Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
27. mar 2011

@gabinkaa @rienok velmi vam drzim palce, nech sa bublinky dobre zahryzkaju 😉
@rebeka33 mala som sice len biohcemicke, tak ten anypirin nasadim. Inak vcera som si kupila femibion, tak uz chrumem 🙂
Baby drzte mi zajtra palce, ideme na kontrolu folikov, joj bojim sa 😒

lulu10
27. mar 2011

@cecil36
@tinna13 fuuuu tak to ste ma ukludnili,tinna13 tiez si bola na softe?

tinna13
27. mar 2011

@lulu10 ano mala som soft
@cecil36 drzimeTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

cecil36
27. mar 2011

@tinna13 tinka dakujem 🙂 Kolko ste mali vajok pri softe? Dopichavala si nieco? Ja len dufam, ze budu aspon dve na vklad 😉

tinna13
27. mar 2011

@cecil36 ja som brala clostylbegyt, fostimon a na konci orgalutran. mala som 10 oocytov a v nich 5 zrelych.
oplodnilo sa vsetkych 5, boli 1-tkove, vkladali mi 2 hatchujuce blastocysty a 3 mame zamrazene.
zajtra mas prvu kontrolu?

rienok
27. mar 2011

@tinna13 jaj dufam ze sa mi oplodnia vsetky, aj ked neviem ci by mi vlozili 3 alebo by mi to 1 zmrazili 😕

cecil36
27. mar 2011

@tinna13 ano zajtra idem na prvu a trochu sa bojim, lebo v unice som mala 7 folikov na prvej kontrole a nakoniec vybrali tri a len jedno bolo dobre. Machac mi vravel, ze mi asi este nieco dopichnu, aby dorastli vsetky do cca rovnakej velkosti. A mali ste aj AH a PK? Fosimon a orgalutran je nieco ako puregon?

tinna13
27. mar 2011

@cecil36 v tych liekoch sa vobec nevyznam. PK sme mali na 6-ty den som mala vklad ale AH sme asi nemali, aspon o tom neviem.

rienok
27. mar 2011

@tinna13 co to je to AH? ak máš na mysli asistovaný zonálny hatching tak ten sa nemusí robiť keď sa robí ICSI lebo vonkajší obal je už narušený ...teda aspoň takto mi to hovorili ešte na SVK tak snáď ma neopili rožkom 😅

gabinkaa
27. mar 2011

@martini
@tinna13
veru dve, aj ja som bola prekvapená, nie je takej kvality ako to prvé, ale vraj má šancu povedal Koudelka, navrhoval vložiť obe, ale ak povedal, že sú dve neváhala som a ak by to nechcel určite by som si to vyžiadala, ale veľmi príjemne ma prekvapili, teraz len nech sa pekne zahryzkajú, to čakanie je náročné......dali mi aj testík, ale tam je citlivosť 20, to je asi málo

gabinkaa
27. mar 2011

@cecil36 ďakujeme moja, ale Tebe držíme palce, aby ich bolo čo najviac a hlavne kvalitných, kedy idete?

luly3
27. mar 2011

ahojte
@gabinkaa no čo ako sa cítiš???? 😉

gabinkaa
27. mar 2011

@rienok ako sa cítiš po včerajšku? mňa bruško bolí troška ešte aj teraz, ale druhý deň to bolo tiež dosť bolestivé, pýtal sa ma na to včera aj Koudelka, som mu povedala a vraj je to v poriadku, aj utz bol dobrý, takže sa nemusíš báť, to určite prejde, teraz sa súsreď na to, aby sa pekne oplodnili, nezaťažuj sa osobami 😉

gabinkaa
27. mar 2011

@luly3 jaj ja teraz v pohode, som zvedavá čo robia moje drahé bublinky, či sa už zahryzkávajú, ale Ty ako?
dali mi tam testík s citlivosťou 20

ninockaskv
27. mar 2011

@gabinkaa @rienok sedim si tu v tom nasom bordeli stavebnom, stiskam brucho a chrbat (mrchaa hm) a nedalo mi, pozhanala som net a ze reku pozriem ako sa vam dari .. a vidim, ze dobre spravy..veeeelmi vam drzim palce, nech to teraz vyjde a uz ziadne dalsie kola nemusite nacvicovat.. 😵 😵

ostatnym vam prajem pekny zvysok vikednu.. ja dopijem kavu a ficim k mame, ideme na kurz pletenia kosikov pre pokrocilych.. zase z toho budem mat akurat depku, lebo tam su len same tehonte a zeny na materskej a tliachaju dokola o detoch ☹ ☹ ☹ ☹

callex
27. mar 2011

ahojte babule.
@gabinkaa nadherny prekvapujuci vysledok..tak nech sa pekne zahryzkaju a uz nepustia.
@rienok AH si vysvetlila velmi dobre..neopili ta rozkom. olko si mala napokon folikulov? tych 6? nebojkaj na vklad uz bude niekto podla tvojich predstav.ale ked tam prides na recepcii im povedz ze chces chlapa. 🙂 brusko ked bolelo je normalne.ja som vzdy mala tazivy pocit po OPU akoby som tam este mala vsetky foliky ak nie viac.
inak babule..dnes ideme na dovcu..vyslo nam v praci necakane volno tak sme sa rozhodli vypadnut..takze cez tyzden oddychujem a v sobotu ked pride mrcha zacinam pichat.neviem ci budeme mat pristup na net..tak vam drzim palceky a budem na vas vsetky vrucne mysliet.drzte sa.hawk

cecil36
27. mar 2011

@callex chcela som ti podakovat za tip na rhinoalergie, vcera som si ho kupila, vycmulala som len dve a rano som mala nenormalne voly nos. Nadcha fuc. Som nechapala, ze to moze takto zaberat 🙂 Dakujem 😉
@gabinkaa dakujem, dnes doberam clostil a zajtra (8DC) ideme na kontrolu do RF. Kedy byva pri minimalke asi odber? Ja som mala v RF nativ, takze odber bol az ked folik dorastol. Teraz neviem, kedy OPU cakat 🙄

rienok
27. mar 2011

@callex ahoj, mala som 3 folikuly, a áno asi si vypýtam nejakého chlapa na vklad... ja nemám rada ženy gynekologičky a dokonca ani keď sú v takom dobrom centre 😝 no čo už, hlavu s neodkrútim 😀 . Verím že to bude v poriadku .
To s tou dovolenkou je úplne super správa, pekne si oddýchnite a určite načerpáš sily a nasledujúci pokus bude posledný 😉
@ninockaskv ďakujeme, snáď bude všetko OK a budú 3 bojovníci. Tak tam nechoď a choď niekam inam .... ja by som teda nešla ak by mi to nerobilo dobre. Robím len veci ktoré ma tešia 🙂 . Juj, a ta mrcha au, snáď to rýchlo prejde. Držím palčeky nech Ťa dnes stretne niečo čo Ťa povzbudí a poteší 😉
@gabinkaa áno už je to skoro dobré, len občas pri chôdzi mám pocit že mi vypadne maternica a brucho že mám nafúknuté ...ráno ešte pichalo kde tu a tak ako som písala hlavu si neodkrútim ... ja mám vlastne s doktorkami gynekologičkami zlé skúsenosti od skorej mladosti, takže asi preto tá zaujatosť 😝
a Ty ako? babulky sa určite zahryzkajú , tak ako furt píše martini, hladkaj bruško a spievaj,myslím na Teba a držím palčeky 😉

ninockaskv
27. mar 2011

@callex tak si uzite, hned by som sa vam pribalila do batoziny, ja uz tiez potrebujem volno ako sol, ale si ho ani zobrat nemozem, lebo dom je hore nohami .. drzim vsetky prsty (aj tie nozne) na stimulku, myslim, ze to bude fajn, ze ste pockali a nesilili to minuly mesiac.. ide jar, to by tiez mohlo zabrat 😉

ninockaskv
27. mar 2011

@rienok jasne, ze budu ok.. hadam by si nedovolili nam narusit tuto super liniu, ktoru mame uz par tydnov.. 😉
na kurz idem kovli mame, odvtedy co maly zomrel, tak mne bolo tazko sa stretavat s rodinou, tak to musim napravit ... a uz je cas 😅

rienok
27. mar 2011

@cecil36 to je individuálne ja som bola na prvej kontrole 8 DC potom si ma pozvali 10DC a dopichli mi orgalutran a 12DC som mala OPU, dnes mám volať koľko sa oplodnilo tak už som celá napnutá ... taká tá žalúdočná nervozita, 😕

rienok
27. mar 2011

@ninockaskv tak to súhlasím, ale zober si z toho to pozitívne, sľúb mi to 😉 , je mi veľmi ľúto keď sa stále plácaš v depke 😒 držím palčeky 🙂

ninockaskv
27. mar 2011

@rienok placam placam.. cez tyzden mal malus meniny.. a ja hovorim chlapovi, ze aha.. teraz by mal maly meniny. a on ze si to ani nevsimol, ze to tak neberie.. 😒 divni su ti chlapi

ale tesim sa, ze sa vam tu dari.. a ze vy dve s gabinkou to tu popotiahnete dalej...

inak ani ja nie som moc odviazana zo zien gynekologiciek, taku mam nejaku vacsiu doveru v chlapoch.. tak hadam to pospisilka dobre spravila a vitaza ti ulozi chlap.. a este aj nejake mrazacika zabezpeci 😉

tinna13
27. mar 2011

@gabinkaa ten test je slaby, neoplati sa nim testovat v prvych dnoch, iba ta to rozladi, ja som nim testovala az na konci
@cecil36
@rienok aj ja som mala OPU na 12 den. pri softe byva na 12 alebo 13 DC. AH som myslela asistovany hatching, tak potom mi ho nerobili, mali sme ICSI, drzim palce na telefon
@callex peknu dovcu, poriadne si oddychni

luly3
27. mar 2011

@rienok mne robila transfer Vitouškova a poviem vám ta vam bola taka
fajna a príjemná, tiež som bola sklamana že tam nieje Stencl ale nakoniec
som bola aj rada že tam nebol 😉
@callex noo príjemnú dovolenku 🙂 pekne si odpočin a potom šup sa na tehulkovanie 🙂

cecil36
27. mar 2011

@rienok @tinna13 aha, tak budem ratat okolo toho 12DC. Ja by som chcela asi aj PK a to PICSI
@rienok moc moc drzkam palce 😵 😵 😵

cecil36
27. mar 2011

@rienok mne robila OPU Pospisilova a ET Machac, a bol uplne super 😉

ninockaskv
27. mar 2011

baby, tak v RF hadam vedia, preco ich zamestnali, tak nam neostava nic ine, len dufat, ze vsetci su rovnako sikovni 😉

luly3
27. mar 2011

@ninockaskv to ti povím podla testu či tam budu alebo nie // 😀 😀 😀

rienok
27. mar 2011

@ninockaskv ano, chlapi su iní 😅 chvalabohu. Ale tieto záležitosti sú vždy ťažšie pre ženu ako pre chlapa ... asi tak. držkaj sa 🙂
@cecil36, @luly3, @ninockaskv veď hej to si stále hovorím, že vedia čo robia a že to dobre dopadne ... uff snáď tú hodinu nejak prežijem normálne mi zviera žalúdok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre