Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
10. mar 2011

@rienok ahoj rienok - spravne si pochopila, ze som v tom 😀 .
@mircalla Ahoj mircalla, nuz, my sme vraj zdravi ako repa - teda, nevieme, ci nahodou nieco nenajdu na genetike, ale snad nie., U mna na zaciatku snazenia robila problem stitna zlaza- mala som zvysenu funkciu a inak sa nezistilo vobec nic... presli sme troma IUI a ziadny vysledok, potom laparka -takisto nic a skoncili sme ivf-kom (zaciatok decembra) a z toho tiez nic nebolo (z 5 embryi nam po PK ostalo jedno... a nechytilo sa). Takze ako hovorim - zdravi jedinci... akurat to neslo. a nezistili sme preco. Moj nazor je, ze cely problem bol v mojej hlave... no tu tazko vymenis a hlasky typu: "na to nesmies mysliet" si moze kazdy strcit za klobuk. 😝

mircalla
10. mar 2011

@maticap. hm, dik za info...tak v takom pripade je to nadejne....mozno si na to praveze prestala mysliet

netilka
10. mar 2011

Dievcata, prosim vas, robila som si test (Mamatest) a slaba ciarka sa mi ukazala az po pol hodine, nie do 3 min., ako je to pisane v navode. Myslite, ze na tom nieco bude? Moze to byt pozitivne?

martini
10. mar 2011

@netilka môže. urob si test ešte zajtra.

ninockaskv
10. mar 2011

@martini aj pre mna jeden termin 😅

@rikuska21 moja psychologicka ma adoptovane dve deti.. a vyzera byt uuuuuplne stastna.. tak aj ja sa vzdy utesujem, ked ju vidim, ze ked nebudeme mat vlastne budeme stastni s adoptovanym.. velmi ti drzim palce .. ja som uz robila maly vyskum a chcela som ist na psycho pripravu do centra Navrat 😵 😉

@pikha co ti ja viem, brali nam krv (HO a stitka a tak) zajtra rano ideme k stelclovi na uzv, aby si pozrel sliznicu (kvoli tym mimomaternicovym) a bude bude vsetko ok a budeme moct zacat stimulovat (ked sa k tomu psychicky dopracujem) alebo si bude chciet pozriet maternicu, takze hrozi hysterektomia (kvoli zrastom a pod.) a uvidi sa ☹

ja dnes idem definitivne cinknut tej mojej homeopatke, potrebujem nieco ..lebo sa asi seriozne placam v depke 😖

callex
10. mar 2011

@lulu10 tak tu stitnu treba preliecit..protilatky vci stitnej zlaze vedu k jej znizenej funkciia mozno to sa u teba stalo.kazdopadne je dobre ze sa to naslo a riesi sa to.no a tie ureaplazmy sa takisto poriesia.len to chvilocku potrva kym sa vrhnes do dalsieho pokusu.ked budete mat ti fragmentaciu tak sa objednaj do RF zober vsetky vysledky so sebou a budete mudrejsi.hlau hore..na kazdy problem existuje riesenie.
@ninockaskv..ako si dopadla u psychologicky? ta homeopatka je dobry napad..ak mas s tym skusenosti tak preco nie.ja co som bola teraz v sobotu tak co mi dala lieky som si pozrela na nete ze co to je a tam boli symptomy ako stresove situacie, depresie,strach,uzkost a podobne.tak uvidim ci zaberie.mozno ked vykukne slniecko bude ti uz konecne lepsie.a mozno uz zajtra ked ti povedia ze si ok a hura na to.

callex
10. mar 2011

@maticap. mne idu na nervy hlasky typu: nestresuj sa, nesmies sa na to sustredit a vela ludi ked si adoptovalo tak sa im podarilo. ja sa nestresujem..beriem to ako hole fakty..nepodarilo sa ide sa dalej.a adopciu budem riesit ked to uz naozaj inak nepojde.

martini
10. mar 2011

@callex súhlasím, aj mne lezú na nervy odporúčania, že na to nemysli... presne ako maticap. povedala, že hlava sa dať dole nedá...

callex
10. mar 2011

otazka mimo...sme s mm pozvani sefke na 40ku..co by ste kupili ako darcek?

maticap.
10. mar 2011

@callex presne, callex, vsak ved aj ja som to tak brala, ale co narobis, ked Ti pri pohlade na tehotnu zenu skoro slzy vyhrknu a pri hlaske: jedneho dna sme sa rozhodli, ze si urobime dieta a bolo - ma ide slak trafit. Ale kaslat na to. Taketo typy nikdy nepridu na to, aku vzacnost maju v potomstve.
@mircalla tak to som sa snazila neustale... akurat tento mesiac som si hovorila, ze ci to ma vsetko cenu, ze uz mam toho vsetkeho po krk a vobec. A ked povedali, ze kvoli genetike sa to IVF zase odklada, tak som uz len mavla rukou - bez toho, aby som sa nad tym rozculila ako napr. v minulosti....
No a musim sa pochvalit, ze mi ten inkriminovany mesiac pozicala kamoska svoj talizman (americky cent), s ktorym to podla nej urcite vyjde. A okrem toho mi kolegyna hovorila, ze videla nejaku reportaz s astrologickou, podla ktorej bolo 18.2. najlepsi termin pre splodenie silneho potomka. Tak sme to spojili dohromady, pridali sa aj moje plodne (z19. na 20.2.) dni a zrazu "totok"... 😵 dobra haluz, co? 😀

callex
10. mar 2011

@maticap. no evidentne sa spojili vsetky pozitivne sily a energie.tomu sa povie nacasovanie.

ninockaskv
10. mar 2011

@callex u psychologicky som si ponadavala, postazovala som sa.. dostala som instrukcie, co mam robit, ale povedala, ze som sa konecne dostala do takeho stavu, do akeho ma chcela dostat, ze som rezignovala, prestala riesit a tlacit na pilu... ze to,ze nemam energiu a silu vobec nic robit, je mozno aj dobre.. ze to co chcem mozno dosiahnem tymto nicnerobenim.. lebo ja som do vsetkeho tlacila, riesila lieky, psychiku uplne vsetko.. teraz sa mi nechce absolutne nic 😖
ja mam taku homepatku, ktora aj karty anjelske vyklada xixixi ale ona mi dala parkrat take homeo,ze sa mi vyslovene citelne ulavilo..

a aki ste kamosi s tou sefkou?

ninockaskv
10. mar 2011

@maticap. ved ked ste boli zdravi, tak to by sa skor ci neskor podarilo.. 😉 a toto mimco sa vam asi malo narodit, tak sa objavilo 😵

mna vytacaju, ked povedia, toto dieta sme si oddreli, skusali sme 4 mesiaceeeeeeeee 😒

lulu10
10. mar 2011

pripletiem sa vam do debaty, mna vytacaju rady ako otehotniet... raz mi dokonca svokra doniesla casopis lebo tam bol clanok ako zarucene otehotniet 😠 ironiou je ze otehotniet viem bez problemu

callex
10. mar 2011

noo to mne davala rady uz aj moja starenka vo veku 85rokov..vraj to zarucene funguje lebo jej kamaratka tak kedysi otehotnela ked jej to poradila.neuverite co to bolo: dat si vankus pod zadok. 😀
a aj jedna moja teta mi znasa dobre rady z casopisov.a ked pridem k nasim tak stale otazka:co stale nic? 😠
@ninockaskv urcite tvoja rezignacia bude mat v niecom svoje caro.casom sa ukaze.mne tiez ta homeopatka povedala ze som toho poriesila az az. co sa tyka sefky..su to tak trosku nadstandardne vztahy.../ boli sme spolu na plese kam nas zavolali,potom v pandorfe na nakupoch,chodime s nou na obedy, na hriby ich manzel vytiahol cez leto,z mojho mm ma butlavu vrbu/....ale stale je to sefka.

callex
10. mar 2011

ta kde ste vsetky?

lulu10
10. mar 2011

a viete co este neznasam?! Ked sa zacnu manzelovi kamarati ponukat ze ved oni "pomozu" ked nam to inak nejde 😠 😠 😠

stela75
10. mar 2011

@callex No tak som sa emailom spojila s reprofitom a Dr Stelcl mi odpovedal na vsetky moje otazky. Zajtra rano im tam zavolam a objednam si termin. Ojej baby, este pred 3 tyzdnami som plakala nad negativnym testom a uz znova planujem! 😅

martini
10. mar 2011

@stela75 super, tak do toho 🙂

stela75
10. mar 2011

@lulu10 @ninockaskv rozosmiali ste ma baby ymi radami. Aj mne sa ponukali manzelovi kamosi. No co uz, ludia co si cez to epresli nevedia aky to je pocit. 😀

ninockaskv
10. mar 2011

@callex ta na obede, no nie??? ja som si dala aj kavu xixixi a to sa chcem precistovat

a piju vino? napadlo mi, mavaju take kvalitne otvarace na vino a take vselijake sady pre vinarskych fajnsmekrov 😉

ninockaskv
10. mar 2011

ozaj, tu je nejaka tehu moda... kolegyne si to tu posielaju, nie sice kvoli tym tehu.. ale tie som si zase pozrela ja 😢

http://www.bonprixshop

dajte si bodka eu

😉

stela75
10. mar 2011

@martini ved - tych otazok je milioooooooooooooooon. Ale hlavne ze muzik je za! Tak uvidime.

ninockaskv
10. mar 2011

ale do kelu, aj tak mi to vymodrilo, asi to vymazu 😒 😒 😒

zeby takto bonprixshop.eu

ninockaskv
10. mar 2011

@stela75 no, aspon nevypdane z cviku... ja som tam bola si po dlhom case jedna, ktora sa nic nepyta.. ako mam tu svoju deprimovanu rezignvoanu fazu.. tak sa ma aj 3x pytal, ci este mam otazky, keby mi nieco v aute napadlo, nech napisem.. a ja nic ☹ ☹ ☹

som zvedava, ako to zajtra dopadne. ozaj, musim ist dat alchemilku 😖

martini
10. mar 2011

@stela75 miliooooon je v pohode 🙂 všetky sme ich mali resp. ich máme 🙂

stela75
10. mar 2011

@ninockaskv
@martini
babenky, aky je Dr Stelcl? Mam pocit ze ma zmysel pre humor. 😅

ninockaskv
10. mar 2011

@stela75 no to maaaa... taky poriadny cierny 😀 😀 😀 😀

cecil36
10. mar 2011

Ahojte babule, tak uz sa nam stimulka blizi 17.3, jupiii. Co ma vsak mrzi je, ze nam zistili, ze okrem mm spg mam aj ja MTHFR homozyhot. Mate s tym niektore skusenost?

stela75
10. mar 2011

@ninockaskv tak ma nestras baba jedna! Hlavne ze sa s nim da komunikovat. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre