Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
26. mar 2011

@gabinkaa asi povedali, ale teraz si nie som istá ... ale veď skúsiť môžem. Predpokladaný ET je v utorok 29.03. tak uvidíme čo sa podarí. Áno kávu môžeš mangelovi uvariť, ale nepreháňaj to 😎 . Neuveríš dnešný obed navaril môj mangel kým som spala 😀 asi je naozaj skvelý 😉

rienok
26. mar 2011

ozaj a v lekárni ma presvedčili tak som si kupila femibion 800 🙂

gabinkaa
26. mar 2011

@rienok o tom nepochybuj, teraz Ťa bude hýčkať, my sme išli vtedy na obed do mesta, ale dnes som chcela taký domáci, tak som včera uvarila, ale inak to nepreháňam, nerobím nič, tak držím palce, aby si mala dobrých bojovníčkov, mňa dnes prekvapili, že ešte jedno sa pridalo, si predstav čo to musí byť za bojovníka 😵

luly3
26. mar 2011

@rienok supeeer teraz len nech sa pekne oplodnia 😉 heeej zajtra po 13.00
volaj aj ja som volala v nedelu

lianka7
26. mar 2011

@gabinkaa
@rienok Zienky,ste uzasne bojovnicky...Velmi vam fandim,pekne sa opatrujte 🙂

luly3
26. mar 2011

@gabinkaa a budeš PN tieto 2 tt alebo budeš chodiť do práce????
@rienok to je dobre že ti nebolo zle 😉

lulu10
26. mar 2011

@rienok
@gabinkaa baby moc drzim paluchy a tehotnejte prosííííííim 😀

vrabcek24
26. mar 2011

@rienok
Ahoj, to preto, že som si robila test a bol negatívny ☹ V pondelok pôjdem na krv a uvidím. 😒

vrabcek24
26. mar 2011

@martini Ahoj, som MI okolie a držím palce, nech ti ten čas do novembra ubehne bezproblémovo a rýchlo. 🙂

vrabcek24
26. mar 2011

@tinna13 Ahoj a ďakujem.

rebeka33
26. mar 2011

Ahojte. Vy ste toho toľko napísali,že ak na niekoho zabudnem tak sa ospravedlňujem.
Ja som veľa pracovala včera som došla po 19tej a dnes až teraz , ale sa veľmi teším ,že sa @rienok nadchla pre OZ. Keďže ja som chcela podporiť baby v RF( nie preto, ale spln Ke si to nezaslúži) ja by som to možno nazvala aj ako našu tému,alebo tak nejak a určite by som oslovila aj Koudelku, že chceme podporovať Slovenky u nich. Aby nám povedal,keď tam má taký prípad. veď nie všetky musia vedieť o MK. Ja som v papierovaní slabá ,ale keď budem môcť rada pomôžem.
Jasne,že rienok hlavne gratulujem k 3 vajíčkam, nie som si istá či tam v nedeľu je embryológ, ale skús to .Viem,že to čakanie je horor. Ja som kludas,ale o 12-tej sa mi už dlane potili.Držím palce-.a jasné ,že gratulujem.
@gabikka super,veľmi si ma potešila,že nakoniec 2bojovníci. Tak oddychuj a tehotnej. 🙂 🙂 🙂
@luly3 ja som za prvé 2 mesiace pribrala 8-10kg z tých hormómov a prednisonu. Odkedy som to vysadila tak priberám po 0,5-1kg za mesiac. takže si z toho nič nerob, to všetko utroš a prednison ak berieš. Ak si dobre pamätám chystáš testovať tak držím palce a skús mamatest,ten je najcitlivejší.
@vrabček24 vitaj, dalšia východniarka. RF je úplne iná liga a dúfam,že sa vám to podarí. Daj vedieť výsledky z pondelka. A testovala si s mamatestom a ktorý deň?
@cecil36 ak si mala potrat daj si anopyrin, ak nie tak stačí femibion s folátom 800
Prajem pekný víkend a idem si konečne nohy vyložiť. 😵

rienok
26. mar 2011

@gabinkaa no veď koniec koncov si to za to všetko zaslúžime 😅
@lianka7 bojovníčky sú myslím všetky baby tu na koníkovi 🙂 ale ďakujeme
@luly3 ďakujem budem určite volať zajtra a dám vám vedieť 😉
@lulu10 robím čo vládzem teraz musia vajka a spermijky zabojovať, ja im verím 🙂
@vrabcek24 a aký test si si robila? možno bol len málo citlivý... zatiaľ nevešaj hlavu

luly3
26. mar 2011

@rebeka33 ahoj prosím ta načo je ten anopyrin???????
ja beriem prednison a piridoxin a kys.listovu a pichám fraxík môžem si
nasadit aj ten anopyrin

lianka7
26. mar 2011

@rienok O tom nepochybujem,ale dnes ste to vy 🙂 🙂 🙂

rienok
26. mar 2011

@rebeka33 no super, že si tu 🙂 áno , dalo by sa to aj takto, ale zase na druhú stranu si myslím, že by sme mohli pomáhať všetkým čo sa snažia ...veď možno by sme ich aj vedeli odnavigovať do RF 😀 a ja veľmi presne ani neviem či robia na svk aj s darcovskými vajíčkami. No myslím, že by sme to vedeli dobre zorganizovať a odsledovať aby to nikto nezneužíval a zbytočne nečerpal prostriedky. No to domyslíme, verím že to bude mega úspešný projekt 🙂

lulu10
26. mar 2011

@luly3 ahoj ked mas fraxik anopyrin uz nedavaj, anopyrin je nieco ako fraxik ale myslim ze ovela slabsi

gabinkaa
26. mar 2011

@lianka7 sme asi všetky bojovníčky a dokončíme boj úspešne 😀

gabinkaa
26. mar 2011

@luly3 nie nebudem PN, dnes, zajtra oddychujem úplne a potom pôjdem do práce, ale mám výhodu, že nemusím skoro vstávať, mám dosť ľahkú prácu, zasa doma sedieť a rozmýšľať tiež nie je dobré, ale určite budem oddychovať viac ako inokedy

gabinkaa
26. mar 2011

@lulu10 ďakujeme.......budeme......

gabinkaa
26. mar 2011

@rebeka33 ďakujem moja, snažím sa tehotnieť, neviem či mám niečo cítiť alebo nie, ale nechcem podliehať panike

martini
26. mar 2011

@gabinkaa 2 bublinky v brušku... To je lepšia sprava ako sme čakali... Tak nech sa tam pekne držia...🙂
@rienok 3 je pekné čislo...takze budú 2 na vloženie... Super, to bude na dvojčatá stačiť ;)

rienok
26. mar 2011

@martini no veď uvidíme, lebo budú robiť ICSI aj keď manžel mal vždy dobrý spermiogram, tak dúfam že sa tým nič nepokazí. Neviem tá Pospíšilová mi vôbec nesedí 😕 no ale čo narobím, mala som to riešiť pred OPU. teraz uz neskoro...dosť ma bolí brucho a to je prvý krát . No veď zajtra dám vedieť

vrabcek24
26. mar 2011

@rienok test bol od reprofitu, ale už sú tu aj iné príznaky, ktoré naznačujú neúspech 😒

vrabcek24
26. mar 2011

@rienok Ja som bola tiež u Pospíšilovej a bolo to v pohode. Tiež robili ICSI (aj keď manžel mal dovtedy vždy dobrý spermiogram). Aj mňa po OPU bolelo bruško, ale to aj predtým a možno kratšie, takže som to neriešila. Mňa skôr trápi otázka, prečo sa to opäť nepodarilo ☹
Ale nechcem vás frustovať, veď zázraky sa dejú.

tinna13
27. mar 2011

dobre ranko

@rienok vela stastia aby z nich boli krasne blastocysty 🙂TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@gabinkaa tak az dve? predsa este jeden zabojoval, to zvysuje sance, ze sa aspon jedno uchyti,drzim palce nech ti to cakanie rychlo utecie 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@vrabcek24 ten test od RF nie je vobec dobry na take skore testovanie, ma vysoku citlivost, skus mamatest s citlivostou 10
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tinna13
27. mar 2011

@martini ahoj, ty mas kedy ultrazvuk?a ako sa citis?

lulu10
27. mar 2011

@tinna13
@martini babule vam tie tt tak krasne pribudaju 😵 radost pozerat 😉

lulu10
27. mar 2011

@cecil36 mam este otazocku 😅 aj pri IVF soft hrozi OHSS?- bo z toho mam fakt strach 😨

cecil36
27. mar 2011

@lulu10 urcite nehrozi 😉

tinna13
27. mar 2011

@lulu10 dakujem
🙂 toto som nasla na stranke RF:
Minimální stimulace
Při minimální stimulaci je cílem získat 2-8 zralých vajíček. Tento typ stimulace je pro ženu velmi šetrný (užívají se tablety Clomifen citrátu nebo se aplikují injekční preparáty ve velmi nízké dávce). Získaná vajíčka se oplodňují nejčastěji metodou ICSI. Vzniklá embrya se transferují do dělohy nejčastěji po 3 dnech kultivace. Tato metoda má úspěšnost 25-35% těhotenství na transfer. U této metody se nikdy nerozvíjí ovariální hyperstimulační syndrom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre