozhodnes, ja myslim, ze ked morfo sono bude ok, pripadne AFL, tak amnio je uplne zbytocna....
baby tak vam vykukaju uz bruska, to je super 😵 😵 😵 😵

violoncielka
17. sep 2010

@mirinda10 ved som si myslela, tak ja si radsej najdem kvalitny UTZ. Ved to musi byt sok pre babatko ked sa tam niekto v jeho blizkosti mota s takou velkou ihlou...☹
Ale ja sa vzdy prichytim , ze riesim vopred veci a este vlastne ani neviem na com som 🙂, nuz ale pomozem si? fantazia pracuje a pracuje ....musim sa trosku brzdit 😀

violoncielka
17. sep 2010

@lenka20 ale zatial iba slaninkove 🙂

lenka20
17. sep 2010

violik aj to sa pocita 😀 😀 😀

violoncielka
17. sep 2010

@lenka20 ty si z BB? Som pocula nieco o Bielikovi, ze ten je fajn. Ja som si tiez musela dat minuly rok odstranit prepazku v maternici a po zakroku sme mali 6 mesiacov pauzu. Ale som sa utesovala aspon, ze si telo aj psychika oddychnu a potom uz hura do toho!

lenka20
17. sep 2010

violik k bielikovi chcem ist aj ja, len vidis, cakam na termin dost dlho.. ale vraj je dobry, ta pockam... tiez pol roka pauza bude, to je jasne....

violoncielka
17. sep 2010

@lenka20 som za , radsej pockat k niekomu kto je spicka, ako rychlo ist ku hocikomu. Tak drzim palce nech ti tentocas rychlo ubehne a dobre si oddychni...OK?

orsulka
17. sep 2010

ahojte

@olympia ..dobiueham dobieham ťa, ale nedari sa...musím pekne postupne 😀 😀
@shandy tiež by som najskor pockala na vsetky možne krvne vysledky a triple testov, a potom sa rozhdola ciamnio ano alebo nie....
@violoncielka my sme mali vysledky v poriadku, ale tiež kvoli veku nas doky poslala na genetiku, kde zas opakovali testy...aj tie vysli v poriadku, a tak sme odmietli amnio.... 😉

monicka7299
17. sep 2010

ahojte - takže momentálne som čerstvo po neúspešnom 2. pokuse IVF ...chcela som sa spýtať, ako dlhú pauzu treba keby som chcela skúsiť IVF soft v Brne??? a aké približne majú termíny a náhodou t.č.? Ďakujem. 😖

shandy
17. sep 2010

@violoncielka no ja sa na to sono tak skoro dostanem asi len vdaka tomu, ze v stredu mam termin preventivky, takze to rovno vyuzijem a ukecam dokiho na sono miesto toho 😀 .
@mirinda10 mirindi ja si tiez myslim, ze je to kravina 😔 , o necely mesiac budem mat 33...prve sono asi v stredu sa dufam podari 🙂 . moj gyndo robi tehulkam morfologicke tak verim, ze on bude vediet odhadnut ci tam nieco hrozi...

shandy
17. sep 2010

@lenka20 chudiatko moje este aj ten hnusak ti robi taketo problemy, ze este trpis od bolesti? a nie je na to aj nejaka prirodna liecba zatial? zeby si skusila nejake bylinky alebo tak? pripadne akupunkturu a homeopatiu? jedna nasa kamoska mala tiez zenske problemy a ju akupunkturistka z toho dostala, samoska s pomocou klasickej mediciny.
@violoncielka veru aj ja sa tak prichytim ze zas riesim dopredu a este ani nie som po ultrazvuku. aj ked som sa uz trosku ukludnila lebo HCG zo vcera 3270 🙂 🙂 .
@monicka7299 moni uz som ti to napisala do inej temy 😉

mirinda10
17. sep 2010

@shandy odkial si? ak si z BA a okolie tak ti poradim

mircalla
17. sep 2010

@shandy dakujem
@mirinda10 som na to s tou vahou podobne....14 kg dole za 2 tyzdne a odvtedy nic....ale to bude asi tym, ze davam magnum kazdy den🙂
@brita ako sono?
@violoncielka co sa amno tyka, ja som nazoru, ze len ak je velke riziko....a mam geneticky screening z krvi, NT meranie, tripple testy (tie su vraj dost cast nespolahlive) pre rozhodnutie ci ano alebo nie. tiez este mnoho zien voli radsej morfo UZV ako amnio, morfo UZV je velmi spolahlivy, robi sa okolo 20tt

shandy
17. sep 2010

@mirinda10 mirindik BA 🙂
@mircalla magnum? 😀 😀 😀 to je ina zavislost. ja som tak zacala minuly rok a kazdy den padol equador dark 😀 . mnam...
veru brituska ma dnes sono, dufam, ze vsetko v poriadku..

mirinda10
17. sep 2010

tak aby sme sa trosku zasmiali na piatok poobede, toto sa nam nemoze stat

S pomocí gynekologa specializovaného na plodnost se jedné
šedesátileté ženě podařilo porodit děcko.
Když se dostala domů z porodnice, všichni příbuzní ji přišli
navštívit, aby se podívali na nový přírůstek v rodině.
Když chtějí děcko vidět, novopečená maminka povídá: "Ještě ne."
O chvilku později se ptají znova a maminka zas: "Ještě ne."
Za chvilku se ptají potřetí a maminka povídá:
"Ještě ne, až bude plakat."
"A proč až bude plakat?"
Protože nevím, kam jsem ho dala.

mirinda10
17. sep 2010

@shandy ok tak potom dr Holan, bola som u neho ja, juli aj diorka ak ti povie, ze je vsetko ok, tak je a neviem ci u neho nebola aj mircalla

mirinda10
17. sep 2010

@mircalla, no to vies na niecom ficat musime tak sladke to riesi 😀 ale aj tak 14kg tak rychlo dole a Filipko nebol tak tazky klobuk dole
ja som sa pocas tehu naucila jest sladke a teraz sa toho neviem zbavit, za cely zivot som nezjedla tolko sladkeho ako za tych par mesiacov 😵

shandy
17. sep 2010

@mirinda10 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobreeeeeeee cha cha super 😉

brita
17. sep 2010

Ahojte kocky, ja mam dnes otrasny den. Rano na sone sme konecne mali 6 mm plodik, ale srdiecko nevidel este, ze to tam ma rozmazane, tak nevie, ci tam je alebo nie. Potom poobede som volala na vysledky krvi, ze vraj mam 15 000!!!! Ja hovorim, to nie je mozne, lebo v sobotu som mala cez 77 000, v pondelok 82 000 a teraz mam 15 000?!!! Ved od pondelka nam narastol plodik, v pondelok este nic nebolo vidiet a mne kleslo hcg tak prudko? Pytam sa, ci to nebolo nahodou 150 000? A on ze nevie, ze to mu povedali telefonicky, ze tam moze byt aj laboratorna chyba a tak a ze nech idem radsej do nemocky.
Tak ja do zaindej nemocky nejdem. Idem do Brna za Stelclom, uz sme dohodnuti. Prideme tam vecer, ale sme dohodnuti. On si ma pozrie a povie mi svoj nazor. Toto tu je jedna velka tragedia. Amateri!!!! 😠 😠 😠
Fakt uz enviem, co mam robit. Takto ma vodit za nos! A doki mi este povedal, ze ons a k tomu vlastne teraz nevie vyjadrit, ze v nemocnic imi povedia, ze ma budu pozorovat. Nikam nejdem, nic mi nie je, nemam krv ani spinenie a plodik je tam a nebol tam, tak co am toto vsetko znamenat???? Juuuj, babenky moje, som strane nahnevana a smutna...najradsej by som revala ... ☹

brita
17. sep 2010

Este ma napadlo, pojdem v pondelok rano do Heliosu v Martine a dam si spravit beta HCG tam.

shandy
17. sep 2010

@brita britus ty kokso to je co za amaterov? 😔 😔 🙄 . ak nemas ten Helik daleko, tak chod si to dat tam urobit alebo niekde inde v labaku aj ako samoplaca. Ved to je katastrofa 😔 🙄 . Dufame a verime ze to bude ok...a do Brna idete kedy?

mircalla
17. sep 2010

@mirinda ono keby nepijem tu strasne sladku vineu (kvoli mlieku) a nedavam tie magnumy stale, tak to je urcite viac kg dole 🙂
inak jem dost malo a pohyb samozrejme je tiez
dneska som objednala filipko klokanku chicco you and me a vcera mi dosli kapsule na miecko od motherlove more milk plus....baby to hrozne chvalia,ak osobne som sa bavila s niektorymi, co to brali
@brita mrzi ma to, myslim, ze je mudre ist za stelclom, ja som pri svojom druhom krvacani uz tiez nesla do nemocky a sla som tam. co povedat. dufam, ze to bola len chyba, srdiecko by vsak uz malo byt vidiet, tak neviem

☹ ☹ ☹

mircalla
17. sep 2010

@lenka20 leni, to ma hrozne mrzi s tym myomom sakra....
ja som zvedava ako je na tom ten moj, tiez cez tehu podrastol....chcem totiz este jedno babo tak cca za rok, su tam este 2 mrazaci, tak dufam, ze nepovedia, ze musi ist von
@mirinda10 ty si mirindi tusim mala tiez myom, ako si na tom?

mirinda10
17. sep 2010

@mircalla ja som musela vineu riedit mala som inak zahu, tie kapsule som brala aj ja a este aj homeopatika ale ja som iba odsavala a iba z jedneho prsnika co malej nestacilo ked je taky hlados 😵

falin
17. sep 2010

ahojte dievcence, prisla som nakuknut co nove.

shandy, rebeca1 - woooooow, srdecne vam blahozelam ze vam to vyslo. Prajem bezproblemove tehu. Drzte sa tehulky
🙂
shandy - ja som mala pri malej ICSI a amnio nikto neodporucal. Este som to nepocula.

brita
17. sep 2010

@shandy Shandik, uz som volala do Heliosu, idem tam teda rano v pondelok na sono a hcg. Do Brna ideme dnes okolo 16,00 vyrazame z domu. Ja som zo Ziliny, takze take 3 hodky potrebujeme.
@mircalla Mas pravdu, prave preto som rada, ze ideme za Stelclom, nech sa on pozrie na to a v pondelok si tam sono v tom Heliku, ako som pisala a potom uz budem normalne vediet na com som. Tato banda amaterov je na zaplakanie. 😠 ved ked sa ukaze, ze to nema zmysel, OK, co sa da robit, ale nech mi to niekto zodpovedne povie. Neznasam tento alibizmus typu: "Ja sa neviem k tomu vyjadrit.". Proste urobim maximum, cos a da, aby som si nikdy nevycitala, ze som nieco zanedbala. 😒

mirinda10
17. sep 2010

@mircalla po sestonedeli mal este 6cm ale mam prist na jesen dr povedal,ze by sa mohol zmensit nakolko tehu je pre myomi raj, rastu, vyhovuje im narast hormonov, tak uvidim, musim sa objednat na kontrolu ked tato bude mat poobednu aby mal kto byt pri malej.

@brita drzim palce aby to dobre dopadlo

lenka20
17. sep 2010

ahojte kocky, brituska drzim vsetko co mam nech ta v brne potesia, nech je vsetko ok, ale hlavne nech uz vies na com si, lebo toto je hrozne.... ako moze jeden lekar povedat ze sa nevie vyjadrit.... ked vie, ze na jeho vyjadrenie cakas ako na spasenie... kazdopadne pozitivne je, ze plodik uz je vidiet, moc moc moc na teba myslim a drzim palce, daj vediet potom....
shandik na ten myom by som mohla uzivat indonal napriklad, ale som si povedala, ze vyuzijem tuto nutenu pauzu aby som si dala pokoj so vsetkymi hormonmi, doplnkami, liekmi... ono aj keby sa mi ho podarilo nejakou liecbou zmensit, v tehu by zas narastol a bola by som tam kde teraz...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre