Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miradka
5. jún 2009

Avaka, ty si tehulka? tak to ti gratulujem! 😀 Som po ET, teraz netrpezlivo čakám...mala som to samozrejme zatiaľ hradené.
Leni, tak to je fakt nejaké "lacné". Uff, ale aj tak je to záťah...no držím Vám palce a nech Vám to vyjde. 😉

mirinda10
5. jún 2009

juli zajtra stastnu cestu do Brna a dones si krasnych bobacikov

presne ako pisete na Brno nemozem povedat jedn zle slovo profesionali s velkym P, super pristup, normalne ceny a nesnazia sa obohacovat ako niekde inde ja mozem tiez pisat story

zuzli mame magicku 5 ku ja som 5 dni od OPU ( ja ratam aj den OPU ) a u teba 5 dni od ET inak uz maju bobikovia 11 den to uz su pekne zahniezdene citala som, ze sa embryo zahniezdi na 7-10 den od oplodnenia to je nase OPU ,takze zuzli je to jasne 😉

avaka
5. jún 2009

Miradka dakujem 🙂 Zatial potvrdena z krvi,cakame netrpezlivo na UTZ
Nech Ti to do pozitivneho testu rychlo ubieha 😉

Mirindi,ako? 😵

Julietka,stastnu cestu,zajtra na Teba myslime

lenka20
5. jún 2009

avuska jasneeeee, bola som jednotkarka 😀 😀 😀 ako inak 😀 😀
miradka veru, je to moc velky rozdiel medzi samoplatcom na SK a v CR, neviem preco... neviem si to vysvetlit, ved tolko som doplacala na SK za cykly hradene poistovnou, vzdy 35tisic len doplatky + ICSI + PK... clovek by povedal, ze je to tym, ze na SK by som mala klasicku dlhu stimulku, viac liekov alebo tak, ale nie je to pravda, ja som mala pri softoch taku istu spotrebu liekov ako pri klasike a predsa cena ovela nizsia... chvala bohu, lebo inak by sme si to ani nemohli dovolit... predsa za tie roky to uz su aj tak velke palky.. drzim palce, nech sa ti embrijko/embrijka udrzia, nech vylepsis statistiky ceskym CAR 😉

mirinda10
5. jún 2009

avaka ja sa mam super dnes som mala dovcu tak som isla trosku nakupovat sutazila som s veducim kto si dlhsie pospinka na teraske mne to trvalo 2.5 hodky a bola som do ruzova vyspinkana

zehlenie bolo planovane ale odklada sa na zajtra, dnes nemam den

avaka ja som si ista, ze mas dvojky kedy ides na utz, ako inak moc nemakaj

lahhel co mrcha uz prisla ..... zaciname 😉

julietka
5. jún 2009

miradka my sme v Brne platili spolu 12000 ko 🙂 run a z toho bolo 10tis.IVF a 2tis.icsi za 2 embrijka, zajtra este neviem kolko budeme platit 🙂

babulky dakujem vam za drzanie palcekov, dufam ze nas zajtrajsi den v repraku bude posledny (minimalne na 2 roky) 😵
zajtra neviem ci sa stihnem dostat k laptopu, cestou z Brna ostavame v Ba u nasich,takze ak to nestihnem "uvidime"sa v nedelu 🙂

a jasnacka ze nase umelinkove babenka budu najviac rozmaznavane a hyckane a nielen rodicmi ale aj starymi rodicmi 🙂

julietka
5. jún 2009

lahhel 🙂 ako mrcha uz sa rozbehla?

miradka
5. jún 2009

Leni, tak to som prekvapená. Na Slovensku je to s tým zdravotníctvom des...ako prístup tak ceny. 🙄 Ja som v Brne prvý krát pri hradenom cykle platila okolo 12t, ale mala som len 2 vajíčka a nemali sme AH a ani mrazenie. Teraz sme do toho vrazili raz toľko, tak dúfam, že v utorok budem mať pozitívny test z krvi...Ani sa nečudujem, že ste odišli do čr.

miradka
5. jún 2009

Julietka, to je včetne embryotransféru? 😕

julietka
5. jún 2009

ano miradka to je vsetko vratane ET 😉 lieky do toho samozrejme neratam, tie sa daju zohnat rozne, napr.pri tejto druhej stimulke v brne som za lieky platila iba 100eur, zajtra este budem nieco doplacat za orgalutran a estrofem

miradka
5. jún 2009

tak ak to u mňa nevyjde ani na po tretie, tak sa tým svet nezrútil. Nezarábame zase tam moc, aby sme na IVF mohli každý 3. mesiac...Juj, ale teraz mám také tlaky v bruchu, že musím zaľahnúť...majte sa tu dievčatá, dobrú noc

lahhel
autor
5. jún 2009

Ahojky babulky..dnes som vobec nemala cas nakuknut k vam...aj teraz len tak narychlo..
Julietka, zajtra drzim palceky na ET, aby boli embryjka krasnucke a silnucke, aby vydrzali 🙂

Avaka, pozdravuj babetka 🙂

Zuzlik, mirindik pozdravujte mimiskov, nech sa pekne u vas drzia, aby sme sa tesili na dalsie 4 ciarky 🙂

Miradka, vitaj u nas v temicke...a taktiez drzim palceky,aby bol testik pozitivny 🙂

tinka, bei 🙂

tanitta
5. jún 2009

ahojky..
julie posielame zopar mamickovskych prrrsssk na cestu... 😎 ..
dobru kocky.. ja este idem plnit mliecny kontingent 😎 ...

mirinda10
6. jún 2009

dobre ranko aj ked dnes mozno uprsane ale nevadi aspon sa pustim do zehlenia ☹ nemam rada tuto cinnost este som muzika nenaucila zehlit hned by som mu to prenechala radsej budem varit a piect ale zehlit brrrrrr nemusim

juli je uz s mimuskami v brusku

lahhel a ta mrcha co, uz dorazila alebo nie stale nas natahujes 😎

lahhel
autor
6. jún 2009

Ahojky babenky 🙂

Julietka, tak ako..doniesla si si 2 alebo 3 mimiskov?

Mirindik, ty sa ako citis, uz mas nejake priznaky? Mrcha zatial nikde, krce aj spinenie pokracuje, tak cakam...

mirinda10
6. jún 2009

lahhel nic zvlastne trosku mam tlaky v podbrusku ale vsetko je to skoro ja mam dnes v sebe- dufam, blastocysty tak som presne v tom stadiu ako mali avaka a zuzli pri ET, takze ja mam este kopec casu ale stale relaxujem nejak sa mi nic nechce robit taka som leniva.... 😉

julietka
6. jún 2009

ahojte babenky, my sme prave dorazili, este sme boli u nasich..
babulky prezili nam vsetky 3, jedno 10 bunkove co si myslim ze je dost slusne na 3 den, jedno 8 bunkove a tretie 7 bunkove. Chcela som si najst na nete ako vyzera to 10 bunkove ale nasla som max.8 bunkove, chcela som si obzriet este raz co to v sebe vlastne mam 😉

Takze Machac povedal ze mi da vsetky tri ale ma podmienku. A ta podmienka bola ta ze ak by sa nahodou uchytili vsetky tri musim slubit ze pridem na redukciu a to som hned odmietla, odovodnil to tym ze je minimalna sanca donosit 3. Takze mi dali len dve a tretie nechaju este vykultivovat do pondelka. tanitka takze idem v tvojich slapajach a dufam ze aj s tym istym stastnym koncom 🙂 😉

julietka
6. jún 2009

mirindik tie tlaky v podbrusku su asi zahryzkavanie 😉 takze dobre znamenie

zuzlik ty sa dnes ako citis, dnes je 6 den 😵

lahhel to je neuveritelne s tou tvojou mrskou mrchovatou, normalne s tebou nacvicuje 🙂

avaka
6. jún 2009

Ahojte 🙂
Julietka,dobre si sa rozhodla 😉 a mozno vam zostane aj mrazacik..Inak 10 buniek,to je fakt bomba.Drzim palce
A ako sa mate ostatne tehulky?Zulka,Mirinda..
Miri,tebe sa uz veru idu zavrtavat,ak uz aj nezacali.. 😉
Lahhel,ked uz spinis,tak hadam pride mrcha coskoro..
Ja tusim zacinam zase spinit...Sestricka mi vravela,ze mozem,ze je to v pohode,ale aj tak bojim,idem radsej pred telku
Pekny vecer kocky 😵

lahhel
autor
6. jún 2009

Julietka, takze mas uz opat dvoch mimiskov v sebe...budem silno drzat palceky, aby to dopadlo len a len dobre...takze ET ti robil Machac...je zlaty aj on, vsak...a mozno nakoniec budete mat aj mrazacika 🙂

Mirindik, to je urcite uhniezdovanie, takze to je dobre znamenie..len nech mimiskovia pekne pokracuju dalej 🙂

Avaka, nebojkaj, ked ti sestricka povedala, ze je to v pohode, tak sa nestresuj...sadni pri telku, nozky hore a relaxuj 🙂

tanitta
6. jún 2009

ahojky...
Lahel.. teda dava si nacas ms jedna 🙄 ...
Miri.... vies my by sme uz najradsej chceli aby si ocikala ten papierovy pruzok 😎 😵 ... ale ja to vidim vsetko pekne ... ako aj u Julie aj Zuzle, Lahel... Lenka je tiez jasna 😵 ...kto sa este pridA?.. okrem mna 😅 ...
Julie...urcite ste sa rozhodli spravne...pre zaciatok bude aj jedno mimi stacit.. aj keby hned dvojky neboli;).. sa zabehnete.. okukas co a ako nacvicis to s jednym .. a potom si len tak medzicasom odskocite pre surodenca 😵 ...ale velmi ti prajem dvojecky to je jasne jednym supom to tiez nie je zleeeee 😀... aby clovek nemusel zase aj cakat na nejaku supu z neba 😝
.. tak sa drzte kocky... 🙂

mirinda10
7. jún 2009

juli no tak to som este necitala 10 bunkovec na 3 den to je nejaka raketa 🙂 🙂 asi po mamine 😀 , no to musi byt tutovka a 8 bunkovec to je presne co ma byt na 3ti den, takze obe su nadherne teraz len vydrzat inak moc gratulujem a schvalujem tvoje rozhodnutie na prvy sup dvojky stacia 😉

zahniezdovanie ocakavam asi az od zajtra dufam, ze je tam co sa zahniezdit ale tuto mylsienku hned vypustam, takze mam este cas, ja som mala najmenej bunkovce tak ja musim cakat

tanika a testy som si kupila 2ks tak uvidim ale skor ako v nedelu nebudem testovat musim vydrzat aj tak 15teho v pondelok idem na krv

tanitka ale bunkovce ste transferovali a kedy si zacala testovat

julietka
7. jún 2009

mirindik urcite sa uz zahryzkavaju 😉 a kolko bunkovcov ste mali vy?ale isla si na ET hned obden takze asi mali 4bunky vsak? moji mali tiez 4 na ten isty den ako u teba v den ET , preto som bola prekvapena ako je mozne ze ked 2 den po OPU maju 4 a 3 den uz 10buniek, len aby nebolo potom lenive sa dalej vyvijat.

mirindik a ako sa citis, brusko neboli?

aj na zuzlika som zvedava, ale asi niekde vegetuje aj s babulkami 😉

julietka
7. jún 2009

tanitka 🙂 veduci uz asi chrni pod tou vasou uzasnou hruskou vsak 😵 😉

avka ako sa citis mamina nasa zatial este stale jedina 😅

tanitta
7. jún 2009

ahojky 😉 ...
julie...ocko dnes pestuje takze hruska nehrozi 😉 takze maju turistiku povonku...lebo ma oci vyplestene po pol hodky spanku 😅 .. ja varim obedik....
mirinda... my sme mali et na 3den 10a 12b..... 😕 ...testik som skusila na 9po et...podla intenzity ciarky a casu kedy vybehla tak mozno uz na 7by nieco bolo vidno.. dla mna...
pekny dnik kocky 😵 ...

lenka20
7. jún 2009

caute baby 😵
julie - gratulujem k blskam v brusku, su to krasne embrijka 😵 😵 urcite sa zahryznu 😉
tanicka hello, ja uz som vcera potom nebola na nete...
avuska nohy hore a oddychuj, hlavne v klude...
inak aj mna by uz zaujimalo ako zuzlik, uz len par dni a moze sa zacat testovat 😵 😵 aj mirindik to ma uz za par 😉

julietka
7. jún 2009

jej tanitka vy ste mali na 3 den od OPU az 12bunkovca?fiha tak to je asi sucasny veduci vsak 😀 😵

ahoj lenik 😉

mirinda10
7. jún 2009

juli ja som mala 5 a 4 bunkovce, takze som daleko za priemerom ale ja im verim musia byt bojovnici ja budem dlhsie cakat pokial si budem robit test zuzli by uz mohla aj testovat tam uz budu silne dialnice
tanitka tak na 3ti den si nala naozaj krasne bunkovce

juli tie bunky sa delia stale na dvojnasobork z jednej mas dve, potom 4 potom 8,16... no ale kazda bunka ma svoju rychlost delenia tak preto mame 5 alebo 10, 12 bunkovce u mna to bolo evidentne rano ked robili kontrolu mali 4 a 3 neviem kolko bolo hodin a ked mi ich vkladali 13,45 tak mali 4 a 5 takze narastli a dufam, ze rastu dalej 🙂

ja som konence pozehlila prekonala som lenivost a uz je to za mnou teras nejaky obedik a potom teraska pojdem sutazit s veducim mne sa tam tak dobre spinka babulky ja som mala v piatok, sobotu poobedny spanok ako male babo uzivam si pohodu

lenka20
7. jún 2009

to je spravne mirindik, len si pospi, aj ja by som, ale u nas je zima, po vcerajsej burke sa mi veru na terasku ani nechce, no mozn neskor vyjde slniecko a vyhreje sa pocasie, ale teraz eeee..

julietka
7. jún 2009

ale mirindik ved si mala krasne embrijka tka aky priemer, co by si chcela na druhy den 😉
dolezite je aby sa zahryzkali teraz, pekne na ne davaj pozor 😵

veru Lenik dnes je akosi chladno, do obeda sa este dalo aj sme sa boli s muzikom napapat a sedeli sme vonku na teraske a prijemne bolo, ale potom zacalo fukat a riadne sa ochladilo 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre