Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa inak to ani nemôže byť 🙂 🙂 🙂 ja verím v to že budeme mať krásne //
mosíme 😉

callex
25. mar 2011

@gabinkaa tak som si vydychla ze bojuje..si nas naplasila...to sa robi?
@martini cha a to este nevies ze som to vsetko spravila za tri hodiny a pol hodiny. 😎 a to som od tretej hore.to bude asi tym 😝 .zajtra uz len ozehlim, pojdem do roboty a potom sa budem chystat na tu sefkinu oslavu.len do coho tak odiet tie moje suncicky.???
@luly3 ako sa citi nasa potencionalna tehula?
@gabinkaa @rienok na zajtra vam drzim vsetky prsty.gabinka tebe nech je z teba riadna tehula o dva tyzdne.a rienok tebe nech tie 5+1 su najzrelsie a najlepsie na svete a nech su z nich riadni bunkaci.

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 ja tiež tak hovorím, že nás čakajú // a potom krásne vianočné darčeky 😵 😵 😵

gabinkaa
25. mar 2011

@callex jééééj nechcela som naplašiť, hneď to odčiním 😀 😀 😀 teším sa na môjho bojovníčka, zajtra budem len a len ležkať a v nedeľu tiež, aj môjmu drahému som povedala, že bude veget

martini
25. mar 2011

@gabinkaa no 4 bunky na druhý deň je ideál...zajtra ich bude 8 a to už bude pekný bunkáčb 🙂))) A to viem, že v RF ich kontrolujú skoro ráno, tak to už teraz má aspoň 7 🙂))
No vymysleli sme, že založíme občianske združenie, ktorého účelom bude podpora zdravia a súčasne poskytovanie sociálnej pomoci (aby som vyhovela zákonu, tak tieto dôvody som vybrala)...takže budeme žiť len z 2 % z dane, ktoré si všetky pekne pošleme a plus nahovoríme mm, otca, mamu, sestru, brata, švagra a kámošov, aby nám prispeli... a potencionálne nám možno niekto aj nejaký dar poskytne. Tieto peniaze by sme potom použili v 99 % na podporu nás - teda báb, ktoré sa tu stretávame na tomto fóre a potrebujú finačnú injekciu pri úhrade IVF... najmä sme mali na myslí baby, ktoré už idú na xtý pokus a už minuli úspory alebo majú darcovské vajíčka a stojí to fakt kopec peňazí...a niečo málo by sme museli aj minúť na prevádzku (poplatky úradom, vedenie účtovníctva), čo bude fakt minimálna suma, keďže by stačilo viesť jednoduché účtovníctvo (keďže nebude naše OZ podnikať). A ak bude mať OZ len príjmy z podielu dane (tie povestné 2%) a sponzorské dane, tak nemusíme ani daňové priznanie podávať ani sa registrovať na daňovom úrade. Stačí nám urobiť stanovy a registrovať sa na ministerstve asi hospodárstva. Stanovy a registráciu som ochotná zabezpečiť. No hádam môj príspevok nevymažú, že sa netýka témy....podľa mňa sa poriadne tejto témy týka... baby vyzerá to tu, že som riadna "aktivistka" a nemám čo robiť...opak je pravdou, len som sa snažila pôvodne na podnet rebeky33, vymyslieť, ako by sme si pomohli...pomáhame si psychicky a to dosť, sme na jednej lodi, ale prečo nenájsť takouto ľahkou formou aj pár tisíc €, ktoré by niektorej z nás pomohli... A v stanovach by sme si vymysleli nejaké kritéria komu a za akých podmienok by sme prispeli....myslím, že by to pri nejakej vôli mohlo fungovať.....?????

luly3
25. mar 2011

@martini šikulka si 😀 😀 😀
@gabinkaa 🙂 potom aj kočíkovať môžme spolu 😀 😀 😀

rienok
25. mar 2011

@gabinkaa to mi odľahlo že je všetko OK 🙂 . Tto ma tak skoro pustia domov, že by sme po Tvojom transfere stihli kávu 😕 to s tým OZ je na predchádzajúcej strane ... môj malý príspevok ale pôvodne s tým prišla @rebeka33 a @martini
@martini no ja si myslím, že sa niekto pridá a ke´d nie skúsim pozháňať.... no a Ty si zisti či by si mohla byť neplateným členom OZ, a ke´d si nebudeme vyplacat ziadne peniaze a nebudeme tvorit zisk tak to neni podnikanie, alebo trepem 😀 ?
@luly3 pekne odpocivaj a tehotní 😀
@callex ďakujem potrebujem aby ste mi držali palečky

martini
25. mar 2011

@callex .... no teda,šikulka...akčná to žena....ten tvoj mm mal šťastie, keď si ťa našiel.... 😉
@luly3 že potencionálna tehula.... ja mám výraz, ktorý je ešte viac ako "potencionálna tehula"...mne Koudelka po ET povedal: a teraz ste "skorotehotná"... a to je viac ako potencionálne tehotná...takže ako sa ma naša skorotehotná luly3? 😀

rienok
25. mar 2011

@martini zase Ti to píše 😀 neprestávaj, ale to skorotehotná sa mi veeeľmi páči, už aby to bolo aj u mňa 🙂

luly3
25. mar 2011

@martini 😀 😀 😀 mne zasa dokina povedala po transfere a už ste tehotná 😀 😀 😀
mnoooo ty povec ako si sa mala a čo si robila keď si ostala tehu nech ta nasledujeme s gabikou ☹ a
@rienok

gabinkaa
25. mar 2011

@martini to dúfam, že sa môj bojovníček pekne delí, tešíme sa
OZ je myslím dobrý nápad, lebo fakt toto všetko stojí veľa, veľa po každej stránke, či psychickej, zdravotnej a aj finančnej, niektoré túto tŕnistú cestu naozaj absolvujú xkrát a ak by to niektorej pomohlo, tak nie je čo riešiť, je jasné, že peniaze nie sú všetko, ale v tomto prípade to bez nich nejde

martini
25. mar 2011

@luly3 no tak ty máš ešte vyšší level.... 😀 Ja som sa tvárila, že nestresujem... a keď som začala pociťovať stres, tak som hladkala bruško a spievala si zamilované pesničky (že vraj sa tvorí vtedy endorfín) a tak som sa tvárila, že moje telo je ta ideálna schránka, kde by malo to embryjko ostať.... a vidíte, presvedčila som ho 🙂 Fakt držím prsty, kedy sa chystáš testovať?

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 to dúfam, že budeme spolu kočíkovať, nemám to od seba zasa až tak ďaleko 😉

gabinkaa
25. mar 2011

@rienok ja som išla o 8.00 ráno a už 9.35 som bola vonku a to už aj z lekárne s liekmi a ešte som sa šuchtala, moja spolubojovníčka išla po mne a išla skorej ako ja, ak by som sa nešuchtala, tak po 9 som už mohla odísť, keď nie sú žiadne problémy, tak je to v pohode, inak ma tu veľmi prekvapili, sestrička priniesla čajík a každej keksík, takt iný prístup, veľa platíme a v BA nám vôbec nič nedali, išlo to naozaj dosť rýchle

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa veru to nemáme 🙂 🙂 🙂
@martini že vyšší level 😀 😀 😀 hej uvidíme či bude vyšší 😀 testovať????mnooo ja som
taká testomaniačka 😀 určite v pondelok bude prvý

martini
25. mar 2011

@gabinkaa veď práve a keď si predstavíš verziu, že roky letia a ja šetrím na IVF....tak sme vymysleli toto... A som si istá, že by to nebolo veľa roboty...ak by sme nenaháňali sponzorov, tak by stačilo, že si budeme viesť jednoduché účtovníctvo, v ktorom celý rok nebude ani jedna účtovná operácia, len raz za rok zdeklarujeme, že splňame podmienky na to, aby sme mohli prijať 2 % a potom ich rozdelíme...stanovíme si kritéria a kľudne môžme si urobiť internetovú alebo mobilnú konferenciu a budeme rokovať 🙂)))

rienok
25. mar 2011

@martini, @luly3, @gabinkaa no idem domov, tak za hodinku som tu opäť ... dúfam že vy tiež 🙂 a ked nie zajtra podám správu 😉

martini
25. mar 2011

@luly3 a v pondelok bude ktorý deň?

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa ja som po OPU išla za pol hodky dom a Stelc mi na chodbe hovorí
nejak se nám motáte co deláte 😀 😀 😀

luly3
25. mar 2011

@martini 7 😀 😀 😀 trúfam si čo 😀 😀 😀

gabinkaa
25. mar 2011

@martini naozaj dobrý nápad a bola by to veľká pomoc pre nás všetkých, šikulka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gabinkaa
25. mar 2011

@luly3 koľký deň budeš po ET, keď chceš v pondelok testíkovať?

rienok
25. mar 2011

@martini jasan, dohodneme aby nezaťažovalo a možno presvedčím moju účtovníčku na dobročinnosť 😀
@gabinkaa tak to by sme naozaj na tu kavu mohli skociť, myslim že som Ti už cez IP posielala moje číslo tak mi ke´d tak pošli SMSku až budeš po transfere ... ak budem pri zmysloch tak si dame aspon mineralku 😀

luly3
25. mar 2011

@martini hej je to super nápad ale ja si nemyslím že to bude lahké akože založiť OZ
nieje problém ale ako sa budu financovať tie žienky podla mna tam bude po vás zákon šlapať
a teraz dokonca ma vísť nejaký nový zákon ohladom tých 2 percent.mnoooo neviem neviem či to bude
take jednoduché 😀 ale zasa vy ste šikulky vy to určite zvládnete 😀

luly3
25. mar 2011

@gabinkaa písala som že 7 😉

rienok
25. mar 2011

@luly3 nepochybuj 😀 určite to nejak dobre vymyslíme aby sme mohli pomáhať ... veď to nám nezakážu či áno? lebo ak nie totok tak spravíme súkromnú zbierku a budeme rozdeľovať 😀 a totok naozaj uz nikto nemoze zakazat ci mozem dakomu poslat peniaze kto potrebuje 😉

luly3
25. mar 2011

@rienok ty si ako trúfaš po OPU dať minerálku 😀 😀 😀 ja som bola do večera
KO 😀 iba som doma ležala a stonala 😀 😀 😀 a v january ked som mala OPU
tak keď som išla dom som sa napila toho čaju a vracala som celú cestu domou 😀 😀 😀
iba mi mangel zastavoval na dialnici 😀

gabinkaa
25. mar 2011

@rienok ano napísala si mi t.č. skúsim poslať sms a uvidíš ako sa budeš cítiť, podľa toho budeme vedieť 😉

luly3
25. mar 2011

@rienok mnoooo sukromna zbierka je ok 😉 ale tie 2 percenta by boli lepšie veď štatu ich
dávať nemusíme a žienkam pomôžu nie 😉 len si myslím že tam bude haček nejaký
treba sa dotoho poriadne obuť pozhánat infošky a šup šup doi toho 🙂 🙂 🙂

rienok
25. mar 2011

@luly3 hmm veru, tiez si myslim, no ale ked tak skoro pustaju 😅 . Ale ty si tiez dobre odvazna uz na 7 den testovat, ale prajem Ti nech tam svietia // 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre