Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
15. mar 2011

@rienok- silno drzim palciska, nech je tato jarna stimulka uspesna a plodna!! 🙂 Ja som pichala okolo 15hod.
Uz sa kontrolujem co zjem hihi.. 😀
@maticap - tak to sme mali skoro rovnako, ja som mala 9.2. len dva dni rozdiel, tak teba sa budem drzat 😉
@callex- ked ta to ma u nej stresovat a nic ti to nedava, tak radsej zmen psychologa

tinna13
15. mar 2011

ahojte, nebola som tu asi 5 dni, vela ste popisali 🙂 , dnes vas nestihnem precitat
dnes som bola v RF na kontrolnom sone. Uchytila sa jedna fazulka, ma 1,2 cm a srdiecko bilo. Vraj je dokonca o tyzden vacsie ako by malo byt.
tak posielam vsetkym stimulantkamTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

martini
15. mar 2011

@tinna13 supeeer spravička. Dúfam, že ťa budem nasledovať zajtra.

gabinkaa
15. mar 2011

@rienok pohodička, to nevadí, rozumieme si, veru vlak už je v plnej rýchlosti, volala som v pondelok do RF a objednala som sa na sono, povedala som kedy bol prvý deň a kedy je 8., tak mi povedala hodinu kedy mám prísť, na kontrolu idem do RF, preberala som to so Štelclom a povedal, že lepšie ku nim, lebo že oni sú zodpovední za liečbu a je lepšie keď si to skontrolujú sami, tak to poslúchnem a idem radšej tam

gabinkaa
15. mar 2011

@tinna13 jééééj krásna správička, blahoželám, ďakujeme za vírusíky, potrebujeme 😀

rienok
15. mar 2011

@tinna13 skvelá správa a ďakujeme za tehu vírusiky 😀
@kajka39 ďakujem aj ja verím, že toto už bude úspešné 😉 a keďže sa tu začínajú rozmáhať tehu vírusiky tak mám šancu 😀
@gabinkaa to ti naozaj ten štelcl povedal, že je lepšie prísť k nim na kontrolu? celý čas som žila v tom, že stačí ísť k mojmu dokymu
fuha teraz som zistila , že vlastne neviem koľko si mám pichať Bravelle .... pichali ste si to niekto?
asi som to tak pustila z hlavy až som osprostela 😀 asi budem musieť napísať Štelclovi a nechať si to všetko vysvetliť
@martini idem pohľadať tabuľku a zaktualizovať

gabikasz
15. mar 2011

@rienok tebe nedali alebo neposlali písomne protokol??Ja som mala presne napísané ,ktorý deň čoho koľko.
V takej tabuľke rozpísané na dni.,to som mala nosiť so sebou na kontroly.

rienok
15. mar 2011

@gabikasz no veď dali, ale ja si nie som istá či jej správne rozumiem 😝 asi som pri tom páde úplne osprostela 😀 no mail som už odoslala
ono to vyzerá že 2 - 6 deň cyklu 3x denne 1 tbl clostilbegyt a 2 - 7 deň 2 ampulky bravelle ... no ale čo ja viem či si myslím správne 😕

kajka39
15. mar 2011

@rienok - myslim, ze tak ako pises. Clostil sa zvycajne berie 2-6 DC alebo 3-7DC, v tvojom pripade 2-6DC a popri tom dopichavas aj bravelle 2ampule. Ved on ti urcite vcas odpise. 🙂
pa dobru noc 😔

gabinkaa
15. mar 2011

@rienok ano povedal, lebo som sa ho špeciálne na to pýtala a v podstate má pravdu, ja radšej pôjdem tam, aby som nič nezanedbala
nemáš takú tabuľku na A4, kde sa vypisuje 1. deň mrchy a potom kedy vychádza 8. deň? ja som išla podľa tej tabuľky

gabikasz
15. mar 2011

no ked je tam písané 2ampulky tak 2 ampulky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@rienok

rienok
15. mar 2011

tak to čo som vedela som nejako poopravovala ak sa tam niekto nenajdete, resp, sa najdete inde ako patrite tak si tabulku skopirujte, opravte a vlozte aby sme mali prehlad 😉

PREDSTIMULANTKY:
callex
ofinka
lianka7
cecil36
falin

STIMULANTKY
luly3
gabinkaa
rienok

ČAKATEĽKY:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok

TEHULKY:
rebeka33 - 16.02.2011 - tripletesty
pikha - 3.3. 2011 - morfo
shandy
violoncielka
modra
tomka12
tinna13
martini
maticap
kajka39

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
dior
mircalla

rienok
15. mar 2011

@gabikasz @gabinkaa @kajka ďakujem, myslela som si, ale pre istotu spravim zo seba somara 😀 dobru noc

gabinkaa
15. mar 2011

@rienok kľudne mu môžeš napísať a uvidíš čo napíše 😀

tinna13
16. mar 2011

@martini dakujem, drzim na zajtra palce 🙂

tinna13
16. mar 2011

@gabinkaa
@rienok @luly3 dakujem baby, cochvila sa ku nam pridate, vyzera to tak, ze jar ma pozitivne ucinky
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
-specialne pre vas

@kajka39 @maticap-blahozelam vam k tehu, je to krasne, ze sa podarilo prirodzene. 🙂

maticap.
16. mar 2011

@kajka39 Tak to sme na tom fakt velmi podobne. Ja som mala ovulku z 19. na 20.2. a od tohto datumu pocitam TT 😉
@tinna13 Tinna, aj Tebe veeelka gratulacia!

Vyzera to tu na riadnu tehotensku vlnu 😉 (alebo "bavlnu"?) 😀

kajka39
16. mar 2011

Dobre rano vsetkym 🙂
vyzera to ozaj na plodne obdobie @tinna13-gratulujem pekne si to tehulkovanie uzi 🙂
@maticap - tak to sme skoro rovnako, u mna bola ovu tusim 22.2. Robila si si este test? Ja som robila rano a je akosi bledsi ako vcera, tak mam malu dusicku....

tinna13
16. mar 2011

@kajka39 mozno sa ti to iba zda, ze je slabsia, mas ho v albume?
tie co tam mas ti pekne zosilneli, neboj, bude to ok. ak sa obavas chod radsej na krv

lianka7
16. mar 2011

Dobre ranko babulky.
@kajka39 a robila si tym istym testom?Ak inym,a citlivost bola mensia,je dost mozne ze palicka je slabsia...
Ja by som dnes cely den v praci prespala z takeho otrasneho pocasia...ale nemozem ☹

kajka39
16. mar 2011

tina13,lianka7 - vsetky testy su rovnake aj citlivost, na krv mam ist az v utorok ale pojdem uz v piatok. Hadam do vtedy vydrzim. Dala som do albumu aj dnesny test, v skutocnost i je o cosi slabsi. 😒

gerdusha
16. mar 2011

@kajka39 ,
moč mohol byt menej koncentrovany,mozno si viac pila, pripadne si bola na wc aj v noci alebo viackrat vcera cez den...viackrat ako ked si si robila predchadzajuci test

kajka39
16. mar 2011

@gerdusha - prave, ze som celu noc ani na wc-ku nebola, to ked som testovala bolo z prveho. Dokonca ma aj prsia uz nebolia, sice ani doteraz ma az tak neboleli, ale urcite boli citlivejsie.
No nic, nesmiem stresovat a musim verit, ze je vsetko tak ako ma byt 🙂

maticap.
16. mar 2011

@kajka39 ahoj kajka, ja som mala neprekonatelny zazitok s testom. Robila som si ho 28.DC a bol negativny..... a kedze ani 31.DC menzes nikde (to sa mi doteraz nikdy nestalo), tak som sla na krv (fakt som nemala chut opakovat test a dobre som urobila) a hups! Hcg 1007 jednotiek. Takze testy su pre mna kapitola sama o sebe a vobec by som sa s nimi netrapila. Co sa tyka nocneho mocenia, tak som chodila v noci na wecko cca dva tyzdne po ovulacii - tusim az do 28. DC a odvtedy noci necuram (ehm, kecam, bola som dnes, ale to bolo po dlhej dobe). No a prsia? Tie som zacala citit niekedy 25.-26. den a to uplne minimalne. Dokonca sa mi vcera zdalo, ze ma nebolia... tak sa v tom vyznaj. No a kavu pijem dalej. Mala som problem s jednym druhom instatnej kavy, no aj to preslo. Oproti tomu,ked som bola po IVF (alebo po podani pregnylu, co je vlastne hcg), tak mi kava vyslovene nechutila... Takze som Ta domotala uplne, co? 😕 Neboj, krvicka to vyriesi a myslim si, ze je drobec tam! A odkaz mu, ze mu odporucam aby tam aj najblizsich 8-9 mesiacov zostal. Lebo inaaak....! 😉
Ozaj, a vcera ma dost pobolievalo podbrusko... az som bola z toho pekelne podrazdena...nastastie to preslo. Vsak ja viem, ze stupel robi miesto, ale az takto?!? 😵

kajka39
16. mar 2011

@maticap- tak akurat som sadla k PC s ,,rannou,, kavickou. Ja som velky kavickar, ale teraz si ju dam len 1xdenne a zatial mi staci. Najhorsie je byt doma, potom nic nerobim len sa pozorujem..... Pri mojom hektickom sposobe bytia si dlho zvykam na nicnerobenie, domov chodim väcsinou az vecer 😉 na 2-3hodky vypnem a potom aj do neskorej noci uradujem, objednavam,vybavujem.....ale pracujem na tom aby sa to zmenilo!!
Mimochodom mna nic neboli, ani nepicha a potom som tiez nesvoja, ze preco?? no cista nuda, ze??

martini
16. mar 2011

@maticap. @kajka39 Mňa tiež minule bolelo tak bruško, že som až šla na krv, lebo som mala strach... a teraz tiež sem tam pekne zabolí, tiež ma to ľaká. A ohľadom cikania v noci, presne to mám ako ti maticap. Najprv som chodila asi dva týždne poctivo každú noc a potom to prešlo a to presne vtedy, keď som mala tie krče v podbrušku, tak som sa bála...a od vtedy sem tam v noci idem na wc, ale už to nepociťujem tak urgentne, že musíííím. A prsia ako vy. jemnú zmenu na nich badám, ale nič moc, ani nebolia nejak zvlášť. A tie testy sú fakt o ničom, ja si dopisujem cez IP s jednou babou čo tiež chodí do RF a je tehu asi tak dlho ako vy... a tiež si najprv urobila test s citlivosťou 20 a skoro nič tam nebolo a potom v ten istý deň a dokonca poobede s citlivosťou 25 a jasná čárka....no už som z toho jeleň. Kajka, choď na krv hoci aj častejšie, ja som bola napr. 3x (štvrtok, utorok, piatok), aby som vedela, že to rastie tak ako má.

martini
16. mar 2011

@kajka39 Kajka, mne sa nezdá tá čiarka podľa fotky slabšia...to skôr vyzerá, že tá testovacia je nejaká výraznejšia ako obvykle a tak popri nej sa to tak môže javiť.

kajka39
16. mar 2011

babulky, vcers na konikovi v inej teme tiez otehotnela prirodzene jedna z tych co mali velky problem, cakali na dalsie IVF a bum, menzes nikde, tak dnes testla a bolo to tam.... tusim tento mesiac je magicky 🙂 🙂 🙂

martini
16. mar 2011

@kajka39 @maticap. Ja som kávu úplne vylúčila, aj čierne čaje aj akýkoľvek alkohol. Pijem prevažne vodu Lucku 🙂 a jeden tehotenský čaj a jeden ovocný za deň...tak písali v návode pre tehotné 😀 😀 😀
@maticap. A ty chodíš do práce?
@kajka39 aj mne sa ten február zdá nejaký magický, že ja som bola na tej dovolenke v januári...škoda 🙂

kajka39
16. mar 2011

@martini- ano ta testovacia je zo vsetkych najtmavsia, ale ta co by mala tmavnut sa ukazovala ovela pomalsie, a je ozaj slabsia. Naozaj uz nebudem stresovat, mozno aj test je inej sarze a preto moze byt rozdiel. Tie predtym som kupila v RF v cechach a ten dnesny som dokupila len vcera u nas.
Tak to je urcite preto, aha a problem je vyrieseny!!! 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre