Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
10. mar 2011

Ahojte baby. tak som bola dnes u svojho gynekologa kvoly liekom a rovno mi aj spravil sono. v maternici videl jeden gestacny vacok.vkladali mi dve. povedal mi, ze bud sa uchytilo iba jedno, alebo ze podla vysky hcg /12 den po ET 936/ to este mozu byt aj jednovajecne. ale na konci mi povedal, ze dufa, ze sa to druhe neuchytilo niekde inde mimomaternicu.
myslite, ze by sa to mohlo stat?
v pripade, ze sa uchyti len jedno embryjko ako sa dostane z tela von to druhe? nemusi zena trochu krvacat?

martini
10. mar 2011

@stela75 ku mne bol vždy neskutočne milý, raz mi robil ultrazvuk a riešili sme či to stopneme kvoli OHSS a ked sme to riskli, tak napriek tomu, že mi OPU nerobil, prišiel po OPU za mnou s tým, že super sme to zvládli...Inač chodím ku dr. Koudelkovi.

ninockaskv
10. mar 2011

@stela75 jooj, nechcem strasit..je velmi fajn.. taky klasik, ked sa pytas, vela hovori,len my sme sa nepytali.. nejak na to nebola sila a energia 😒

stela75
10. mar 2011

@martini Dufam, ze nezalezi ku komu idem. Dufam ze su tam vsetci profesionali. Ale asi by ste mi ich neodporucali. 😕

ninockaskv
10. mar 2011

@tinna13 a poriadne pozeral? mozno to len nebolo vidiet a kolky ste DC po ET 12??

stela75
10. mar 2011

@ninockaskv No, len ja som s nim trochu srandovala v emaile a nechcem ho neako urazit. 🤐 To mas babetko (dieta) 'z reprofitu?'

ninockaskv
10. mar 2011

@stela75 nie, gynfiv 😔

martini
10. mar 2011

@tinna13 Podľa mňa to HCG nebolo až také vysoké, aby to nutne museli byť dvojčatá. Možno len jedno pekne silno uhniezdené. A počuli ste už srdiečko? či to kedy začína byť počuť?

tinna13
10. mar 2011

@ninockaskv
dnes som 25 dni od Et, pozeral aj mimo maternicu ale nic nevidel, tak dufam, ze to bude ok

tinna13
10. mar 2011

@martini srdiecko este nebolo, povedal, ze na to je este skoro, az o 2 tyzdne idem znovu, a do brna uz asi nepojdem

naduska
10. mar 2011

@cecil36 ja mam MTHFR 677 ale heterozygot [zdedene po jednom z rodicov ] a homocystein mas ok?ja ano.
ale aj tak som pichala fraxik od OPU teraz 2x v Repraku .kedy zacinas stimulovat ?

ninockaskv
10. mar 2011

@tinna13 hcg je vzdy take zapeklite, clovek nikdy nevie 😀 😀 ked nevidel nic inde, ani tekutinu nespominal, tak by to malo byt ok 😉

tinna13
10. mar 2011

@ninockaskv tekutinu nespomínal, velmi som chcela 2, ale vdakabohu aj za jedno, o 2 tyzdne budem mudrejsia

mircalla
10. mar 2011

@ninockaskv ahojky nemam cas citat....uz ste boli na kontrole sliznice?🙂

mircalla
10. mar 2011

@tinna13 kolkokrat bolo vidiet najprv jedno a nakoniec boli 2......no velakrat som to tu citala

ninockaskv
10. mar 2011

@mircalla este nie, zajtra ideme.. ale ti poviem, normalne mam stres, co sa z toho zase vykluje.. 😨

mircalla
10. mar 2011

@ninockaskv neboj, drzim palec napis potom

pipka
10. mar 2011

@tinna13 trosku som sem zabludila do vasej temy 😅 ale akurat ti mozem odpovedat, kedze mam s tym skusenost 😉 mne sa po vkladani dvoch embrijok dokonca uchytili obe, az do 14tt sa drzali, krasne rastli a potom si to jedno babatko rozmyslelo 😒 a pritom uz mali srdiecko, trepali ruckami nozkami...a vidis...stava sa 😒 a tiez som sa lekara pytala, ze co teraz,ci budem krvacat? ale ze ono si s tym priroda poradi sama, a ze ked uz jedno babo zije a rastie , tak to druhe sa jednoducho vstrebe 😒 je to tak laicky povedane, ale presne tak bolo...na kazdom dalsom utz bolo mensie a mensie az celkom zmizlo , takze som absolutne nekrvacala, nic...proste nemaj obavu, ak sa uchytilo len jedno, tak to druhe sa stane bilogickym materialom a telo si s nim poradi 😉

mircalla
10. mar 2011

@tinna13 aj mne vkladali 2, samozrejme nemusis krvacat, ja som to myslela tak, ze to 2 sa moze este ukazat na sono neskor....v maternici myslim

lianka7
10. mar 2011

Ahojte babulky..ale ste toho stihli popisat,nestiham vsetko citat 😝
@naduska @cecil36 Kočky,aké testy ste absolvovali na tie ...-"zygoty". Robili vam ich po fragmentacii DNA?Lebo my chceme este nejake doplnujuce geneticke testy,kedze z tej zlej fragmentacie nevieme vela vycitat,len to ze je zvysena
@tinna13 Drzim prsty,aby bolo vsetko v najlepsom poriadku!!!

naduska
10. mar 2011

@lianka7 ja som si to dala robit na hematologii po potrate, a fragmentacia DNA -ide o spermie 😉 nemali ste konzultaciu po fragmentacii spermii?

lianka7
10. mar 2011

@naduska Mali,ale len s mojim gynek...nam bola fragmentacia robena v ramci bezneho spg...a pri nej mame len uvedene %,nic viac.Ani gynek.viac nevedel vycitat,len ze je to zle...

cecil36
10. mar 2011

@naduska aj ja mam homocystein ok, aj kyseliny listovej mam dost, len som tu MTHFR ziskala od oboch rodicov. Draculka hovorila, ze to nevadi, len vraj ak otehotniem musim k nej nabehnut. Ale aj tak sa bojim, ze ci to nie je pricina dvoch neuspesnych ivf 😠 V Repraku to o mne este nevedia, odvtedy sme tam neboli, ale dopisujem si s machacom, tak mu vysledky hematologie napisem. Ja by som mala dostat 17.3 ms a 3Dc zacinam papat clostil.

@lianka7 Tie vysetrenia sa robia na hematologii a trva cca 4 tyzdne kym su vysledky, teda aspon u nas to tak bolo. Neviem, co vsetko vam robili, ale pri hemato je jedno ci bude robena po fragmetacii alebo pred nou, lebo to su vysetrenia teba nie mm. Ale je dobre mat vsetko dostupne vysetrene, alebo aspon budes vediet na co sa pripravit. Ja som vobec nevedela, ze nejakeho zygota mam a to uz mam za sebou 1spontanny potrat, jedno rizikove, ale uspesne tehu a dve nevydarene ivf.

lianka7
10. mar 2011

@cecil36 Takze muzom toto vobec nevysetruju???A to mozem svojho gynekologa poziadat,aby mi dal odporucaci listok?ako sa to vysetrenie vola?

cecil36
10. mar 2011

@lianka7 nie u muzov to nie je podstatne, lebo ide o to, aby bolo babä dobre vyzivovane v matrnici a neodumrelo- cize aby si nemala spontanny potrat ale MA. Gyndos ti da odporucanku na hematologiu a oni ta objednaju. Je to kompletny hematologicky rozbor krvi, inak neviem, ze by sa to nejako specialne volalo. 😉

callex
10. mar 2011

na vsetky otazky ste si odpovedali..takze nemam ani co dodat. no mm partneri nam este pomoc neponukali a zopar mojich uz ano. 😠
@tinna13 neboj..vsetko dobre dopadne.hlavne klud..u mnohych bab sa druhe vstrebalo.
@cecil36 mutacie MTHFR...su velmi bezne a netreba si z toho robit hlavu.
@lianka7 mne zygot zistili na genetike.
neviem co sa deje ale ja som tento tyzden uplne rozbita...ak ma neboli hlava je mi zle a ked nie to tak po 17j si schrupnem tak na hodinu.dnes bola tato varianta.

cecil36
10. mar 2011

@callex ahooj, no dr. sa tiez tvarila, ze v pohode, ale kurnik ja uz sa tak bojim, ze az... 😀 Ozaj a ty ked spis, nie si ty tehu? 😉 Inak, nam na genetike robili len tie najzakladnejsie vysetrenia, toto nam az hematologicka robila. Asi to zavisi od kazdeho lekara, hmmm

lianka7
10. mar 2011

@callex
@cecil36
@naduska Jej,dakujem baby za vycerpavajuce odpovede,hned mam v tom jasnejsie. Popytam ho nech ma tam posle..on uz bude mat zo mna zabavu 😀

cecil36
10. mar 2011

@callex ozaj aj ja som dnes dostala dobru radu od kamosky co ma dve deti jedno za druhym: vraj nemysli na to a budes tehu, mne sa tak podarili obaja mali 😀 Rozdiel medzi jej detmi je 1 rok. Uplne chapem, ze na to fakt pri kojeni prveho nemyslela 😀

maticap.
10. mar 2011

@ninockaskv vies co sa hovori: Zdravi clovek neexistuje - je len zle vysetreny pacient..... 😎. Na zaciatku snazenia nas asi brzila ta moja hyperfunkcia stitnej zlazy (v minulosti som mavala spinenie dobre ze nie od ovulacie az po MS), a to sa Ti potom uz zafixuje v hlavicke a premyslas preco to nejde - ved stitna sa mi dala do poriadku za cca 8 mesiacov a ono furt nic. Takze celkovo sme to riesili skoro 4 roky...
a veru za hlasku, ze na dietati dreli 4 mesiace, by som zavesila do prievanu za nieco.... ved viete za co 😝 😀.

@callex to si pis, ze sa spojilo co mohlo! 😕 😵 hlavne teda jedna "vyherna" spermia ukecala jedno sympaticke vajko. Len dufam, ze tam nemali grupak 😵 😵 😵 , a nebolo ich tam viac... lebo to hcg bolo dost vysoke... 😕 no ved uvidime na sone 28.3.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre