Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
28. apr 2009

tak pre zaujmavost som to sla kuknut do protokolu... estrofem som zacala v den opu 😕 .....inak s tym dopichavanim zvykne podrast sliznica je lepsia...

lahhel
autor
28. apr 2009

Tanitta, niekde este na prvej strane nasej diskusie pislala Labus, ze pri ET netreba mat plny mocovy mechur, je to pravda? Lebo tato spravicka ma velmi potesila, pre mna to bolo hrozne...

tanitta
28. apr 2009

lahel.. trosicku ked bude plny je dobre.. lepsie je potom viditet ako je maternica..ale nebola to podmienka tam mat plny mocovy...jasne ze normalne chodit cikat poceste ked pojdete.. ved je to blbost drzat potom sa to tam uzavrie a moze byt problem pri et.... takze staci vypit nejaku tekutinu az na mieste v R.....nie na prasknutie 😉 ...ja som bola na wc normalne este aj tam ked sme dorazili...na et..

bobjan
28. apr 2009

Dievčatá ďakujem. Viem, že býva menej vajok, to bolo len napr.....

Zuzla, ja som mala minimálku v Olomouci a tam bolo ICSI v cene, tak preto som sa pýtala. Inak som tam mala tiež vyššie dávky ako v Helíku na IVF a vajok som mala 5, ale na ET boli len 2....

inak, mne embryjká degenerujú na 3-4 deň, takže kľudne mi môžu dať tie zlé....alebo by ani k ET nedošlo, keby som dala PK 😢

zuzla80
28. apr 2009

Lahhel mne sa marí, že som mala v pokynoch, že mám prísť s plnším mechúrom, ale stačí ak sa tesne predtým napiješ vody - nemusíš mať mechúť na prasknutie - ani ja som ho nemala 😉

tanitta
28. apr 2009

no idem babulky...majte sa pekne...volny cas som vyuzila tu s vami 😉 ... povinnosti volaju 😝 ...

zuzla80
28. apr 2009

Bobjan a v Olomouci ste boli vo fakultke, alebo nejakom súkromnom centre? Lebo tu je v rámci softu - odber, transfer a PK. ICSI sa platí ako ti písala Tánittka.
Takže vy máte problémy s embryjkami - a na genetike ste neboli, nenašli nič, čo by to mohlo spôsobovať?

zuzla80
28. apr 2009

Páčko Táni 😵

lahhel
autor
28. apr 2009

Tanitta, Zuzla80 dakujem...ked som bola na poslednom IVF vo Ferticente, bolo to pre mna utrpenie...po ceste som vypila litera vody, ked sme prisli a mala som ist na prenos, poslali ma naspat na izbu, zevraj je to este malo a musela som vypit dalsi pol liter vody a s takym plnym mechurom cakat na dve kočky, ktore ma predbehli, lebo som malo pila..a samozrejme ma za to aj vyhresili, takze bolo to pre mna take deprimujuce a vobec som sa nemohla poriadne sustredit na tenET..

No ta cena za klasicke IVF je asi taka ako u nas, takze ked by som si uz mala vybrat a investovat taku cenu tak urcite v Brne..

bobjan
28. apr 2009

Tanitka, papapa, aj ja už valím, majte sa pekne, idem si domov ľahnúť, mám teplotu, choroba je za dvermi 😠

Zuzla, boli sme vo fakulte. Na genetike sme boli a nenašli nič 😢 Tak neviem, či ísť do darovaných potom, alebo ako... 😖

marione74
28. apr 2009

tanitka, zuzla dakujem, uz som si updatovala pas, aj ked som chcela az po 3 mesiacoch, to je nejaka magicka hranica ze potom by sa uz nic nemalo stat, ale viem ze to nie je bohuzial pravda ☹

zuzla, a dokedy budes brat prednison a anopyrin povedal ti doki? ja anopyrin do 35 tt, tak to mam doporucene, iba ak by som zacala krvacat tak to treba hned vysadit, kedze on zrieduje krv.
Ale ja beriem iba 50 mg, asi aj tebe znizia ked budes tehu a zacnes pichat fraxiparin.

marione74
28. apr 2009

a suhlasim lahhel, merional nikdy viac - ja som ho tiez neznasala dobre. Ale zase moze to byt individualne.

bobjan
28. apr 2009

napr. mne Merional nič nerobil...

Majte sa tu krásne 😉

lahhel
autor
28. apr 2009

Tanittka, Bobjan...tak pekny zvysok dna a zajtra sa ozvite.. 🙂

zuzla80
28. apr 2009

Lahhel tak to ťa teda poriadne potrápili - a že máš byť uvoľnená počas ET, no tak po 1,5llitry vody si to ani neviem predstaviť. Veď ja som mala teraz taký poloprázdny a v pohode sa dal mechúr odlíšiť od maternice.

Marion - momentálne prednison neberiem, ale mám ho opäť brať od začiatku stimulky, ale Anopyrin vidím na dlhšiu dobu - ak si dobre pamätám, tak keď sme boli na imune v Prahe, tak vo výsledkoch bolo napísané tiež do nejakého 35tt. Ale hematologička mi povedala, že Fraxiparine až do konca tehu a asi dokonca aj po, ale s Anopyrinom mi zatiaľ nikto nič nepovedal 😒
Inak Marion ty si Anopyrin brala ešte pred stimulkou alebo len tesne pred ET?

zuzla80
28. apr 2009

Pááá Bobjan a vylieč sa 😉

julietka
28. apr 2009

lahlel ano, stelcl vravel nieco o tom ze clostil znizuje sliznicu tak ho uz nemam uzivat ale iba pichat ten menopur..no v lekarni ma vysiel na 230 eur co je to 10 ks balenie

zuzla80
28. apr 2009

Lahhel mrknie na tému - mám/nemám lieky - je tam kočka, čo má to čo ty potrebuješ.
Inak ak ti môžem doporučiť, tak sa jej opýtaj aj na to Cetrotide - to budeš tiež potrebovať - alebo Orgalutran, to je to isté - ja som to tiež pichala - 2ks - to je na to, aby nepraskli vajka predčasne a zvykne sa to pichať tesne pred Pregnylom😉

lahhel
autor
28. apr 2009

Julietka, tak to dost stoji ten Menopur..musim teda rychlo zhanat cez konika, aby som to nemusela nakoniec kupovat..

julietka
28. apr 2009

veru ak mozes Lahlel radsej si zozen cim skor, aby si nedopadla ako ja / truba 😀

lahhel
autor
28. apr 2009

Zuzla, uz som pozerala na tu temicku, aj som uz napisala na nejake lieky, tak cakam ci niektora z kociek odpise..
V protokole mam napisany len Clostilbegyt, Puregon, Pregnyl, Utrogestan a Estrofem, ale Cetrotide tam nemam napisany, myslis, ze aj tak by som si ho mala zohnat?

julietka
28. apr 2009

baby cetrotide nie je to iste ako orgalutran? asi je ze, len sa to inak aplikuje alebo aky je v tom rozdiel?

lahhel
autor
28. apr 2009

Labus, ja som si az teraz vsimla, ze si mi pisala ohladom Menopuru...ak by ti nejake zostali a nezohnala by som dovtedy, budem ti velmi povdacna, samozrejme si ich odkupim od teba...hladam stale, kočky odpisuju, ze to nemaju, tak uvidim..inac som pozerala ze napr. pri Puregone 300IU sa doplaca nejakych 30 EUR, tak by som si to mozno aj kupila..budem este hladat..

labus
28. apr 2009

Lahhel inak ak by si surne potrebovala kupit lieky klasicky v lekárni oni sa objednávaju a bud v ten den alebo na druhý máš injekcie aj mne tak objednávali v lekárni tak to funguje vo všetkých

marione74
28. apr 2009

zuzla ja mam na papieroch z prahy mala Anopyrin aj pre-koncepcne, alebo take nieco.. ano brala som ho aj pred IVf asi mesiac, najprv iba polovicu - 50 mg mam napisane, ale ked mi robili interne vysetrenia pred ivf tak mi doktor povedal ze mam hustu krv, ze mam brat 1 celu tabletu - 100 mg. a potom mi az hematologicka znizila davku znova na 50 mg, ked mi nasadila fraxiparin - 0,3 mg.
pozri si papiere z prahy ci ho nemas brat uz pred ivf.

tinka12
28. apr 2009

Ahojte kocky, dnesna navsteva v RF bola super 🙂 sme s manzelom obaja spokojni. vsetko ok, p. Dr, Koudelka, milý, príjemný a hlavne optimista. 🙂 co je super 🙂
od druheho dna cyklu stimulujem clostilom a zacinam minimalnu stimuláciu. Ale kedze som mala dnes dve ováriá 16mm 😵 😵 😵 😵 (napocudovanie 😕 ) a Sliznicu 11mm, picholk pregnyl. tak uvidime 😀 😀 😀 😀 😀
kazdopadne cca. o dva tyzdne startujeme ...juchuuuuu 😀 😀 😀

bobjan
29. apr 2009

ahojte🙂

Tinka, super 😉 Držím palce, aby zabral pregnyl a clostil nebol nutný 😵 som rada, že dodávajú optimizmus a všade to čítam, keď sa píše o RF 😵 😵 😵 je to super 😎

bobjan
29. apr 2009

Tinka, prečo vám nevyšli IVF? no teda ja viem, že je to hlúpa otázka, ale ako vlastne prebiehali vaše IVF ?

zuzla80
29. apr 2009

Ahojte 🙂
Julietka - áno cetrotide je to isté ako orgalutran 😉 Pichala si si aj ty?

Lahhle - mne dávali orgalutran 10 a 11DC, aby predčasne vajka nepraskli, ale mne to Koudelka spomínal pri pohovore, že zvyknu pred Pregnylom pichať hormón, aby nepraskli vajka predčasne. Možno by nebolo na škodu sa aspoň popýtať na cenu a podľa toho uvidíš 😉

Tinka takže páčilo, to je super - fakt Koudy je veeeľky optimista - a fešáčisko však 😀 No tak kiež by stimulku netrebalo a vyšlo to aj teraz 😉

Marione ja som zvykla brávať 100mg, musím mrknúť do papierov, a aspoň Anopyrin nasadím už teraz pred stimulkov. Pri 3.IVFku som to brala až po OPU a podarilo sa a teraz som ho brala od začiatku cyklu a nič 😔

Bobjan ahoj 🙂 Inak to je blbé, že na genetike nič nezistili, nebude chyba v spájaní chromozómov - vieš keď sa už vajko oplodní. A PiGD ste neskúšali - len je to strašne drahé 😒

tanitta
29. apr 2009

ahojky..babulky..
tinka12...uvidis ked bez stimulky mas peknu ovulku tak s minimalkou to bude parada 😉 ...
Juliet.. zuzla pisala je to to iste...cetrotide a orgalutran... rozdiel asi bude len ci sa miesaju alebu su predpripravene.. cetrotide sa miesal...ale je tam vsetko pribalene...na pouzitie..
marione... chcem sa ta spytat kde sa vam tak pekne zadarilo?? 😎 ...
lahel...ved napis preistotu K. mailik...ci ti treba ten cetrotide(orgalutran)... ale podla mna ti ho urcite bude treba....2-3ks...tak ak mas prilezitost niekde na mk tak ho vezmi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre