Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
1. feb 2011

@pikha ja sa tiez tak tesim, ze vymyslel nieco, co by mohlo fungovat 😵 Ja by som mala zacat stimulovat okolo 20.2., podla toho kedy pride mrska. Musim nieco vymysliet na tu sliznicu, lebo mne ju clostyl znizoval, ale machac tvrdil, ze ked sa dopichne puregon, moze to pomoct aj sliznici. A fakt to poznal 😀 , lebo ja som to v papieroch nemala ani som to nechcela niekomu vesat na nos. A neviem, ci tam nahodou predtym nerobil, ked ich tak rychlo spoznal. Musim to kuk na nete 😀. A bola to Unica.

janik777
1. feb 2011

Baby ďakujem za povzbudenie 🙂 . Už som si bola kúpiť aj ďalší test a ak bude ráno zas // tak pôjdem hneď ráno aj na krv.

ninockaskv
1. feb 2011

@janik777 tiez si myslim, ze je to pozitivne,nehladaj priznaky nemusis mat.. 😉 aj ked viem, ako sa clovek pozoruje 😅

pikha
1. feb 2011

@cecil36 Tiez som to uz aj isla pozriet, lebo to uz co by bolo 😀 ale fakt, robil tam. Na sliznicu kazda s oblubou odporucame cervene vinko 😝 uvidis, bude to velmi prijemna stimulka 😀 A 20.02.2011 je pekny datum 🙂 nech ti to pekne odstartuje spravnym smerom 🙂 A slovenske centra si nikdy neskusala? Akoze, nic strasne sa zase nestalo 😀 len sa pytam
@janik777 tfuj tfuj 🙂 😵 a nech ti nameraju pekne ciselko 🙂

pikha
1. feb 2011

@ninockaskv ako stojis s prerabkovym upratovanim?

ninockaskv
1. feb 2011

@cecil36 veru, vela dvojek, to je dobre, mi vravela jedna pani, ked som sa vydavala, ze mame dobry datum, ze dvojka je fajn 😉

ninockaskv
1. feb 2011

@pikha ani sa nepytaj, v nedelu sme s kamoskou upratovali asi 5 hodin, prach mam dodnes vsade, hlavu si umyvam kazdy den 😀 miestami je aj podlaha vytrhana, steny su len tak nahrubo nenamalovane.. sporak stalenemam zapojeny, riady umyvam v kuchyni alebo o poschodie nizsie.. a to este 2,5 tyzdna kym pride chlap a nechcem vediet ako dlho potom, kym sa spravia podlahy.. ale hadam to stiheneme, kym zacneme zase "plodit" 😅

ninockaskv
1. feb 2011

@pikha a to som zabudla povedat, ze v pondelok sme sa obidve skoro nepostavili z postele, ako sme drhli kefou podlahu a vsetko mozne.. hold, asi starneme 😀 😀 😀

pikha
1. feb 2011

@ninockaskv fuha 😕 no, prerabky su svina vec😀 ale potom sa uz male moze tesit do noveho 🙂 A teda neviem, ci je to starnutim,lebo ja som unavena uz len z precitania toho popisu a naplne prace 😀 A ty si v praci ci volno mas? Ja mam do piatku dovolenkuuu 😎 🙂 konecne

cecil36
1. feb 2011

@pikha uz som to aj ja nasla, no odpadnem 😀 😀 😀 fakt tam robil 😀 Jej cervene vinko ja mozem, tak sa zasobim 🙂 a pridam si koryntel. Skusala som slovenske centra, ale len tak zbezne. V gyn fiv bol mm na spg a to bola ina pasovka 😀 V iscare sme boli na spg a fragmetacii a tam bol uplny chaos, objednali nas na 8.00 a zobrali o 9.30, druhy krat sme nahanali geneticku tri dni (najskor na nas zabudla, potom zaspala a potom nestihala), prístup personalu strasny a ceny fakt nehorazne. A boli sme este vo Ferti cente, tam vsak nerobia minimalku, ale zas boli na slovenske pomery mili 😉. Neviem ci som vymaznana 😀 😀 😀, ale v RF som sa citila ako v inej galaxii 😀 No, na dobre sa rychlo zvyka 😵

@ninockaskv si ma potesila 🙂 Ja som sa vydavala 21 a tusim mi tiez niekto vravel, ze je to fajn datum 😉

pikha
1. feb 2011

@cecil36 otazka, co je to prosim ta koryntel? 😕 alchemilka? A myslim ze si podala dost vystizny prierez pomermi v Sk centrach... specialne ta geneticka je dobra 😀 😀 Vo FC sme boli aj my, a presne, pristup v pohode, ale take davky hormonov ze vela aj na kona 🙄 a co by si bola vymaznana, uzila si si svoje, tak teraz je rad na zivotnych pozitivach 😀

gabinkaa
1. feb 2011

@pikha ďakujem pekne, lieky od Šmidriaka prišli, už ich užívame, dúfam, že tá kombinácia s RF bude úspešná, ale inak obdivujem výdrž vás oboch a stále pozitívne myslenie, ja sa snažím tiež myslieť na všetko dobré a hlavne, že naše 3. IVF bude úspešné, môj vek mi však príliš nepraje, ale čo už, nejako sme zaspali, inak som rada, že si to teraz užívaš a cítiš sa dobre, v dobrom Ti závidím a hlavne moc moc držím palce, aby bolo všetko OK, chodíš ešte do práce alebo si domka?

mircalla
1. feb 2011

@janik777 to je este skoro daco citit, nie kazdy daco citi, ja som sa tiez necitila dako specialne, okrem toho, ze som chodila stale na wc

gabinkaa
1. feb 2011

@rienok máš pekné plány, dúfam, že vyjdú ako chceš, aj pohyb je dobrý, my zatiaľ užívame liečky od liečiteľa, ale chcela by som začať asi tak od marca, stále to posúvam, ale to teraz kvôli tým liečikom a aj aby si telo troška oddýchlo po stimulke, ktorá bola v októbri, tak držím palce a príjemnú lyžovačku 😉 😉 😉

martuska00
1. feb 2011

ahojko,chcem sa spitat ,dneska som 10 DC vcera som bola na kontrolke a folikuli som mala len 2 a to 12mm nie je to malo 😢

orsulka
1. feb 2011

@mircalla a aj ostatne...vsetky pozdravujem....dakujem za pochvalu 🙂)))
tak ani neviem co napisať......tak drobci su zlatí a velmi super, vytešujeme sa z nich velmi prevelmi......snažim sa kojiť, zatial je mliečko v pohode, aj ked začiatky boli ťažke ale podarilo sa to rozbehnuť 😉 😉
už máme za sebou aj prvu poradnu, malemu brali krv z hlavicky, bolo to pre mna tažke, zo začiatku v pohode, ale ako dlho plakal tak aj ja snim...doktorka bola zlata, sa aj pobavila na mne 🙂)))
ja som rodila planovaným cisarskym.......takže toto bolo Ok, horšie to bolo po operacii, ale fakt najdoležitejsie bolo, že som hned na druhý den vstala z postele a snažila sa tonrozchodiť aj cez bolesť...každým dnom to bolo lepsie... na 6 den nas pustili z nemocnice, a tak teraz gazdujeme doman a hladame sa vzájomne, a tak dalej......máme aj pomoc, chodia svokrovci pripadne moja mamina......tak verím, že to zvládneme......
dufam, že aj vam sa tu vsetkým dari, snažilky len tak pribudaju, tehulky prospievaju, a maminkám krásne rastu detičky 😵 😵 😵 😵

ninockaskv
1. feb 2011

@orsulka joooj, zavidim,a le len tak v dobrom.. uzivajte si, zasluzite si.. inak krasne dievcenske meno 😵

@pikha no do prace chodim.. to len tak po veceroch 😀

gerdusha
1. feb 2011

@orsulka ,
srdecne gratulujem...mas uzasne deturence...a tvoj posledny fotoalbum by mal patrit medzi tie motivacne! ta fotka ocina so slzami v ociach je bohovska!

zelam vela vela zdravicka!

julietka
1. feb 2011

@orsulka srdecne gratulujem k detickam, musite byt teraz najstastnejsi rodicia na svete 🙂deticky su naozaj kraasne, pri pohlade na fotky som si s nostalgiou poplakala ze som sa takto isto citila pre rokom...ako sa vola chlapcek? lebo mas v pase uvedene len meno Sarlotky

gerdusha
1. feb 2011

@julietka ,

pri fotkach je napisane, ze adamko...sarlotka a adamko

gabinkaa
1. feb 2011

@orsulka veľká gratulácia k detičkám, sú nádherné......veľa zdravíčka a radosti prajem 😉 😉 😉

rebeka33
1. feb 2011

@orsulka gratulujem . krásne fotky a ešte krajšie detičky. 😵 😵 😵 😵 Veľa zdravie a šťastia.
@rikuska21 ale choďte, netreba sa vzdávať. Niekedy motyka vystrelí. 😀 😵
cecil36 som rada,že si bola v Rf spokojná, a ja som mala moju 1.stimulku podobnú. Celkom dobrá 😵 Na sliznicu som pila žennský čaj s alchimikou a kvalitné červené vino. Držím palce.
@janik777 určite zájdi na krv a máš istotu.
@martini držim palce na stimulku
@matuska00 12mm je dobrá veľkosť. A to ,že sú 2 nie je veľa ,ale niekto nemá ani to. Tak držím palce aby boli zrelé a oplodnili sa. 😵
Ja sa mám stredne. Včera som prišla o 1 mimi , oni ho lekári zo začiatku nevideli a celé to bolo také zvlášne. No a keď zo mna včera začala tiecť voda a potom krv už som myslela ,že sa zbláznim. Ale
jeden mimi je v poriadku a dnes na tom USG s 3d pomerali a povedali ,že všetko zatiaľ O.K.
Včera som sa tešila ,že aspoň jedno vydržalo, dnes mi je tak trocha smutno za tým druhým. Ostala som doma a budem ležať. Potom nakuknem, nechcem veľa sedieť za PC. Pekný večer.

gerdusha
1. feb 2011

@rebeka33 ,
moja, to ma mrzi...ale TESIT SA Z TOHO, CO MAME... A NESMUTIT ZA TYM, CO NEMAME

drzim palce!

ninockaskv
1. feb 2011

@rebeka33 joj rebeka.. myslim na teba.. nech sa aspon druhy drobec posnazi.. 😅 hlavne klud, nohy v teple 😉

gerdusha
1. feb 2011

waaao...kristina eplgejtka v 39 porodila babo! a to pred par rokmi bojovala s rakovinou....uzasne!

martini
1. feb 2011

@rebeka33 ...to je mi ľúto...ale hladkaj bruško, nech ten vytrvalec v brušku pekne ďalej rastie. Ten je teraz dôležitý 🙂

rienok
1. feb 2011

@gabinkaa nooo tak dnes som bola u mojho gynekologa.... takze som asi absolutne zdrava len nemam vajcovody 😖 ale aby sme si boli istí tak v piatok idem na hysteroskopiu. No verili by ste - štítna zľaza OK, protilátky negatívne, prolatkín negatívny, krv (zrážanlivosť ) OK, hormonálny profil OK, na UTZ nevidno nič na maternici ... tak uvidime co povie hysterka, ale je to neuveriteľné. Normálne ma to zdeptalo to som akože v poriadku a nedá sa 😠 uff.

@rebeka33 ... aj mne je to veľmi ľúto, ale tak ako píše martini opatruj toho čo ostal, on Ťa potrebuje 😉

@gerdusha tak toto je úžasná správa! opäť trošku optimizmu 😀

@matuška neboj dôležitá je kvalita nie kvantita, hlavne nestresuj

@janik7777 držím palčeky 😉

rienok
1. feb 2011

@callex tak ako si sa nakoniec rozhodla? nikde som nenasla ako si sa nakoniec rozhodla

gabinkaa
1. feb 2011

@rienok to je super, že si v poriadku a zdravá ako repa 😀 ale som prekvapená koľko vyšetrení máš urobených, to si si sama dala alebo Ti to kázali v centre urobiť? ja okrem štítnej nemám nič a normálne si ma zdeprimovala, čo teraz?

martini
1. feb 2011

@callex Aj ja na teba myslím...niekedy by bolo tak fajn, keby za nás rozhodli iní... ak sa aspoň trochu na to cítiš, poď do toho... lebo vždy je nejaký dôvod, pre ktorý sa to môže odložiť. Ale to som ja. Mňa napr. viac obťažuje to, že to stále neustále v hlave riešim, takže keď som sa už rozbehla a medicínsky je to ok, pokračujem po neúspechu tak skoro ako sa len dá. Ale fakt záleží ako sa cítiš. Mne neskutočne pomohla ta dovolenka, kde sa nič nedalo robiť len oddychovať a relaxovať. 🙂 A ešte, ja som mala tiež hrozné svrbenia kedysi, ktoré sa vždy vystupňovali po osprchovaní (asi keď sa pokožka presušila). Tiež som brala Zodak, ale nie automaticky, ale len vtedy keď som cítila, že to začína...a postupne som ho vysadila. teraz je už dobre. To moje svrbenie bolo občas sprevádzané až takými by som povedala, psychosomatickými záchvatmi...kedy by sa doškriabala až do krvi. Na kožnom čo povedali? Myslíš, že je to v psychike alebo nejaký kožný problém? a čo tak skúsiť nejaké prírodné antidepresíva?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre