Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
30. nov 2010

©cavik, ©rienok dakujem. Mala by som byt trpezlivejsia, viem....
cavik, ak mas moznost byt doma, tak to urcite vyuzi a uzi si to. 🙂

rebeka33
30. nov 2010

@kajka39 Dúfam ,že zabojujú a keď nie tak aspoň ten jeden bojovníček. Veľmi by som ti to priala.
@cavik to na pn ťa vypíše tvoja gyn. Ja som úplný analfabet. Ja fakt makám 12 rokov. ak najdem,// asi mi budete musieť poradiť 😀 😀 Len nech. Bože ten čas sa vlečie.

falin
1. dec 2010

@callex - skus sa spytat na poliklinike. U nas to robi labak co zbera krv z celej polikliniky, maju vypisany cennik pre samoplatcov a tym davaju potom info v ten den telefonicky. Inac tel. nechcu vysledky hovorit ale ich posielaju priamo dr.
@nemko - nemko zazraky sa ozaj deju a niektorym parom iui staci a podari sa otehu. Tak drzim palce nech ste uspesni

@kajka39 - kajka tie zvysne sa este mozu oplodnit, nam sa jedno tiez neskor oplodnili. A bojovnikovi drzime palce aby pekne dalej bojoval a zajtra sup k maminke. 😉
Kajka k tym testom ktory ukazuje iba //: ja som si raz v lekarni zo srandy povedala ze nech mi predaju taky co ukaze //, tak na mna pozerala ci mi trochu nesibka 😎 😵

falin
1. dec 2010

@rebeka33 - dufam ze najdes //, drzim silno palce 😉
Na PN ta vypise tvoj gyndos

cavik
1. dec 2010

@rebeka33 ....ja keď som bola za posledných 13 rokov na PN, tak len po ET 🙂 🙂 aj to väčšinou riešim dovolenkou...chorá našťastie nebývam, ani sa nepamätám, kedy som mala poslednýkrát antibiotiká .....možno na strednej ? 🙂

@falin ...ja som si tiež pýtala test s dvoma čiarkami a tiežna mňa pozerali divne 😀

Inak...dobré ránko...idem dať vedieť do práce, že neprídem 😖

falin
1. dec 2010

@cavik - takze nie som sama co ma take crazy napady 😀
Ktory den po Et si? Mam v tom akosi chaos kto kedy 😝

cavik
1. dec 2010

@falin ...6. deň len 😒 🙂 ...ale momentálne stále bez akéhokoľvek príznaku či už tehu alebo mrchy 🙄

callex
1. dec 2010

@rienok myslim ze si sa rozhodla spravne.
@kajka39 ale no..hadam to nevzdas..to ti nedovolime.ak to teraz nevyjde tak novy rok a nove zaciatky to istia.ale ono to vyjde. 🙂 ja asi este testnem na 14den..tak ako mi aj kazali v RF.a to bude v piatok.
@cavik ako si dopadla na hemato a endo?uzi si PN ku.zasluzis si.

rebeka33
1. dec 2010

@falin ďakujem, tak snáď . @cavik ja som 7 deň a tiež nič. Len som trocha opuchla, ale to robí prednison. M§a asi najviac zabíja tá neistota, to čakanie. Takže možno aj preto lepšie ,že sedím trocha v práci. Ozvem sa z domu lebo tu nemám smailíkov.pekný deň.

falin
1. dec 2010

@cavik @rebeka33 - to cakanie a neistota su hrozne, ale nijak to neurychlime. A ohladom pocitiv mna moj mm vzdy ukludnuje tym ze pri prvom tehu som nic necitila a mame krasnu bambulku, tie dalsie som citila a napokon dopadli tak ako dopadli 😖
Takze treba verit, drzte sa 😉

falin
1. dec 2010

baby - este otazka pre tie co chodite vlakom: kolko trva cesta z hl.stanice do RF a aky spoj tam ide? vdaka
Neviem ci mm bude moct ist so mnou, tak preverujem aj tuto moznost

nemko
1. dec 2010

@falin dakujem 🙂

cavik
1. dec 2010

@callex
z hemato aj endo budem mať výsledky až v pondelok. Ale aspoň mi urobili UTZ ŠŽ a ten je v norme.

@falin
mne bolo pri synovi "všetko". Mala som OHSS a všetko ma bolelo....keď sa nič nedeje, tak ma to serká 😲

kajka39
1. dec 2010

@falin- zo stanice vojdes do podchodu a najdes smer ,,vystaviste,, vylezies hore schodmi na elektricku c.1 /kupis listok 18kc/ vystupis na zastavke -,, VYSTAVISTE vstup G2,,. Ked prejdes cez kolajnice a cestu das sa v lavo cca 50m a si v FR. Spat je cesta rovnaka, vystupis na hlavnom nadrazi.

rebeka33
1. dec 2010

@falin z hlavnej stanice sa ide električkou č.1 z tej najvzdialenejšej trate smerom hore. To som ale napísala. 😀 Jednoducho smer výstavište. Je to 10 zástavok a trvá to do10min. ak sa nič nedeje. Je to veľmi jednoduché. Zastávka sa volá výstavište G2 a je to po zástavke výstavište hlavný vchod. Tá G2 je 100m od reprofitu. 🙂 🙂 🙂

rebeka33
1. dec 2010

A už to stila kajka 🙂

martini
1. dec 2010

@kajka39 Aká je dnešná info z RF ohľadom embryjka resp. embryí? ET vo štvrtok? To robia takú polo PK?

rebeka33
1. dec 2010

@cavik ku komu chodíš na hematológiu. Mňa zavolali až 2 týždne po vklade. Ale ja som už dostala fragmin a pichám od vkladu. ináč mňa len tak bolí brucho akoby som mala stále plný močák a mala by som ísť na záchod. No pravda,že beriem aj prednison a z toho som ako prietokový ohrievač. 😀
@calex tak dúfam,že nový test bude lepší. Ináč ma napadlo,že na krv by si mohla aj vo štvrtok a tak by si do piatku určite mala výsledok. 1 deň hore dole.a nebudeš trpnuť do pondelka.
Ja už vrčím na všetkých a hlavne na mm. tažko ventilujem a von sa mi nechce. 🤐

kajka39
1. dec 2010

@rebeka33 - dik za ten typ na nakupne centra, samozrejme, ze sme tam boli a v pohode pockali tie dve hodinky. V RF mali objednanych 15punkcii, tak sa im to riane posunulo. Namiesto 10hod. som prisla na rad okolo 12hod. Uz presne nepamatam...Dnes je v Brne riadna kalamita, bola som v RF sa spytat ako sa ma mase embryjko, tak mi vraveli, ze ma 6buniek. Zajtra je ET.
rebeka, netestovala si? ako sa citis? drzim velmi palceky tebe aj callex. 🙂

martini
1. dec 2010

@callex A keby si sa opýtala gynekológa, či si nemôžeš odniesť odobratú krv do labáku sama a sama si v laboratóriu vyzdvihnúť výsledky? Ja to tak robím...a tým pádom, mám výsledky hneď v ten istý deň, hoci u gynekológa by boli až na nasledujúci.

kajka39
1. dec 2010

@martini- isla som dnes za dr. do RF,ale kedze tam nebol, tak prisla koordinatorka a vraverla, ze embr. pekne napreduje a malo dnes rano uz 6 buniek, transfer bude zajtra o 15:30h. skor sa neda. Myslim, ze sa rozhodli to tiez nechat dlhsie, aby videli ako sa vyvija. 😵

martini
1. dec 2010

@kajka39 Tak super, že sa mu pekne darí...nech sa snaží aj ďalej. ET tak neskoro poobede? pôjdeš domov nočákom alebo až v piatok?

kajka39
1. dec 2010

@martini - pojdem nocakom o 21hod., je to lepsie ako cez den po sediacky. Aspon sa v pokoji vyspim. Cez tyzden som mala vzdy stastie, ze som v kupe bola sama, takze velkaa pohoda.
Vlaky, BUS momentalne v Brne meskaju a MHD doprava kolabuje, tak apson dufam, ze do zajtra sa to skludni 😉

cavik
1. dec 2010

@rebeka33 ...ku Beňovej 🙂 🙂 ...ja pichám teraz Clexane od začiatku stimulácie...ale akurát mám dilemu, Doteraz som zakaždým pichala aj raz týždenne B12 a teraz ho na papieri nemám, tak neviem, či ho nemám brať, alebo len dr. na to pozabudla

@kajka39 ...no super, šikovník malý 🙂

rebeka33
1. dec 2010

@kajka mňa to vždy poteší ak môžem byť užitočná. 😀 6 buniek je veľmi pekné číslo ,tak zajtra držím palce. a potom už len čakať. ja musím vydržať aspoň do soboty čo bude 10deň. Som veľmi zvedavá. 😵
dnes som chcela ísť na nákup a kúpiť test, ale vonku je to držku tak uvidíme možno zajtra. U nás -8 c a to ešte nie je noc. Dúfam,že zajtra to bude lepšie. Ako sa máte?

martini
1. dec 2010

@kajka39 No doprava asi momentálne kolabuje aj v Poprade...ale zlepšuje sa to tu 🙂...takže zajtra už nemáš volať do RF, len rovno prísť poobede. A prečo tak neskoro? To majú tak veľa zákrokov alebo je to lepšie vzhľadom k rastu tvojho ebmrya? A robili ICSI u všetkých troch?

martini
1. dec 2010

@rebeka33 Rebeka a ty si kde resp. u koho bola na imunologické testy a na genetiku? my tieto testy nemáme, tak zvažujem...

rebeka33
1. dec 2010

Jééj tak aj k nech chodím. Ale asi každého rieši ináč. Ja jej dôverujem, vyzerá ,že rozumie tomu čo robí. 🙂 a je aj milá .
Mne tiež dala od začiatku, ale zrušil mi to Koudelka a potom aj Štelc ,aby som im nekrvácala. Tak len od opu. ja tam pôjdem asi v utorok. No na nich treba mať nervy aspoň ja tam strávim 2-3 hodiny. B12 som nemala nikdy, takže neporadím, ale mám femibion 800 a tam sú všetky béčka.

cavik
1. dec 2010

@rebeka33 ja som objednaná na pondelok poo...tak príď, dáme stretko na hematológii 🙂 🙂 ...mne odporučil Štelcl pichať dokonca 2 fragminy, teraz mám Clexane 0,4

rebeka33
1. dec 2010

@martini imuno mi robili v ke v tkanivovej banke upjš a z genetiky mám len to čo urobili na hematológii a robili mi gen. vyšetrenia bubliniek po MA a boli O.K. Tak povedali,že viac netreba. Ak chceš číslo na KE tak napíš , niekde ho vyhrabem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre