Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
15. apr 2011

@martini ahoj, aj mna teraz pobolieva podbrusko ovela viac ako inokedy aj picha, ale je to vraj normalne. je dobre brat magne B6 to je proti krcom ked sa roztahuje maternica. vraj to najviac bolieva v 12 a 13 tyzdni.
@callex drzkaj sa dnes
@gabinkaa
@rienok baby vy uz ste vsetky ake odbornicky vo vsetkych tych vysetreniach, klobuk dole. uz len aby to aj prinieslo ovocie.
drzim palce na maj

cecil36
15. apr 2011

Dobre ranecko 😵 , som hore od piatej 😀
@gabinkaa supeer, som rada, ze si spokojna, ona je naozaj dobra odbornicka a skvely clovek 😉
@martini dakujeeem, ze nam veris 😵
@tinna13 tinka ahooj tak sme zas o chlp silnejsi, v podstate najsilnejsi za tri dni, ale este to je stale len duch i ked viditelnejsi 😉

tinna13
15. apr 2011

@cecil36 moje zlatko tak uz niet pochyb, na to ze si bez PK a dnes si 8 den tak je to super vysledok, blahozelam 🙂
ja som vedela, ze neodolas a test dokupis 😀

cecil36
15. apr 2011

@tinna13 tinka to ma na svedomi moj mm, on je väcsi testomaniak ako ja 😀 Inak ked bol testik este vlhky bolo druhu // vidiet krasne, ked schol tak to trochu zbledlo. Uvidime zajtra, mam taku zasobu testov, ze mozem ocuravat aj 3x denne 😀

tinna13
15. apr 2011

@cecil36 chvalim manzela 🙂 , verim, ze sa testovaniu neda odolat, ked vidis pozitivny vysledok, aj ja som testovala jak diva 🙂

cecil36
15. apr 2011

@tinna13 ufff to som rada, ze aj ty 😵 , som si myslela, ze som nejaka divna ked stale testujem 😀

tinna13
15. apr 2011

@cecil36 urcite nie si divna 🙂

lulu10
15. apr 2011

@cecil36 cauko mama 😵 to je super ze ciarka silnie,inak do klubu testomaniakov sa veselo mozem pridat aj ja, tiez mi to neda pokoja ked mam podozrenie 😀 takze divna urcite nie si 😎

maticap.
15. apr 2011

@cecil36 ahoj, ale to su pozitivne spravy! Len tak dalej 😉 .

cecil36
15. apr 2011

@lulu10 @maticap. ahojte, dakujeem, len sa mi zda ze silnie akosi pomaly, viditelnejsie to bolo ked bol nie celkom suchy, ale snad na 8 po ET je to ok.

tinna13
15. apr 2011

@cecil36 8 den po ET bez PK je super. 🙂 v nedelu uz bude pekna ciarocka 🙂

martini
15. apr 2011

@cecil36 normálne si mi zlepšila náladu, tým tvojím silnejúcim duchom 🙂 len tak ďalej 🙂

cecil36
15. apr 2011

@martini ahooooj 😵 odusu sa snazim zlepsit skore Reprofitu tehule : buduce tehule 😉
@tinna13 @martini mrchovsky vas bruska boleli stale ci len obcas? Lebo mna dnes mrskovsky neboli. Inak ja som vcera zalomila o 19.00 aj spravy mi usli a spala som do 5.00 rana 😀

naduska
15. apr 2011

@cecil36 gratulujeeem klop klop klop tak PCSI zafungovalo 😀

ninockaskv
15. apr 2011

joj @rienok to je tazke to bolo prevelice.. no ked si varis doma, tak je to v pohode,proste vypustis vsetky omacky a privarky s mliekom a smotanou a ked velmi chces, v bio obchodoch maju ovsenu smotanu a pod. ktore nie su na mliecnej baze a celkom je to v pohode
a ked si vonku v restike, to je cele zle, lebo tam je skoro vsada nieco mliecne .. treba sa sustredit na strukoviny a napr. pseno, pohanku a pod.

a inak nejest syry a zmrzky a jogurty (maju v bioobchodoch nemliecne jogurty alebo take sojove) a ked velmi trpis, tak kozi syr 🙂

poslem ti do IP nejake linky s receptami

a manzel nech zavrie oci 🙂

@martini brusko hadam moze pobolievat.. ja som si take veci pri prvom tehu ani nevsimala.. pri tych dalsich som sa v kuse pozorovala a aj tak nic z toho.. neboj,bude dobre

@gabinkaa drzim palce

@cecil36 .. bozinku, ved klud nechaj tomu cas.. vsetko bude ako ma byt,. neboj

@callex ma dnes velky den?

ozaj, co je s @rebeka33?? dufam, ze as maju dobre a male poslucha

baby, smykam na meeting paa

cecil36
15. apr 2011

@naduska dakujem snad, uvidime, este sa velmi netesim, aby som to nazakrikla 😉

cecil36
15. apr 2011

@ninockaskv ja som kludna 😀

tinna13
15. apr 2011

@cecil36 to podbrusko ma bolelo velmi nepravidelne boli dni ked vobec, boli dni ked viacej, zatial asi najviac v obdobi ocakavanej menstruacie. objavuje sa to este aj teraz.

martini
15. apr 2011

@cecil36 mňa od ET až do asi 8meho dňa veľmi nebolelo, skor výnimočne, potom sa to rozbehlo a dosť dlho pobolievalo a občas aj dosť silno, že som mala strach... potom to nejak ustalo a teraz (akurat si tu s @tinna13 vypisujeme, že nás to akosi pichá, ale to je vraj špecifikum týchto týždňov, ktorých sme...tak dúfame, že je to OK). Neboj to je v pohode, že nič veľmi necítiš.

rienok
15. apr 2011

@cecil36 😵 😵 😵 je to taaaaaaaaam, juchúúú
@ninockaskv super budem, Ti vďačná... chcela by som to aj keď len na prechodnú dobu skúsiť čo to spraví
@ninockaskv, @gabinkaa, @cecil36, @vrabcek24, @ofinka, @martini, @tinna13 inak dnes som bola na mojžiške na diagnostike a baby.... potvrdila mi symptómy funkčnej ženskej sterilituy☹ ale že to nie je veľmi zlé a nemám sa báť, že to rozchodíme 😅 tak snáď sa nám to podarí 😵 ( inak podľa toho čo hlásila svojej asistentke tak som mala pocit, že prídu pohrebáci a odnesú ma 😀 a to sa cítim v takej pohode 😎

martini
15. apr 2011

@ninockaskv ďakujem...ja sa snažím nesledovať, ale... občas mi to ide a občas nie...
@callex ,,,tak na teba myslím...nepracujem (ako som sľúbila), len sem-tam držanie prstov na rukách trošku povolím, aby som mohla čo to na MK napísať 🙂 ale vtedy držím prsty na nohách dvakrát silnejšie 😀

martini
15. apr 2011

@rienok sa veľmi teším, že to zistili...síce to môže znieť absurdne, že sa teším negatívnemu výsledku, ale ja sa teším vlastne tomu, že toto sa vyrieši a potom už to pôjde ako po masle 🙂 a kedy začínaš cvičiť či rehabilitovať či čo? a ako často?

tinna13
15. apr 2011

@rienok co to vlastne znamena, ze ak sa tou mojziskou napravis tak uz bude velka sanca ze sa zadari ?

rienok
15. apr 2011

@tinna13 presne tak, zistila mi rôzne blokácie v panvovej oblasti, úplne stuhnutú bránicu a tak, takže cvičením a tou mobilizáciou by sa to malo napraviť (ak budem poctivo cvičiť každý deň)
@martini aj ja sa teším, že je niečo čo môžem spraviť 😀 presne ako Ty hovoríš znie to absurdne, ale aspoň sa môžeme pohnúť ... ke´dže sa ponáhľam na májovú stimulku tak v utorok máme prvé cvičenie, potom mám prísť opäť vo štvrtok aby ma odsledovala či všetko cvičím správne 🙂 ale inak sa to musí cvičiť každý deň aby to bolo účinné 🙂
už je taká červená krv ( mrcha) ale málinko .... no nič táto bude asi taká divná.... napíšem si dnešok a uvidíme 😅

tinna13
15. apr 2011

@rienok tak to je fajn, ze sa konecne zistila pricina preco sa embryjko nechcelo uchytit. mas silnu motivaciu, aby si vydrzala cvicit kazdy den. 🙂
ako dlho sa to denne cvici?

rienok
15. apr 2011

@tinna13 no vraj malo by sa cvičiť minimálne 4 mesiace, no ale ja začnem, spraví mi mobilizáciu, idem na stimulku a pokračujem ... ja verím že všetko bude OK a už v máji budem tehu ( teda testovať budem až v júni podľa všetkého ...nevadí, keďže ja som júnovka tak to bude super 😵

tinna13
15. apr 2011

@rienok urcite sa ti to uz podari, velmi ti to prajem 🙂

cecil36
15. apr 2011

@tinna13 @martini mna tiez bolieva na striedacku. A prave som trochu zacala spinit, malilinko, ale predsa 😒
@rienok dnes som mala male zaspinenie, tak neviem 😒 Ale super, ze sa tebe na mojziske nieco naslo, mozno naozaj staci napravit len malu hlupost a si tehu 😉

vrabcek24
15. apr 2011

@rienok ahoj, no hlavne, že vedia ako to napraviť, nie? 🙂 to si bola v o Falcku, alebo inde?
ja idem do Falcku v pondelok, tak som zedavá na ten ortieľ, lebo raz dávno dávno dávno som padla na zadok a dosť to vtedy bolelo ale nijak sa to neriešilo, prešlo to samo. 😝 a keďže nemám oficiálne nijaký problém pokiaľ ide o IVF, a predsa sa nedarí, tak niekde ten pes musí zakopaný. 🙂

kajka39
15. apr 2011

@cecil36- silno drzim palceky aby ciarocky // silneli 🙂 🙂 🙂 je to na dobrej ceste

@rienok- to som velmi rada, ze si sa tak rozhodla a isla na to vysetrenie, podobne som sa citila aj ja, ked mi po vysetreni fyz. povedala ako na tom som. Myslela soom, ze sa zrolujem a vyhodim do odpadkoveho kosa 😀 😀 ,
ale ako sa hovori ,,nic sa neje take horuce, ako sa navari,, Uvidis, ze po mobilizacii sa budes citit lepsie aj dychat sa ti bude lahsie, v mojom pripade mam pocit, ze mam aj krajsiu chodzu, chodim vystreta a narovnana....no cista modelka 😀 😀
Nechcem byt zla, ale 4mesiace na cvicenie su velmi kratka doba, ale su aj take ktorym sa to podarilo uz po 2mesiacoch. Podla mna by si mala s dalsim IVF chvilku pockat, kym spevnis svalstvo atd... este sa porad. Drzim pästicky.
@martini - jeeej tebe to ubieha 11tt, uz mas aj brusko? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre