Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martuska00
21. apr 2011

@cecil36 kedy si bola na vklade ja 04.04.2011 drskam palce

cecil36
21. apr 2011

@rienok reni mna tesi, ze to viac ako 2,5 krat narastlo, aspon, ze to 😉 Asi sa chrust uhniedzoval fakt neskor 😀 Fuha a tip ma stretko, neviem, ja okrem luigi pubu v petrzalke nepoznam nic ine 😀 😀 😀 😀

cecil36
21. apr 2011

@martuska00 ja som bola 7.4. 😉 aj ja tebe drzim palce a mala si pk?

luly3
21. apr 2011

cecil rastie a to je najdôležitejšie ako píšeš babenko sa mohlo uhniezdiť neskôr,teškaj sa a gratulujeeem.calex no paráda tak dvojičky ako vyšité, a drobátka určite zabojujú ver im!

rienok
21. apr 2011

@cecil36 , @ninockaskv tak môžeme sa stretnúť na obchodnej, tu je tých kaviarní dosť 😉 ja si vlastne tiež nemôžem dať vínko lebo som autom 😝

ninockaskv
21. apr 2011

@rienok ok

rienok
21. apr 2011

@ninockaskv 😉 teraz ešte aby aj @cecil36 zareagovala, skúšala som jej volať a nedvíha 😝

rienok
21. apr 2011

no a všetci už asi sviatkujú 🙂

callex
21. apr 2011

@ninockaskv ved tak som to aj myslela..napriklad v sobotu doobeda prichod a v nedelu po obede odchod.
ninocka,cecil,rienok uzite si dnesny babinec. 🙂 tisko zavidim..ja sa idem balit na dovcu.ideme vsetci ,,4,, popozerat mesta juznych ciech.aspon mi ujde cas a nebudem mysliet na hluposti.dnes som si lahla na travicku na slniecko a vyhrevala som embryjka. 🙂
@martini mala som jedni expandovanu blastocystu ale bola 2gr.tak verim ze aspon ona zabojuje a zmenila sa na jednotkovu. hmmv takom GF by sa nehrali zamrazili by vsetko len aby mali prasule.
@martuska00 nadherne hcg..takze hlavu hore a usmev na pery. 🙂

lulu10
21. apr 2011

@callex
@rienok
@ninockaskv
@cecil36 caute baby, tak ja som dnes dost zle dopadla ☹ to ako sa mi snivalo ze nam machac povedal ze nam nevie pomoct sa fakt splnilo 🙄 povedal ze nic z toho co mame neni pricina potratov a teda ked nevieme dovod nevieme co riesit, takze mam ist na hysteroskopiu a dat si pritom urobit kultivaciu ci su ureaplazmy v maternici, a mame otehotniet prirodzene 😒 co teda neni problem ale co potom .... a ak sa nam to nepodari do novembra tak mame prist a nieco vymyslime, mame dve moznosti bud sa mame zmierit so situaciou 😢 alebo ze skusime nieco vymenit-spermiu alebo vajko. Ked som ukazala spermiogram tak sa ma spytal ze s kym som otehotnela 3x? -aspon sme sa zasmiali,spermiogram je jednoznacne na IVF ale ze ked otehotniem "pod perinou" tak robit IVF je uplne zbytocne, celou cestou domov som plakala az sme sa zastavili v jednom motoreste a tam som supla jednu hruskovicu 😅 a isli sme dalej...v podstate som toto cakala ale aj som dufala ze povie nieco ine... ☹

callex
21. apr 2011

@lulu10 to mi je luto...ale ako machac nehadzal flintu do zita nehadz ani ty...daj si urobit tu hysteroskopiu a kultivaciu a potom sup pod perinu.dovtedy vyskusaj nejaku alternativu..homeopatiu alebo ako tu mnohe zacali cvicit..mozno staci posilnit panvove dno.naozaj to nevzdavaj..kde je vola je aj cesta.

callex
21. apr 2011

babulky zelam Vam vsetkym krasne a pohodove sviatky...oddychnite si pekne vsetky.

lulu10
21. apr 2011

@callex diky za povzbudenie, povedal ze sanca na uspesne otehu a donosenie je u nas 80% ale nejako tomu neverim...

miminkad
21. apr 2011

@lulu10 cely den na teba myslim,tak toto som vobec necakala...ale verim,ze ti pomozu.inak nam dnes dosiel spg z martina,mame rovnaku dg.takze asi tiez pojdeme rovno na ivf.uvidim,co nam napise vitouskova.je to hrozne toto a niektory maju deti a nevedia ani ako...

lulu10
21. apr 2011

@miminkad ahoj dakujem ze si na mna myslela, ani ja som to necakala teda vlastne cakala ale dufala som ze snad nam povie nieco ine ☹ asi by bolo lepsie keby som nemohla otehotniet vobec a isli by sme na IVF a bolo by! Aka vam vysla morfologia?

miminkad
21. apr 2011

@lulu10 to je ta patologia?99% tusim je zlych.inak pohyblivost a mnozstvo dobre.dufam,ze ti pomozu.aj ja idem na hysterosalpingografiu

lulu10
21. apr 2011

@miminkad kde na to ides? pojdes si to dat urobit do RF? ja asi pojdem do Heliosu lebo inak neviem kde by som si to dala urobit...

lulu10
21. apr 2011

@miminkad ano to je patologia, v Heliose sme aj my mali 99% takze sme na tom rovnako ☹

miminkad
21. apr 2011

@lulu10 dam si to urobit v RF.cena na to nie je vysoka.som zvedava,co s nami vymyslia.ale asi sa s iui mozeme rozlucit a najjednoduchsie by bolo ivf ☹

lulu10
21. apr 2011

@miminkad kolko to v RF stoji? ja som uplne znicena, neviem preco aj nas rovno neposlal na IVF 😕

rienok
21. apr 2011

@lulu10 neviem, aký máš problém, ale veď Ti poradil ...nevešaj hlavu, tak ako hovorí macháč a @callex tak si myslím, že keď vieš otehotnieť prirodzene tak oni Ti nemajú ako pomôcť a je od nich férové a netlačia Ťa do IVF ale dal Ti postup hysteroskopia, ureaplazmy no a pridávam sa ku callex ... ešte aj cvičiť určite Mojžišku, ja ju cvičím 4 dni a môžem Ti povedať že to cítim a je to úžasné cvičenie - objavíš svaly o ktorych nevieš 🙂. Netreba to vzdávať, nemysli si že IVF je všeliek ... . Treba veriť a bojovať .Prajem veľa síl a odvahy ... bude to dobré 😉
@callex prajem TI krásne sviatky a opatruj drobcov v brušku 😵 😵 😵

cecil36
22. apr 2011

@lulu10 nevesaj hlavu, machac je dobry odbornik 😉 Ja si myslim, ze tie ureaplazmy robia vela a ak sa ich zbavite si tehulka na 9 mesiacov 😵 Len to treba riadne preliecit a zistit ci nie su aj v maternici, co by davalo logiku. Nasad vsetky dostupne zbrane 😀 aj mojzisku ako pise @rienok . Moc moc ti drzim palce 😵

lulu10
22. apr 2011

@cecil36 ahoj, na ureaplazmy mi povedal ze to 60-80% populacia a ze keby to bola pricina tak mu tam sedi 60% populacie, problem by bol keby boli v maternici-to zistime pri tej hysteroskopii

lulu10
22. apr 2011

@rienok ja mam problem s opakovanym potracanim do 7tt,otehotniem lahko, skusim tu mojzisku, najskor sa mam objednat na tu mobilizaciu? poistovna to nepreplaca ze?

ninockaskv
22. apr 2011

@lulu10 fu, no to sa ti ani nedivim, ze si to uhrala na tu hrusku ☹ dolezite je, ze vies otehu.. a navrhol vam aj plan.. urcite to nieco pomoze .. a na to potracanie by som aj ja jednoznacne odporucila mojzisku .. ak vahas, precitaj si knizku, tusim sa to vola cvicenie podla ludmily mojzisovej, to ta presvedci.. a homeopatia? alebo take nieco? neviem, kde ty byvas, ale bylinkarka kopacova z vrboveho pomohla mnohym babam, ktore potracali, nafasovali zabaly na posilnenie maternice a potom im aj bruska podvazovala.. to sme absolvovali aj my raz ☹ takze este ste nevyskusali uplne vsetko a ked budes mat energiu, tak sa do toho pusti .. 😉 😉

lulu10
22. apr 2011

@ninockaskv ahoj tu mojzisku urcite skusim, a pojdem na tu hysteroskopiu a potom skusime doma, ale ak to nevyjde tak to bude posledny krat co to skusim pod perinou ☹

lulu10
22. apr 2011

baby prosim vas nakopnite ma ako zacat s tou mojziskou? objednam sa do Falck najskor na mobilizaciu? a potom? dakujem, uz som to trosku rozdychala od vcera 😅

ninockaskv
22. apr 2011

@lulu10 do novembra mas cas, obuj sa do toho, na jesen sa tiez dobre plodi 😉 a kym to nemas tvoje posledne IVF,a le len posledne plodenie pod perinou, tak je to ten lepsi pripad 😉
daj si este jednu/dve hrusky 😉 .. absolvujes tu hysterskopiu, v RF na to maju machrov, tusim priamo machaca 😕 mate to len taku kratku obchdazaku na ceste 😀 😀
som nejaka optimisticka..az mi to je divne 😀 😀

ninockaskv
22. apr 2011

@lulu10 ano, urcite sa objednaj najprv na vysetrenie a mobilizaciu, oni tam s tebou prejdu tie cviky a postupne si ich zacnes cvicit

lulu10
22. apr 2011

@ninockaskv no s plodenim neprestanem pokial nebudu aspon dvojky 😀 ak to nepojde doma tak donutim machaca nech kona, na tu mobilizaciu sa objednam tento tyzden, ci musi to byt nejaky den cyklu alebo je to jedno? bozinku ja uz vsetko prepocitavam na cyklus 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre