Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
2. mar 2011

@nemko super postoj...tešíš nás 😉

nemko
2. mar 2011

kocky ja vas denne citam a ked citam ako ste spokojne s centrom ja som nakopnuta a skusim to 😉 hned ako nevyjde toto IVF v Iscare uz aj idem do Brna 😉 kedze ideme s darcom tak snad to v Brne uz potom vyjde 🙂 sme silne a budeme bojovat, vsetky !!!

lianka7
2. mar 2011

@nemko presne tak,do boja 😵

zufalka
2. mar 2011

@brita budem na teba mysliet a držat palčeky 😉
@martini to je ťažké,dakujem a ty sa držkaj,uvidím čo mi odpíšu z RF

mircalla
3. mar 2011

@martini podla mna je uplne v poriadku, ze to je anonymne....vies si predstavit, zeby nebolo a dieta by ked vyrastie zacalo patrat po biologickej darkyni? tiez je to dost neeticke, ze ta darkyna vie, kto ste a naopak, moze mat citovu vazbu....no skratka nevidim ani jeden plus toho, ze byt to anynymne nebolo. v heliose je to tusim inak, ze si zhanas darkynu, ale to sa mi nepaci. alebo si predstav, ze darkyna by sa po rokoch skusala skontaktovat s tvojim potomkom.....je to praveze super, ze to je anonymne. takto je to inak na zvazeni kazdeho, ci to dietatu vobec povies a tiez proste neni tam riziko, ze dieta bude chciet poznat darkynu, podla mna by je to dost emocialne problematicke tieto veci
@zufalka mas IP, som zvedava
@callex uplne ta chapem, ja som raz bola podobne blahova....chciet verit na zazrak, na tom neni nic zle...a bol to pekny pocit, tych par dni, ze?

mircalla
3. mar 2011

@cecil36 myslim, ze antibiotika ak si uich uz dobrala, tak vplyv nemaju.....akurat neni dobre byt aktualne chora, ale aj tak najlepsie skonzultovat s dokym v RF

cecil36
3. mar 2011

@martini ano za PICSI priplacas 100 Eur a podla vajok za kazde ICSI 1000 czk. Pri napriklad 3 vajuchach sa zmestis do 200 eur. Na SK v Iscare by tento spas pri rovnakom pocte stal 465 eur. Takze celkom slusny rozdiel. A inak aj ja som samonasieraci typ 😀 najmä ked vidim takuto nespravodlivost v systeme 😠 .

cecil36
3. mar 2011

@mircalla no to uz by som mala byt zdrava, len doberat tie antibio, ale mas pravdu napisem este machacovi, ze co a ako 😉

tinna13
3. mar 2011

@cecil36 ahoj aj ja som tesne pred stimulaciou brala antibiotika, kvoly nejakej bakterii na krcku a nebol s tym ziadny problem. naopak mi doktor z RF povedal, ze to treba pred stimulkou este preliecit.

tinna13
3. mar 2011

@martini uz ma caka len sono 15.3 drzim palce na krv

martini
3. mar 2011

@mircalla Ja s tebou súhlasím, že je fajn keď je to anonymné a určite je to tak lepšie. Ale som to skôr myslela tak, že v prípade núdze (napr. nedostatok financií), ak by obe strany boli ochotné toto eticko-morálne riziko podstúpiť (ako sa to robí pri tom náhradnom materstve) tak by nemali problém to urobiť.
@cecil36 fakt dobrý rozdiel...

naduska
3. mar 2011

@cecil36 dik ,volala som do Repraku a robia to tam a aj PCSI a stoji ta fragmentacia 5000kc.
dik

cecil36
3. mar 2011

@naduska no mne vtedy este nevedeli povedat presnu sumu, lebo s tym len zacinali. Ja som v ISCARE platila 150eur. Tak v Rf to vychadza o kusok drahsie 😒

cecil36
3. mar 2011

@tinna13 dakujem 😉

naduska
3. mar 2011

@cecil36 a budu ti robit v Repraku PCSI?mne toto nikto v Repraku nenavrhol a teraz ma po 2hej stimulke v R.

lianka7
3. mar 2011

Ahojte baby,tak volala som do RF,objednani sme ku dr.Stelclovi na 4.aprila. Ponukali nam aj termin 9.marca,ale nevychadza nam to v praci v marci vobec...tak som zvedava 🙂

mircalla
3. mar 2011

@martini u nas (na slovensku) sa to tak robi, neviem ako v cechach....myslim, ze tam je zakon, ze to je anonymne (len). len vies, tam neni problem s darkynami, cakas par mesiacov. mne v heliku povedali, ze 4 roky, to bolo sice koniec roku 2008, mozno sa to zmenilo, ale cakas dlho a vlastne zhanas darkynu. v GF je to anonymne a necaka sa tak dlho, ale kto uz by chcel chodit do GF, ze ano...🙂

lianka7
3. mar 2011

@mircalla to vazne sa u nas tak dlho caka (lo) ???To som nevedela... 😒

mircalla
3. mar 2011

...dufam, ze ...lo....v roku 2008 to v podstate neexistovalo, rozbehlo sa to az asi od roku 2009 tak lepsie

ninockaskv
3. mar 2011

ahojte ..

@zufalka .. je mi to velmi luto, ani neviem co povedat, hadam sa vam podari este nasetrit peniaze a vyskust to.. 😅

@callex.. kasli na nu, raz budu dve a potom sa ne budes skerit ty 🙂 😉

@martini, aj ja som sa nad tym rozculovala vcera pri vine, zavislakom sa preplaca pobyt a my musime platit tazke prachy.. ale ako skonstatovala kamoska, presne vedia co robia, lebo my tie peniaze urcite niekde nasrkabeme, lebo chceme 😠
@mircalla tak ja nejedavam sladke, ani mastne ani kaloricke a tie kila nejdu dole, ja sice potrebujem tak 2-3 a tie idu tazsie, ale vyhovaram sa na to, ze sa mi po porode urcite rozsirila panva a uz taka zostala .. a ze mam potrebu si nervy zaobalit a ked budem v pohode, tak to pojde dole 😉

tak my sme boi vcera v tom RF... v pohode sme to nasli, krasne priestory, vsetci su tam vysmiaty ako leco 😀 😀 😀 😀 stelcl je sympatak, nas rocnik .. sme zistili .. s takym istym blaznivym zmyslom pre humor.. tak mu chlap povedal, ze my sme vlastne 3x zo 4 pokusov otehotneli, ze im zvysime statistiku, tak zahlasil "jo, jo, docela se na vas tesim".. hned brali krv na HP (v tom mojom nebolo vsetko co potrebovali) a robil sono, ze teda sliznica vyzera ok na 4 DC aj 3 folikuly vraj boli .. ale, ze 2x po sebe mimomaternicove pri IVF .. ze to sa nestava len tak .. ze to bud spravili zle (co nepredpokladal) alebo je nieco so sliznicou.. tak ideme buduci piatok rano na sono a ked bude sliznica ok, tak sa dohodneme definitivne na stimulke a ked nebude v poho, tak povedal, ze bude chciet robit hysterekto. 😠 😠 ci je maternica v pohode, ci tam nie su zrasty .. tak som mu tam vravela, ze ja nechcem 😅 😅 😅 tak bol vtipny, ze on toho tiez ma pozehnane 😀 😀 😀 tiez sa tomu rad vyhne 😀 tak buduci tyzden v piatok budeme vediet viac

ale oficialne mam asi depresiu, lebo vobec nie som plna elanu, ale mam seriozny stres, zly pocit, ze nieco nie je v poriadku .. ☹ no jo, tak uvidime 😒

lianka7
3. mar 2011

@mircalla v Cechach su v kazdom pripade daleko pred nami 😒

martini
3. mar 2011

@mircalla 4 roky? to fakt? no náš RF je fakt niečo iné ako GF, tam ja som bola na jedno IUI a ďalej som už ani nešla.

martini
3. mar 2011

dnes som bola na krv, beta HCG je 400...som na nervy, lebo mám pocit, že je to málo. podľa tabuľky, čo som našla na nete, je to dolná hranica. ET som mala 17.2. a mala som PK. takže ak nepočítam deň ET, tak som dnes 14ty deň po ET...čo vy na to?

martini
3. mar 2011

@ninockaskv tá kámoška to úplne vystihla...aj keby sme jesť nemali, tak na to naškrabeme...

mircalla
3. mar 2011

@ninockaskv ja sa v tom nevyznam, ale momentalne mam kvoli kojeniu a cudnej hladine hormonov sliznicu akoze nula...a vzdy bola v pohode....a to som mala urcite na maternici zrasty (aj ked neviem odkedy), lebo pri porode som mala maternicu prirastenu k crevu a museli m to rozrusovat. tak sa nestresuj, ono za v GF robili 2 krat KET....a bola si na kontrole sliznice, ze? povedali ti, kolko je? ci klasika ako vzdy tam, ze o nicom neinforumuju, cim menej pacient viem, tym menej problemov maju? ale zase hadam by ti nerobili KET, keby nebola dostatocna, to ani otrasny GF neurobi....aspon dufam

martini
3. mar 2011

@ninockaskv Veď povedal, že sa mu tvoja sliznica páčila 🙂 tak bude ok aj v piatok, potom tam embryjko pekne poctivo zavedú, nič nepokazia a všetko konečne dopadne úplne úplne tak ako má. Nestresuj sa, lebo potom stresuješ aj sliznicu 🙂))) A čo povedali, že kedy by ste mohli stimulovať?

mircalla
3. mar 2011

@martini je to v norme, kuk tabulka, neni to pod normou

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

inak mne vcera volala ex sefka, ze jej neter z nemecka ma problemy otehotniet, a ze ci mi moze zavolat....no akoze poradna na telefon (dufam, ze vie anglicky, ja nemecky nie). zatial som aspon povedala sefke, nech nejde na slovensko na IVF, co mala v plane....akoze bude iscare alebo GF, ja ze neeeeee

inak vcera som kupila v bille lososa ze spotreba do 5.3. a uz je pokazeny....no idem im ho oplieskat o hlavu....8 euro je pre mna momentalne dost....

lianka7
3. mar 2011

@ninockaskv a alchemilku pijes?Mne ju doky na sliznicu odporuca stale 🙂

cecil36
3. mar 2011

@naduska ja rozhodne toto ivf iba s PICSI, lebo nasa fragmentacia nie je bohvieco, predosle 2 ivf nevysli, tak chceme zvysit sance. Inak nam tiez PICSi nik nenavrhol, pracne som hladala na nete a ked som mala zozbierane info, tak som to len v RF oznamila 😀

@mircalla no mne robili et v unice do necelych 6mm sliznice 😠 , a to je GF ta najspodnejsia liga podla mna (teda aspon take su moje skusenosti) 😠

martini
3. mar 2011

@mircalla inač pamätáš si, či sa do tých dňov počíta aj deň ET alebo nie. Ja viem tak, že nie, ale tina13 hovorí, že sa to počíta...a tam je fakt veľký rozdiel či 14. alebo 15. deň v tej tabuľke. Prišlo mi to divné, že na 15. deň sa hladina oproti 14. dňu zníži...ale nie som na to vzdelaná, tak to asi tak je normálne.
Lososa pekne zober a odnes, nech vedia, že tieto potraviny majú pokazené a nech ti pekne € vrátia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre