Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
1. apr 2011

@lumcag ďakujeme pekne, cesta za tým uzlíčkom býva niekedy veľmi ťažká, Tebe blahoželám k malému, nech máš z neho len a len radosť 😉

gabinkaa
1. apr 2011

@tinna13 už ma prešiel ten prvý ošial a nastupuje strach, len ďaľšia obava, že ten pocit alebo podvedomie mi akosi nepracuje ☹

luly3
1. apr 2011

@lumcag ďakujem 😉
@gabinkaa netestuj ak sa na to necítiš a malo by ti to uškodit alebo znervoznovať 😕

luly3
1. apr 2011

@gabinkaa presne viem ako sa cítiš tiež som mala zmiešané pocity 🙂
ale čo narobíme buď to bude oki alebo si to ešte raz zopáknem toto
som si vravela ja. po mojich IVF som si nato zvykla ako na samozrejmosť v
mojom živote 😝 😀

gabinkaa
1. apr 2011

@luly3 vieš raz to budem musieť urobiť, buď to vyjde alebo to nevyjde, zasa a znervóznená som chvíľami či testujem alebo nie, lebo neistota a teraz prejavuje viac a viac, s tými IVF bude u mňa už asi problém, vek sa zvyšuje ☹

lumcag
1. apr 2011

Holky nemáte zač. Vždyť ta diskuse je na to, aby jsme se podporovali. Já už to siece mám za ssebou, ale také vlastně znova před sebou. 😕

lumcag
1. apr 2011

No nic. Příjde k nám návštěva a já peču dezer, tak musím jít. Já se na vás příjdu zase podívat. Držte se 😉

lulu10
1. apr 2011

@cecil36 držim moc palce na kontrolu aj na skúsku 😵

maticap.
1. apr 2011

@luly3 ahoj luly, to curanie je "vdaka" hcg-cku - ja som zo zaciatku chodila curat jedenkrat za noc, potom bol pokoj a teraz chodim zase...
@gabinkaa ahoj gabika, vykasli sa na test. Ak sa drobci uchytili, budu tam - ci uz testnes dnes alebo inokedy. Takze pockaj este, viem, ze je to tazke - ved aj ja to poznam. na druhej strane, po tom vsetkom bolo pre mna najtazsie sa odhodlat testovat a vidis, aj tak na 28.DC - cize 14. po ovulacii som mala negat test. a nemusim Ti hovorit ako ma to rozhadzalo. Noc pred testovanim som strasne zle spala a po tom vysledku som bola dlho mimo. No potrebujes to? Nepotrebujes 😉 . No a potom na 31. DC som mala hcg 1007 😀 . zatni zub a daj cas dubakom, nech sa ozvu sami! 😵

martini
1. apr 2011

@gabinkaa ja som vždy testovala až na 10 deň po ET a to som vždy mala PK (teda embryjko bolo staršie). Lebo napr. na 9. deň niekomu ukáže a niekomu nie...ale to záleží asi aj od hladiny HCG a nie u každého je rovnaká. Ja viem presne ako ti je - aj pri tomto úspešnom IVF som mala najprv dobrý pocit, že tentokrát to musí vyjsť, potom okolo 8. dňa začali také tie menštruačné bolesti a bola som na krstinách za krstnú mamu a bola som si istá, že už z toho nič nebude a na druhý deň po krstinách bol ten 10. deň a // ... takže naše pocity sú kolísavé, no čuduj sa svete...máš stres, lebo ti záleží na výsledku + si nadopovaná hormónmi, ktoré sami o sebe spôsobujú kolísanie nálady a stres...teda náš stres je psychického, ale aj fyziologického charakteru... s tým nič nenarobíme :(

@luly3 chodíš na wcko, lebo si tehu 🙂))) (viem, že to vieš)... mňa to prešlo okolo 20 dňa po ET a prestala som chodiť na wcko v noci, až som sa zľakla. A presne ako tina13, teraz zasa chodím aj v noci cikať, ale už nie tak urgentne... a to sa ešte navstávame, keď budú bábatka v bruškách oveľa väčšie...

luly3
1. apr 2011

@martini viem že vieš že to viem 😝 😀 😉 áno viem to 😀 😀 😀
ale aj tak potom nemôžem zaspat 😠
@gabinkaa hmmm to je natom najhoršie že raz to mosíš urobiť 😉
ale urob to tak aby si mala // 😀 😀 😀 , dobre 😅
ja som tiež nervózna a to už mám // asi 5 dní stále sa kontrolujem
či som nedostala mrchu a taaak 😒 už nec je pondelok a idem
na krv mala som ísť dnes a bol by pokoj 😀 😀 😀

rienok
1. apr 2011

@martini, @luly3, @lulu10, @maticap., @gabinkaa, @lumcag ... ste toho popísali 🙂 skúsim si vás prečítať....
zatiaľ prajem krásny deň

lulu10
1. apr 2011

zdravim vsetky babule tehule, prave som pozerala na stranke RF fotky lekarov, ktorych tu spominate a to su teda fešáci! nazivo som ich este nevidela ale na fotkach su fesaci, to sa nedivim sa to tam tehotnie jedna radost 😀 😀 😀 idem sa objednat 😀

lulu10
1. apr 2011

Tak a som objednaná,teraz uz cakat na termín 😵 keby tak vedeli liecit aj chronicku netrpezlivosť 😅

luly3
1. apr 2011

@lulu10 sú fešáci čo 😀 😀 😀 a komu si sa objednala????a termín ti dali na kedy, hm????
môžem sa spýtať a prečo chceš ísť na IVF ked zostaneš prirodzenu cestu tehu,hm???

gabinkaa
1. apr 2011

@maticap.
@martini baby ja chcem dať mojím drobcom čas, doteraz som testíky nepoužila a neviem či zajtra použijem, ale presviedčam sa, že nie, že to nechám tak, až príde čas, len tá neistota pribúda a hlavne strach z neúspechu,
keď som do toho išla som bola presvedčená, že do tretice to určite vyjde, len tá istota ma už nejako prechádza
preto mám tie obavy z toho, že to zasa nevyšlo, necítim už nič, žiadne pobolievanie, teraz už nič,
nezostáva mi nič iné len vydržať, ale ďakujem Vám za povzbudivé slová 😉

gabinkaa
1. apr 2011

@luly3 veru raz to musím urobiť a keby som tam našla dve // tak ani neviem čo by som urobila, len mám už aj takú vnútornú neistotu, ale teraz idem na pracovné rokovanie, tam aspoň zabudnem

lulu10
1. apr 2011

@luly3 objednala som sa k Machacovi-uz som si s nim pisala takze je oboznameny so stavom 🙂 a termin mame 21.4. o 15.30, no a ja ani neviem ci chcem ist na IVF-necham si poradit, ale mame velmi zly spermiogram a ja som opakovane potratila v 6-7tt uz 3x a kedze je spermiogram dost zly a nic ine take zavazne sme nenasli tak som usudila ze nam pomoze IVF a vyber spravneho zdraveho sampiona 😀 kedze nasa patologia spermii je 96% ☹ ale necham si poradit co mi navrhne ,v maily slubil ze nieco vymysli tak mu teda verim 😀

luly3
1. apr 2011

@lulu10 oni určite niečo vymyslia 🙂
@gabinkaa tak chod pracovať 🙂 aspoň budeš hlavou niekde inde 😉
@rienok ahoj moja ako dnes?????

rienok
1. apr 2011

@luly3 ahoj 🙂 mám sa fajn, ráno ma tak intenzívne pichalo v podbrušku tak možno je to dobré znamenie no a teraz mam takénejake nafuknute brucho jak pred kramami a aj krize ma zacali boliet ... tak sa mi opäť trošku zlepšila nálada ..teda ka to je vôbec možné 😀 .
@gabinkaa robím si srandičky, jasnéže aj mňa sem tam prepadne pochybnosť, ale mám už aj plán B takže snáď ma to veľmi nerozhodí keby to náhodou nevyšlo 😉 no a samozrejme hneď by som naskočila na ďalší pokus 😉

rienok
1. apr 2011

@luly3 ale vieš môže to byť aj vsugerované 😀

martini
1. apr 2011

@rienok tak tak...správny prístup 🙂 ja som príklad intenzívnej IVF kúry 🙂

rienok
1. apr 2011

@martini no inak to ani nejde, nerada by som sa kvôli tomu zbláznila... veď život je taký krátky 🙂

martini
1. apr 2011

@rienok 🙂 Ja som dnes už v robote...nič som poriadne neurobila...stále sa mi chce spať... tehu + jarná únava...to je teda kombinácia.

rienok
1. apr 2011

@martini tak sa hod marod a odpocivaj 😉 mimco to potrebuje

martini
1. apr 2011

@rienok Pôvodne som si aj myslela, že takto budem postupovať...ale keď také veci sa tu v robote nakopili...a nikto iný to urobiť za mňa nemôže...ojojoj...
A ty chodíš normálne do robotičky? Nemala si chuť byť po ET trošku doma? Len sa pýtam, lebo viem, že niektoré baby to tak robia...ja osobne som bola normálne v práci, aj všetkých spoločenských akcií som sa zúčastňovala (s mierou, pravdaže).

rienok
1. apr 2011

@martini ano., len v den ET som bola doma a chodim do prace ... ale kedze som sef 😎 tak chodim kedy chcem a na ako dlho chcem 😀 a zatial aj chodim po veceroch von, ale som straaaaaaasne unavena vzdy uz o 18,00 😕

martini
1. apr 2011

@rienok tak je super, že si to môžeš sama regulovať. Ja už asi idem tiež domov, lebo celé oddelenie tu predstavujem len ja momentálne. Kolega sa sťahuje, tak sa chlapi zobrali pomáhať...a na oddelení, kde pracujem, som iba jedna jediná baba...tak som tu sama...a tehu babu na brigádu teda nevolali 🙂

ninockaskv
1. apr 2011

ahojte zeny.. prisla som nakuknut 😉 ja mam za sebou ranajsieho zubara, ale som bola objednana podla lunarneho kalendara 😀 😀 😀 😀 😀 tak to bolo v pohode zdrbala ma sice sestricka aj jeden neznamy ujo v elektricke,
teraz ma priserne boli vajecnik, ale ze priserne (a to som sa optimisticky rozhodla, ze v juny pojdeme na stimulku) a a pokazila sa nam chladnicka, ale hlavne, ze ide vikend

ozaj, nemate niekdo overeneho opravara chladniciek v BA? 😖 😖 😖

martini
1. apr 2011

@ninockaskv ten pán v električke a sestrička nečítali lunárny kalendár? Neboj vaječníky len bolia, lebo ide jar a zabudli, že nemajú vajcovody...určite to prejde, držím prsty, lebo my sme ťa už do tabuľky na jún teda napísali 😉 🙂 😉
S chladničkou žiaľ neviem pomôcť. Hlavne všetko rýchlo zjedzte, nech sa to nepokazí. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre