Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabikasz
15. feb 2011

@ofinka ešte sú daleko 🙂 v sobotu mi vkladali 3 s tým,že je minimalna pravdepodobnosť ,že sa všetky uchytia
v pondelok som mala OPU a v sobotu vkladal,i mali sme PGD

gerdusha
15. feb 2011

ok...toxoplazmoza BOLA prekonana...

inak info pre vsetky baby: vysledky na chlamydie, rubeolu, toxoplazmozu: robia sa so znackami IgG - tzn. ze ci boli v minulosti prekonane: ak su negativne: este ste ich v zivote neprekonali/nemali...ak je napisane pozitivne: prekonali ste v detstve.

ak je znacka IgM: znamena to,ze to mate...a to mam pri borrelii...

gerdusha
15. feb 2011

krv mi bral moj gyndos...povedal, ze on nevie desifrovat tie vysledky, ze bude lepsie s nimi zajst na infekcne zajtra...tak si ich teraz desifrujem sama podla netu

gabikasz
15. feb 2011

@gerdusha aspon že tak ja laik myslela ,že ked je to pozitivne tak to znamená ,že mám

ofinka
15. feb 2011

@gabikasz mne to presnme tiez v piatok zacalo skriabanim v krku a hned som aj kloktala cely vikend aj pastilky k tomu, slivovica, cesnak, zazvor, ale aj tak mi to sadlo na priedusky. mala som to aj pred mesiacom a som to prechodila, tak sa mi to asi vratilo. ale do stimulky este 2 tyzdne, takze snad to bude ok.
ale v marci nas tam bude tusim dost vela.

gerdusha
15. feb 2011

@gabikasz ,
si predstav to moje zdesenie, ked mi volala sestricka do prace, ze mam hned k nim prist, lebo mam boreliozu...ale podla toho IgM ju naozaj mam...tie ostatne som mala /ani som nevedela...krv dokazuje, ze prekonane/

ofinka
15. feb 2011

@gerdusha inak IgM som mala aj ja teraz hranicne na nieco, tak mi opakovali odber a cakam vysledok. aby mi to nakoniec neurobilo skrt cez stimulku.

gabikasz
15. feb 2011

@gerdusha borelioza môže byť aj od uštipnutia klieštom tak viem.

gerdusha
15. feb 2011

@gabikasz ,
ano, kliest, mucha...komar...ja som kliesta nemala ani nepamatam...ale rozmyslam nad kozim mliekom, ktore z casu na cas mavam...aj tak sa da "ziskat" borelioza...

aaach jaj...baby...od konca novembra do tejto nedele som bola PN s prieduskami...dnes som bola este len druhy den v praci...proste ked sa s...e tak sa s....e...

ofinka
15. feb 2011

@gerdusha takze aj komar? mna postipalo naraz asi 40 komarov, potom ked mi brali na boreliozu krv, tak som mala tie igM hranicne, teraz mi to opakovali tie testy. clovek si uz nicim nemoze byt isty, furt na nas niekde nieco ciha. 😖

gerdusha
15. feb 2011

komar prenasa aj toxoplazmozu...tu prenasaju aj muchy...neverte nicomu...ani hmyzu 🙂 ...aaach jaaaj...infekcne...tam som este nebola...riti...

tina1
15. feb 2011

@gabikasz dnes som testla a // sú tam. Som len 5 deň po ET. 🙂

gerdusha
15. feb 2011

@tina1 ,
juj, to este moze byt pregnyl...ale bodaj by vydrzali... 😉

rebeka33
15. feb 2011

@gerdusha boreliozu prenášajú len kliešte aj to určitého rodu. Borelia sa prejavuje na koži a klboch v akútnom štádiu. On je zaujmevý hlavne titer protilátok.(množštvo) podľa toho ti určia či bude treba liečiť. Berú sa 3 týždne ATB: a je to. Bude to O.K. Nedaj sa vystrašiť. 🙂
@mircalla chýba aj mne .Kdesi? ako sa máte? Dúfam,že ťa neštve ten akože otec.
@ofinka na priedušky mne najviac pomáha inhalovať soľné pary. Normálka z hrnca 🙂

gerdusha
15. feb 2011

@rebeka33 ,
mne sefka povedala, ze jej teta to mala od muchy...ze najprv lekari tiez tvrdili ze nie nie to musel byt kliest a potom uznali aj tu muchu...neviem...urcite sa hadat nebudem...potom v mojom pripade prichadza do uvahy len to kozie mlieko /kozy asi mali kliestov/, inak si to naozaj neviem vysvetlit.

beka, ty by si mi vedela podla hodnoty povedat, ci to bude treba liecit?....a dakujem za nadej...

gerdusha
15. feb 2011

ozaj...a este nieco: na kozi NIC nemam...ale klby pobolievaju...aj celkovo som trochu malatna...ale pripisovala som to tomu dva a pol mesacnemu PN s prieduskami...

gabikasz
15. feb 2011

@tina1 fúúú..kiežby , že by som to skusila aj ja??

rebeka33
15. feb 2011

@gerdusha tie hodnoty závisia od metodiky a jednotiek. zajtra ti to infektológ povie lepšie ako ja. len si mi dala chrobáka do hlavy. Zistím či ten kašeľ namohol byť z toho. No zajtra sa opýtaj infektológa. Viem ,že v chronickom štádiu má rôzne prejavy. No preliečiš a pôjdeš super zdravá do stimulky. 😵 😵 😵 😵
@tinka veľmi držím palce aby zostali. 😵 No ešte to môže byť pregnyl.

gerdusha
15. feb 2011

@rebeka33 ,

mas pravdu...niektore veci chcem proste hned tu a teraz...okamzite...a to castokrat nejde....trpezlivost obcas ruze prinasa... 🙂

citala som prispevok jedneho chlapika na fore o borelioze, pisal, ze jeden zo sprievodnych znakov boreliozy mal aj dlhotrvajuci drazdivy kasel...takze mozno si to puzzle nejako poskladam...a konecne doriesim...pretoze stale pokasliavam...

velmi pekne ti dakujem...

rebeka33
15. feb 2011

No ja to skúsim začať. Tabuľku ,lebo už mám chaos. Prosím skopírujte si to a doplnte sa a čo vás čaká. každé vylepšenie vítané. 😵

🙂 čakateľky:
🙂 stimulanky:
Gabikasz
falin
tina1

🙂 tehulky:
rebeka33- 16.2-tripletesty

🙂 mamičky:
mircalla
zuzla80
olympia
oršulka

gerdusha
15. feb 2011

čakateľky: gerdusha

stimulanky:

Gabikasz
falin
tina1

tehulky:
rebeka33- 16.2-tripletesty

mamičky:
mircalla
zuzla80
olympia
oršulka

tina1
15. feb 2011

čakateľky:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
stimulanky:
Gabikasz
falin
tina1

tehulky:
rebeka33- 16.2-tripletesty

mamičky:
mircalla
zuzla80
olympia
oršulka

tina1
15. feb 2011

tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
stimulanky:
Gabikasz
falin

tehulky:
rebeka33- 16.2-tripletesty

mamičky:
mircalla
zuzla80
olympia
oršulka

mircalla
15. feb 2011

@ofinka ze patronka, to je mile🙂 ja vas citam, len mam vela vybavovaciek a dieta je akesi hyper
plavanie super, vsetky deti si to uzivali, ale moj syn bez prestavky non stop na vsetkych spliechal vodu od vytrzenia, tak boli vsetci este mokrejsi. inak su tam same dievcatka, vsetky kludne a dobre. v bazene super, potom prezliekanie a cesta domov rev jak tur. bola som s nim aj v praci, tam here, vyrehotany a zabavac a cesta domov rev jak tur. tiez sme tu mali navstevu, o 2 mesiace mladsieho chlapca, filip zacal tym, ze mu zacal cmulat prsty na rukach
no zabava.
@gerduscha no ak je to akutne (borelia) treba liecit, tiete skratky mam tiez nastudovane, prekonane nevadi, ale tiez pozor pri tej toxo, ci to nebolo len nedavno, to by vadilo, povedia na infekcnom podla hodnoty protilatok
inak ja som tu uz tiez nevidela vecnosti nikoho zo starej zostavy.....julietka, takyna, mirinda, avaka, zuzla80, lahhel, lenka, shandy.....no maminy asi nemaju cas....ale @shandy, @lahhel @lenka20....co je s vami?

ninockaskv
15. feb 2011

jemine, baby .. ani nehovorte.. ja som tieto veci testovala tak pred dvomi rokmi, bohvie co sa od vtedy udialo, pri kete to nesleduju .. ☹
@tina1 tak drzim palce, nech je to co to ma byt 😉

no ja ficim,cely den vela roboty.. este bezim do lekarne a vecer mam rande s mojim tajnym loverom, ideme dat movie vecer .. tak pa 😉

ofinka
15. feb 2011

@mircalla tu patronkku vymyslel niekto iny, uz si nepamatam ktora z dievcat, ale kedze s tym suhlasim a tiez to tak vidim, pouzila som to. 😉 inak lahlel je tusim aj zakladatelka temy a ja to tu sledujem celu vecnost a on sa tu neukazala riadne dlho.
maly je evidentne spolocensky typ a v izolacii trpi. 😀 ale to plavanie je podla mna super. mam to v plane s mojimi zatial imaginarnymi detmi. 😎
@ninockaskv ze tajny lover. tak pekny vecer. 😉

callex
15. feb 2011

@gerdusha aj moj tatko ma boleriu od komara.a povedali mu ze sa to neda vyliecit.boleli ho kolena.
mna bolai klby ale to mam zo streptokokov..tak skus dat testnut aj tie.drzim palce aby to nebolo nic vazne..a stym kozim mliekom mas pravdu.svokor ma dve kozy uz skoro dva roky a ja to ani nepijem surove i ked vsetci su tu z toho zdravi ako repa.ja sa bojim tych chorob.konzumujem to vo forme pudingu alebo mafinov. 🙂
@ninockaskv heeej akyze to tajny lover? manzel v barme a totho... 😀 ale nieee....uzi si to.a s tym spanim to poznam,.ja ked nemam toho mojho pri sebe neviem zaspat a ked zaspim tak sa budim v noci.sranda ako si telo zvykne na pritomnost inych buniek. 😀
@bayley to ma mrzi..ani ma nenapadlo nikdy take nieco ze sa moze stat.poradili ti genetiku?a jasne ze sa nam tu mozes postazovat.ved aj na to sme tu.ked nesluzime ako lekarky teoreticky tak ako butloave vrby urcite.
@rebeka33...tripple testy netreba brat tak vazne.kamoske vysli zle,,,isli na amniocentezu a ta bola uplne v poriadku.jej sesternici tak isto..povedali ze podla vysledkov bude mat postihnute dieta a je uplne normalne.
@ofinka posledne dni necvicim lebo chodim z roboty utahana ako pes.a vcera som musela pozehlit tak zo 3 pracky.a dnes som bola v tej hnusnej zime vonku a nejako som premrzla..tak som taka nemastna neslana..pijem zazvorovy cajik podla vasich rad a dufam ze pomoze.
inak od vcera badam na sebe ze mi vadi pohlad na kocikujuce mamicky..citim taky zvlastny hnev..taky od veci pocit.este som to nemala a nikdy mi to ani nevadilo.este v nedelu som bola pozriet kamosku ktora ma vdaka gynfivu krasneho syna a som sa nad nim rozplyvala...hned mi ho suchla do ruk ze nech si vyskusam.a bum v pondelok toto.

callex
15. feb 2011

čakateľky:
callex..1x.IVF-negat, 3x IUI z toho 2x pozitivny test, po par dnoch negativny.1xsoft IVF-negat.stimulka v marci ked vsetko dobre pojde.

stimulanky:
Gabikasz
falin
tina1

tehulky:
rebeka33- 16.2-tripletesty

mamičky:
mircalla
zuzla80
olympia
oršulka

callex
15. feb 2011

a este toto som chcela: http://www.martinus.sk/?uItem=24804

gabikasz
15. feb 2011

tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
Gabikasz ET 12.02.2011 vložené 3 embryjká čaká na výsledok
stimulanky:

falin

tehulky:
rebeka33- 16.2-tripletesty

mamičky:
mircalla
zuzla80
olympia
oršulka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre